Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy ból jest nieodłącznym elementem rozciagania?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

czy ból jest nieodłącznym elementem rozciagania?
właśnie wróciłam, chociaz nalezałoby raczej powiedzieć: przyczołgałam sie z treningu i nurtuje mnie pewna kwestia dotyczaca rozciagania:
we wszystkich tekstach i poradnikach wyszperanych w internecie zawsze pisza, że po dobraj rozgrzewce rozciaganie nie powinno sprawiać bólu, a nawet uczucia zbytniego napiecia... tak sie jednak składa, ze nie spotkalam jeszce osoby, która rozciąnęłaby sie bezboleśnie. w ww poradnikach twierdza, że w razie jakiegos dyskomfotu nalezy przerwac, bo zrobimy sobie krzywde, a skoro nas boli, to robimy to zle.
i to mnie zastanawia, bo sie jakos kupy nie trzyma. czyżby wszyscy trenerzy, znajomi i trenerzy znajomych :wink: nie mieli o tym pojecia, czy ci co publikują w necie w zyciu nie wstali zza biurka i biszą bzdury?
osobiscie nawet lubie sie rozciagać, chociaz czasami (patrz dzisiaj) mam ochote po prostu wyjsc, ew sie poplakac.. (ale za to jestem w stanie po rozgrzewce narazie, ale zawsze, kopac na jodan - jaka satysfakcja :twisted: )
i zdrowy rozsadek podpowiada mi, ze teoria teoria, a zycie zyciem, to jestem ciekawa Waszych opinii i doswiadczeń - czekam na posty :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ból jest nieodłącznym elementem rozciagania?
Nie ma sprawiać takiego bólu, przy którym
1) zaciskasz zęby
2) ból jest taki, że powstrzymujesz się z trudem, żeby nie zmniejszyć rozciągnięcia.

Rozciąganie mięśnia powinno się czuć - czujesz, że jest on napięty i powoli się rozluźnia. Przy aktualnym maksymalnym rozciągnięciu czujesz coś, co można nazwać lekkim bólem. Po kilkunastu sekundach powinien on zanikać - oznacza to, że mięsień się rozciąga. Dopiero wtedy można nieco zwiększyć stopień rozciągnięcia. Jeśli ból nie ustępuje - należy przerwać ćwiczenie i zabrać się za inne mięśnie.

Przy różnych mięśniach inne są odczucia - IMHO ból najczęściej odczuwa się przy rozciąganiu przywodzicieli uda, czyli przy wszelkiego rodzaju szpagatach i rozkrokach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024