Skocz do zawartości


Zdjęcie

Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?
jakich badan ?? stary ja od dziesieciu lat prowadze badania tak czesto jak sie da i jest rewelka,
pomijam ze jestem rowniez abstynentem
abstynencja + soja = dobra ostoja :)
oczywiscie nie tylko soja, ze nie wspomne o tym ze wegetarianie jadajac mnostwo warzyw i ANANASÓW maja .......hm lepszej jakosc ....... :)
płyny ustrojowe :) :) :) :)
ej juz chyba zaczynam przeginac - jeszcze mnie wywalą

a co do topicu - powinni robic noze w wersji wegetarianskiej
w sumie są - kena cebulki :) to na bank wegetarianin - nazwisko zoobowiazuje
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?
:)

monochrome juz doszedl, jak tylko wroce do domku, to sie biore do zabawy.

ale nastepnym zakupem do testowania bedzie na 90% Griptilian - nawet nie dlatego, ze super kroi, ale przede wsystkim dlatego, ze jest bardzo... ekhmmm... inspirujacy? :roll:

tak, to chyba dobre slowo...

;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?

a co do topicu - powinni robic noze w wersji wegetarianskiej

jeszcze a propos, juz co prawda sie chwalilem, ale moj Companion jest zajebiscie wegetarianski.

te... uhum, uhum... ananasy 8) kupuje wlasciwie tylko po to, zeby sie nim moc pobawic przy oprawianiu :)
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?
żeby trochę wrócić do tematu ;)
oprawiałem dzisiaj grzyby - maślaki - też bym najgorszemu wrogowi-wegetarianinowi nie życzył żeby to w oplot weszło
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?

żeby trochę wrócić do tematu ;)
oprawiałem dzisiaj grzyby - maślaki - też bym najgorszemu wrogowi-wegetarianinowi nie życzył żeby to w oplot weszło


gkozi, czyli Strider MFS na grzybki jest taki sredni? :wink:
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?
co prawda nie próbowałem ale


wszystkie stridery z oplotem są "ułomne" jeśli chodzi o normalne użytkowanie [i nie chodzi o samo używanie jako takie tylko o czyszczenie i konserwację po użyciu]

owszem - ładnie to wygląda itp. ale za taaakie pieniądze to powinni dawać porządne rękojeści i dołączać kawałek sznurka jeśli ktoś by bardzo chciał mieć jednak ten oplot

dzisas , :shocked!: co ja powiedziałem, muszę się szybko schować zanim mnie znajdą i :2gunfire:
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?
Wlasnie, ciekawe co na to fani striderow :) Osobiscie i tak chyba go kupie.

Wracajac do tematu :D to ja napomne ze nie wiedziec czemu nie lubie masla ani zoltego sera (bo smierdzi :D ). W postaci surowej rzecz jasna, w ciescie lub pizzy chetnie zjem. Jednak lubie watrobke, kierdy inni nia rzygaja to ja jem bez skrupulow :)
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?
Ja se nie wyobrazam grilla bez karczku i piwka 8)
a te "dluzej stoi" to jakies poparte dowodami ? ktos sie z miesozerca mierzyl? :lol:
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?
sprawdzone - jak jadlem mięso i jak przestalem, przez 7 lat mialem te sama kobiete - potwierdzila na tyle skuteczność wegetarianizmu ze sama zostala wegetarianką
:) :) :)
takze panowie - "kto je dużo soi temu tak jak chce stoi"
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?
Darku
Taki mały wtręt
Dziwię się, dlaczego Strider w ogóle robi te sznurkowe oploty...Potaniają koszty przy tak wysokich cenach noży?
MFS byłby bardzo funkcjonalnym nożem.. gdyby nie to gówno, niestety :nie: Nie wierzysz- proszę bardzo, weź go do lasu- na polowanie, na ryby czy nawet do czyszczenia grzybów. Usyfisz te sznurki momentalnie, żebyś nie wiem jak się starał. A jeśli wierzysz, że zawsze znajdziesz obok siebie bierzącą wodę... Cóż, wówczas czeka cię w życiu wiele rozczarowań :D . MFS byłby idealnym nożem myśliwsko- wędkarskim gdyby nie ten pieprzony sznurek. Bo poza tym sznurkiem wszystko jest OK: pełny płaski szlif(najlepszy według mnie na ostrza noży, no, może pełny conwex też), budowa full tang, doskonała pochwa z Tek Lokiem... Doskonała stal naznaczona ręką Bosa..Taa, wszystko by grało gdyby nie te sznurki. Na ich plus mogę powiedzieć że wygodnie się to trzyma, tyle że ja wolę G10. Albo zwyczajne drewno, kraton czy zytel, słowem- coś co można łatwo zmyć. Niestety- ja mam bardzo pragmatyczne podejście do noży. U mnie MFS przegrał użytkowo ze Spyderco Bila Morana-dziwne? Być może, ale weż oba do lasu i przekonamy się co powiesz wracając..
Pozdrawiam(
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?
drengirze wezme twoja opinie pod uwage przed kupnem tylko skad pokutuje przekonanie ze wierze iz wszedzie jest swieza biezaca woda? Czyzbys widzial mnie z kanistrem na plecach w lesie? ;)

skoro o tym mowa to czemu nie kupiles modeli EB S lub EBL S ? Fakt, "tylko" 325-350 dolcow drozsze ale jednak sa w ofercie.

Co do oplotu to sadze ze dla wojaka wazniejszy jest pewny chwyt niz to czy zalegly tam mikrozwierzeta. A przeciez to noze glownie dla zielonych(militarnych)..
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?

(...) "tylko" 325-350 dolcow drozsze (...)


chodzi oczywiscie o to ze 125-150 USD drozsze... :blus:
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?
Trochę sie pogubiłem w tym temacie. Ja dalej o żarciu. Nie chciałbym usłyszeć na łożu śmierci tekstu "przykro mi umiera pan ze starości" Jesteśmy "wszystkożercami" więc po jaką cholerę czegoś sobie odmawiać.
Uwielbiam "niezdrowe" rzeczy - zakazany owoc jest najlepszy. Jedyne czego nie prubowałem i nie mam zamiaru są narkotyki. :)
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?
Mielonka Mielonka Mielonka !
(bunajmniej nie sojowa :blus: )
:)
a wracajac do tematu G, to nie mam zdania :wink:
Mielonka Mielonka Mielonka !
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?
Ja również widzę sznurki jako rozwiązanie słabsze terenowo...brudzą sie szybko a czyszczą bardzo ciezko. Czasem wogóle sie nie czyszczą. Jak będzie cały utytłany np w błocie to chwyt daleki będzie od pewnego :wink:Normalną pełną rękojeść z np. G10 wytrzesz o trawę czy ubranie i będzie ok a tutaj błocko powłazi między sznurki wycierająć na sucho tylko je wetrzesz głebiej tip. Jeżeli chodzi o konserwację i czyszczenie to jest to pomysł nie za bardzo udany moim zdaniem...

A teraz na temat :) Kurczaczek z rożna, kiełbaska z ogniska, rybka z rusztu albo patelni...nie korci was panowie?
Piwko też jest ok a jak nerki czyści...wino dobre i na dodatek zdrowe (układ krążenia i trawienny)...a wódeczka...cóż czasem też nie zaszkodzi
:) wszystko jest dla ludzi byle z umiarem...

Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?

A teraz na temat :) Kurczaczek z rożna, kiełbaska z ogniska, rybka z rusztu albo patelni...nie korci was panowie?

poza rybka - ani troche 8)

Piwko też jest ok a jak nerki czyści...

mmm... bardzo OK.

wszystko jest dla ludzi byle z umiarem...

no wlasnie... biegam, biegam i wypacam teraz to piwko... :-?
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?

drengirze wezme twoja opinie pod uwage przed kupnem tylko skad pokutuje przekonanie ze wierze iz wszedzie jest swieza biezaca woda? Czyzbys widzial mnie z kanistrem na plecach w lesie? ;)

skoro o tym mowa to czemu nie kupiles modeli EB S lub EBL S ? Fakt, "tylko" 325-350 dolcow drozsze ale jednak sa w ofercie.

Co do oplotu to sadze ze dla wojaka wazniejszy jest pewny chwyt niz to czy zalegly tam mikrozwierzeta. A przeciez to noze glownie dla zielonych(militarnych)..

Darku :D
Ja zawsze i wszędzie biegam z pęłnym kanistrem, no, i myślałem że inni też.. Wiesz, skrzywienie takie :lol: A na serio-nie kupiłem Stridera MFS- to nóż kolegi który zmienił Microtecha Amfibiana Auto na MFS właśnie. I dobrze zrobił, bo Amf jako nóż wypadowy w wersji auto okazał sie koszmarny :nie: A Strider EB S i EBL S - sorry... ale te ceny przestraszony Kiedy patrzę na ceny noży np. pana Trace'a Rinaldi, gdzie TTKK czy TUK z okładzinami z G10 i klingą z CPM S30V(wsio jak w Striderze, nawet większe ostrze choć nieco cieńsze), hartowane przez tego samego gościa są tańsze od Stridera... Wiesz, nie mam nic do Strider Boys-czasem wypuszczają lepszy szmelc, czasem gorszy :wink:
ale gdzie im do ręcznej roboty tego mistrza? W takim zestawieniu chyba nigdy nie zdecyduję sie na zakup jakiegoś Stridera. Mając 300 dolców można spokojnie kupić naprawdę dobry fixed(4,5"-5,5") ręcznej roboty jakiegoś uznanego mistrza. Dla mnie ceny Stridera są z kosmosu. Odrzucając tę całą otoczkę o "mocy", "duszy" itd to ciekaw jestem skąd sie biorą te ceny?
Pozdrawiam
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?
Tylko że sznurek w Striderach można szybko samemu zmienić. A z okładkami to już ciężko. Poza tym, można samemu zrobić okładki z drewna i spiąć ładnymi śrubami. Nie ma problemu.
A ceny? Skąd takie duże?
Duże to może i są, ale dla kogo? Dla Nas tylko... dla przeciętnego amerykanina to ile Striderów sobie kupi za miesięczną wypłatę?
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?
Jumbo
Rozumem: sekret tkwi w sznurku. Dzięki!
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Griptilian 550 jako EDC ?

Jumbo
Rozumem: sekret tkwi w sznurku. Dzięki!


Znaczy się jaki sekret? 8O
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024