Skocz do zawartości


Zdjęcie

Desperado i Safe Keeper


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Desperado i Safe Keeper
Witajcie

Ostatnio miałem okazję oglądać i trymać w ręku dwa w/w modele Cold Steela. Jeśli chodzi o Safe Keepera III, to przeżyłem spore rozczarowanie. Kiepsko leżał mi w dłoni, ostrze było krótkie, jednostronnie zaostrzone. Więcej satysfakcji dawało mi trzymanie korkociągu w domu :-)

Natomiast bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Desperado :wink: W dłoni leżał znakomicie, ostrze i rękojeść ułożone pod kątem idealnym do pchnięć, do tego wygodny futerał.

Interesuje mnie, jakie są Wasze opinie o tym nożu [czyli Desperado], szczególnie jako narzędzia do samoobrony. Tzn. czy ta specyficzna konstrukcja, Waszym zdaniem, może mieć zastosowanie w realnej obronie? Jakie są plusy i minusy tego modelu???

Pozdrawiam,

M. M. W.

P.S.
Archiwum przeszukałem i zbyt wiele nie znalazłem :-)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Desperado i Safe Keeper
Desperado daje spore szanse, że jak go wyciągniesz to gość po niewłaściwej stronie ostrza narobi w portki :D

A tak w ogóle to samoobrona za pomocą pchnięć 5" ostrzem budzi we mnie, delikatnie mówiąc, mieszane uczucia.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Desperado i Safe Keeper
Mieszane?? Adam :)
Jednoznaczne ;)
Po prostu jest to zdecydowana samoobrona :)
Do końca :)

K.
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Desperado i Safe Keeper

A tak w ogóle to samoobrona za pomocą pchnięć 5" ostrzem budzi we mnie, delikatnie mówiąc, mieszane uczucia.

Pozdrawiam,
AdamD


Osobiście traktuję nóż w sposób analogiczny do broni palnej. Gdyby już trzeba było użyć, to jedynie w sytuacji ekstremalnej [jeszcze takiej w życiu nie miałem i obym nie miał]. Ale jeśli już używać, to w sposób skuteczny. Natomiast rozmaite "pazurki" i małe nożyki mogą jedynie, w moim odczuciu, rozsierdzić napastnika [bądź napastników]. W takich sytuacjach lepiej wcale ich nie wyjmować. Dochodzi także sprawa normalnego ubrania [kurtka itp.], które w naturalny sposób ograniczają możliwość zadania ran napastnikowi.

Malutki nożyk to dla mnie podobne narzędzie jak pistolet gazowy [miał legalnie mój ojciec - rewolwer Walther Magnum 44 - zezłomował :D ] - niby broń, ale obawa o jej skuteczność [a raczej brak] paraliżuje chęć użycia.

Ale to są oczywiście moje skromne przemyślenia, nie jestem fighterem, weteranem wojny, nożownikiem, zawodowym bandytą itp. :D Dlatego druzgocącą krytykę przyjmę z pokorą :wink:

M. M. W.

P.S.
Wciąż czekam na opinie ekspertów o "Desperado".
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Desperado i Safe Keeper

Po prostu jest to zdecydowana samoobrona :)
Do końca :)
K.


I obrócić... :X

:D :D
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Desperado i Safe Keeper
Ja traktuję nóż w sposób analogiczny do widelca, kombinerek, oraz dziurkacza.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024