Skocz do zawartości


Zdjęcie

1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_sabiá
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BBZ zerodwadwa

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl

.. ludzie gumki i te sprawy

..brakuje mi jakoś emotikonki.. cute
  • 0

budo_bewuo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl
Ja z natury mam :D na twarzy bez przerwy, więc czasem to już nawet nie robie emotki =]
  • 0

budo_sabiá
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BBZ zerodwadwa

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl
chodziło mi bardziej o to, że nie mam za bardzo jak wyrazić mojego rozbawienia [w pozytywnym sensie] wywołanego tym sformułowaniem, bez przytyków do twojej wypowiedzi.. :? pzdr
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl

Jednak uwazam iz zamykanie sie na wszystko wokol do niczego dobrego nie prowadzi a probowanie nowych rzeczy i bycie otwartym na takie jest raczej zaleta a nie debilizmem.


No więc o co Ci chodzi? Czy ktorys z nas zawołał kiedykolwiek "Capoeirista rozwali każdego" lub coś innego nie na poziomie? Trenuje/trenowałem różne rzeczy ale zawsze wracam do Capoeira. Bynajmniej - nie dlatego, że w innych rzeczach sobie nie radzę...
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl
Brisban: a mianem debili nazywam ludzi, którzy lubią wtykać swój krótki kijek w nasze mrowisko bez choćby próby zrozumienia sprawy. eot
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl
As u wish juz wyjmuje patyczek. Odnosnie tego rozwalania gdyby ludzie takich rzeczy nie krzyczeli nie byloby kwiatkow, ktore co jakis czas tutaj wyskakuja.

Polazl z patyczkiem do innej piaskownicy.
  • 0

budo_agniecha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:AdG - Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl
a wracaja co silnych kopniec przy uzyciu piety [troche to dziwnie zabrzmialo, ale chodzi o to ze jak kopiesz to pieta skierowana w przeciwnika a nie palcami :lol: ] to takie kopniaki moga byc grozne ot chocby i w capoeira ... kiedys podczas gry w roda jedna dziewczyna niechcacy kopnela druga w twarz. Dziwny dzwiek zetkniecia sie piety z lukiem brwiowym.... chwila oswojenia sie z sytuacja... po czym potok krwi...
Naszczescie nic groznego sie nie stalo...
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl
Luk brwiowy jest stosunkowo latwym do rozwalenia ;) Skora w tym miejscu (i na kosci policzkowej - czego doswiadczylem ostatnio ;) ) ulega przecieciu :)
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl
Blech ;P Gdzie edytowanie postow? :P Ostatnie zdanie poprzedniego postu mialo brzmiec Skora bla bla bla latwo ulega przecieciu ;P

Sorry zmeczony jestem ;)
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl
Ehh wierzcie mi że można i to dosyć łatwo połamać tę mozaikę (boli jak cholera przy każdym kroku!!!). Ale fakt faktem że chyba we wszystkich stylach "kopanych" są uderzenia pietą. Dlatego pisałem "moim zdaniem" bo to jest wyłącznie moje zdanie więc się nieoburzajcie odrazu, bo przecież każdy ma prawo się z czymś zgadzać lub NIE!
pozdro
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl
Pieta ma mniejsza powiezchnie i przy meia lua np. leci szybciej niz piszczel (tudzież środstopie) w martello ....
Dodajcie to tego pare praw fizycznych i problem z głowy .......
pieta szybciej zabijesz ale piszczelem szybciej cos połamiesz czy kogos ogłuszysz .

Mam nadzieje że nikt mi nie pojedzie za pisanie głupot.... poprostu tez zmeczony jestem i mnie sie pisac ni chce :wink: . Kto rozumie ten rozumie , kto nie ten nie ...... dziekuje , dowidzenia .. :twisted:
  • 0

budo_bencao
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl
wydaje mie sie ze:
fakt ze przy rabo de arraia tluow drastycznie obnizamy powodujemy wzrost energi kinetycznej kosztem potencjalnej..(czyli ze rabo jest mocniejsze od armady)
a z ta pieta to leci szybciej (chodzi o predk. liniowa) niz piszczel bo jest dalej od osi obrotu + noga sie nie zgina w kolanie od uderzenia pieta (to nie wiem czy dobry argument bo mozemy zerwac kolano ale zawsze to jakas blokada nie?) + wnioskujac po tym ze rzadko sie slyszy o zlamaniu piety w stosunku do piszczela wydaje sie mniej lamliwa czescia ciala.

moze ktos zaawansowany rozkminiajacy techniki opisze troche bo moj wywod ma pewnie neiscislosci jak nei bzdury
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl

As u wish juz wyjmuje patyczek. Odnosnie tego rozwalania gdyby ludzie takich rzeczy nie krzyczeli nie byloby kwiatkow, ktore co jakis czas tutaj wyskakuja.

Polazl z patyczkiem do innej piaskownicy.


Nie zrozum mnie źle, nie nazwałem CIEBIE debilem. Sam topic jest kolejnym kijem w mrowisku. Lubię dyskutować, wymieniać spostrzeżenia na temat technik, przyznać się muszę, że czasem próbuję zastosować wariant danej techniki (martelo itp) w wersji jakiej uczą gdzie indziej. Wbrew pozorom Capoeira ma dużo wspólnego z innymi sztukami walki.

Osobiście drażnią mnie na równi ludzie z innych sztuk walk wrzucający na Capo tak jak zrobił to autor topica (bo osobiscie odczuwam to jako nie ostatni zajazd na Litwie) oraz ludzie ćwiczący capo bez próbowania zrozumienia jej, a jedynie "fikający" pół roku salta, którzy coś tam zdaje im się że zobaczyli i kozaczą. Staram się nie kozaczyć, ale zacięcie będę bronić Capoeira, dała mi sporo, bierze ode mnie sporo i nie czuję się gorszy. A okazja do nauki na innych MA jest dla mnie jak najbardziej porządana.
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Widzieliscie już ten filmik??? Na końcu jest kilka KO m. in. przez RdA. (tylko krótki ten filmik strasznie :( )
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl

Jezeli ten post byl do mnie kierowany to odpowiem, ze kiedys trenowalem capoeire

Jak to kiedys? 7-8 miesiecy to kiedys? :P
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl
Milo mi, ze o mnie pamietasz tylko co to wnosi do tematu ?
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl
Wydaje mi sie, ze traktujesz to jako jakis swoj przywilej w tej dyskusji.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl
Nie powiedzialbym, ze przywilej jednak punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. A poglady na temat capoeiry kiedys mialem takie jak wiekszosc tutaj wypowiadajacych sie osob i to tyle z mojej strony....
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl
dzieki za wyjasnienie tej zmiany imion i popieram kultywowanie tradycji to rozwija znajomosc historii i kultury stylu ktory cwiczymy a bedac na sekcji w krakowie nie pytalem o skutecznosc bo trenuje juz sztuki walki 10 lat wiec takie pytania nie maja sensu bo skuteczny jest czlowiek a nie styl co do piety to owszem jest mocna ale wygodniejsze do wsadzenia jest kopnieciwe goleniem z punktu widzenia karate pozdrawiam :twisted:
  • 0

budo_master of death
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vallinor

Napisano Ponad rok temu

Re: 1000 razy silniejsze wuderzenia w capoeira niz w innych styl

Ja się wypowiem co do kogoś kto tu pisał, że łatwo "mozaikę kości" pięty uszkodzić a piszczel dużo trudniej.
Może i logicznie z wyglądu tych kości byłoby tak jak powiedziałeś, ale szczerze powiem, że nie widziałem by ktoś sobie złamał piętę 8O :) a złamanych piszczeli trochę widziałem :) . Można sobie boleśnie stłuc piętę, ale za to dużo boleśniej stłuc goleń/piszczel.

Może Ty znasz więcej przypadków kontuzji pięty? Ja mówię z czym się spotkałem :) i wg mnie pięta jest lepsza do kopania od golenia :] chociażby subiektywnie dla mnie, bo mocno kopnąć pietą mogę a piszczelem nie, bo nie mam utwardzonego :P .


ja znam conajmniej 3 przypadki złamania sobie przez kolesi kości pięt, no więc moim skromnym zdaniem MOŻNA sobie piętę połamać :!: i bynajmniej nie jest to śmieszne/zabawne dla kogoś kto sobie takie kuku zrobi... (no a jak sobie stłuczesz piszczel to raczej nie boli tak że chodzić nie można )

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024