Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konfrontacja Sztuk Walki II


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
367 odpowiedzi w tym temacie

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II
Witam

A czepiacie sie szczegolow: wygrywa lepszy i koniec. W ogole szanuje zawodnikow ktorzy podjeli swoje walki. TV, aparaty, kamery, transmisja na zywo, nawet ta publika... swoje robi (stres). Fajnie jest zjechac kogos zza klawiatury i monitora, ale wg mnie zawodnicy starali sie jak najlepiej i jak przegrywali to trudno, trafili na zawodnikow lepiej wyszkolonych. A Pan od kalaki... i tak duzo odwagi w tym czlowieku.

Impreza rzeczywiscie nie byla na najwiekszym poziomie, ale czy wy wiecie jak trudno zorganizowac cos na prawde dobrego? Toz to zalezy od tylu rzeczy i spraw ze czasem i jedna sie zawali to reszta leci jak klocki z domino (zeby nie bylo ze sie wymadrzam, troche mam do czynienia z organizowaniem i pilnowaniem glownie imprez szkolnych - to nie zawody MMA ale zawsze cos :wink: ) Ja sie na razie ciesze, ze moglem zobaczyc takie zawody w rodzimej produkcji, oby wiecej takich !! I jako TKDoka powiem, ze nie chcialbym z opuszczona garda trafic na strzal w kinola od Jurasa :)

Pzdr CarpeDiem
  • 0

budo_juras(l)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 198 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II
Witam wszystkich i dziekowa wielka za super doping na gali :twisted:

Co do samej gali to uwazam ,ze dlugo nie bedzie tak medialnego turnieju MMA w Polsce.Jest mysle duuuzy krok w przod dla rozwoju MMA i tylko sie cieszyc!!

Co do poziomu zawodow to fakt ,ze niektorzy zawodnicy nie pokazali za wiele.Odcinam sie od jakis spekulacji,ze wszystko bylo ulozone,ze to bylo tak a to tak.Ludzie ogarnijcie sie bo za monitora kazdy jest fachowcem.Wejdzcie do ringu i sami sprobujcie powalczyc na zasadach MMA...Wiadomo ze czesci z Was nie podobala sie formula podzialu na chwytaczy i uderzaczy ,ale takie rzeczy ustala polsat,z mysla o jak najwiekszym show.Nam jako zawodnikom tez narzucano czesto absurdalne pomysly,ale coz jezeli telewizja o kilku milionowej ogladalnosci bierze sie za patronat medialny to wymaga wiele i trzymajmny sie lepiej wspolnego celu ze jest to olbrzymi krok w przod dla MMA.Oby z czasem coraz wiecej gal bylo pokazywane live w roznych stacjach!

Co do moich walk to moge powiedziec tylko tyle ,ze jezeli mialem z kims przegrac to ciesze sie ze jest to Antek.Osobiscie uwazam go za numero uno polskiego MMA!

Pozdrawiam!

Brat Pit: skoncz juz ta anty jurasowa propagande,bo stajesz sie poprostu zenujacy :?
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II
coz, prawda w oczy kole. Zenujaca to byla twoja sciezka do finalu, zwlaszcza pierwsza walka - jak mozna bylo dopuscic nic nie potrafiacego zawodnika w dodatku 20kg lzejszego?

a tak na marginesie to jakos specjalnie w krytyce calej imprezy sie nie wyroznilem

pzdr
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II
Krok dla MMA rzeczywiście może być duży. Tylko żeby ta medialność nie poszła zbyt daleko, bo wyjdzie z tego wielki krok dla polskiego wrestlingu. Np. walka Pudzianowski kontra Wojewódzki - to by była oglądalnosć. :) :) :)
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II

Krok dla MMA rzeczywiście może być duży. Tylko żeby ta medialność nie poszła zbyt daleko, bo wyjdzie z tego wielki krok dla polskiego wrestlingu. Np. walka Pudzianowski kontra Wojewódzki - to by była oglądalnosć. :) :) :)


Oczywiscie wygraja sedziowie :wink:

Pzdr CarpeDiem
  • 0

budo_juras(l)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 198 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II
Krytyka jak najbardziej jest wskazana,bo na jej podstawie organizatorzy beda uczyli sie organizacji coraz to lepszych imprez.Wiele celnych uwag juz padlo i mysle ze zarowno Maciek Kawulski i Martin Lewandowski wezma je pod uwage przy Konfrontacji III :-)

Przynajmniej mam cel zeby odbic pas :)
  • 0

budo_v1nt3r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów /k Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II

Krok dla MMA rzeczywiście może być duży. Tylko żeby ta medialność nie poszła zbyt daleko, bo wyjdzie z tego wielki krok dla polskiego wrestlingu. Np. walka Pudzianowski kontra Wojewódzki - to by była oglądalnosć. :) :) :)


O! I to jest rzecz którą trzeba zaproponować organizatorom Konfrontacji :D
Swoją drogą Juras ma cholernie dużo racji.

Zaleski (Kalaki) miał niebywałą odwagę, bo widział co się działo wcześniej.
Cóż - taka formuła turnieju - konfrontować sztuki walki - Kalaki chciało wystawić "swojego najlepszego" - to był...

Pewnie mnóstwo głosów negatywnych by się pojawiło gdyby jakiś capo chciał startować (że nieludzkie, bestialskie, bez szans etc.). Nie zapominajcie pls tylko o tym że Ci ludzie nie byli nawaleni jak podpisywali papiery dot. ich walk :D Mieli świadomość, szczególnie teraz, z kim będą walczyć (nie chodzi o nazwiska).

Ja tam tylko czekam na trójkę, licząc że znowu będzie Juras, będą fajne długie walki, albo efektowne KO dosyć równych zawodników... oraz przede wszystkim iż będzie poziom tj. walka finałowa, czy eliminacje SAMBO vs M-T.

Swoją drogą ciekawy jestem właśnie tego, dlaczego Igor po gali stał spokojnie obok sędziów, organizatorów, gadał, śmiał się, i nawet w rozmowie z nim nie udało mi się wyciągnąć od niego jakiegokolwiek "ale" co do sędziowania... Z tego co zauważyłem Juras, Antek, Igor i Tomek (bo z tą grupą zawodników widziałem się "po") byli zadowoleni z gali (pomimo wyników walk).

Dobrze jest, potknięcia były, ale wszystko idzie w dobrym kierunku ;-)

BTW. Zdjęcia będą wieczorkiem. Chętnych zapraszam do pobierania albo dajcie mi znać, wyślę paczkę zipem.
  • 0

budo_mask of sanity
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z tego czego sie boisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II

Zaleski (Kalaki) miał niebywałą odwagę, bo widział co się działo wcześniej.
Cóż - taka formuła turnieju - konfrontować sztuki walki - Kalaki chciało wystawić "swojego najlepszego" - to był...


najlepszego to raczej nie wystawili bo i jak środowisko które nie jest raczej zjenoczone w jakiejś jednej organizacji może wystawić swojego najlepszego zawodnika.



Ja tam tylko czekam na trójkę, licząc że znowu będzie Juras, będą fajne długie walki, albo efektowne KO dosyć równych zawodników... oraz przede wszystkim iż będzie poziom tj. walka finałowa, czy eliminacje SAMBO vs M-T.



A ja mam nadzieję że nie będzie się tam gadać o konfrontacji styli bo to gadanie o czymś czego już w tej imprezie nie ma - Tomek wygrał z kickbokserem przez duszenie a przed imprą trenował ostro grappling.
Juras też będzie od września ponownie trenował w Okniński Vale Tudo więc może raczej powinien wystąpić w obcisłych gatkac z bad boya niż w doboku ITF-u.
  • 0

budo_v1nt3r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów /k Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II

A ja mam nadzieję że nie będzie się tam gadać o konfrontacji styli bo to gadanie o czymś czego już w tej imprezie nie ma - Tomek wygrał z kickbokserem przez duszenie a przed imprą trenował ostro grappling.
Juras też będzie od września ponownie trenował w Okniński Vale Tudo więc może raczej powinien wystąpić w obcisłych gatkac z bad boya niż w doboku ITF-u.


Chyba ten temat już przegadaliśmy - marketing etc. ma swoje prawa. Jeżeli inni organizatorzy niż "MK&ML" promują swoje walki jako MMA/Klatki (co owocuje "zonkami" w telewizji a propos "zezwierzęcenia i agresji") to ich sprawa. Chłopcy postarali się aby więcej osób mogło conieco obejrzeć, i by prasa nie jeździła po imprezce.

Finalnie - aby miała szansę pokazać się trzecia odsłona turnieju.
Sponsorzy niechętnie będą promować to, co ma złą prasę, ogólnie nie jest akceptowane etc.

Pomimo niedociągnięć techniczno-organizacyjnych, obecności Kalaki, oraz przegranej mojego faworyta ;-) czekam na 3jkę bo innego turnieju jak na razie szukać z lupą. A w założeniu to teraz jest coraz lepiej, więc patrząc wstecz (jedynka - zero kasy z zewnątrz, dwójka - pierwsi poważni sponsorzy którzy odważyli się wejść w ten biznes) będzie w przyszłości tylko coraz lepiej.

BTW. MoS - z tego co wiem Juras nie kręci i nie kłamie - mówi wprost o sobie jako o zawodniku MMA. To, że reprezentuje TKD, chyba jest logiczne, patrząc na jego przeszłość (osiągnięcia, co trenuje, w czym ludzi trenuje etc.). Sprawa chyba jest jasna - większość zawodników po pewnym czasie zaczyna "mieszać", ale korzenie zazwyczaj jakieś się ma.
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II

(jedynka - zero kasy z zewnątrz, dwójka - pierwsi poważni sponsorzy którzy odważyli się wejść w ten biznes) będzie w przyszłości tylko coraz lepiej.


zaproście na trójkę brata Fedora :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II
I znów polacy w tych postach pokazują swoją prawdziwą nautrę opluwając tych którym się coś udało. A udała sie gala walki, bo podobała sie widzom. Podobała się moim znajomym którzy nic niećwicza a do tej pory oglądali tylko boks. Była medialna i o to w sumie rzeczy chodzi. Jeśli maja być pieniądze dla zawodników to musi być telewizja, bez niej to tylko walka pod mostem na grosze. Taka jest prawda.

Czemu się czepiacie chłopaka z kalaki?? chciał to wystartował, no nie? Było przynajmniej 8 zawodników a nie jak na vale tudo organizowanym przez vale tudo polska gdzie połowa zawodników nie przyjezdza.

Podobało mi się też to że był podział na uderzaczy i chwytaczy na początku. Tak wszystkie walki to była by tylko kotłowanina w parterze a to jest nudne na dłuzszą skalę dla niecwiczących bjj. Tak było parę walk w stujce i parę w zzwarciu i było świetnie.

GRATULUJE organizatorom i życze jeszcze lepszych walk w trójce.

Juras, za parter się bierz ostrzej.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II
ja tylko w kwestii formalnej.
nie wiem czy przedstawiciel Kalaki był najlepszy bo wystawiła go sekcja skłócona "Kalaki Arcanic" z Krakowa skłócona z Nyckiem w której ćwiczy regularnie... 5 osób.
I raczej "przedstawicielstwo" w postaci Górala (taką ma xywke) nie może być miarodajne aby oceniać skuteczność całego systemu.


pzdr
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II
Masz rację charlie, ale zaraz wylecą tacy, co to "udowodnią" że styl walczy a nie człowiek :)
  • 0

budo_mataleon
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II
Nie wiem jak wy uważacie ale przepisy, były do bani. I tak wszyscy uwielbiają BJJ (ja też, chociaż nie trenuje tego) ale moim zdaniem sambista rozwalił MILE, chodzi mi o skrętke, na noge. Gdyby było inaczej z przepisami to by poprostu wygrał.
Antek the Best Fighter, pomimo tego że Jurasowi kibicowałem. Ale ten z KALAKI powinien przed MARIOTTEM handlować watą cukrową
Pozdrowienia dla wszystkich
PS: Jak sie myle to mnie nie wybluchajcie bo jestem tu nowy.
  • 0

budo_mask of sanity
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z tego czego sie boisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II
A oto pierwszy z grona uderzaczy na III Konfrontację Sztuk Walki.
Nie wiem jak wy, ale myślę że ten pan to pierwszy finalista. :)
Ten wyraz twarzy i wogóle :wink:

Dołączona grafika
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II
Zawsze byłem ciekaw jak Bruce by sobie poradził w takim turnieju, ale sądze, miałby spore szanse. Ale to takie gdybanie.
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II

A oto pierwszy z grona uderzaczy na III Konfrontację Sztuk Walki.
Nie wiem jak wy, ale myślę że ten pan to pierwszy finalista. :)
Ten wyraz twarzy i wogóle :wink:

A jest ktoś na budo , kto zajmuje sie nekromancją ?
  • 0

budo_lekki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza rogu

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II
miałem sie nie wtrącac do temau; bo pewno wszystko juz zostało powiedziane ale po obejrzeniu relacji w tv mam na maksa mieszne odczucia i zdecydowałem dorzucic swoje trzy grosze...
fajnie ze jakies zawody organizowane w polsce sa relacjonowane; pojawia sie zainteresowanie ze strony mediów itd. ale do rzeczy
niestey poziom tego eventu był co najwyzej średni... pare fatalnych i smierdzacych bzdurą wpadek organizatorów, które ludzie zwiazani z walka na codzień szybko wychwycili. rzucały sie w oczy beznadziejne rekawice, brak profesjonalnych narozników.. to jednak mała kwestia w porówniu do doboru zawodników na turniej (walka z duzo lzejszym przeciwnikiem i sam poziom) i fatalne wrecz karygodne sędziowanie.. sedzia ringowy dosłownie zarządzał wedle swego upodobania; brak jasno okreslonych reguł w tym pomocy lekarskiej itp. nie chce mi sie tutaj tego wypisywac i przynudzac ale odniosłem wrazenie ze jeden zawodnik był na siłe pchany do finału.. nie wiem ile w tym jego winy bo poziom prezentował naprawde dobry lecz niestety taka postawa sedziów i organizatorów rzutuje na jego osobę.... szkoda

oby wiecej takich nagłasnianych imprez dla szerszego grona i miejmy nadzije bez wpdek.. III edycja powinna juz stac na naprawde przyzwoitym poziomie.

pozdrawiam
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II

Podobało mi się też to że był podział na uderzaczy i chwytaczy na początku. Tak wszystkie walki to była by tylko kotłowanina w parterze a to jest nudne na dłuzszą skalę dla niecwiczących bjj. Tak było parę walk w stujce i parę w zzwarciu i było świetnie.

No ale i tak walki się kończyły w parterze.
Jeśli już zrobili podział na 2 grupy to dlaczego w grupie uderzaczy nie było zasad uderzanych, np. z K-1 ? Wtedy by były czyściutkie walki w stójce, żadnych kończeń przez balache czy mata leo. A tak to lekkie oszustwo, prawda?
  • 0

budo_gubor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konfrontacja Sztuk Walki II
dorzuce swoje trzy grosze!
Po pierwsze gratulacje dla Antka Chmielewskiego za wygranie turnieju!W zasadzie nie widzialem tam nikogo kto moglby Antkowi przeszkodzic w triumfie nie ujmujac zadnemu z zawodnikow.
Po drugie bardzo fajnie,ze byl na tej imprezie POLSAT- gratulacje dla organizatorow.Szkoda,ze na naszej Gali IMPACT nie bylo takiej transmisji.
Nie bede wytykal bledow i uchybien powiem tylko,ze bardzo dobrze iz pierwsze lody zostaly przelamane i w koncu pozytywnie przedstawili w mediach MMA i to jest najwiekszy plus calej imprezy!Mysle,ze jeszcze pare wypadniec z ringu bedzie i do octagramu tez sie przekonaja!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024