Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_anochi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS
No więc tematem są moje rozważania i pytanie. Zastanawiałem się nad rozpoczęciem treningów, więc rozpoczęłem od szukania odpowiednich stylów, odpowiednich tzn. szkutecznych i tych które podobają mi się. I w ten sposób doszedłem do wielu pytań i problemów, a oto one:

1) Bjj to tylko walka w parterze, więc nie ma tam żadnych uderzeń czy też walki w stójce, jednak w klubie BASTION treningi Bjj połączone są z Vale tudo, co to oznacza, to znaczy że są uderzenia ??

2) Shidokan pomaga opanować walkę zarówno w stójce jak i parterze. W klubie EMERS treningo odbywają się TYLKO 2 razy w tygodniu ---> zanim się ktoś nauczy walki w w obu pozycjach to chyba wieki miną. Obrazując w BASTIONIE jest 5 treningów w tygodniu... i 6 w sobote :lol:

3) Jak wygląda walka Bjj na ulicy, turlacie się po ziemi z każdym gościem 8O

4) Jak przedstawia się kwestia pasów owych stylach ?

PS
I prosze nie piszcie odp typu przyjdź i się przekonaj, postarajcie się zobrazować mi to wszystko o co pisałem. I tak odwiedze te dwa kluby, ale chcę mieć już jakieś wyobrażenie o wszystkim. Z góry dziękuje za odpowiedzi i wyrozumiałość...
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS
Emers Team mają zajęcia 5 razy w tygodniu,trening oficjalnie zaczyna się o 20.30 ale od 19 już "się działa".I tu,i tam (bjj) są pasy i stopnie.
Co do parteru na "ulicy" osobiście nie polecam ,chyba ,że chcesz dostać od kogoś buta w łepetynę.Klubu w Tychach nie znam,ale słyszałem że to dobry klub.
Przejdz się i zobacz sam.
:D
poz.
  • 0

budo_saudade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice / Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS
Mam od niedawna przyjemność trenować shidokan u Pana Radlińskiego i nie mogę się zgodzic z tezą, jakoby miało zająć wieki nauczenie się walki "w obu pozycjach". Z moich obserwacji i uczestnictwa zarazem wynika, że metody treningowe są skuteczne i przemyslane. W kontekście ćwiczonego przeze mnie wcześniej stylu, uważam, ze można na shidokanie stosunkowo szybko osiągnąć pewien poziom, na który gdzie indziej trzeba by pracować dużo dłużej.
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS
Ja trenuję w BASTION'ie i moim zdaniej jak ktoś bardzo chce to może dużo - tym bardziej że po za zwykłymi treningami w porach wieczornych oferujemy takżę średnio na około 2h salę w Tychach rano - jak ma się paręto można samemu się "pobawić" a jak nie to jechać technikę lub siłę. Po za tym oferujemy treningi BJJ w każdym dniu a VT 3 razy w tygodniu TYCHY/KATOWICE ( chodzi o to że jeśli ktoś nie chce VT to przyjdzie nie na swój trening ale na trening innej grupy, a sątacy co tylko na VT chodzą). Jadnak decyzje są indywidualne ja tylko mogę zaprosić ;)
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS
zdaje sie że była juz w polsce walka instruktoro i to czołowych shidokan i bjj.wynik jest znany
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS
czy też sparring jak kto woli
  • 0

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS

zdaje sie że była juz w polsce walka instruktoro i to czołowych shidokan i bjj.wynik jest znany


Zdradzisz jaki to byl wynik, bo ja np. nie wiem, a jestem z natury cholernie ciekawska osoba :twisted:
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS
bjj górą
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS

czy też sparring jak kto woli


gelo, z tego co pamiętam to był wspólny TRENING, trening ma to do siebie, że nie traktuje się walk ambicjonalnie, stara się za wszelką cenę jak najwięcej nauczyć, nie złapać kontuzji i nie zrobić komuś kontuzji, a nie za wszelką cenę wygrać. Od wykazywania swej wyższości w walce są zawody.

Ten instruktor z shidokanu WTEDY był w parterze początkujący

Co to ma do odpowiedzi na pytanie, co warto ćwiczyć?
jak mają się czyjeś umiejętności trenerskie, czy materiał szkoleniowy stylu do wyników jednego pojedynku?

Tak między nami mówiąc guzik mnie obchodzi wynik jakiejś awantury z przed lat. U owego instruktora shidokanu bardzo chętnie bym ćwiczył i swego czasu nawet pół żartem pół serio zastanawiałem się czy nie przenieść się do Gdańska.
Zaś u owego podobno zwycięskiego przedstawiciela bjj nie chciałbym trenować.
Przy całym uznaniu i szacunku dla umiejętności, wiedzy o MA dla B.
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS
gelo ciebie to chyba wtedy jeszcze na budo nie bylo. ale najcześciej wspominasz tą sytuacje. masz z tym jakis problem? :wink:
cala sytuacja byla groteskowa najpierw chodzilo o SPARING miedzyklubowy panowie nie mogli sie dogadac i mrad wypalil ze jak boruta chce pocwiczyc to on cwiczy tam i tam i tej i o tej godzinie. boruta przyszedl powalczyli faktycznie boruta wygral i co z tego? jest dzieki temu lepszym instruktorem? bjj jest dzieki temu lepsze od shidokanu? nie wydaje mi sie.
nie byla to zadna oficjalna walka a w rozmowie przed sparingiem nie bylo miedzy mradem a boruta wielkich zlosliwosci. a to co dzialo sie pozniej to byl cyrk.
boruta wygral i potem odtrabil wszystko w budokanie ze byla WALKA bla bla bla...
zreszta powiem szczerze- boruta nie mial w sumie nic do stracenia bo jakby przegral to zawsze mogl sie zaslonic swoim bialym pasem i kontuzjami. a tak przez przypadek stworzyl sobie legende...
reszta jest milczeniem czy cos
pozdr.
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS
[quote]gelo, z tego co pamiętam to był wspólny TRENING, trening ma to do siebie, że nie traktuje się walk ambicjonalnie, stara się za wszelką cenę jak najwięcej nauczyć, nie złapać kontuzji i nie zrobić komuś kontuzji, a nie za wszelką cenę wygrać. Od wykazywania swej wyższości w walce są zawody.
[/quote]

a czy ja twierdze cos innego?


[quote]Ten instruktor z shidokanu WTEDY był w parterze początkujący[/quote]

to zdaje się nie powinien być instruktorem


[quote]U owego instruktora shidokanu bardzo chętnie bym ćwiczył i swego czasu nawet pół żartem pół serio zastanawiałem się czy nie przenieść się do Gdańska.
Zaś u owego podobno zwycięskiego przedstawiciela bjj nie chciałbym trenować.
Przy całym uznaniu i szacunku dla umiejętności, wiedzy o MA dla B.[/quote]

no i co z tego?

[quote]gelo ciebie to chyba wtedy jeszcze na budo nie bylo. ale najcześciej wspominasz tą sytuacje. masz z tym jakis problem? [/quote]

najczesciej czyli 2 rz od 2002-nie bądz śmieszny a problem miałbym gdybym to ja zebrał bęcki

[quote]boruta przyszedl powalczyli faktycznie boruta wygral i co z tego? jest dzieki temu lepszym instruktorem?[/quote]

tak

[/quote]
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS

Od wykazywania swej wyższości w walce są zawody.

a czy ja twierdze cos innego?

To dla czego przypominasz awanturę z przed lat w dyskusji o porównaiu treningów w 2 klubach. Wystartuj w zawodach open w których będą brać udział zawodnicy shidokanu to wtedy coś udowodnisz w temacie bjj czy shidokan
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS
A
a dla czego ja mialbym startowac w takich zawodach?
czyli to jednak była awantura a nie wspolny trening
zwracam uwage ze na poczatku napisalem jednego posta bez podawania nazwisk i nagle zaczela sie obrona częstochowy.czy ja kogoś atakowałem?
moj post był chyba na temat bo pytanie byłlo o skuteczne style
a ta cała nieszczęsna historia to nauczka ze propagowaniem nowych stylów w kraju powinni sie zajmowac goscie na tyle w nich oblatani zeby swoimi umiejętnosciami udowadniali ich skutecznosc ale to juz tylko moja skromna refleksja
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS
Napewno bardziej oblatani od ciebie,masz za dużo energii to nie siedz przy kompie tylko idz na trening.Dopuki nie będziesz miał umiejętności na poziomie "tego instruktora",doputy bądz łaskaw nie wypowiadać się w temacie.
Tak czy inaczej to nie twoja sprawa.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS
1. AnOcHi prosił o porównanie bjj i shidokan z uwzględnieniem tego jak wygląda trening bjj i shidokan w 2 znanych klubach (mylę się AnOcHi?)

2. Napisałeś

zdaje sie że była juz w polsce walka instruktoro i to czołowych shidokan i bjj.wynik jest znany

Taka wypowiedź w niczym nie pomaga AnOcHi. Chyba, że zakładasz, że zaciekawieni ludzie zaczną się dopytywać "jak było"

3.

tyle w nich oblatani zeby swoimi umiejętnosciami udowadniali ich skutecznosc

Nie w pionierskich czasach rozwoju danego stylu, kiedy wybitni specjaliści w jakimś stylu jednocześnie budują nową organizacje, "przebranżawiają się", oraz zbierają zapaleńców którzy chcą również podążyć w nowym kierunku. Oczywiście masz prawo do swoich wyborów i opinii. Ale dla wielu ludzi bardziej obiecujący może być shidokan.

4. Ostatecznym celem jest skuteczność ale mnie bardziej przekonają wyniki zawodów, niż to że ktoś komuś kiedyś podobno. Nie śledzę ich zbyt dokładnie. Możesz przytoczyć jakieś spektakularne zwycięstwa jednego stylu nad drugim? Pomógł byś i AnOcHi i mi?
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS

Napewno bardziej oblatani od ciebie,



ooo na pewno widze że w bytomiu obrodzili jasnowidzowie

masz za dużo energii to nie siedz przy kompie tylko idz na trening



pozwolisz że oleje cieplym moczem tę sugestię

.Dopuki nie będziesz miał umiejętności na poziomie "tego instruktora",doputy bądz łaskaw nie wypowiadać się w temacie.


opisz poziom moich umiejętności w miare szczegółowo to się zastanowie
  • 0

budo_szpieg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS
A niech mnie, gelo nawet odpowiada na posty w stylu odpowiedzi Boruty :)
  • 0

budo_hadouken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS
ten koles powinien zalozyc swoj fanklub :)
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS
niedługo załoze fanklub żółtodziobów na forum
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan // BASTION - EMERS
1 siłownia
2 worek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024