Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening wszystkiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Trening wszystkiego
Jakis czas temu zaczalem sie powaznie zastanawiac nad treningami muay thai http://www.forum-kul...showtopic=66030.
No i teraz tak, zeby nie isc tam na "sucho" i nie lapac zadyszki za kazdym razem zaczalem sie troszke przygotowywac, codziennie 1h jezdze na rowerze i 1h biegam. Wykonuje to dla poprawienia kondycji ( jestem palaczem ), zeby po 15 minutach biegania nie umierac z braku O2.
Teraz wlasciwe pytanko do Was - co pozatym trenowac, chodzi mi raczej o treningi domowe, do silowni dostepu nie mam ;/
Co musze "przypakowac" zeby jakos dawac rade na treningach, jakie cwiczenia rak, nog, zarowno silowe jak i rozciagajace.
Jakies specyfiki ze sklepu Budo godne polecenia i czemu?
Pozdrawiam i z gory serdecznie dziekuje za odpowiedzi
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening wszystkiego
pzrezyjzyj archwium naprawde bardzo duzo jest tego,

rozciaganie - stretching
i cwiczenia ogólno rozwojowe, pompki brzuchy drazek przysiady podskoki itd. itp. mozna wymieniac i wymieniac
  • 0

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening wszystkiego
No topic o rozciaganiu przejzalem, ale nikt wlasciwie nie sprecyzowal, ktore cwiczenia sa dobre, a ktore prowadza do uszkodzen stawow.
Rowniez zastanawiam sie nad tym, czy np. cwiczyc normalnie podnoszac hantle biceps, czy np. wziasc do rak hantelki i "uderzac w powietrze"?
Z cwiczen DOMOWYCH na nogi to naprawde nie mam pojecia ( oprocz przysiadow )
  • 0

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening wszystkiego
Cholera, wiedzialem, ze czegos zapomne - przepraszam za stats.
Widze, ze jestes z Rybnika, ja do niego mam jakies 20km ( czyli 13km blizej niz Gliwice ), wiec chcialem spytac, czy tam u Was jest moze seksja muay thai?
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening wszystkiego
Zapisz sie na treningi przedewszystkim i jeśli chodzi o kondycje to z treningu na trening będzie coraz lepiej
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening wszystkiego
noooo
pamiętam jak po dłuugiej przerwie wróciłem na salę, to w połowie treningu byłem bliski utraty przytomności ze zmęczenia :oops: pół roku później zostawałem na dwóch grupach i wracałem do domu z błogim uśmiechem dobrze spędzonego popołudnia...
kondycja rzeczywiście "przychodzi sama". wystarczy ćwiczyć :)
  • 0

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening wszystkiego

kondycja rzeczywiście "przychodzi sama". wystarczy ćwiczyć :)


Cwiczyc w sensie SW czy cwiczyc w domu?
Zreszta do samych treningow tez trzeba dodac cwiczenia indywidualne, w domu lub silce ( a u mnie wlasciwie ta 2 opcja odpada )
Wlasnie wrocilem z 1.5h jazdy rowerkiem :)
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening wszystkiego
Dobre ćwiczenia domowe:odpychanie się ręką od ściany,skręty tłowia z obciążeniem,zaciskanie pięści przy wyciągniętych rękach,pompki z różnym rozstawem rąk,brzuszki,na kark np opuszczanie i podnoszenie głowy trzymając ją rękoma,podnoszenie np rogu tapczanu głową(te ćwiczenia wykonywać z umiarem),nogi przysiady z różnym rozstawem nóg,unoszenie nóg,spięcia izometryczne itd itd tych ćwiczeń jest multum.
Z preparatów:wapno,cynk ,potas,glukoza,witaminy na początek wystarczą.
Mam nadzieję że choć trochę pomogłem.
poz.
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening wszystkiego
W Rybniku nie ma muay thai niestety

NIeuderzaj w powietzre z hantlami, moze i jest to dobre ale na króka mete potem stawy Ci siąda, jak zacyznasz to najpierw naucz sie technicznie poprawnie uderzac

nogi hmmm bardzo wazne sa miesnie stabilizujace całe ciałko czyli posladeczki i ogólnie miesnie miedniczne wiec trzymanie nogi do kopniecia bocznego na czas, potem "machanie" ta noga ale niech CI noga nieopada ponizej kolana ! bo wtedy sobiobie zabardzo bedziesz ułatwiał zadanie potem kopniecia przednie axy ale bardziej zakraglac je non stop krecic noga tak samo trzymanie nogi wyprostowanej, koncówki do kopniecia okreznego ćwiczenia stretchingowe również wzmacniaja nogi, a co do bezpieczenstwa ich to prawie wsyztkie mozna wykonywac bez uszczerbku na stawach sa jest tam pare które jest niewzskazane przy bólach kolan i kregosłupa ale to sam sie powininenes skapnac bo sam czujesz jaki jest nacisk np. stetching w postawie szpagatu poprzecznego, lepiej to zorbic na kolanach

podski w róznych kierunkach
mosetk ale zamiast podbierac sie na rekach to na plecach i wypnij maxymalnie uda do przodu
beigaj itd. : P
  • 0

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening wszystkiego
Ulatwie troche nam zadanie i spytam: czy na treningach, trenej pokazuje jakies cwiczenia, ktore mozna w domowym zaciszu efektywnie wykorzystywac?
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening wszystkiego
pokazuje, praktycznie mozna połowe treningu wykonac pzreciez w domu
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening wszystkiego
dziwne że nitk jeszcze nie napisał o najważniejszym: rzuć stary palenie :!: :!: :!:
  • 0

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening wszystkiego
Staram sie Charlie, ale bez "wspomagaczy" nie dam rady.
Wybieram sie od tygodnia do apteki po jakies plasty Niquitin albo Nicoret
Pozdrawiam

Moze ktos wie, jak mniej, wiecej wygladaja treningi muay thai w Gliwicach?
  • 0

budo_mieczit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening wszystkiego
Witam. Stary jak jeździsz 2 h i biegasz 1 h dziennie i czujesz się po tym nie zmęczony to sądze , ze kondycję masz na 100 % gotową.
Z ćwiczeń domowych polecam mate, partnera i 1 h parteru po rozgrzaniu, a będziesz gibki i zwinny :)
Postuj sobie na głowie , spróbuj się pokręcić na niej , rób karuzelki , mostek, przeturlania przez bark, oczywiście jak masz miejsce :-) Ćwicz prace nóg , jeśli masz podstawy opanowane to wiadomo , a jeśli nie to niezaszkodzi troszkę ciosów "w lustro" Podciągaj się na drążku.
pompki niejednakowe, np. bez przerwy najpierw 20 zwykłych, poźniej brzuszki lub coś pokrewnego, 20 wąskich , 10 na jednej nodze , 10 na drugiej, brzuchy, powiedzmy 2 minuty stania w pozycji górnej pompki, 20 na dwa tempa, brzuch , 15 z przytupem,.., 10,... 5 itd.. :-)
I rób częste przemeblowania swojego pokoju i bądź pomocny dla sąsiadów to siła sama przyjdzie , a i zdanie może o Tobie zmienią :twisted:

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024