Skocz do zawartości


Zdjęcie

denerwujące!!!!(tsunami)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)
Ze streotypem nie wygrasz. A lider jest okladka stylu. Jezeli glowa jest glupia to dlaczego reszta miala by byc madra.Nosferatuu wypowiadasz sie o tym iz zalosni sa ludzie co nie widzieli tsunami a ty widziales cos poza tsunami ?
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)

jestem ciekawa na jakiej podstawie mowisz ze ludzie to uprawiający są zalosni.. znasz kogos?? bo jak narazie to na tych forach jest wiele głupot wypisanych o tsunami i to od ludzi ktorzy w zyciu niewidzieli nawet treningu tsunami ... dla mnie to jest zalosne!!wprwdzie murat jest idiotą ale jak juz kilka postow wyzej czytałam ludzi ktorzy mieli racje.. to to sensei i adepci tworzą trening stylu a nie koles ktory to zapoczatkował wiec zastanow sie nad tym co piszesz...


Powietrza nie widac a wszyscy wiedza, ze istnieje ;)

Nie trzeba byc na treningu tsunami i znac kadre instruktorska zeby wiedziec jak ten "styl" ma sie do pozostalych. Kto nie wierzy niech zajrzy na ich www tudziez do ksiazki autorstwa soke.
Czasy prl i czarnego pasa minely... cale szczescie ;)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)

Nie sprawdza sie sanchin? Moze raczej nie sprawdza sie jak sie nie umie... A moze nie? Sprawdzali u was sanchin czy nie? Bo u mnie od 4kyu w gore jest test. Tyle ze kazdy dostaje tak jak wytrzyma, a nie zeby mu zrobic krzywde.


Masz na mysli sanchin dachi i kop w krocze ? Jesli tak to imho nic strasznego (jak ktos dobrze zrobi Sanchin ;) ) bo dostaje sie w wewnetrzna czesc uda.

Mam na mysli kingeri, shita tsuki i mawashi geri gedan.
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)

Poczytaj archiwalne numery czarnego pasa (niestety już nie mam) - a to postawa niedobra, a to medytować nie potrafią, a to cos innego. I tak w koło. Na pewno była jedna sprawa sądowa przeciwko Andrzejowi Drewniakowi, chodziło o to że któryś z instruktorów sprawdzał sanshin (sorry za ewentualną pomyłkę w pisowni) na dziewczynie i ją uszkodził i że takie są metody w kk, co jest bzdurą.
Na TKD ITF tez poszedł artykuł, ale olaliśmy i szybko się skończyło.



ja pare numerow archiwalnych mialem ostatnio u siebie. W sumie najwiecej najezdzal na shotokan a w zasadzie karate tradycyjne kwiecinskiego. Ale czyta sie to jak dobra komedie.Aha teraz sobie przypominam, ze o kk tez bylo. Tam sie tylk okopia po jajach-taka byla konkluzja :)
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)
Chyba juz czas zakonczyc watek...


Dołączona grafika
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)
Co było do udowodnienia :)
  • 0

budo_v0y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)
Vince napisał:

Nie trzeba byc na treningu tsunami i znac kadre instruktorska zeby wiedziec jak ten "styl" ma sie do pozostalych.

Przykro czytać takie kretyństwa...
Jesli nie byłes na żadnym z ich treningów to prosze nie wypowiadaj się wcale...

Widziałem pare treningów Tsunami u róznych instruktorów i osobiscie zgadzam się z nosferatuu, to że Murat jest idiotą nie rozciąga się na wszystkich ćwiczących i nauczających w jego klubach...
A wiele osób wtedy nie miało możliwości ćwiczenia w innych klubach, wielu odeszło ale równiez wielu z nich zostało...
Pzdr
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)
Widziałem instruktorów, widziałem co robią, widziałem materiały szkoleniowe. Więc albo robicie tsunami i nie ma co dyskutowac o tym kretyństwie, albo poszczególni instruktorzy wprowadzają zmiany (co faktycznie ma miejsce), tylko czy to dalej tsunami czy jakiś system nieokreślony bez nazwy. Albo rybki, albo akwarium. Prosiłbym o przemyslaną odpowiedź.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)

tylko czy to dalej tsunami czy jakiś system nieokreślony bez nazwy. Albo rybki, albo akwarium. Prosiłbym o przemyslaną odpowiedź.


Tsunami z założenia jest systemem nieokreślonym, mogą tam się uczyć gry w szachy i nadal będzie to tsunami :wink: tak trudno skapować.

Co do kyokushinu to toleruje on chyba jedynie kyokushin, trochę uogulniam ale takie wrażenie czasami odnosze bynajmiej nie chodzi tu o wszystkich w żeczywistości sprawa może wyglądać inaczej.

Kolejna sprawa to taka iż karate-do tsunami jest niestety polskim karate :wink: , co do skuteczności się nie wypowiadam bo nie wiem, zależy od rodzaju kumite bo jeżeli tylko takie co jest wpisane w statusie to czarno widzę, alez z tego co słyszę to jest chyba troche inaczej.

PS: Zdjęcie z Rysiem niezłe :lol: może jeszcze by wlas na drzewo, jak to rysie robią :wink: .
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)

Przykro czytać takie kretyństwa...
Jesli nie byłes na żadnym z ich treningów to prosze nie wypowiadaj się wcale...


Nie mam nic do dodania po tym, co napisal kolega IRA.

A jesli nawet tsunamisci na swojego sifu mowia kretyn coz...:roll:
  • 0

budo_v0y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)
Tak dla scislosci - nie cwicze tsunami...
  • 0

budo_nosferatuu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z piekła :D

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)
a i owszem widziałam inne treningi niz tsunami niestety moim zdaniem nie mozna powiedziec ze ten styl jest lepszy a ten gorszy.. to ze my mowimy ze nasz soke jest debilem to niestety prawda...

a hasło otsunami to stereotyp rzucony raz przez jakiegos wazniaczka ktory :wszystko wie najlepiej"....

no coz sadze ze tak tez mozna tylko to jest całkowity brak własnego zdania to tak jakby ktos ludziom z krakowa wmawiał ze wawel jest w warszawie

ale wsumie co mnie to obchodzi w koncu co wie kobieta prawda??

pozdro dla ludzi inteligentnych :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)
Hm, no cóż - może mam inne podejście do niektórych spraw, ale co do tego, kim jest, a kim nie jest jakikolwiek soke, jest prosta metoda - zmienić styl albo organizację w ramach stylu, i już nie trzeba się za nikogo rumienić. Ja osobiście nie bardzo potrafiłbym promować styl X-do uważając założyciela X-do i szefa organizacji za tłuka pancernego... Dostają ludkowie certyfikaty z podpisem szefa i pytają "A kto to?" A ja im na to "A taki debil jeden..." - nie, no jak dla mnie niemożliwe ;)

Gizmo
  • 0

budo_piwosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)
Murat nie jest debilem. Jest po prostu czlowiekiem interesu. Znalazł swój kawałek tortu w nauczaniu dalekowschodnich sztuk walk. Dorobił do tego filozofię i zbiera kasę.

P.S. Dalej w tsunami macie 20 kyu?
P.S. 2 Ile w tsunami bierze sie za egzamin na kolejne kyu? Czy dalej trzeba kupowac książeczki z materiałem na kolejne kyu?
  • 0

budo_nosferatuu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z piekła :D

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)
tak, dalej jest 20 kyu po 20 złotych ale juz nie trzeba kupowac ksiazeczek(przynajmniej u nas) trener pokazuje i wyjasnia..
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)
Hhehe, ciekawe rzeczy Wy tu piszecie. No to dorzuce swoje 3 grosze, ale duze 3 drosze...

No wiec zebym nie zapomnial - tak, mamy 20 Kyu. W sumie nie przeszkadza to az tak bardzo. Mozna czesciej zdawac egzaminy, jest mniej materialu. Pewnie poniekad chodzilo tu o kase, no ale...

Ksiazki? Hmmm, ja tam dostaje wymagania na kartce na dany stopien - technike i teorie. Nic nie musimy kupowac. Malo tego - soke daje nam zawsze jakies ksiazki na zdanym egzaminie. Moze nie sa to nowosci, ale calkiem mily gest z jego strony.

Tsunami cienkie? Hmmmm...... No tu bym sie zastanowil. Chyba najlepszym przykladem jest moj instruktor. W zasadze nie cwiczyl nic, po za Tsunami. Ale ten czlowiek wymiata - cholernie szybki, a jak uderza, to ja nie makm pojecia z czego zaatakuje. Po prostu tak operuje cialem, ze spodziewasz sie ataku na judan, chudan i to jeszcze prosto, a on w ostatniej chwili wykonuje kopniecie... Uwierzcie mi - jest swietny.

Co jeszcze? A no tak Tsunami vs KK. No nie da sie ukryc... sporo o tym temacie bylo w archiwach czarnego pasa. Czytalem o tym... Byl tam poruszony temat dziewczyny, ktora doznala kontuzji w wyniku bodajze kopniecia zadanego w plecy przez Drewniaka. Pisala o tym list.

Bylo tez o kilku sprawach sadowych... Wiem tez, ze Drewniak zostal wezwany na pojedynek z jakims instruktorem (nie Tsunami), po tym jak dowiedzial sie, co zrobil tej dziewczynie. Drewniak nie przybyl.... :)

I to ze Murat nie kocha Drewniaka to nie jeden przypadek. Bylo tam kilku, czy moze kilkunastu instruktorow, ktorzy chcieli przeprowadzic na Drewniaku ow test twardosci.

Co do zdania karateka1: zalosni.... Wiesz, co? Pewnie nie przejmiesz sie tym za bardzo, ale mnie cholernie obraziles. Za kogo Ty sie do ... uwazasz? Ehm, z reszta pomine ten watek...

I jeszcze jedno... Moze ktos opisac te testy od 4 Kyu w KK? Chetnie poczytam.

Pozdrawiam, Adrian.
  • 0

budo_fafar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)
Fakt, gest ładny. Taki po 1-2 PLN :) A ile płacicie za egzamin ?
Przysłowie mówi "Ryba psuje sie od głowy".
Pan M. wpadł na dobry pomysł zrobienia kasy - był bum na karate i wykorzystał to.
Ale co do jego kwalifikacji ..... :rofl:
Cóż, ludzie oceniają organizacje po liderach. Może to i płytkie, ale dość skuteczne.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)

W zasadze nie cwiczyl nic, po za Tsunami. Ale ten czlowiek wymiata - cholernie szybki, a jak uderza, to ja nie makm pojecia z czego zaatakuje. Po prostu tak operuje cialem, ze spodziewasz sie ataku na judan, chudan i to jeszcze prosto, a on w ostatniej chwili wykonuje kopniecie... Uwierzcie mi - jest swietny.


Możliwe :wink: nie on jeden (nie mam na myśli siebie broń boże :) tylko znane mi osoby) bynajmiej walki z wiatrakami nie wygrasz (czyt. niektórymi urzytkownikami, wiem co mówię bo sam kiedyś byłem wiatrakiem :) ).

PS: Jakie macie kumite??
  • 0

budo_v0y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)
imho^
A moze nazwisko podasz tego miszcza swojego ?
Pzdr
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: denerwujące!!!!(tsunami)

I jeszcze jedno... Moze ktos opisac te testy od 4 Kyu w KK? Chetnie poczytam.

Co tu opisywac. Przerabia sie po kolei material od 10 do 4 kyu. Potem podczas robienia sanchin-no kata gdy stoisz na wydechu w poprawnej (na tak wysoki stopien trzeba umiec poprawinie sanchin dachi) pozycji podchodzi sensei i wykonuje kinte kin geri, mawashi geri gedan w obie nogi oraz shita tsuki. Trzeba byc tak napietym zeby ustac. Sensei wie jak kazdy trenuje i wie jaki cios wytrzyma. Moj sensei zna swoich senpai. To tyle jezeli chodzi o testy twardosci na 4 kyu...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024