Skocz do zawartości


Zdjęcie

biorytm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

biorytm
Witam,
Odkad zaczolem biegac rano moj biorytm zrypal sie na maksa.
Mianowicie kiedys bylem nocnym markiem i chodzilem spac tak miedzy 2-3 w nocy, wstajac o 11-12 w poludnie. Teraz zasypiam po 23, a budze sie o 8 rano. Jednak zauwazylem jedna rzecz. Ostatnio budze sie coraz wczesniej bez budzika. Wczoraj wstalem o 7 i nie moglem juz spac. Dzisiaj wstalem juz o 5.30....Czy to normalne, ze moj organizm budzi sie o takich wczesnych godzinach bez zadnego problemu? Przy czym zasypiam zawsze reagularnie tak po 23.
pozdrawiam
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: biorytm
ech , ja bym tak chciał .... :)
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: biorytm
a co w tym zlego ze chodzisz psac po 23 i wstajesz rano wyspany??
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: biorytm

Witam,
Odkad zaczolem biegac rano moj biorytm zrypal sie na maksa.
Mianowicie kiedys bylem nocnym markiem i chodzilem spac tak miedzy 2-3 w nocy, wstajac o 11-12 w poludnie. Teraz zasypiam po 23, a budze sie o 8 rano. Jednak zauwazylem jedna rzecz. Ostatnio budze sie coraz wczesniej bez budzika. Wczoraj wstalem o 7 i nie moglem juz spac. Dzisiaj wstalem juz o 5.30....Czy to normalne, ze moj organizm budzi sie o takich wczesnych godzinach bez zadnego problemu? Przy czym zasypiam zawsze reagularnie tak po 23.
pozdrawiam


Ale masz problem...
Niejeden by tak chciał. Polecam post "Bezsennosc!!!"
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: biorytm
No tak, ale wkoncu zaczne wstawac o 4 rano i zasypiac o 23 :? Kazdy zdrowy czlowiek potrzebuje przecietnie 7 godzin snu, wiec 4 godziny to troche zbyt malo...
Jesli chodzi o bezsennosc to sam mialem kiedys ten problem, ale byl on zwiazany z tym, ze mialem dosc mocna depreche przez jakis czas. Naszczescie to minelo juz dawno temu 8)
  • 0

budo_nothing
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: biorytm
wiesz zdaje się iz twój organizm łapie właściwy cykl dobowy ja mam tak samo i jak kiedyś wyjście na zajęcia o 8rano kończyły sie zasypianiem po wyłaczeniu budzika i wstaniem po 10 tak teraz po 23 nastepuje mały zgon(jeśli uda ci się go pokonać nie zaśniez przez parę godzin to naturalna pora snu dla all ludzi- z fizjologicznego pkt.widzenia) i przebudzenie o 5 a nawet o czwartej, powód słońce(fajnie się biega o tej porze) a rada założ sobie żaluzje jeśli chcesz dalej spac& ciesz sie że masz tak mało wymagajacy organizm :D
na starość pozostanie ci tylko wspomnienie :wink: pozdr
  • 0

budo_pivko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: biorytm
powinienes sie cieszyc, chyba tez zaczne rano biegac i zobaczymy moze tez mi sie tak zrobi :)

a jesli chodzi o czas jaki przesypia standardowy czlowiek to nie trzymaj sie tego zbyt mocno 4 godziny wystarczaly eisteinowi to i tobie tez powinny hehe

wiesz o ile na dluzsza mete nie bedzie Cie to męczyć to bardzo dobrze...popatrz na to z tej strony standardowy czlowiek przesypia 1/3 życia a ty ?? :)

pozdro
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: biorytm
Wiecie to wszystko sprawka tego cholernego rannego biegania, do ktorego wkoncu sie zmusilem :lol: Napoczatku nie moglem sie pozbierac wlasnie o 8 rano, takze budzik szalal jak szalony zanim go wylaczylem. Gdyby nie to, ze wkoncu sie przemoglem i zaczolem biegac rano po lesie w towarzystwie twardych dziadkow, ktorzy o dziwo zawsze biegaja wczesniej, niz ja :) to nadal zasypial bym z trudem o 2-3 w nocy i wstalawal w poludnie. Zawsze bylem niewyspany i im dluzej spalem tym bardziej czulem sie potem zjechany. Dzisiaj wstalem o 6.30 bez budzika :D i oczywiscie zasnolem po 23 jak pluto, walczylem jeszcze o to, by moc cos w tv zobaczyl, ale to bylo silniejsze odemnie :lol: Takze polecam poranne bieganko o jak najwczesniejszej godzinie, ale takie, ze jak sie skonczy to jest sie mokrym jak sciera :-) Mi to pomoglo i to cholernie, bo teraz caly dzionek mam w sobie mase energii :wink:
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: biorytm
Qrde , od jutra zaczynam :twisted: Mam za dużo ciekawych rzeczy do roboty by przesypiać 1/3 zycia :evil:
Może faktycznie w ten sposób wyreguluje sobie zegar biologiczny , bo jak dotąd , to wprawdzie zasypiam bez problemu , ale ze wstawaniem to mi idzie jak po grudzie . No i jeszcze mam obowiązkową drzemkę po południu ( i to nie ważne czy jestem wtedy w domu czy na zajęciach - po prostu zasypiam :oops: )

Dzięki za radę i pozdrawiam
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: biorytm
Dajcie znac tak po 2-3 tygodniach czy to ranne bieganko pomoglo wam rownie dobrze jak mi :D Dzisiaj obudzilem sie o 5 rano, a zasnolem o polnocy, takze jeszcze ten biorytm jest w fazie szlifowania. Jednakze musze zaznaczyc, ze obudzilem sie tak w nie swoim mieszkanku, wiec sam juz nie wiem czy to dobrze czy zle :lol:
Wczoraj zauwazylem, ze jak jechalem na rowerze to mialem tak niesamowita kondycje przez glupie 3 tygodnie biegania, ze glowa boli....Zawsze sie meczylem, kiedy jechalem na zamek Książ, bo gorki tam sa dosc spore i ladowalem najmniejsza przerzutke. Wczoraj podjechalem bez wiekszego wysilku nie przerzucajac przerzutek na najlzejsze i na dodatek, kiedy mialem najbardziej strome wzniesie to jeszcze mialem na tyle sily, ze probowalem oddychac sobie tylko nosem, ktory byl niestety zapchany :) Takze jestem mile zaskoczony tym jak szybko bieganie podnioslo moja kondycje :P
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024