Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bezsennosc!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezsennosc!!!

Siedze se np w fotelu i czuje ze jestem spiacy, ziewam itp. nawet sobie mysle "noo dzisiaj pewnie bede spal jak zabity" ale ide do lozka i duuupa! Nie spie! Przysypiam dopiero rano tak gdzies 5-6!


hmm, mialem bardzo podobnie, niemoglem spac i sie to ciagnelo dluuuugo, trudnosci z zasnieciem, czeste pobudki w srodku nocy, wygladalem jak zombie. u mnie bylo powodem gigantyczny stres + inne rzeczy dobijajace.


Mam tak samo panowie. Ciężka sprawa. Jak późno wstane to niewiem co by sie nie działo - nie zasne normalnie. Spowodowane jest to rozregulowaniem organizmu, złym trybem zycia. Najgorzej jak dochodzi do tego właśnie stres(również w moim przypadku)
Czesto miewałem tak ze leżałem w lóżku i przewracałem z boku na bok a zasypiałem jak juz świtało. Żeby się wyspać musiałem spać do południa i znowu to samo. Błędne koło. Człowiek do niczego, na uczelni przysypiam na zajeciach, blady, wory pod oczami. Na treningach oczywiście lipa, zero energii.
Trzeba się poprostu przemóc i przemęczyć dzień, czy dwa. Przypusćmy że zasne o 4.00. Wstane o 7-8. Cały dzień będe miał zepsuty ale pod żadnym pozorem nie moge zasnąć w dzień! To by wszystko zepsuło. Wiem ze to niezdrowo ale lepiej sie raz przemęczyć. Regularne wstawanie rano - dla mnie najlepsze lekarstwo. Trzeba unikać stresów choc wiem ze to ciężko. Tabletek unikam i nie polecam.(chyba ze ziołowe ale na mnie nie działają) Po innych nawet jak zaśniemy to nie jesteśmy wyspani bo to nie był naturalny sen. Życze uregulowania trybu zycia i miłych snów. Dobranoc ;-)

ps. co sie stało z tym gosciem z Fight club?(oglądałem raz i to dawno więc nie pamiętam)
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezsennosc!!!
Bardzo dobry tekst Saku.Od siebie dodam że, na takie objawy narażeni są głównie ludzie spięci ,"naturalnie" nerwowi.
Co do FC to,no cóż,koleś strzelił sobie w łeb :D
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezsennosc!!!
Dokladnie ranne wstawanie jak najbardziej OK. Organizm ma pewne granice i pod wieczor chcac nie chcac bedzie styrany i chcial do lozka.
Jednak sprobojcie preparat ZMA ---> masakrycznie gleboki i regenrujacy sen!
  • 0

budo_grey fox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezsennosc!!!
No to ich pocieszyłeś Randori :? "Strzelił sobie w łeb" :-) Teraz będą spać jak niemowlaki :-)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezsennosc!!!
Najlepiej poranne bieganko, wtedy juz przed polnoca bedziesz spal jak pluto :)
  • 0

budo_v0y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezsennosc!!!
Spox jest rada

Gorace mleko z midem :D
mialem podobne problemy a po tym zasypiam jak niemowlak...
Sprawdzcie :)
  • 0

budo_amioko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezsennosc!!!

Prawie nie spie od 2 tygodni! Cholera co jest?! Czym to moze byc spowodowane??? Sprawa jest dosyc powazna, bo po takiej nocce w plecy trudno sie trening prowadzi! I nie to ze mi sie nie chce spac! Siedze se np w fotelu i czuje ze jestem spiacy, ziewam itp. nawet sobie mysle "noo dzisiaj pewnie bede spal jak zabity" ale ide do lozka i duuupa! Nie spie!


A może to objawy przetrenowania (http://budo.net.pl/v...7697&highlight=)

Przetrenowanie może objawiać się na wiele sposobów. Wymienię niektóre z nich: (...)
może też pojawiać się:
-spadek masy ciała
-wzrost i spadek ciśnienia krwi i tętna
-utrata apetytu
-zmęczenie, bezsenność, bóle głowy
-mocne pocenie się, pragnienie


Życzę szybkiego rozwiązania problemów i słodkich snów :wink: .
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezsennosc!!!
Z mojego doświadczenia wynika usypiające działanie preparatów magnezowych, ale z "miękkich" farmaceutyków najepsza jest melatonina. Stosuje się ją np. przy podróżach lotniczych przez strefy czasowe żeby dostosować się do rytmu dobowego danego miejsca.

Dla panów studentów, którzy mają problemy z bezsennością pocieszająca informacja - zjawiska takie nieodwracalnie mijają wraz z pojawieniem się w waszym życiu pierwszego dziecka :)

A Edward Norton w fight clubie to strzelił sobie w łeb, żeby zabić swoje złe alter ego w postaci Brada Pitta, a sam przeżył i obejmując swą wybrankę obserwował jak wybuchają po kolei otaczające ich biurowce :) . Ten film absolutnie rządzi!!
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezsennosc!!!
Panowie tak myslalem, ze padnie w tym poscie lek-suplement o nazwie Melatonina. Nie polecam go Wam, niestety do konca nie jest wyjasnione czy uzaleznia jak inne srodki nasenne, druga sprawa to sa badania, ktore donosza, ze obniza poziom testosteronu, a co za tym idzie sami wiecie.

Dobrym sposobem jest jeszcze picie zielonej herbatki (wprowadzala mnie w taki lekki zrelaksowany stan), przynajmnnie na mnie dzialala wczesniej, zanim zaczelem stosowalac suplement ZMA. Najlepiej cenowo wychodzi OLIMP 120 kap. (40 porcji-40 dni suplementacji) za 76 zł.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezsennosc!!!
Melatonina pomaga. Co do obnizania poziomu terstosteronu, tym ktorzy mają go za dużo, nienaturalnie obniża. Ona poprostu reguluje organizm. Polecam.
ten preparat olimpu też dobry, podobno.
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezsennosc!!!
A dzialanie uzalezniajace? Co bedzie jak odstawisz? Ja bym nie ryzykowal...
ZMA: Magnez i cynk to najbardziej anaboliczne mineraly. Witamina B6 wplywa na wchlanianie magnezu o 40% oraz synteze bialek.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezsennosc!!!
Znjomi używali melatoniny i niebyło problemów po odstawieniu.
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezsennosc!!!
saku dobrze piszę - wczesne wstawanie to podstawa... Jak byłem studentem (takim obibokiem trochę 8) ), to chodziłem spać koło 2-3, wcześniej nie było szans zasnąć, potem wstawałem koło 11 albo i później, a czułem się cały czas niewyspany!!!
Dopiero jak zacząłem pracować to mi się uregulowało. Teraz zawsze budzę sie koło 7 rano, praktycznie niezależnie o której pójdę spać (23-2) i jestem wyspany, a śpię mniej niż kiedyś... No, może w weekend trochę dłużej śpię, ale max do 10, potem mnie już nosi żeby działać :twisted:
Plus standard jak wietrzenie pokoju, gorący prysznic, sex, itp. ;-)

Pozdrawiam
P.S. Jak dla mnie wszelkie pastylki sucks :blus: , wolałbym browarka walnąć :wink:
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezsennosc!!!
Laser OK. Jednak melatonine zaliczylbym jako ostatecznosc.
  • 0

budo_808
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Valhalla

Napisano Ponad rok temu

Re: Bezsennosc!!!

Nie chce skonczyc jak ten typ z "Fight Clubu"!!!


A czy miałeś deja vu albo przyłapałeś się na rozmawianiu z samym sobą?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024