Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seminarium Sayoc - review


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Seminarium Sayoc - review
Seminarium Sayoc Kali - Warszawa, 2004-05-08/09

Po raz kolejny przez 5 dni mieliśmy okazję gościć w Polsce Guro Steve'a Lefebvre'a.
Ta wizyta, oprócz aspektu treningowego, była także okazją do spotkania wszystkich przedstawicieli i prowadzących grupy Sayoc Kali w Europie.
Jednym z gości był bardzo ceniony przeze mnie Guro Krishna Godhania z Anglii, przedstawiciel unikalnego systemu Mistrza Abnera Pasa.
Oprócz rzeczy oczywistych, czyli nauki Sayoc, mieliśmy okazję przedyskutować i sprawdzić w sparringach techniki Kalis Ilustrisimo, zarówno te najświeższe z przekazu Ray'a Floro jak i te tradycyjne nauczane przez Manonga Macapagal'a. 8)

Seminarium zamykało pierwszy etap rozwoju Sayoc Kali w Polsce i Europie Wsch. i było ostatnim, przynajmniej na razie, tego typu publicznym wydarzeniem.
Kolejne zgrupowania i staże będą przeznaczone tylko dla osób stale trenujących.
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Sayoc - review
Powiem krótko: "niech żałują Ci co nie dotarli".
Oprócz naprawdę dużej dawki noża i kerambitu była szansa zmierzyć się na pałki z każdym z obecnych Guro. A to daje naprawdę wiele do przemyslenia zarówno jeśli chodzi o różnice międzystylowe jak i "dzwonienie w uchu" wyżej podpisanego :)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Sayoc - review
Guro, Gurowi, Gura nie wygura... :)
Zawsze brechtam, jak ktos sie podpisuje Guro jakis tam...Albo Sifu jakis tam. Takimi tytulami to jesli chca powinni swoich nauczycieli nazywac uczniowie a nie sam Guro sie Gurem tytuluje.. :)
Ale to taka dywagacja :) :)
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Sayoc - review
Jakieś fotki/filmiki się pojawią gdzieś??
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Sayoc - review
nie rozumiem Twojego komentarza, Kenjiro.
To napisałem ja, nie Steve. A więc tytułowanie wyszło ode mnie.
A pewne tytuły używane w osobie trzeciej są wyrazem szacunku.
Czytaj uważnie.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Sayoc - review
Tutaj Ty, fakt. Zobacz jednak jak wielu sie podpisuje (w tym Steve takze). Poprzedzaja swoje nazwisko czy imie tytulami Guro, Sifu itd.
Rozumiem Twoje lojalnosc w tym wypadku do Steva...
No ale to prawda, niestety...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Sayoc - review
Guru to znaczy nauczyciel wiec mozna uzywac tego tytulu w stosunku do kazdego co naucza.
Uwazam ze np na dyplomie lepiej podpisac sie np Guru Kowalski czy sensei Kowalski niz np mgr inz. Kowalski ;)
No ale np Lepper bedzie sie czepial innych ze na dokumentach podpisuja sie doc dr hab. Kowalski a on jest skromny i podpisuje sie tylko Lepper ;)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Sayoc - review
Na dyplomie/certyfikacie , ktory jest badz co badz dokumentem to co innego. A podpisywanie sie na forum - Guru Kowalski...hmm. Mysle ze to jest "domena" ludzi z kultur zachodnich. Podejrzewam ze Chinczyk nie bedzie podpisywal sie Sifu Pak Mei :) tylko Pak Mei. Tak jak to robi Ray Floro czy Macapagal - po prostu podpisuja sie imieniem i nazwiskiem...

No ale nie robmy z tego afery, to tak podalem na marginesie jako rzecz ktora wprawia mnie zawsze w dobry humor, gdy takie cos widze :) :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Sayoc - review

Na dyplomie/certyfikacie , ktory jest badz co badz dokumentem to co innego. A podpisywanie sie na forum - Guru Kowalski...hmm. Mysle ze to jest "domena" ludzi z kultur zachodnich. Podejrzewam ze Chinczyk nie bedzie podpisywal sie Sifu Pak Mei :) tylko Pak Mei. Tak jak to robi Ray Floro czy Macapagal - po prostu podpisuja sie imieniem i nazwiskiem...

No ale nie robmy z tego afery, to tak podalem na marginesie jako rzecz ktora wprawia mnie zawsze w dobry humor, gdy takie cos widze :) :)


Masz duzo racji - choc np w ameryce poludniowej jest to jeszcze bardziej popularne niz w europie - tam co jeden to kiedys byl nazywany: pulkownikiem, komandorem (wojska na oczy nie widzieli ;) ), profesorem itp ;)
Chinczycy tez ci dla ktorych to jest biznes lubia tytulomanie ;) - tak wiec chyba wszystko zalezy od czlowieka.
Co do filipinczykow to fakt nie bawia sie raczej w takie konwenanse.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Sayoc - review
Przypomnialo mi sie ze ze kiedys na seminarium - podchodzi do mnie osoba i sie przedstawia "sensei mgr G." jestem - ledwo sie powstrzymalem zeby nie okazac sie gburem i nie wybuchnac smiechem :) :)
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Sayoc - review
tak... poza tym pełno beżowych tytułuje się profesorami...
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Sayoc - review
Witam!
Dwa słowa...trochę te posty są stare ale teraz je przeczytałem i przypomniał mi się gostek który się przedstawia się np. jestem X.Y. mam 3 DAN hehehee.... To jest dopiero mistrzu :peace:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024