Skocz do zawartości


Zdjęcie

praca nog


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

praca nog
czesc wszystkim,
to moja pierwsza wypowiedz na forum.
pytanie do rzeczowych gosci: single sinawali, redonda, double sinawali itp itd + nieskonczona liczba drills, ktore wykonujemy w polaczeniu z praca nog ... i teraz pytanie - kraze wokol partnera i najwygodniej sie to robi z przekrokiem. tutaj sie wszystko we mnie buntuje, bo latka kyokushin, boksu i kickboxingu ucza, ze jak skrzyzujesz dolne konczyny, to obudzisz sie dopiero na ziemi. jak sie do na to zapatruja spece od fma?
sam zapytam mojego guro dzisiaj na treningu, ale ciekaw jestem innych (rzeczowych) uwag.
pozdrawiam.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: praca nog
W systemie ktory ja cwicze nie praktykuje sie tych drills...Praca ma odcisniete pietno szermierki - wiec nogi takze nie krzyzuja...
Tak jak napisalem w powyzszym posicie - poszukaj ludzi od Kalis Ilustrisimo Floro Fighting Systems...
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: praca nog
Cześć McCoy.
Nie jestem specem od MA. Ćwicżę Modern Arnis od niedawna ale z tego co je zdążyłem poznać nie kojarzę aby kazali mi poruszać się z krzyżowaniem nóg. Owszem jest przejście przez "zero" (tak u nas nazywają dostawienie nóg) ale jest to jedynie moment i to raczej teoretyczny, poza tym "krok dostawny" (bez łączenia nóg). Podobnie jak ty ja wcześniej ćwiczyłem kyokushin i we mnie raczej sie wszystko buntuje, że od razu nie trafiłem na modern arnis. :)
Nie słuchaj Kenjiro, (bedę musiał chyba porosić moderatora o wykasowanie jego dwóch ostatnich postów :wink: ) ćwiczysz u ucznia Remy'ego więc nie masz co szukać kogoś lepszego (bo nie znajdziesz :) )a o te nogi poprostu dopytaj i podejrzewam, że wszystko się wyjaśni.
Pozdrawiam sympatyków MA z Chicago. :D
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: praca nog

Nie słuchaj Kenjiro, (bedę musiał chyba porosić moderatora o wykasowanie jego dwóch ostatnich postów ) ćwiczysz u ucznia Remy'ego więc nie masz co szukać kogoś lepszego (bo nie znajdziesz )


Bo bana dostaniesz... :wink:
A tak na serio, to nie liczy sie nazwisko a to co czlowiek soba reprezentuje. Na semianria z Floro w USA ostatnio wiele osob z innych FMA przychodzi, z doswiadczeniem 15-20 letnim, no i wynik sparingu jest zawsze taki sam :) Zgadnijcie jaki... 8)
  • 0

budo_jjarro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: praca nog
Witam !
Przekrok w sztukach walki jest stosowany głównie przy skracaniu lub wydłużaniu dystansu.W półdystansie ma rzadkie zastosowanie, chyba że jest to np silat.
Pozdrawiam
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: praca nog
zgadza sie silat lub niektore style kung fu
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: praca nog
Ja tam sie nie znam ani nawet dobrze nie wiem o co tutaj chodzi wiec chyba wszyscy mi wybacza jesli cos palne. :-) Moim zdaniem gdzieniegdzie moze byc cos takiego jak przekrok, nie jest to chyba jakis grzech smiertelny. O ile np. mowimy o "przekroku" noga zakroczna w przod-bok przy zejsciu w bok, w sumie nie wiem jak to okreslic... i cholera nie wiem czy jestem zrozumialy. W kazdym badz razie robie czasami takie rzeczy przy innych sprawach a ze trzy razy w springach nozowych mi sie udalo dzieki temu troche zaskoczyc partnera wiec mam nadzieje ze cos takiego moze wychodzic ogolnie. Ale generalnie oczywiscie krzyzowanie nog nie jest zdrowe.


Wosiu
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: praca nog
temat "drobienia" sie nasunal po tym, jak zrobilem retrospekcje i wyszlo troche dziur. wczesniej to nie przeszkadzalo, bo w fullcontact chodzi o skutek i jakos wszystko "dzialalo". teraz w modern arnis jest duzo staffu, ktory ma po prostu ladnie wygladac i "plynac". trudno taki efekt osiagnac bez perfekcyjnej pracy nog i zgrania jej z ruchami patyka. calosc rzadzi sie troche innymi prawami niz kyokushin czy boks.
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: praca nog
ogladalem filmiki z Twojej strony. niektore byly dosyc ciekawe. sparing "z nozem", to dosyc dobra ilustracja tematu omawianego, czyli pracy nog. nie wiem jak dlugo ci goscie trenuja, ale jeszcze za krotko... Jim (Ladis) nazywa takie sparingi "walka drzew". jak sie chce kogos naprawde ciac, samemu nie bedac cietym, to polecam wypracowanie odpowiedniego konta (np. 45 stopni). starcie pt. "kto ma dzisaj szybsza raczke po wykroku" jest zawsze niewiadoma i wogole kupa w tym przypadku. jak wypracowac sobie pozycje do ataku pokazuje bardzo ladnie Eric Knauss (dog brothers). ten koles nigdy nie stoi i nie czeka. zawsze jest z lewej, z prawej, a czasami nawet z gory i z dolu. noz patyk atrapa - wsio jedno, bo wszedzie chodzi o "magiczne sztuczki" z timingiem i dystansem, a do tego potrzeba pracowac nogami, az sie nogi przeciwnikowi zaplacza. a wtedy... sam wiesz co wtedy :)
podrowienia
McCoy
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: praca nog
Nie sugeruj sie clipami z nozem, poniewaz tam Floro "uczy" Radka...Jak widzisz Floro wlasnie stoi i nawet wtedy trafia a nie pozwala sie trafic...
To byl pierwszy dzien Radka u Raya...
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: praca nog
Kenjiro ostatnio zwróciłem szczególną uwagę na pracę nóg w FMA i interesuje mnie na ten temat wszystko.Czy mógłbyś krótko scharakteryzować jaka jest zasada pracy nóg w twoim systemie i jakie sposoby, ćwiczenia stosujesz na treningach w celu jej poprawy. Za wszelkie, nawet krótkie info będę bardzo wdzięczny. Wystarczy mi krótki opis ramowy nakreślający podstawowe zasady także w odniesieniu do sprawy dystansu.
Chętnie bym się do Ciebie wybrał i zobaczył ale niestety na razie cały wolny czas muszę poświęcić na swój system (a nie mam go za wiele) i droga do Ciebie bardzo daleka.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: praca nog
Cala zasada ruchu opiera sie na elastico i retirada. Nie wiem czy innych FMA tez te pojecia wystepuja.
Elastico to takie bujniecie w tyl, jednakze odchyleniu ulega cale cialo od bioder w gore. Retirada - to cofniecie wykrocznej nogi z odchyleniem ciala w roznych kierunkach i kontra z krokiem lub bez.
To glowne zasady poruszania w kontrach.
Przy ataku bezposrednim uzywany jest krok zblizony do szermierczego.
To tak pobieznie na ile pozwala slowo pisane... :wink:
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: praca nog
Aha, i jeszcze dystans...
Elastico samo w sobie jest uzywane jako pojedyncza technika przeciw plytszym atakom, retirada - glebszym.
To sa kontry i ataki (z perspektywy nog).
Poruszanie samo w sobie jest takie samo jak chodzenie i bieganie :)
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: praca nog
Kamagong:
Myślę, że opis Kenjiro jest analogiczny do Palit-Palit. Wiesz o co chodzi!
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: praca nog
Dziękuję Kenjiro za rzeczowy opis.
W porównaniu z tym co ja robię troche sie jednak różni, pomimo dużego podobieństwa jak napisał zax. Ważne są wejścia i odejścia w lini, króluje jednak chodzenie po trójkącie - a więc przede wszystkim zejścia po skosie z linii ataku z jednoczesnym skróceniem lub wydłużeniem dystansu (odejście poza zasięg broni lub wejście "pod rękę").
Czy u ciebie "zasada trójkąta" tak charakterystyczna dla wielu styli FMA nie występuje czy raczej ma drugorzędne znaczenie? (chyba że źle zrozumiałem opis retirady i to cofnięcie nogi idzie nie koniecznie prosto do tyłu ale po skosie i to byłoby właściwie to samo)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: praca nog
Tak jak napisalem - retirada odchylenia i zejscia w roznych kierunkach. Razem z elastico stanowia dwie glowne zasady.
Istnieje jeszcze kilka innych manewrow np JohnSilver - zejscie skos/tyl poza zasieg broni przeciwnika jednoczesnie nie tracac wlasnego...
We Floro i podejrzewam ze w oryginalnym Ilustrisimo same techniki zejsc i praca nog sa ograniczone w swojej ilosci a wiekszy nacisk polozony jest na poolaczenie ich w kombinacje i odpowiedni timing...
Samo w sobie "chodzenie po trojkacie" przynajmniej na moim poziomie wiedzy nie jest jakos mocno eksponowane...
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: praca nog
Dzięki Kenjiro
Proszę następne osoby o scharakteryzowanie pracy nóg w waszych stylach. Czekam na konkrety o Doce Pares, Combat Kalaki :wink: i o wszystkim filipińskim co tylko robicie.
Czas rozruszać to forum i pokazać, że coś wiemy o FMA :) i to nie jest tylko puste stukanie kija o kij.
  • 0

budo_oyamafan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: praca nog
Doce Pares-trójkąt otwarty i zamknięty,diament,przy semi kontakcie -jak w szermierce,w fulu kombinacje powyrzszego itd. :)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: praca nog
Wobec powyzszego zaznaczam ze to co napisalem dotyczy poruszania pod ostrze a nie regulu turniejowych fullcontactowych.
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: praca nog
Dzięki oyamafan
Pytanko uzupełniające: Nie spotkałem się z określeniem "diament". Czy dobrze wnioskuję, że jest to chodzenie po sześciokącie czyli można przyjąć to jako pewnego rodzaju rozwinięcie trójkąta czy też jest to może coś całkowicie innego :? :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024