Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bolące kolano.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_vegita14
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Bolące kolano.
Siemka, to mój pierszy post, i chcę się poradzić expertów.
Mam cos z kolanem (lewym), zawsze po jakims większym angażowaniu nogi, czy przy rozciąganiu czy przy kopaniu, kolano boli mnie( nie bardzo, ale sie niepokoje troche poniewaz jest tak juz od jakiegos miesiąca), przy całkowitym prostowaniu i przy chodzeniu, przy obciązaniu tej nogi.

Z góry dzięki!!!
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolące kolano.
Idź do lekarza. Proste?
  • 0

budo_achilles
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gorzów Wlkp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolące kolano.
Idź do specjalisty, i nie trenuj zanim się tam nie wybierzesz.
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolące kolano.
Badanie ortopedyczne , usg - idz jak najszybciej , to będziesz miał jasną sytuację. Jak coś przeszkadza w treningach przez miesiąc to trzeba iśc do lekarza :!:
  • 0

budo_808
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Valhalla

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolące kolano.
Ja też coś takiego miałem, ale przeszło mi przez nockę.
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolące kolano.
ew. mozesz sprobowac zastosowac suplementy, ale jednak susilbym sie na wizyte z kolanami nie ma co ryzykowac, bo pozniej moze Ci caly czas doskwierac :(
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolące kolano.
Kolego Ty poprostu rosniesz i uwierz mi na slowo, ze ja mialem identyko problem w okresie szybkiego wzrostu, takze bol kolan byl nie do zniesienia...Najbardziej bolalo jak jechalem w dalekie trasy i mialem nogi zgiete, to nie szlo wytrzymac. Rada jest taka, ze nie obciazaj teraz za bardzo kolan, staraj sie prostowac i masowac kolana jak zaczna "łupać". Pozostaje jedynie czekac, az organizm przestanie rosnac i bol kolan odleci w sina dal :wink:
P.S. juz od paru lat nie rosne i kolana przestaly bolec :-)
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolące kolano.
Feniks wartosciowa uwaga, zapomnialem o tym jak tez tak mialem, rowniez tutaj moze lezec przyczyna.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolące kolano.
Wszystko zalezy od tego ile chlopak ma lat i czy jest w okresie szybkiego wzrostu. Jesli teraz szybko rosnie, to prawdopodobnie bol kolan wynika z tego faktu i nalezy powstrzymac sie od zbytnich obciazen na nogi i w miare mozliwosci prostowac, rozluzniac i masowac nogi w okoliach kolan.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolące kolano.
Dokładnie. Dodałbym tylko, żeby nie przesadzać z tym odciążaniem, bo ciężar jego własnego ciała te kolana będą i tak musiały nosić, więc niech się przygotowują. Unikałbym natomiast zbytniego zginania. Odpadają więc głębokie przysiady (a już broń Boże z obciążeniem) i tak lubiane żabki (głębokie). Aparat mięśniowy stabilizujący kolana (czyli głównie uda) wzmacniać jednak trzeba i to najlepiej systematycznie, żeby się na bieżąco dostosowywał do zmieniających się warunków antropometrycznych.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolące kolano.
Ja w swoim czasie na rzecz kolan zrezygnowalem z przysiadow i przerzucilem sie na rower gorski. Wydaje mi sie, ze rower w tym przypadku bylby najlepszym rozwiazaniem, poniewaz obciazach kolana tak jak sam tego chcesz i na ile mozesz, a jesli zaczynaja bolec to odstawiasz rower :-)
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolące kolano.
Miałem skierowanie na operację kolana, ale się zaparłem, że albo je dopsuje do końca, albo przejdzie...Nieodpowiedzialne? Tak. Ale ja panicznie boję się lekarzy. Moja kobieta poradziła mi stosowanie tabletek pn. GLUCOSAMIN FORTE firmy VITALAS. Żarłem to przez około 2 miesiące i co? I ćwicze parter ju-jitsowy, kopie, rzucam ( o zajebywaniu się na rowerze nie wspomnę) i jest OK!!! Może to kwestia genów, ale pomogło:))))) Polecam...lekarze za szybko kierują na artroskopię, walą tabletki od znajomków z firm farmaceutycznych i łapią za ciebie kasę za wizytę. Jeśli ci to nie dokucza to zmniejsz obciążenie i bierz glucosamin, warto:)
  • 0

budo_kyoshiro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolące kolano.
A co ze mną???????????
Złamałem obojczyk 7 lat temu i od tamtej pory przy dłuższym biegu zaczyna mnie boleć.
Czy to może być coś poważnego?
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolące kolano.
a ten

GLUCOSAMIN FORTE firmy VITALAS

to co to jest? na regeneracje stawow czy co to dokladnie daje?
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolące kolano.
Glucosamin forte to tabletki pomagające regenerować chrząstkę stawową i korzystnie wpływają na ścięgna i więzadła...po prostu miodzio. 60 tabletek kosztuje około 36 zł. a jemy 3 dziennie (choć na pudełku pisze coś o 4, ale wiadomo-kasa), kuracja minimum 2 miesiące, potem przerwa miesięczna i dalej heja:) Powodzenia, mnie pomogło...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024