Skocz do zawartości


Zdjęcie

Glukozamina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Glukozamina
ochraniacze podobno zapobiegaja az do 70% kontuzji
czyli calkiem niezle

wszyscy trenujacy grapling powini brac glukozamine(nie wiem czy tak sie to po polsku nazywa-ale chyba tak-bo jak nie to i tak ktos mnie poprawi)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina

wszyscy trenujacy grapling powini brac glukozamine(nie wiem czy tak sie to po polsku nazywa-ale chyba tak-bo jak nie to i tak ktos mnie poprawi)


Dobrze piszesz - glukozamina :-)

Polecam. Tylko trzeba brać regularnie, efekty widac po ok miesiącu
  • 0

budo_amigo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina

Polecam. Tylko trzeba brać regularnie, efekty widac po ok miesiącu


a jakie to efekty?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina

a jakie to efekty?

Efekty?
Usuwa stan zapalny
Zwieksza "nasmarowanie" stawu
Poprawia stan wiezadel i sciegien
Poprawia ogolna ruchliwosc stawu.

Dawki lecznicze sa w lekach takich jak Athryl.
W aptece dostepne sa slabsze suplementy w szerokim asortymencie.

Zwyrodnienie stawów zazwyczaj kojarzone z "zużyciem" stawu. Pogarsza się stan chrząstki poprzez jej zniszczenie, co powoduje, że powierzchnie stawowe kości zaczynają wystawać i ocierać się o siebie nawzajem.
To powoduje ból i zmniejsza ruchliwość.
Może również powstać stan zapalny.

Glukozamina, substancja uzyskiwana ze skorupiaków, stanowi składnik kolagenu budującego chrząstkę. Przyjmowanie tej substancji przez osoby z uszkodzoną chrząstką stawową powoduje jej regenerację, co zmniejsza ból i umożliwia ruch.
Następuje także zatrzymanie procesu niszczenia chrząstki.
Korzystne efekty stosowania glukozaminy stają się tym bardziej widoczne, im dłużej ją stosujemy. Dodatkowym atutem jest całkowity brak działań ubocznych, nawet przy stałym stosowaniu.


  • 0

budo_mieczit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Witam. Być może moja wypowiedź zabrzmi troszkę dziwnie , ale ja zażywając glukozamine w dziwny sposób oczuwam jej działanie na stawy . Na kolanowy właśnie po niedawnej kontuzji poprzez glukozamine "wydaje się" strasznie słaby i całkiem inaczej go czuję. Po odstawieniu glukozaminy znika te wrażenie słabości i właściwie nic nie czuje. Jest jak przedtem. Czy miał ktoś może coś podobnego?

PS. Ja działanie tego środka poczułem już po ok. 5 -6 dniach a używałem go dwa razy i było mniej więcej podobnie.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Ja brałem preparat zawierający glukozaminę - Flexodon (5000mg/kapsułka) jak miałem problemy z kolanem , i pomogło. Tzn w czasie stosowania (4 tyg , 3 x dziennie) czasem kolano bolało , ale jak skonczyłem "serię" to natychmiast wszystko było w porządku :)

Dla mnie problemem była tylko cena , bo za opakowanie na te 4 tyg zapłaciłem 44 zł. Niby nie za wiele , ale jestem tylko biednym studentem :)

Nie zna ktoś może tańszych ekwiwalentów ?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Najtańsza jest glukozamina Olimpu.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Dokładniej: siarczan glukozaminy, żarłem 2 miesiące i kolano przestało mi wyskakiwać ze stawu, już nie strzelają i ogólnie lepiej ;) Ja używałem Artresanu dla starych dziadków, za 18 zł bodajże 40 tabletek, stykało na 2 tygodnie. Siarczan glukozaminy powoduje organizm do wiekszego wydzielania i wchłaniania kolagenu, więc opłaca się jeść i gluko i kolagen ;)
  • 0

budo_mieczit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Grayone ładną wcinałeś tą glukozaminę...5000 mg / kapsułka to dużo, ja stosowałem siarczan i było jej chyba 900 mg / kapsułka , ale kosztowało mnie troszkę mniej , bo cos ok 25 -30 zł na miesiąc, i chyba Flexodon jest lepszym rozwiązaniem.
Tak na marginesie...byłem ostatnio u ortopedy w związku z kontuzją kolana i zapytałem się czy warto brać glukozaminę , stwierdził , że jest to preparat raczej leczniczy niż profilaktyczny i że warto go brać ale przy problemach....
Pozdrawiam
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
O żesz ... 8O oczywiście 500 mg na kapsułkę ... Sorry za pomyłkę :)

5000 :D byłaby z tego niezła kapsuła ...
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Panowie w tej chwili na rynku są również preparatu "złożone" z Glukozaminy MSM i innymi takimi. Opłaca się je bardziej brać ze wzgledu na uzupełniajace się działanie pojedynczych składników.
Są to ArtroStop Plus kosztuje około 24 zł za 30 kapsułek i 42 zł za 60, oraz Artrelux MS 19 zł za 30 kapsułek.
Jak do tej pory jest mało doniesień w prasie medycznej odnośnie glukozamin, ale dobowa dawka to około 1500 mg ( mozna więcej według zaleceń lekarza), efekty terapeutyczne uzyskuje się po regularnym stosowaniu przez 2-3 miesiace.
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Glukozamina
Witam

Najtanszy preparat glukozaminy to OLIMP 120 kap. za 41 zl [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dawka dzienna to 1500 mg siarczanu (2 kap.)

Mozna jeszcze to uzupelnic o kolagen, witamine C itp.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024