Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego trenowac Aikido??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dlaczego trenowac Aikido??
Po co trenowac aikido :?: na ulicy tym nie da rady się obronić bo to jest taki sam mit jak karate, nawet i jeszcze gorszy bo w aikido nie ma sparingów, zawodów tam jest walka z samym sobą :?: przynajmniej tak słyszałem :o
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
dla przyjemnosci. gra na gitarze tez nie bardzo pomoze ci sie obronic na ulicy,a jednak ludzie to robia ( mowie tu o zwyklych ludziach,a nie o talentach muzycznych).podobnie z aikido.
  • 0

budo_raziel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
Może zacznij trenować aikido a wtedy napisz czy sie przyda czy nie. Może przeciw jednemu przeciwnikowi to inne style walki lepiej cie wyszkolą, ale spróbuj z taekwondo lub muay thai obronic sie przed 2 lub więcej przeciwnikami. Jak ci sie uda to gratulacje. To samo z nożem. Inne style może też cie nauczą sie przeciw niemu bronić jednak według mnie to żaden styl cie lepiej nie przygotuje niż AIKIDO
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
ale sie zacznie............
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
Holera...
Jednej rzeczy to ja nigdy nie pojme. Jak ktoś mi mówi ze jest system, który nie nadaje sie do walki z jednym przeciwnikiem, ale za to z wieloma sie nadaje. No bo ja to tak wiedze, ze jak sie z dwoma kolesiami bije to tak jak z jednym, ale będąc równoczesnie lanym z tyłu po plecach. To tak jak w jakiejś grze zespołowej. Nie jest wielka filozofiją ograć twardziela w kosza mając kolego do pomocy (znając treszeczke zasad na boisku).
A nóż pozostawie nei skomentowany :lol:
  • 0

budo_remi-thor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
Autor postu nie rozumie?

Trenujemy bo chcemy zostać miszczami. Będę miał świetne czarne spodnie a pod spodem czarny pas.

Poza tym jestem opanowany. Można wyrywać laski. A jak masz jeszcze długie włosy, to zawsze możesz powiedzieć, że jesteś nowy S. Seagal.

:twisted:


A co do ulicy. Można całe życie trenować boks, obijać twarz na treningu po to by np. nigdy tego nie użyć w rzeczywistości. Równie dobrze można trenować aikido.

Ale to moje prywatne zdanie. Są tacy co wierzą w energię Ki. :)
  • 0

budo_shin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun^__^

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
wolverine z kond wiesz ze aikido nie idzie obronic sie na ulicy miales okazje sie przekonac ?? :)
  • 0

budo_raziel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
nie chodzi mi o to ze jednemu nie dasz rady a dwom juz dasz, tylko o to ze bedziesz sobie dawal lepiej rade z nimi niz gdybys nie trenowal aikido
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
Hehe moze przy postach powinny byc ikonki "wydaje mi sie", "wiem z wlasnego doswiadczenia" duzo problemow by to rozwiazalo :)
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
A ja bardzo lubię przeglądać te tematy o skuteczności :wink: AIKIDO, tu są najlepsze awantury na BUDO :) , zgladałem tu nieraz jeszcze przed rejestracją, no poprostu niewyczerpane źródło rozrywki...I widzę, że wy także nie możecie się bez tego obejść, bo temat wraca jak pieprzony bumerang 8O
Filozoficzni vs Fizole
Mistyczni vs Banalni
Miłujący Ludzkość vs Sadyści
Do dzieła!
CZEKAM NA OSTRĄ JAZDĘ!
pozdrawiam
von Heimdall
  • 0

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
właściwie nie wiem po co ten temat wstaiłem :) chyba coś mnie jebło(piwko) ale wkońcu mam na to wyjebane co trenujecie ja trenuje swoje a wy swoje. Wkońcu jak nudne by było jak by wszyscy karate albo vale tudo trenowali.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??

A ja bardzo lubię przeglądać te tematy o skuteczności :wink: AIKIDO, tu są najlepsze awantury na BUDO :)
CZEKAM NA OSTRĄ JAZDĘ!

:peace: :peace: :peace:

Zgadza się, najlepsza jazda na forum

:rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??

vale tudo trenowali.


szok... szok... 8O
a to jest taki styl :?: 8O
  • 0

budo_lindros
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
Na powaznie:

Ja zaczalem trenowac Aikido, zeby nie miec krzywego kregoslupa(wyrobic go). Samoobrony jakies tam uczy(moje amotorskie wydanie pomoglo mi uchronic sie przed strata komorki), ale tu nie ma ze mna o czym gadac bo jestem poczatkujacy i wogole....

Polpowaznie:

Po przeczytaniu innych topicow, widze, ze po zajeciach mozna sie nabawic elo schorzen kregoslupa moralnego. :wink:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??

Na powaznie:
Ja zaczalem trenowac Aikido, zeby nie miec krzywego kregoslupa(wyrobic go). Samoobrony jakies tam uczy(moje amotorskie wydanie pomoglo mi uchronic sie przed strata komorki), ale tu nie ma ze mna o czym gadac bo jestem poczatkujacy i wogole....


No co ty? To chyba musiał być niewidomy pijak bez nogi...? :lol: Podaj datę, godzinę, nazwiska świadków i zaświadczenie z Policji, no chyba,że uzupełniasz swój trening o BJJ, w takim razie ok

:rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_lindros
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??

To chyba musiał być niewidomy pijak bez nogi...? Laughing


Skad wiedziales :wink: :?:
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
Zowu pytanie z seri po co?
Jedna odpowiedź mi się nasuwa , choć nie związana z MA i być może spłycająca cały temay jeśli chodzi o MA, ale bardzo prosta i logiczna
Ktoś kiedyś zapytał wielkiego przedwojennego himalaistę o to dlaczego wspina się w tych najwyższych górach: bo przecież mróz, lawiny i ogólnie bardzo łatwo i szybciutko można przenieść się na tamten świat. A On odpowiedział : BO ISTNIEJĄ.
Wiem że to spłyca temat i nie można tego powiedzieć o trenowaniu SW, np:trenuję aikido bo istnieje. Ale wg. mnie jest to odpowiedź ucinająca wszelaką inną dyskusję, która może wprowadzić jeszcze większy zamęt niż to potrzebne.
Pozdrowienia
PS.Szczególne pozdro dla jeżyka jednego z pierwszych moich instruktorów Aikido :lol:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??

PS.Szczególne pozdro dla jeżyka jednego z pierwszych moich instruktorów Aikido :lol:


Dziękuję bardzo, skoro jeszcze ćwiczysz, to znaczy, że nie było tak najgorzej :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
Miałem długą przerwę
Ale wróciłem i od dwóch miesięcy trenuję znowu.

PS . Jeżyk było bardzo dobrze, a pozdro też dla Łabędzia i Pancera, oni też mną tarzali po macie :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
No Jezu, ale elementy wychowales :roll: :wink: :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024