Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikido SHUDOKAN - wejdzcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie

i znowu wraca standardowy temat.a nie mozna przyjac,ze chlopak ma racje? jesli kiedys zycie zweryfikuje jego poglady,to ok,jesli nie,to tym lepiej dla niego :)

Quna... chodzi o mnie chyba tak?
Jak zycie ma zweryfikowac moje poglady? ze co?
Nie kumam.
Prosze uprzejmie o wyjasnienie, bo swoich pogladow tu nie podawalem.
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie

Taisho skoro aikido jest takie praktyczne to po co jeszcze chodizsz na boks?

Z tego samego powodu co chodze na Aikido. Bo podoba mi sie.
A co do skutecznoscie to nie napisalem ze Aiki jest naj. Uwazam tylko ze da sie cos z tej SW wykrzesac i to widzialem. A wy sie jaracie tak jakbym napisal ze to najlepszy styl do klatki.
Nie popadajmy w extremumy (czy jakos tak) ;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie

ooo raziel !! hehehe !! nie zwracaj uwagi na tych tępaków co nigdy nie byli na aikido tylko ćwiczą jakieś inne głupoty i myślą że są lepsi !! AIKIDO SHUDOKAN GÓRĄ !! :)

Jake88,
Opisz troche jak to tam cwiczycie te aikido shudokan gora 8) Macie jakies sparringi czy cos? Mowisz ze jestescie lepsi niz inne SW, macie jakies zawody czy cos w tym rodzaju zeby to wykazac?

Ach, poza tm, to ci proponuje wyjechac czasem poza Lubliniec, i poprobowac innych SW zaby byc pewnym ze wszystko reszta to glupoty.Moze sie okazac, ze zyjesz w powaznych zludzeniach :lol:
  • 0

budo_raziel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
HEH

Nie chodzi mi o to ze AIKIDO jest najlepsze tylko o to ze na pewno da to wiecej na ulicy niż ćwiczenie baletu. A tak pozatym to według mnie w połączeniu z jakąś innym SW była byłoby dobre na ulice. Aktualnie rozglądam się za jakąś sekcją kickboxingu lub muay thai w mojej okolicy, nawet założyłem temat w odpowiednim dziale jednak nikt nic nie odpowiada.

W moim mieście jest jeszcze KARATE OYAMA ale od tego wolę już AIKIDO i sądze że da mi więcej na ulicy niż te karate po tym jak usłyszałem że gościu który 9 lat uczy się tego SW i jest mistrzem czy tam wicemistrzem w polsce dostał wpierdziel (informacja nieoficjalna :D bo sie tym nie chwali) to mi całkowicie zbrzydło.

Gdyby ktoś jednak wiedział gdzie jest jakaś sekcja muay thai lub kickboxingu w okolicy LUBLIŃCA (30km na pd-zach od CZĘSTOCHOWY) to byłbym wdzięczny za podanie namiarów.
  • 0

budo_raziel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
JESZCZE JEDNO.

TAISHO NAPISAŁ:
"Ej! chlopaki z Lublinca, chyba sie troche zachlysneliscie tym co trenujecie. Wezmijcie se na wstrzymanie "

Daj cytat tego że pisałem że AIKIDO jest najlepsze i jestem wniebowzięty tym.

Zresztą obojętnie kto może jeśli taki znajdzie bo według mnie to pisałem tylko że różni się od zwykłego i że uke nie musi markować specjalnie ataków aby coś wyszło. Ale oczywiście ludzie którzy ćwiczą inne SW musieli coś przekręcić aby znów wyszło że AIKIDO jest najgorsze i trzeba wyjsć na ulice i wszystkim ....... aby skonczyli się czepiać ludzi którzy nie uważają że AIKIDO jest najlepsze ale nie sądzą też że wogóle na ulicy im sie nie przyda.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie

i znowu wraca standardowy temat.a nie mozna przyjac,ze chlopak ma racje? jesli kiedys zycie zweryfikuje jego poglady,to ok,jesli nie,to tym lepiej dla niego :)

Quna... chodzi o mnie chyba tak?
Jak zycie ma zweryfikowac moje poglady? ze co?
Nie kumam.
Prosze uprzejmie o wyjasnienie, bo swoich pogladow tu nie podawalem.

to bylo do Jake88.....
Raziel-zamiast wyrokowac co jest lepsze,pochodz na obie sekcje i o jakims czasie zweryfikuj
  • 0

budo_raziel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
Na karate byłem na 1 treningu po czym poszedłem zobaczyć aikido. Bardzeiej mi przypadło do gustu ponieważ w tej dziuże w której mieszkam nie ma nic innego.

Jak pisałem wcześniej zapisałbym się na muay thai lub kickboxing jednak nie wiem gdzie są jakieś sekcje w okolicy. Wiem że jest sekcja kickboxingu w Częstochowie ale trener nie przyjmuje ponąć ludzi z poza Częstochowy.
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
I znowu temat sie spierniczyl.
Ciezko jest niektorym rozmawiac bez rzucania ciemniakami i tepakami.
DUPA :(
  • 0

budo_raziel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
heh

Można po prostu kontynuować temat ponieważ jake88 napisał 3 odpowiedzi i tematu nie odwiedza :)
  • 0

budo_jake88
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
mam pytanie do AIKIDOKÓW (nie SHUDOKANOKÓW) :) :):) jak wy macie rozłożony trening !! bo my w shudokan mamy tak że mamy 6 godzin treningu na tydzień (w tym jeden trening CZARNEGO PASA) i wygląda to tak że nasz trening jest podzielony na dwa, to znaczy że np. w poniedziałek 45 minut ćwiczymy techniki do egzaminu i tym podobne (kihon dosa, rensoku dosa, go waza) a 15 minut mamy techniki SPECJALNE na ulicznych wojowników :) i tak jest dziennie (5 razy)!! A w sobote mamy klub CZARNEGO PASA i tam całą godzine (albo dwie) ćwiczymy obrone na ulice i kickboxing (mamy tarcze, worek, łapy i ćwiczymy) i dlatego mowię z razielem że nam aikido pasuje bo mamy co ćwiczyć na ulicę. Ciekawe jak to jest u zwykłych aikidoków?? Napewno mają też około 4 h w tygodniu i czasem coś tam poćwiczą na ulice, jakąś technike, a tak to całe godziny treningu ćwiczą te techniki na egzamin (które nic nie dają na ulice) i dlatego mowią że się obronić nie umieją, ale z czego mają się bronić skoro nie mają takich treningów jak u NAS !!
ZAPRASZAM DO LUBLIŃCA TO WAM SIĘ AIKIDO SPODOBA !!!!!
  • 0

budo_raziel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
Jedna mała poprawka.

Na początku każdy przychodzi 10 min przed treningiem i sie rozgrzewa. Potem często jest wycisk ale taki żeby się pożądnie rozgrzać a nie taki żeby na nogach nie umieć stać. Zajmuje ok 10-15 min. Następnie mamy Kihon Dose, Resekun dose i potem ćwiczymy swoje techniki egzaminacyjne.

Reszte dobrze opisał jake88 tylko zapomnial dodać że prawie zawsze te 10-15 min technik na ulice które są pod koniec zajmuje ok 30 min poniważ zwykle treningi sie przedlużaja :D :D:D czego nikt chyba nie żałuje.

Ciekaw jestem jak to wygląda w innych sekcjach.
  • 0

budo_raziel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
Z racji tego że temat jest ciekawy, jak wyglądają u was treningi założyłem nowy temat na który zapraszam .
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie

A w sobote mamy klub CZARNEGO PASA i tam całą godzine (albo dwie) ćwiczymy obrone na ulice i kickboxing (mamy tarcze, worek, łapy i ćwiczymy) i dlatego mowię z razielem że nam aikido pasuje bo mamy co ćwiczyć na ulicę.


A to ma wspolnego z aikido? Dlaczego taki trening ma wyszkolic lepszego aikidoke? W czym to polepszy rozumienie aikido jak nauczal je Dziadek???

Myslisz ze jak pocwiczysz godzine tygodniowo na tarczach to wyszkolisz sie na znakomitego streetfightera? :roll: Musialbys jeszcze regularnie tluc sie na ulicy, zeby systematycznie posprawdzac jak technika uczona w dojo wychodzi na innych ulicznych lobuziakach :wink:

Ciekawe jak to jest u zwykłych aikidoków??

A to wy jestescie "niezwykli aikidocy"? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: A wasza niezwyklosc polega na tym, ze cwiczycie sie pod bojki uliczne?
Ach! Coz za niezwykle kreatywne podejscie do Budo :lol: :lol:
  • 0

budo_jirzynek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
a tam odrazu fajterów :)

niektorzy cwicza w innych celach, bardziej ku Love niz War :] a pozatym jedynie co ja np wykorzystuje na ulicy z Aikido to sam fakt ze cwicze przez co latwiej sie nawiazuje kontakty z kobietami bo to ciekawiej brzmi niz to ze rabie sie iles tam godzin przy kompie czy ze zapierdziela sie w kazdy weekend z kosiarka.

A jak mi ktos kiedys powiedzial ze najlepsza sztuka samoobrony to ponoć nauczyc się szybko biegac, i pewnie ma racje...
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
tylko,ze te "elementy kicka" to juz nie bardzo aikido.
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
Szczepan ten jeden raz musze sie ztoba zgodzic w 100%. Kocham aikido ale patrze na to przez inny pryzmat i tyle. Gdy mialemjakies watpliwosci to te kilka niemilyh sytuacji pokazalo iz ci koledzy (zeby nierobic znowu jakdki na forum) trenowali w zly sposob.
A tak jak zostalo powiedziane ze uderzajac w lapki czy kopiac worek to jescze o niczym nie swiadczy. Sparingi to podstawa beztego nawet jesli znasz jakies sztuczki to ich niedopracujesz jesli nie bedzie oporujaceg przeciwnika.
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
Prponuje wejsc na strone Rodneya ipoczytac osztukach walki io metodach treningowych moze to wam otworzy oczy. Bedziecie mogli porownac czy wasz trening wyglada podobnie. A najlepiej jak sciagniecie sobie filmik Matta Thorntona Alivness.
  • 0

budo_raziel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
Szczepan napisał:

A to wy jestescie "niezwykli aikidocy"?


Chodziło mu pewnie o to jak wyglądają treningi w innych szkołach AIKIDO np. AIKIKAI ale jak ktoś lubi kłutnie na forum to sie zawsze doczepi :D

TAKE napisał:

Prponuje wejsc na strone Rodneya ipoczytac osztukach walki io metodach treningowych moze to wam otworzy oczy


Może podasz linka do tej strony a nie tylko napiszesz żeby wejść i juz. :D :) A tak pozatym to pisz do konkretnej osoby ponieważ powtarzam że nie pisałem ani razu że uważam AIKIDO za najlepsze i już. Pisałem zresztą że szukam jakiejś sekcji KICKBOXINGU czy MUAY THAI w okolicy jednak nic takiego nie umiem znależć.

MACIAS napisał:

tylko,ze te "elementy kicka" to juz nie bardzo aikido.

Heh, jednak zawsze na ulice przyda się i można powiedzieć że to nie jest na treningu AIKIDO tylko ludzie po treningu spotykają się i korzystają z uprzejmości senseia i sobie pokopią w worek czy powalą w tarcze.:D[/i]
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Poszukaj na tej stronie nie pamietam doladnie podstrony gdyz czytalem to juz dosc dawno, ale napewno to gdzies tam jest
  • 0

budo_borewicz 007
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido SHUDOKAN - wejdzcie
O widze,ze panowie w Lublincu nie próżnują :)
I praca w tamtejszym kurniqu wre az milo popatrzec .
Tak trzymac powodzenia i a l'ataque
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024