Skocz do zawartości


Zdjęcie

wprowadzanie w zycie zasad BRUCE'A LEE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

wprowadzanie w zycie zasad BRUCE'A LEE
po zasiegnieciu kilku praktycznych wskazowek.. i ustosunkowanieu sie do tego czym jest JKD i co zaleca BL.. postanowilem sprobowac tego w sparringu:

jestem leworeczny i prawa pozycja to dla mnie cos nowego. tylnej reki praktycznie nie zadawalem do wykonywania uderzen, a ze zbijaniem ciosow lewa reka (tylna) to tak slabo mi szlo.. natomiast prawy prosty w prawej pozycji jest u mnie silniejszy niz lewy prosty w lewej pozycji.. ale prawy prosty w prawej mam wolniejszy niz lewy prosty w lewej (lopatologiczne wyjasnienie)..
kopniecia doberze mi sie wykonywalo - glownie boczne/side/yoko, a mawashi tylko okazyjnie - lewa noga tez prawie nie brala udzialu w czynnej walce.
spodobalo mi sie kopniecie yoko na golen.. nie robilem go na full, tylko na kontakt - troche zdarlem kumplowi skore..

aha.. partner trenuje kicka, a ja jj (kiedys troche boksu).. no i tak to mniej wiecej wygladalo..
musze pocwiczyc prawy prosty.. lewa reką fajnie sie zbija garde przeciwnika w dol, albo uderzenia zbija sie w dol i wyprowadza kontre prawym prostym..
trudne to.. ciezko parowac ciosy reka znajdujaca sie z tylu.. ale nikt nie mowil ze bedzie latwo..

tak to wygladalo.. jakies sugestie?
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wprowadzanie w zycie zasad BRUCE'A LEE
wizde, ze trzeba zadac jakies pytanie by rozkrecic dyskusje..
czy ktos z Was probowal walczyc w stylu BL? tzn chodzi mi glownie o garde - prawa(mocniejsza) reka z przodu i wiekszosc technik zbijac lewa reka..
jakie efekty?

ciezko jest.. chodzi mi o to, czy probowac tak walczyc i z czasem beda lepsze efekty, czy poprostu olac to i walczyc klasycznie..?
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: wprowadzanie w zycie zasad BRUCE'A LEE
wszystko zalezy od ciebie.....chyba nie do końca w takim razie zrozumiałeś koncepcję JKD.......
  • 0

budo_jjarro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: wprowadzanie w zycie zasad BRUCE'A LEE
Witam !
Agrawa ma rację.Wszystko zależy od okoliczności.Pamiętaj,że JKD to koncepcja i to że Bruce walczył w prawej pozycji było jego wyborem.Często jest tak, że ktoś uczy się przez wiele lat w lewej, apotem chce od razu mieć wyniki w prawej pozycji, bo tak jest w JKD.
Nie tędy droga.Przecież JKD to nie jest tylko prawa pozycja walki.
Pozdrawiam
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wprowadzanie w zycie zasad BRUCE'A LEE
ok - rozumiem - prawa opzycja to jedna z opcji.. ale tak jak w koszykowce.. zobaczysz jak BRYANT robi jakis trick i powtarzasz go.. bo fajnie wyglada.. a nie zwracasz uwagi na to, ze on ma lape ze ta pilke moze w niej schowac.. poprostu probujesz.. eksperymentujesz..
no i u mnie to wlasnie taki eksperyment byl :)

ktos z Was probowal?
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wprowadzanie w zycie zasad BRUCE'A LEE
wszoraj mialem kolejny sparring.. taki dosc wazny byl, takze glownie w leewj pozycji walczylem. w prawej sporadycznie... chociaz juz worek obijam w prawej jako tako to jeszcze dluga droga przede mna.. chcialbym wiedziec czy jest sens nią isc..
  • 0

budo_zyxwu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: wprowadzanie w zycie zasad BRUCE'A LEE
Wydaje mi się, że Bruce Lee wcale nie pisał, że wszystko trzeba robić w prawej pozycji. Mam jego książkę "The Tao of Jeet Kune do" i jest w niej napisane coś takiego, że trzeba mieć z przodu lepszą połowę (rękę, nogę) z tego względu, że powinny one wykonywać około 80% wszystkich uderzeń na kopnięć, ponieważ są o 50% bliżej celu niż np. noga zakroczna. Bruceowi nie chodziło o to by wszyscy walczyli w prawej pozycji, tylko o to, by walczyli w pozycji najwygodniejszej dla siebie, w której wyprowadzają szybko ataki i jednocześnie jest ona dla nich wygodna i maksymalnie niewygodna dla przeciwnika.
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wprowadzanie w zycie zasad BRUCE'A LEE
ja mam "BL tao of jeet kune do - zapiski.. " john little.
tam bruce mowi o tm, zeby nie zgapiac z innych.. ale chyba zalozenia sa te same (i tu wlasnie prawa pozycja)..

mozemy przeciez trenowac u jednego trenera (np kickboxing), kazdy z nas bedzie mial swoj styl walki... chociaz korzenie beda identyczne..

poki co - nawalam w prawej... jako taki "badajacy" cios, to prawy jest ok.. ale te zbicia lewa.. oj duzo pracy trzeba..
  • 0

budo_naruto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wprowadzanie w zycie zasad BRUCE'A LEE
Witam !
Jak juz cos o Bruce Lee to podam link strony ktorej jestem wspultworca :P >>> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [ strona oczywiscie o Bruce Lee ]
Mile widziana ocena itp. [ dodam ze strona jest caly czas unowoczesniejaniana ze tak powiem, teraz jest juz w projekcie pare zeczy tylko do wykoncznenia i powstanie pare nowych dzialow :]
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: wprowadzanie w zycie zasad BRUCE'A LEE
To popraw z laski swojej adres do mojej szkoly JKD. Zajecia nie sa prowadzone w YMCA. Wystarczy ze wywali sie to z naglowka. Reszta jest ok...
  • 0

budo_naruto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wprowadzanie w zycie zasad BRUCE'A LEE
Sorrki, oczywiscie blad bedzie poprawiony, juz pisze do kumpla by wywalil te YMCA z naglowka.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024