Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_kaniola
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
Czy na tych zawodach widzieliście jakąś walkę, która Wam się spodobała?
Mam na myśli głównie zawody w Sandomierzu, ale też ciekawi mnie, jak w ogóle prezentują się tego typu zawody.
A, i może ktoś pamięta jak walczył w Sandomierzu gościu z Nowego Targu? Ostatecznie był drugi w kat. -75kg.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??

Według mnie powinno sie zlikwidowac clicker i light kontakt poniewaz to wypacza kyokushin jedyna rzecza ktora jest w tym pozytywna jest fakt samego uczestniczenia w zawodach i wyjscie na mate ale co na daje wyjscie na mate jesli nie mozemy przeciwnika mocniej uderzyc bo zostaniemy zdyskfalfikowani kto chce sie zapoznac z regulamin light konatak to zapraszam na stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A jak sobie wyobrazasz dwoch 14 latkow okladajacych sie w knockdown? Przeciez to smierc na miejscu. Ilosc startujacych drastycznie by spadla, zaczelyby sie procesy o odszkodowania, oigolny burdel i zamieszanie. LC i Clicker sa po to by dzieci i niepelnoletni nic sobie nie zrobili.
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
14-latkowi bardzo dobrze radza sobie w walkach knock-down -warunek OCHRANIACZE!!!!!!
Ćwiczacych chcących w ten sposób walczyć nie jest mniej a więcej.
Natomiast faktem jest ze gdyby to robic bez ochraniaczy to wypadek gotowy i duże pretensje rodziców itp.....
Jeszcze raz zapyta - czy mamy ponownie odkrywać istnienie "bieguna pólnocnego??" - przecież w Japonii takie walki dla niepełnoletnich prowadzi sie od wielu lat - właśnie w ochraniaczach. Nawet odbywają sie zawody o randze Mistrzostw Japonii Juniorów (junior w ich znaczeniu - osoba poniżej 18lat) - gdzie walczą z podziałem na kategorie wagowe no i w ochraniaczach obowiązkowych włącznie z kaskiem na głowę. Podobnie rzecz się ma do osób nazwijmy ich seniorami starszymi. I JUŻ!
Podsumowując dla mnie tego typu walki nie mją nic wspólnego z kyokushin. Nie mniej sa jakimis tam przepisami - tyle tylko że trzeba wcześniej nauczyc sędziów regół takiej walki no i przede wszystkim walczących!!!!!!!!!!!!! Czego zbrakło podczas tych wszystkich zawodów.

Tutaj pokłonie się w stronę Warszawy i kilku sensei - którzy próbowali taki system wprowadzać od kilku lat - i ich szkolenie poszło w tym kierunku - niektórzy młodzi zawodnicy poruszają sie w tych przepisach całkiem nieźle. Ale w dalszym ciągu jest to odległe od kyokushin - raczej bliższe formułą kick-boxingu tyle że bez uderzania rękoma w głowę. Nie mniej robota zrobiona niezła. Zresztą jak taki system próbowali wprowadzać byli całkiem mocno krytykowani przez szefa kyokushin- no ale politycznie wszystko sie zazębiło i jakoś ich przemyślenia stały się pomysłem "kadry szkoleniowej komisji kyokushin". :-) [/url][/code][/quote]
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
Popieram nic dodać nic ując polityka to prawdziwy charakter kyokushin z PZK :( .
I tutaj maja dużą rolę do odegrania szefowie klubów ,którym PZK nic nie daje tylko ciagle woła. :)
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
Liczmistrz nie zrozumiales mnie nie jestem za tym by dzieci walczyly w fullkontakcie wogule nie jestem za tym zeby dzieci walczyly na zawodach Kyokushin według mnie dzieci powiny startowac tylko w kata. Sam teraz jade na mistrzostwa polski juniorow mlodszych i dla mnie jedynym plusem tych zawodow jest sam start i wyjscie na mate innych plusow nie widze.
  • 0

budo_qrczak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
No co ty Szymek1987 ? To walki maja uczyc od 18 lat?
Jak dzieciaki maja sie przygotowywac do startow w seniorach, jesli zupelnie zabronisz im walki?
Przeciez nie cwiczac kata...
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
Znowu mnie zle rozumiecie mowimy o zawodach a nie o treningach walka w kyokushin jest nieodzownym punktem treningu, dzieci powinny byc wprowadzane powoli w ta tematyke nie odrazu po kilku miesiacach treningu zalezy od predyspozycji dziecka do walki. Na treningach dzieci powinny walczyc ale tylko na treningach. Na zawody przyjdzie czas.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
Nowe rozporządzenie rady ministrów z 2003 roku wyrażnie określa zasady współzawodnictwa sportowego w sztukach walki i tam wyrażnie pisze,że osoby od 14 w kaskach,ochraniaczach itd moga walczyc w formie kontaktowej.Przeciez tak sie dzieje w boksie więc nie widziwiajmy i nie kręćmy .
  • 0

budo_daric
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
Mysle ,ze z tym lekkim kontaktem chodzi o wprowadzenie tzw.point karate,gdzie mogą walczyc karatecy z wszystkich styli i wspolnie wystepowac na MP,ME,MŚ. W tej chwili T.Grąbczewski i W.Rój wspolnie biora udzial w wybieraniu kadrowiczow do point karate(nie znam nazwy zwiazku czy federacji),wiem o odbywajacych sie zawodach w takiej formule gdzie shotokanisci spotykaja sie w walce w g.zasad point z karatekami kjokushinkai.Lepiej wypadaja chłopaki z shotokanu bo jest to semi contakt jak u nich w zawodach.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
Drogi kolego mówisz chyba o WKF a Wł. Rójowi bliżej jest kicxboxing niż WKF.
Dla ludzi z kyokushin WKF to przeciwny kierunek szkolenia i chyba nik nie chiał by lizac loda przez szybe tylko mieć go w ustach.A szyba to WKF ,gdzie nie można uderzyć.
Podczas MP Juniorów w Kaliszu ludzie z KK byli dyskwalifikowani za nadmierny kontakt więc co to cza karate gdzie nie można uderzać? :(
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
Kyokushin był stworzony jako system KONTAKTOWY. Wszelkie light contakty, clikery i point karate(swoja droga pierwsze słysze o czyms takim) to poprostu wypaczenia knockdownu , jakim jest niewatpliwie Kyokushin Karate.
W obawie o kontuzje, o osoby niepełnoletnie (14 latkowie rowniez ) mozna przeciez walczyc w ochraniaczach (była juz o tym mowa nie raz ), ale skoro trenujesz Kyokushin to walka jest w knockowna nie w innej ...
Liczymistrz, poaz tym to troche przesadzasz, bo od tylu lat jest knocdown w Polsce i jakos nic nikomu sie jescze niestało, a liczba startujacych znacznie wzrosła...w ogole liczba osob trenujacych kontaktowe , przekrojowe sztuki walki wzrosła zarowno w Polsce jak i na swiecie.

Daric w Kyokushinie Pzk to niemozliwe , aby inne style brały udział ,nawet Kyokushin , tyle zepodlegający innej organizacji swiatowej.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
light contakty Kraków wprowadził,gdyz w ten sposób chciał zwiększyc liczeb startujących na makroregionach i MP juniorów młodszych ,gdyz od dłuższego czasu spada liczba uczestników i na MR nawet nie było 40 startujacych.A tak dzieciakami zawsze się uzpełni.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024