Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
W tym roku w karate kyokushin wprowadzono formule light kontakt dla juniorow mlodszych. Według mnie to glupota, na takich zawodach trzeba robic taniec z karate przynajmniej tak bylo na mistrzostwach Polski Połódniowej w Sandomierzu.
Co sadzicie o light kontakcie??
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
Uwazam ze to szansa dla lekkich lub/i szybkich zawodnikow ktorzy normalnie byli zmiatani gdy przeciwnik szedl na mase. Teraz jest trudniej, bo kopnac mocno potrafi kazdy kto trenuje, a szybko, celnie i dokladnie juz tylko nieliczni. W light contact wychodzi technika.
  • 0

budo_kaniola
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
Uwierz mi Liczmistrz- nie każdy potrafi kopnąć mocno. Nieraz dostawałam od chłopaka w głowę i prawie tego nie poczułam. Obrotówa niejednokrotnie kończyła się na na moim ramieniu zamiast głowie i gościu liczył to sobie jako wazari :)

A poza tym słyszałam, że te zawody makrookręgów w juniorach młodszych były na bardzo niskim poziomie. Wiem, bo w Sandomierzu startowali zawodnicy z mojego klubu.
  • 0

budo_biceps
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
Powiem tylko jedno - na ulicy nie ma light kontaktu, więc nie uważam żeby był najlepszym pomysłem.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??

Uwierz mi Liczmistrz- nie każdy potrafi kopnąć mocno. Nieraz dostawałam od chłopaka w głowę i prawie tego nie poczułam. Obrotówa niejednokrotnie kończyła się na na moim ramieniu zamiast głowie i gościu liczył to sobie jako wazari :)

Zawodnicy powinni cos soba reprezentowac skoro startuja...
W Suwalkach sempai z mojego klubu przegral przez to walke. Przeciwnikowi zaliczali wazari za kopniecia w barki. Uwazam ze dla seniorow light contact moze byc ratunkiem przed kalectwem. Jak wszyscy pewnie wiemy czesc zawodnikow kopie po kolanach a nie po udach...

A poza tym słyszałam, że te zawody makrookręgów w juniorach młodszych były na bardzo niskim poziomie. Wiem, bo w Sandomierzu startowali zawodnicy z mojego klubu.

To dlatego poziom byl niski? :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
mialem okazje ogladac zawody tzw clickers juniorow mlodszych i coz... wyglada to to dosc komicznie jak maluchy skacza wokol siebie i stosuja uderzenia jak z szermierki, ale z drugiej strony ciezko oczekiwac, zeby dzieciaki obijaly sie lokingami. Moim zdaniem moze to byc jako taki wstep do pelnoprawnego kumite, choc z drugiej strony dzieciaki moga sobie wyrobic sporo zlych nawykow ...
  • 0

budo_kaniola
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
Cały problem polega na tym, że juniorzy młodsi to nie zawsze małe dzieci. Bądź co bądź 17-letni chłopak jest już przeważnie zbudowany jak mężczyzna [oczywiście istnieją wyjątki :twisted: ].
Ja rozumiem, że małe dzieci nie powinny się prać, ale tak od 14 lat wzwyż zawody powinny być już... poważne :)

A tak w ogóle to light kontakt to chyba coś innego niż clicker.
Ale czym to się różni? [jeśli się różni]
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??

A tak w ogóle to light kontakt to chyba coś innego niż clicker.
Ale czym to się różni? [jeśli się różni]

W light contact nie ma pancerzykow. Sa ochraniacze tylko na stope i piszczel. Oprocz tego technika nie moze byc za mocna. Chyba tyle jezeli chodzi o roznice, reszta tak samo...
  • 0

budo_kaniola
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
Dopiero teraz zobaczyłam tego posta :roll:

[quote name="budo_kaniola"]A poza tym słyszałam, że te zawody makrookręgów w juniorach młodszych były na bardzo niskim poziomie. Wiem, bo w Sandomierzu startowali zawodnicy z mojego klubu.[/quote]
To dlatego poziom byl niski? :) [/quote]

I tu Cię zdziwię... bo osoby które tam startowały z mojego klubu wcale nie prezentują wysokiego poziomu :roll:
A jedna z nich była druga... aż się dziwię.
No, ale jak słyszę, że tam były jakieś przekęty z paskami to wszystko staje się jasne. Podobno w juniorach młodszych startować mogły osoby od 6kyu. A ode mnie pojechała tam dziewczyna z 7kyu, a na same zawody "pożyczyli" jej żółty pasek. I z tego co słyszałam, nie była jedyna :?
  • 0

budo_kaniola
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??

W light contact nie ma pancerzykow. Sa ochraniacze tylko na stope i piszczel. Oprocz tego technika nie moze byc za mocna. Chyba tyle jezeli chodzi o roznice, reszta tak samo...


Tzn. że za zbyt mocne kopanie można być zdyskwalifikowanym?
Jeśli strzelisz kogoś porządnie i on upadnie, to nie wygrasz?
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
Co zrobić z osobami, które nie są pełnoletnie a chcą walczyć??
W naszym kraju raju od kilku lat myślano - no i wymyślano - clicker, lekki kontakt itd.
W kraju kwiatami wiśni pachnącym - wpadli na to dużo wcześniej.
Jak to robić - normalnie pełny kontakt + wszelkie możliwe ochraniacze - to samo i seniorzy. Dlaczego więc po raz kolejny odkrywać istnienie "bieguna"???
Formuła kyokushin - w walce sportowej przewiduje formułę nock-down więc dlatego całe szkolenie - oczywiście nie tylko sportowe - powinno być prowadzone i kierowane na pełny i skuteczny kontakt. Więc dlaczego tworzyć inne karate??? inne szkolenie??? czy to wogóle kyokushin??? a może zwrot w kierunku WUKO - to już mały kroczek - a może o to własnie chodzi. Przygotować młodą, nową kadrę do WUKO a nie no walki kyokushin czy po prostu pełnokontaktowej??? No a może by tak na olimpiadę??? A później gra w bierki wodne??? :-)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
zdajac sobie sprawe, ze wychodze na ignoranta, musze spytac: co to wuko ? ;)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??

No, ale jak słyszę, że tam były jakieś przekęty z paskami to wszystko staje się jasne. Podobno w juniorach młodszych startować mogły osoby od 6kyu. A ode mnie pojechała tam dziewczyna z 7kyu, a na same zawody "pożyczyli" jej żółty pasek. I z tego co słyszałam, nie była jedyna :?

Przekrety na zawodach zawsze sa. Zauwaz, ze klub ktory je organizuje zwykle staje na podium w klasyfikacji druzynowej...

Tzn. że za zbyt mocne kopanie można być zdyskwalifikowanym?
Jeśli strzelisz kogoś porządnie i on upadnie, to nie wygrasz?

Teoretycznie. W praktyce jest tak, ze jezeli zbyt mocno bedziesz kopala to sedzia bedzie Cie upominal, dopoki mu sie nie znudzi a jak sie mu znudzi to da Ci kare albo przyzna punkty przeciwnikowi.
Tak samo jest z KO za ktory jest dyskfalifikacja a za "porzadne strzelenie" kogos punkty dostaje przeciwnik - tu raczej nie grozi dyskfalifikacja, chociaz nigdy nic nie wiadomo. W koncu to ma byc light-contact a nie knockdown... Jezeli nie panujesz nad technika i nie umiesz wychamowac kopniecia, placisz za to na zawodach light-contact.
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
To co sie dzialo na mistrzostwach Polski Południowej przechpodzi ludzkie pojecie moj kumpel przegral bo koles go kompnol w bark i dostal 5 pkt ja przegralem w drugiej walce bo kolesiowi sprzedalem mawashi ktore nawet nie doszlo do goscia twarzy ale wdulg sedziow bylo z checia przejscia osi ciala przeciwnika to co tam dzialo to istana paranoja.
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
WUKO - tak kiedys (prehistoria :-) ) mówiono o czymś co dziś nazywa się przepisami WKF
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
Kyokushin jako styl kontaktowy ,w załozeniu, powinien miec tylko jedna forme walki - knockdown.Wszelkie inne formy walki wprowadzane do KK - clicker,light contact itd ,to poprostu nieporozumienie. Niewiadomo dlaczego to wprowadzono, czemu maja słuzyc te formy walki i komu, skoro Kyokushin to knocdown a wszystkim wiadomo jak walka wyglada w tej formule. Moze władzom Pzk chodzi o pokazanie jak preznie działa organizacja w kraju , ile sie odbywa imprez itd ...
Kolejna sprawa to udział w walkach "osob niepełnoletnich ,ktore chca walczyc" - sa przeciez zawody pierwszego kroku, gdzie ludzie startuja w pełnym zabezpieczeniu, full ochraniaczy itd , tylko ze roznica jest taka ze to nadal knocdown a nie jakis clicker czy light contact...Wilus masz racje w japonii juz dawno wpadli na ten pomysł . U nas muslieli natomiast wprowadzic zupełnie obca formułe walki , niepotrzebna.
Jezeli chodzi o mase i technike to K.Midori Mistrz swiata z 1991 roku - facet drobny, niski , z zajebista technika , wygrał turniej rozgrywany w formule open pokonujac duzo ciezszych i wyzszych zawodnikow; to samo dotyczy M.Bacaka v-ce mistrza swiata z 1999 roku.Tak wiec parametry fizyczne maja tu drugrzedne znaczenie, bo nawet drobny i chudy potrafi wygrac z wiekszym od siebie .Kazdy w walce musi miec jakas strategie, taktyke poparta optymalnym wykorzystaniem swoich parametrów fizycznych.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??

To co sie dzialo na mistrzostwach Polski Południowej przechpodzi ludzkie pojecie moj kumpel przegral bo koles go kompnol w bark i dostal 5 pkt ja przegralem w drugiej walce bo kolesiowi sprzedalem mawashi ktore nawet nie doszlo do goscia twarzy ale wdulg sedziow bylo z checia przejscia osi ciala przeciwnika to co tam dzialo to istana paranoja.

Na MP Wschodniej bylo podobnie. No ale coz, na zawodach walczy sie nie tylko z przeciwnikiem ale i z sedziami...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
ten lekki kontakt bez kasków to gowoty wypadek-obym sie mylił. :(
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??

ten lekki kontakt bez kasków to gowoty wypadek-obym sie mylił. :(

Niestety, nie mylisz sie. Bylo tak ze gostek wygral jedna walke, niemal przez wlasny KO (przeciwnik kopnal go tak ze ten az sie zatoczyl)...
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego w Karate kyokushin wprowadzono light kontakt??
Według mnie powinno sie zlikwidowac clicker i light kontakt poniewaz to wypacza kyokushin jedyna rzecza ktora jest w tym pozytywna jest fakt samego uczestniczenia w zawodach i wyjscie na mate ale co na daje wyjscie na mate jesli nie mozemy przeciwnika mocniej uderzyc bo zostaniemy zdyskfalfikowani kto chce sie zapoznac z regulamin light konatak to zapraszam na stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024