Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dodatki do Karate - pomysły Senseia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Dodatki do Karate - pomysły Senseia
Ostatnio się zastanawiałem nad dodaniem sobie do moich umiejętności technik chwytanych (judo, albo bjj), a tu sensei wymyślił na trenigu np: borone przed przewróceniem, przewracanie, rzuty i przerzuty itp. takie rzeczy są co kilka treningów, ale jednak się przydają... Co o tym sądzicie? Sensei dobrze postępuje dodając przydatne elementy do skostniałego :wink: stylu?

ps. Chodzi o Kyokushinkai - IKO-1
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do Karate - pomysły Senseia
prowadzac trenngi shotokan tez dodaje czasami rozne dzwignie i rzuty;
raz na dwa tygodnie urozmaicam tym treningi, ale raczej w grupie starszej tj 5 kyu w gore :D

pozdrawiam
Michal
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do Karate - pomysły Senseia
Jeżeli ma coś sensownego do pokazania to oczywiście podzielam taki pogląd w 100%. Wprowadzać innowacje. Skądinąd pamiętam, że w nowych wymaganiach egzaminacyjnych kyokushin IKO1 zdaje się pojawiły się jakieś rzuty, więc jest to jak najbardziej logiczne.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do Karate - pomysły Senseia
wszystkie techniki,które są sensowne i wzbogacają nasz arsenał są baardzo mile widziane..uważam,że Twój sesnei podchodzi do treningów profesjonalnie..chwala mu za to..
pozdrawiam
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do Karate - pomysły Senseia
U mnie tez co kilka treningow to mamy. Obrone przed butowaniem, nozyce, przewracanie, pady itp...
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do Karate - pomysły Senseia
Miło słyszeć, że trener ma dobre pomysły i spotykają sięone z poparciem innych...

Te wymagania w IKO-1 są na wyższa stopnie, a już były cwiczone, fajnie to wygląda... a w dodatku pomagają łatwo położyć człowieka, sądze że niedługo będą treningi typu" jak sobie poradzić w walce na ziemi i ne-waza"
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do Karate - pomysły Senseia

Miło słyszeć, że trener ma dobre pomysły i spotykają sięone z poparciem innych...

Te wymagania w IKO-1 są na wyższa stopnie, a już były cwiczone, fajnie to wygląda... a w dodatku pomagają łatwo położyć człowieka, sądze że niedługo będą treningi typu" jak sobie poradzić w walce na ziemi i ne-waza"


Trenujesz u sensej Bolka? Mialem z nim kiedys trening na obozie w sanoku naprawde czlowiek na poziomie i co najwazniejsze fighter. Super prowadzi treningi kata ,potrafi swoja wiedze przekazac innym i to jest najwazniejesze. Trenuje u sensej Marka Szafarczyka i co piatek jestem u was w kielcach na sparinagach w moich ulubionych ,,Garach,,.
  • 0

budo_biceps
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do Karate - pomysły Senseia
Oooo Szymek. Paweł jestem. Kojarzysz mnie chyba bo mieszkałem z tobą w pokoju na obozie (oczywiście nieoficjalnie).

Ja tak samo jak Johnny chodzę na treningi do sensej Bolka, chociaż nie jestem tam zapisany. Naprawdę dużo fajnych rzeczy można się nauczyć. Osobiście wolałbym chodzić do garczków, ale nie mogę bo mój trener mi zabronił (Szymon może potwierdzić bo był wtedy na treningu i widział całą sytuację). Ale i tak będę musiał tam iść kiedy tylko zdam na 4 kyu (co nastąpi za wcale niedługi czas). Bardzo się cieszę z tego powodu. Mimo to polecam iść do Bolka (przynajmniej raz na jakiś czas) każdemu kto mieszka w Kielcach i okolicach. Naprawdę warto.
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do Karate - pomysły Senseia

Oooo Szymek. Paweł jestem. Kojarzysz mnie chyba bo mieszkałem z tobą w pokoju na obozie (oczywiście nieoficjalnie).

Ja tak samo jak Johnny chodzę na treningi do sensej Bolka, chociaż nie jestem tam zapisany. Naprawdę dużo fajnych rzeczy można się nauczyć. Osobiście wolałbym chodzić do garczków, ale nie mogę bo mój trener mi zabronił (Szymon może potwierdzić bo był wtedy na treningu i widział całą sytuację). Ale i tak będę musiał tam iść kiedy tylko zdam na 4 kyu (co nastąpi za wcale niedługi czas). Bardzo się cieszę z tego powodu. Mimo to polecam iść do Bolka (przynajmniej raz na jakiś czas) każdemu kto mieszka w Kielcach i okolicach. Naprawdę warto.


Tak to ja. Musze kiedys isc do Bolka. Kiedy sa treningi??
  • 0

budo_biceps
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do Karate - pomysły Senseia
Ja chodzę w (prawie) każdy czwartek o 18.30.
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do Karate - pomysły Senseia
Szymek1987: Treningi są w poniedziałek i czwartek o 18:30, ale dobrze bbyć na miejscu juz o 18:10...
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do Karate - pomysły Senseia
Musze sie kiedys przejechac w poniedzialek jak tam dojsc z dworca pkp.
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do Karate - pomysły Senseia
Jak wiesz gdzie jest V LO, albo Toporowskiego 96, to dotrzesz.. spod dworca, to przejść się pod Romantice, a z tamtąd 46 do Turystycznej, a potem spytać się o V LO i tyle...
  • 0

budo_biceps
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do Karate - pomysły Senseia
a czemu w poniedziałek a nie w czwartek masz zamiar przyjść? Unikasz mnie czy co? :wink:
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do Karate - pomysły Senseia
W czwartki mam treningi u siebie w sekcji, a w poniedzialek mi nawet pasuje.
  • 0

budo_tito_ortiz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do Karate - pomysły Senseia
Ale zjechaliscie z tematu :D

U mnie w klubie jeden sensei na treningach dodawal tez techniki combat 56 + jakies elementy samoobrony i rozne rzuty i dzwignie.

Drugi ktory z nim dzieli sale to z tego co widzialem robil z grupa dosc duzo technik bokserskich na treningach.
  • 0

budo_pokorny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do Karate - pomysły Senseia
A u mnie (tenuje shotokan) niestety nic takiego nie ma, a szkoda. Uważam że takie elementy powinny być trenowne wszędzie. Chociaż raz na jakiś czas. W końcu karate to samoobrona a w tej dziedzinie takie rzeczy sie przydaja.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do Karate - pomysły Senseia
bo soprtowy shotokan cwiczysz, na treningach pod zawody tez nei daje takich rzeczy, ale tk to jest tego sporo bo sporo jest tego w kata.
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do Karate - pomysły Senseia

Co o tym sądzicie? Sensei dobrze postępuje dodając przydatne elementy do skostniałego :wink: stylu?

Jestem jak najbardziej za ale tylko wtedy gdy nie jest to cwiczone na zasadzie 'robisz tak i tak i facet sie powinien polozyc'. Chodzi mi tu o sparringi w parterze, zadaniówki itp. Bo co innego wiedzieć jak wygląda balacha a co innego ją wykonać jak partner oporuje (wiem z autopsji). Tylko tu jest dylemat bo do tego potrzeba solidniejszego gi. Wiec jak wyglada wasz trening? Jedziecie 'na sucho' czy zaopatrzyliscie sie w grubsze szmaty? No chyba ze bez gi cwiczycie?
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dodatki do Karate - pomysły Senseia

Wiec jak wyglada wasz trening? Jedziecie 'na sucho' czy zaopatrzyliscie sie w grubsze szmaty? No chyba ze bez gi cwiczycie?


karategi: maturo master standard. nie robie parteru z zawodowcami ale na treningu mnie jeszcze nie zawiodlo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024