Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ostrzalki -ale te tansze.....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_mlody369
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Ostrzalki -ale te tansze.....
Tak jak w temacie niebawem stane sie posiadaczem mojego pierwszego EDc :twisted: :twisted: :twisted: i z racji tego ze bede napewno chcial by byl on caly czas mega ostry wiem ze bede musial kupic ostrzalke.. jednak nie chce wywalac na poczatek 300 na triangle... :? i tu moje pytanie czy mozna nabyc jakas sensowna ostrzale tak do 80zl-pewnie bedzie to kieszonkowa bo takie tylko widzialem w tych cenach??ewentualnie jakis kamien kompletnie sie na tym nie znam piszecie tylko o tych trianglach i trianglach a co z tanszymi ostrzalkami przecierz nie kazdy ma ostrzalke za 300 na czym ostrzycie i jaki jest efekt
PS. noz bedzie mial gladkie ostrze
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
ja nie mam triangla :? Ale mam Gatco TriSeps (60zl), taka kieszonkowa ostrzałka typu dog bone. Ale jest wiele podobnych na necie, dedykowanych do pożądnych noży. Bo możesz też nabyć za 5 zeta byle jaką ostrzałkę dwugradacyjną w każdym sklepie metalowym czy większym markecie. Ja stosuje kombinacje w/w.

Pozdrawiam
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
duzo zalezy jaki nozyk i czy ccesz o poswiecic na nauke ostrzenia - ja mam muele storm z 440 (podobno) wiec stwierdzilem ze do nauki ostrzenia bedzie jak znalazl - i przyznam ze miaalm problem jaka ostrzalke bo na droa mnie nie stac a tanic jest tyle ze nie wiadomo co wybrac - wiec ktooreos razu poszedlem do sklepu narzedzioweo i kupilem wielki kamien o 2 radacjac za 3 pln(3 zeta) - popytalem AdamaD jak no i zaczolem sie uczyc ostrzenia - po jakiejs odzinie na ownianyc nozykac zasiadlem do mueli i naostrzylem ja ze tnie kartki papieru luzno wiszące - olic nie oli ale tnie ladnie - potem polerka na dnie talerzyka i jestem zadowolony z ostrosci - do poziomu brzytwy nie naostrze - a moze kiedys sie naucze ....... ale to tylko dla satysfakcji wlasnej taka ostrosc - w uzyciu niepotrzebna - zreszta przestanie olic po zastruaniu 4 olowkow - naucz sie na zwyklym kamieniu na jakis ownianym nozu a potem pomysl co kupic - czy lepsza czy Ci wystarczy (problemem jest ze mozesz swojeo EDC lekko zarysowac) no i nie ostrzylbym na takim kamieniu jakieos becmade z wyzszej polki czy czeos tak mileo i piekneo
ps. sorry ale nie mam niektoryc literek - cos mi nie dziala
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
Na początek wystarczy taka typu X a później coś poważniejszego (podobnego do Triangle). Wejdź na stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i zobacz ostrzałki Lansky. X dostaniesz za stosunkowo małe pieniądze. Później kupisz sobie taką z prętami z aluminy i drewnianym pudełkiem. Nie tak dawno pisałem, że kupiłem sobie taką ostrzałkę z dwoma kompletami prętów (Crock Stick).
Taka z jednym kompletem jest tańsza a moja kosztowała stówkę.
Ładne obrazki znajdziesz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
Przy wymienionych przeze mnie ostrzałkach odpada Ci problem utrzymania stałego kąta ostrzenia.
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
A po co kombinować i wywalać pieniądze na ostrzałki, które pójdą do kosza po zakupie triangla ?????? Lepiej poczekać, doskładać.
A może ja głupi jestem? Sa w końcu wiertarki z 900 PLN i są za 90 z kompletem wierteł i walizką.... Kto wiercił - wie. Kto ostrzył - :) :) :)
-wój-
  • 0

budo_mlody369
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
napiszcie czym sie rozni ostrzalka ceramiczna od diamentowej i ktora do czego sluzy???aha tak patrze na te ostrzalki i do wyboru bedzie prawdopodobnie :
-LANSKY Spyderco Sharpener
-LANSKY Standard Turn-Box Crock-Stick
-Gatco Micro-X
co byscie wybrali aha bedzie ona ostrzyla na 99% nativa
  • 0

budo_mlody369
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
aha zapomnialem dodac do listy
-Gatco TriStep Sharpener (tu do wyboru diamentowa lub alumina-co to? :oops: ??)
:-)
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
mojego Native'a ostrzy Gatco Micro-X i jest mu z tym dobrze :)
musze sie wreszcie wziac w garsc i nauczyc ostrzenia na plaskich powierzchniach z zachowaniem stalego kata coby nie byc uzaleznionym od tego X :?
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
-wój-, ale zanim sie doczeka na triangla (znaczy zanim nazbiera) to zdazy kupic jakas mala [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. a do malego nozyka spokojnie wystarczy. I naostrzy nia tak ze przedramie spokojnie ogoli.

KKamiLL
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....

-wój-, ale zanim sie doczeka na triangla (znaczy zanim nazbiera) to zdazy kupic jakas mala [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. a do malego nozyka spokojnie wystarczy. I naostrzy nia tak ze przedramie spokojnie ogoli.
KKamiLL

Kupiłem Lansky'ego swego czasu i byłem szczęśliwym gościem.
A potem kupiłem triangla....
I świat zwariował.
I nic już nie było takie samo (ostre)
I kobieta zmieniła się (ostre noże w kuchni - sama radość).
Zaufaj staremu człowiekowi!
Odłuż. Odejmij sobie od ust piwo. WARTO!!!!!!!!
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
chlopie wierze Ci. sam sie do niej przymierzam. Ale co sie do niej przymierze to jakis nowy kozik mi sie spodoba. a to ze se triangla kupie to jest pewne.

KKamiLL
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
tez bym chetnie sobie kupil triangla ale tego nie zrobie z kilku powodów
po pierwsze - zarabiajac 400- czasem 600 pln na miesiac i oplacajac rate za kompa i studia ciezko sobie na to pozwolic
po drugie chwilowo mam muele strorm - wiec daje rade na zwyklym kamieniu
po trzecie jak bozia da kupie CRKT M21 - fajnie by bylo miec trangla ale ciezko wydac 2 razy wiecej kasy na ostrzalke niz na nóż i to na jedyny ktory bede nia ostrzył
po czwarte jak pomysle jaki nożyk bym miał za te kase co trangle :)
jak uzbieram pare fajnych solidnych noży to nie bede miał sumienia ich katowac kamieniem za 3pln - ale poki co nie mam niezlej kolekcji i gotowki. Dlatego swoja guwniana muele ostrze na gownianym kamieniu - kupie CRKT kupie pewno lepsza ostrzalke - moze cos lansky, a trangla kupie do noza ktory bedzie na nią zasługiwał. :)
wiec podalem najtansza mozliwa opcje - oczywiscie tez jedna z gorszych ale do przyjecia - dlatego pisalem ze zalezy jaki noz
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
mozna kupic na poczatek taką kieszonkową - bedzie potem [po kupieniu czegos lepszego] sluzyla na wyjazdach

diamentowe szybciej ostrzą ale szybciej się zużywają , ceramiczne odwrotnie
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....

aha zapomnialem dodac do listy
-Gatco TriStep Sharpener (tu do wyboru diamentowa lub alumina-co to? :oops: ??)
:-)

wszyscy się uparli (łącznie z moderatorem) na nazywanie tej ostrzałki TriStep, zamiast TriSeps!!!
mam ją, jestem bardzo zadowolony, chociaż jakbym wybierał nastepnym razem to kupiłbym wersję diamentową.
tutaj link do pdf'a:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], ładnie widać co i jak.

Pozdrawiam
  • 0

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....

Tak jak w temacie niebawem stane sie posiadaczem mojego pierwszego EDc :twisted: :twisted: :twisted: i z racji tego ze bede napewno chcial by byl on caly czas mega ostry wiem ze bede musial kupic ostrzalke.. jednak nie chce wywalac na poczatek 300 na triangle... :? i tu moje pytanie czy mozna nabyc jakas sensowna ostrzale tak do 80zl-pewnie bedzie to kieszonkowa bo takie tylko widzialem w tych cenach??ewentualnie jakis kamien kompletnie sie na tym nie znam piszecie tylko o tych trianglach i trianglach a co z tanszymi ostrzalkami przecierz nie kazdy ma ostrzalke za 300 na czym ostrzycie i jaki jest efekt
PS. noz bedzie mial gladkie ostrze


Nie chcesz duzo wydac i miec w miare dobrze naostrzony noz - kup w ikei ostrzalke ceramiczna (bialy pret z raczka) za 4 dychacze. Nie jest kieszonkowa :) ale ostrzy przyzwoicie i do Twoich zastosowan zupelnie wystarczy.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
elwood, ales mu doradzil. Za 4 dychacze (max 5) kupi spokojnie lansky pocket crock stick i nie dosc ze bedzie mial przyzwiocie naostrzony noz to jeszcze bedzie sie mogl pochwalic ze goli wlosy na rece bez problemu

KKamiLL
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....

Nie chcesz duzo wydac i miec w miare dobrze naostrzony noz - kup w ikei ostrzalke ceramiczna (bialy pret z raczka) za 4 dychacze. Nie jest kieszonkowa :) ale ostrzy przyzwoicie i do Twoich zastosowan zupelnie wystarczy.

eee, nie ma sensu w IKEA, jeżeli już to w jakimś metalowym będzie taniej - a i tak robione w Chinach :) Ale lepiej kupić jakieś dog bone albo typu X.

Pozdrawiam
  • 0

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....

Nie chcesz duzo wydac i miec w miare dobrze naostrzony noz - kup w ikei ostrzalke ceramiczna (bialy pret z raczka) za 4 dychacze. Nie jest kieszonkowa :) ale ostrzy przyzwoicie i do Twoich zastosowan zupelnie wystarczy.

eee, nie ma sensu w IKEA, jeżeli już to w jakimś metalowym będzie taniej - a i tak robione w Chinach :) Ale lepiej kupić jakieś dog bone albo typu X.

Pozdrawiam


No wlasnie to nie jest taka typowa "stalka" - ma okladzine ceramiczna, w sklepach metalowych takich nie widzialem.
  • 0

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....

elwood, ales mu doradzil. Za 4 dychacze (max 5) kupi spokojnie lansky pocket crock stick i nie dosc ze bedzie mial przyzwiocie naostrzony noz to jeszcze bedzie sie mogl pochwalic ze goli wlosy na rece bez problemu

KKamiLL


Ta ikeowska tez ostrzy ze sie noz do golenia nadaje 8) Co prawda nie twarzy :) ale na przedramie wystarcza 8)
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
Ja polecam Eze-Lap Diamond Stone kostka 2x4 kosztuje okolo 6 $ ja polecam fine grit bo 95 % prac ostrzenia noza mozna na niej wykonac ,a bez problemu naostrzy sie noz do poziomu Razor Sharp , dodatkowo na twojim miejscu zamowil bym Kaminie Course (jak trzeba naotrerzyc cos naprawde maksymalnie stepionego ) i Ultra Fine albo Arcansas Stone do polerki ostrza .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024