Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ostrzalki -ale te tansze.....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_muzzy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
Ja ostatnio sobie kupiłem w OBI taki "kamyczek" - z jednej strony strony 180 a z drugiej 400. Było napisane, że do ostrzenia dłut, no to pomyślałem, że do noży też się nada. I się nadało. Kilkanaście zł. zapłaciłem za to cudo, dokładnie nie pamiętam. W military pl. coś na oko bardzo podobnego kosztowało ze 3 razy tyle...
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
fajne sa "kamyczki" Norton Water Bechstones z jednej stronny 4000 grit a z drugiej 8000 grit za jedyne 80 $ :) czy ktos wie czym sie rozna Norton Water Stones od Norton India Stones :?: . Potrzebuje kaminia do ostatecznej polerki ostrza i nie wiem czy wybrac miedzy Kaminiami Norton a Arcansas a moze cos innego
  • 0

budo_dobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
Witam , postanowiłem napisac w tym temacie bowiem jest on jeszcze swieży no i dotyczący sprawy o którą chciałem spytac - czy taka ostrzałka
LANSKY Mini Crock Stick Sharpener
Dołączona grafika
poradzi sobie z polskim nożem wz98z, jeżeli nie to jaka ostrzałkę proponowali byscie do tego własnie noża.

pozdrawiam
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
Taka ostrzalka poradzi sobie z kazdym nozem, pod warunkiem ze nie zamierzasz ostrzyc nia noza wyszczerbionego. Ona ma tak drobne ziarno ze sluzy raczej do wykanczania ostrza.
Ale wyszczerbiony noz mozesz poprawic na kazdej zwyklej za kilka zetow ostrzalce dostepnej w pierwszym lepszym sklepie narzedziowym.

Ostrzac na Lanskim mozesz bez problemu osiagnac taka ostrosc ze noz bez problemow goli.
Nawet mimo ze bedzie to wz 98

Pozdrawiam

KKamiLL
  • 0

budo_dobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....

Taka ostrzalka poradzi sobie z kazdym nozem, pod warunkiem ze nie zamierzasz ostrzyc nia noza wyszczerbionego.


Cały noż jest nowy wiec problemu nie powinno być, jeszcze takie jedno pytanie (może troche głupie ale co tam :-) ) czy ta ostrzałka nie jest przewidiana dla noży o cienkich ostrzach ? Czy grubsze ostrze (w wz98 ma ono 5 mm) zmiesci się miedzy pręty ?
(takie pytanie dlatego ze nie chce wyrzucic pieniędzy w błoto)

Dzięki za odpowiedz!
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
zmiesci sie kazdy noz.

Ta ostrzlka jest tak zaprojektowana ze mimo ze wyglada na malo uzyteczna, ma naprawde wiele funkcji i mozna nia ostrzyc wieloma roznymi sposobami. (takze ostrza z zabkami)

KKamiLL
  • 0

budo_dobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
O to super bo na grzbiecie ostrza mam zęby :)
Dzięki za odpowiedzi - jestem Ci bardzo wdzięczny !
Pozdrawiam
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
zmartwie Cie - WZ-ka ma tak gowniana klinge (kąt) ze prawdopodobnie na zadnej ostrzałce dobrze nie naostrzysz a jezeli Ci sie to uda to i tak tylko na chwile - a ząbki ma takie ze chyba tymi pretami nie da rady - to sa trójkątne zeby ustawiane naprzemian o ile pamietam (szachownica) ale popraw jezeli nie mam racjo bo widzialem tylko w sklepie jakis czas temu - a naostrzysz pojedynczy rząd ząbków z półokrągłym wcieciem
nie wiem jak sie bedzie sprawowala - ostrzalka dobra ale nie przeceniaj klingi - gruba i kiepski kąt - nóż dobry do ożenienia kosy pod żebra :wink: - do ciecia gorzej :)
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....

zmartwie Cie - WZ-ka ma tak gowniana klinge (kąt) ze prawdopodobnie na zadnej ostrzałce dobrze nie naostrzysz a jezeli Ci sie to uda to i tak tylko na chwile - a ząbki ma takie ze chyba tymi pretami nie da rady - to sa trójkątne zeby ustawiane naprzemian o ile pamietam (szachownica) ale popraw jezeli nie mam racjo bo widzialem tylko w sklepie jakis czas temu - a naostrzysz pojedynczy rząd ząbków z półokrągłym wcieciem
nie wiem jak sie bedzie sprawowala - ostrzalka dobra ale nie przeceniaj klingi - gruba i kiepski kąt - nóż dobry do ożenienia kosy pod żebra :wink: - do ciecia gorzej :)

Miałem wz.98 z piłą...DNO. Chociaż mój nawet golił jak naostrzyłem, ale tu kwestia grubości i zbyt dużego kąta szlifu /pisałem przed chwilą w topic'u "Co dla słabych"/. Piła jest wykonana niechlujnie...
A do wkładania pod żebro :wink: to najlepsza wersja obosieczna Wz.98. Mam do dziś taki i w swej klasie to jest bardzo dobry, wytrzymały SZTYLET.
  • 0

budo_dobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....

to sa trójkątne zeby ustawiane naprzemian o ile pamietam (szachownica) ale popraw jezeli nie mam racjo bo widzialem tylko w sklepie jakis czas temu

Masz rację...

A co do naostrzenia tego noża - on nie musi byc tak ostry jak brzytwa - (do golenia używam czegoś innego :) ) mi chodzi o to zeby po używaniu go przez jakiś czas poprostu podostrzyc bo szybko się tępi niestety.. jakie będa efekty zobaczymy - zamowiłem już tą ostrzałkę.
  • 0

budo_dobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....
Dostałem już tą ostrzałkę i jestem zadowolony - tego wz-eta moze genialnie nie naostrzyła (patrz post Heimdall'a) - zbyt duży kąt szlifu . Ogolnie jest ostry ale nie jest to jakas super rewelacja, natomiast jeden noż matki taki kuchenny bydlak po kilkukrotnym przejechaniu tą ostrzałką przypomina żyletkę :)
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ostrzalki -ale te tansze.....

Ta ikeowska tez ostrzy ze sie noz do golenia nadaje 8) Co prawda nie twarzy :) ale na przedramie wystarcza 8)


Dokładnie tak - po zakupie po raz pierwszy w życiu naostrzyłem do takiego poziomu 2 noże marki 'stainless steel' ;) .

Poza tym ostrzałka z IKEI (ceramika, SKARPT, 40 PLN) jest długa więc można spokojnie ostrzyć większe ostrza. Oczywiście można samemu dobrać dowolny kąt. Pomysłowy Dobromir mógłby dwie takie obsadzić w jakimś stojaku i uzyskać coś podobnego do Tri-Angle za małe pieniądze.

W ogóle, to dziwny to jest materiał. Z jednej strony delikatny - w zasadzie nadaje się raczej do gładzenia, wyrównywania już uformowanego ostrza. Z drugiej bardzo wyraźnie pracujący - każdy ruch zdejmuje trochę metalu w postaci drobnego pyłu. Tego właśnie potrzeba, gdy nóż nie jest 'zajechany' i chodzi o to, aby paroma ruchami przywrócić mu 'świeżość'.

Ogólnie polecam, chociaż pewnie są lepsze.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024