Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_orochimaru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????
oczywiscie! a czy poweidzialem ze nie?? powiedzialem tylko o tych negatywnych przykladach... ale dla przykladu wszyscy uczniowie konigun-riu pisza same dobre rzeczy o Taibushi Bonnie jakastam :wink: i ze jest osoba godna podziwu. dowodem na to ze kobiety moga byc twarde jest dla przykladu film "kill bill". mimo ze to tylko film to aktorki leja sie dosc wiarygodnie lamia plecami krzesla itp. i niezle im to idzie. pozatym to swietny dowod ze kobieta jak chce to potrafi nawet lepiej od faceta sobie radzic 8) problem w tym ze zadnej kobiety, ktora moglaby to potwierdzic, poprostu nie znam!! sorry, taka jest rzeczywistosc.

jesli bede prowadzil w przyszlosci zajecia to napewno bede uczyl dziewczyny i traktowal na rowni.

pozdro i gratuluje odwagi zeby cwiczyc sztuki walk wszystkim dziewczynom :)
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????

wiem ze to okrutne i wiekszosc (wszystkie) dziewczyny mnie za to znienawidza... ale trenuje obecnie z 2 dziewczynami i jest to katorgia dla mnie!!


Jakoś masz pecha i źle trafiłeś.
Tam gdzie obecnie trenuję przychodzi czasem kilka dziewczyn i trening
z nimi to prawdziwa przyjemność. Bez podtekstów :)
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????

Nawet bardzo dobrze wytrenowana fizycznie i psychicznie kobieta nie ma najmniejszych szans z wyszkolonym i zdesperowanym napastnikiem.
...
Oczywiście co innego gdy taka mała szybka kobietka ma w ręku małe waskie ostrze


Roslon i zgadzam się z Twoją opinią i mam obiekcje. :)
Oczywiście, jeśłi postawisz na ringu A Rylik na przeciwko Michalczewskiego to wynik walki będzie przesądzony.
Ale życie jest bardziej skomplikowane i pełne półcieni.
Te "małe waskie ostrze" ma iść w ruch przy pierwszej zaczepce, czy kiedy "przechodzi do zwarcia"? Wyjęcie noża i niepozwolenie na wyrwanie go z rąk wymaga trochę czasu i zręczności. A co zrobić z byłym facetem, który przyszedł podpity i robi się zbyt namolny. Znajomość MA pozwala stopniować brutalność obrony, pomaga panować nad własnym ciałem, bronić się przed wykręceniem ręki, uniknąć ciosu pięścią.
To wszystko daje czas i siły czy to na ucieczkę, czy to na wyjęcie broni, czy to na dość gwałtone stawianie oporu by nikt z postronnych nie miał wątpliwości, że to walka, a nie żarty
A BTW, w mojej sekcji należę do wyższych i cięższych ćwiczących, a zwłaszcza w parterze wiele niższych za to lepszych technicznie osób robi mnie jak chce. :)

Wiecie, zdaje sobie sprawę, że kobiety są poprostu kobietami, delikatnymi, słabszymi fizycznie od facetów, do szczęścia nie brakuje im najczęściej twardego kontaktowego treningu. :) Z drugiej strony czasy sa jakie są więc jeśli niektóre dziewczyny starają się czegoś nauczyć w MA, to nie podcinajmy im niepotrzebnie skrzydeł.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????
Zadziwiajace, ze temat kobiet na treningach nie nudzi sie Wam.
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????
Marta, w ogóle temat kobiet nie nudzi się nam ;-) Lubimy takie tematy :)

Robert nie brał jeńców, to wskoczyliście na niego, ale w tym co napisał, jest dużo prawdy.

"Kobiety powinny siedzieć w domu i rodzić dzieci. Najlepiej chłopców!" - pamiętacie te święte słowa mistrza? ;-) :)

Dobra, wygłupiam się, ale mam nadzieję, że wsadziłem tym samym kij w mrowisko ;-) . Podgrzejmy atmosferę i ożywmy to forum :twisted: :wink:
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????

Zadziwiajace, ze temat kobiet na treningach nie nudzi sie Wam

Czemu masz coś przeciw temu?
Tak się składa, że noszę okulary. Temat "trening a okularnicy" pewnie by mnie znudził za którymś razem. Ale wtedy zapewne przestał bym go czytać, a nie pisał "Zadziwiajace, że interesują was okularnicy"

"Kobiety powinny siedzieć w domu i rodzić dzieci. Najlepiej chłopców!" - pamiętacie te święte słowa mistrza? ;-) :)

Wolny cytat z 4 pancernych
- wojna jest brudna, kobiety powinny zostać w domu
- a co jeśli domy zostały spalone?

W życiu różnie bywa, nikt (także mężczyźni), nie jest stworzony by ranić i zabijać. Ale czasem, życie jest twarde i okrutne i trzeba mu sprostać.
I dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????
Temat o okularnikach jest jak sie orientuje jeden.
Tematy o kobietach w MA

http://www.forum-kul...showtopic=54962

http://www.budo.net....ghlight=#245604

http://www.budo.net....der=asc&start=0

http://www.budo.net....der=asc&start=0

http://www.budo.net....der=asc&start=0

http://www.budo.net....der=asc&start=0

http://www.budo.net....der=asc&start=0


http://www.forum-kul...p?showforum=136
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????

Temat o okularnikach jest jak sie orientuje jeden

A widzisz, Marta, coś specjalnego w okularnikach :?: :wink:
(Spoko, A, Marta mnie zna i potwierdzi, że sam też noszę okulary 8) :) )

Tematy o kobietach w MA (8 odnośników)

Jak widać ten temat trudno wyczerpać poklon :) :wink:

Poniedziałkowe pozdrowienia,
niestety prosto z roboty :?
M.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????

Znajomość MA pozwala stopniować brutalność obrony, pomaga panować nad własnym ciałem, bronić się przed wykręceniem ręki, uniknąć ciosu pięścią.
To wszystko daje czas i siły czy to na ucieczkę, czy to na wyjęcie broni, czy to na dość gwałtone stawianie oporu by nikt z postronnych nie miał wątpliwości, że to walka, a nie żarty


NIe rozumiem co oznacza pojęcie stopniowanie brutalności obrony.

Jeżeli ktoś mnie atakuje powinien brać pod uwagę, że nie mam najmniejszego zamiaru w jakikolwiek się nad nim litować.
Jak mu pozwolę wstać to drugi raz może mnie trafić dokładnie i to będzie dla mnie koniec.

Nie mam zamiaru dawać czasu postronnym aby zrozumieli, że to nie żarty i pomogli kolesiowi lub kolesiom.

A do tych co radzą moim uczniom, aby zmienili sekcje:
(...) tu miało być słowo na "p" i kończące się na "cie się", ale stwierdziłem, że nie warto się zniżać do takiego poziomu.

Ci co u mnie się uczą lub uczyli i ci co mnie znają wiedzą czego i w jaki sposób uczę i co to jest warte, a zdanie obcych nie interesuje mnie.

Pozdrowienia dla wszystkich "specjalistów"...


PS.
Przepraszam, że wszystkie wątki w jednym poście, ale jak widze tylu "mistrzów" z wielorakim doświadczeniem, zarówno praktycznym jak i metodycznym (chodzi o walke i nauczanie) to nie dziwię się, że nauczycieli Sztuk Walki postronni uważają za idiotów.

A jeśli ktoś poczuł się urażony moim tekstem, to niech dalej czuje się obrażony...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????
I - atak

Namolny kolega (ewentualnie kolezanka ;) ) troche podpity na zabawie ktory ciagle klei sie do obsciskiwania a my tego nie chcemy.

II atak

Atak na ulicy zagrazajacy naszemu stanowi zdrowia lub zycia



Jesli w jednej i drugiej sytuacji obrona bedzie jednakowa to broniacy tak naprawde niczym nie rozni sie od napastnika -takich ludzi powinno sie zabijac na miejscu bo sa niebezpieczni dla spoleczenstwa.

Wyszkolic kogos na bezmyslna maszyne do zabijania to nie trzeba wiele czasu.
Wyszkolic kogos aby potrafil stopniowac obrone i myslal przy tym a nie byl tylko bezmozgiem potrafiacym kogos zabic to jest sztuka i na to wymagany jest czas.

A nie cwiczy sie poto zeby od razu kogos zabic tylko po to aby potrafic sie obronic z roznym stopniem obrazenia przeciwnika lub po prostu w czasie obrony umozliwic sobie ucieczke ;)

Jesli cwiczy sie po to zeby zabic od razu za krzywy usmiech to lepiej sobie kupic klamke i odstrzelac kazdego na ulicy za krzywy usmiech 8)
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????
Fakt, jest zasadnicza różnica między niegroźną zaczepką a zagrażającą życiu napaścią... Gorzej, że niekiedy może być płynna granica między nimi, w każdym razie można sobie wyobrazić sytuację, gdy pierwsze przeradza się w drugie... Smutne też, że wymiar sprawiedliwości nie zawsze dostrzega potrzebę obrony przed realnym zagrożeniem i niekiedy kwalifikuje postępowanie ofiary jako przekroczenie granic obrony koniecznej - a słyszałem np. o "nadużyciu obrony koniecznej" przez osiemdziesięcioletniego staruszka, we własnym mieszkaniu, wobec trzech młodzieńców w dresach, z tak zwaną "przeszłością", którzy przyszli go "odwiedzić i tylko pożyczyć pieniądze"... No, ale to już inna sprawa.

Wczoraj był niezły dokument o 20.20 na TVP1 pt. "Prawda o sztukach Walki". Kilku gości zrobiło na mnie spore wrażenie, na prawdę konkreciki. Jeden z nich opowiadał, że został kiedyś zaczepiony i jak zobaczył, że tamten człowiek próbuje wydobyć coś zza pazuchy, zaczął go lać ile wlezie. Kiedy już tamten leżał nieprzytomny, zaczepiony instruktor przekonał się, że to, czego próbował dobyć tamten - to był obrzyn... Inny instruktor został zaatakowany i broniąc się, zmasakrował attackera. Znamienne, że nawet nie pamiętał, jakich użył do tego technik, tak szybko wszystko się działo...
Gdy już trwa walka, wówczas ciężko "dozować brutalność" - jak widać nieźli instruktorzy, posiadacze mistrzowskich stopni, robią wszystko odruchowo, po prostu już na tym etapie należy pokonać przeciwnika...

Może sedno sprawy, to umięjętność przewidywania pewnych rzeczy, rozpoznawania groźnych sytuacji i odróżniania ich od niegroźnych, załagadzenia konfliktów już w zarodku, a także unikania konfrontacji - choćby nawet poprzez ucieczkę. Gdy jednak już jest walka, wtedy - jak to się mówi - nikt nie myśli o braniu jeńców...

No i odeszliśmy od wątku głównego - kobitek ;-)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????

I - atak

II atak


W czasie ewolucji człowiek wykształcił sobie cos takiego jak mowa...
Myslałem, że to do tego służy aby wytłumaczyć właściwe postepowanie...

A kto mówił o zabijaniu?
:twisted:


Mam jedno zdrowie i nie mam najmniejszego zamiaru go stracić.
A napastnik jakby nie patrzeć naruszył zasady współżycia społecznego, a więc MUSI ponieść konsekwencje i to niewspółmiernie wysokie do czynu- ja się potrafię obronić ale ktoś inny nie więc muszę pomóc społeczeństwu.

Za stary jestem aby się zmienić i jakoś nadal nie mogę uwierzyć, że napastnik któremu uciekniemy, natychmiast pójdzie do do kościoła aby błagać o wybaczenie za grzechy i będzie natychmiast pomagał przechodzić staruszkom przez ulicę.

BTW.
Jestem pacyfistą...
:oops:
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????
Odeszliśmy od tematu...

Kobiety poczuły się obrażone jak przedstawiłem im oczywiste fakty.
Jakby to byli faceci to bym zrozumiał "kompleks małego członka".

Może zawsze chciały być "dużymi chłopcami" i teraz jest im źle jak się okazuje, że nie będą miały żadnych szans w walce z np. rugbystą.

A do tej pory żaden z instruktorów nie uświadomił im tego.

Pewnie jestem b. złym trenerem (gdzieś tam sie przewinął taki debilny wątek) ale uczę tego co ma sens i przygotowuje ludzi do realnych konfrontacji, a nie do zabawy na macie (i jakoś uczone przeze mnie kobiety sobie radzą).

A jak komuś nie odpowiadają moje opinie to może mnie wybanować.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????

Może zawsze chciały być "dużymi chłopcami" i teraz jest im źle jak się okazuje, że nie będą miały żadnych szans w walce z np. rugbystą.

Wielu mężczyzn też nie, ale mimo to trenują,żeby zwiększyć swoje szanse...

ale uczę tego co ma sens i przygotowuje ludzi do realnych konfrontacji, a nie do zabawy na macie (i jakoś uczone przeze mnie kobiety sobie radzą).

To bardzo dobrze,że sobie radzą, tylko,ze tu jest rozdźwięk między tym co napisałeś wcześniej(żeby chodziły,bo instruktorzy chcą sobie popatrzeć).
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????
Bo jak pisałem żartobliwie to niewiele osób zrozumiało.
Jak widać trzeba "prosto" pisać...


W gruncie rzeczy temat jest bezsensowny.
Uczę każdego kogo chce uczyć, niezależnie od jego płci, wyznania, czy pogladów politycznych.

A ten kto mi sie nie podoba nie ma u mnie szans na naukę...
I może być nawet mniejszy ode mnie...

Ćwiczenie SW tylko po to aby sobie radzić na ulicy jest bezsensowne, lepiej kupić sobie batona i nauczyć się nim władać, albo broń palną i dobrze przećwiczyć strzelanie- będą skuteczniejsze.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????
Czy kobieta sie obroni czy nie (i nie tylko kobieta) za to glownie odpowiada psychika w malym stopniu umiejetnosci techniczne.
Sportowiec czy tez napadniety juz prze walka staje sie albo wygranym albo przegranym.
Ale jesli za przytulenie mamy zmasakowac dobrego znajomego - i jest osoba tak nauczana przez instruktora to nie swiadczy to dobrze o instruktorze. Mowa niestety nie jest nieraz zbyt dobrym srodkiem do tlumaczenia.


Ps. Na tym forum sie nie banuje za inne myslenie - a czytelnicy i tak czytaja i wlasne zdanie sobie o osobach wyrabiaja.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????

Ale jesli za przytulenie mamy zmasakowac dobrego znajomego - i jest osoba tak nauczana przez instruktora to nie swiadczy to dobrze o instruktorze.


Ps. Na tym forum sie nie banuje za inne myslenie - a czytelnicy i tak czytaja i wlasne zdanie sobie o osobach wyrabiaja.


Dobry znajomy to taki, który jak powiemy "Nie" wie co to oznacza.
Demonizujesz...

Kto co o mnie myśli to mnie (...).
BTW. Czy kiedykolwiek mówiłem, czy pisałem, że coś ma o mnie dobrze świadczyć?

Wolę aby mój uczeń złamał komuś w pubie rękę niż miałbym iść na jego pogrzeb.

Jeśli instruktor woli inaczej to czytelnicy czytają i sobie o takich osobach własne zdanie wyrabiają...


A jak kogoś razi, że moim uczniowie chodzą do pubu na piwo, a nie podążają chwalebną Droga SW na niedocigły szczyt niedościgłości to polecam lektury historyczne na temat SW.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????

A jak kogoś razi, że moim uczniowie chodzą do pubu na piwo, a nie podążają chwalebną Droga SW na niedocigły szczyt niedościgłości to polecam lektury historyczne na temat SW.


Wole w tym czasie pocwiczyc ;)

Wiesz w Polsce o sportowym jj np pisza osoby (ijeszcze sie tym chwala ;) ) - zawsze twierdzace ze sa jego przeciwnikiem a co lepsze nie cwiczac nawet sportowego jj :) to jesli tak sa pisane te historyczne jak sportowe to ja dziekuje :) 8)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????
Ja tam znam czas i na trening i na piwo i dlatego się permanentnie rozwijam, we wszelkich kierunkach
:)

Albo jakos tak powinno być poprawnie politycznie...

Zawsze historie pisali zwycięzcy :?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z dziewczynami na treningu??????????????

Zawsze historie pisali zwycięzcy :?


Tak ale jak poczytasz historie to zawsze pracowali na kilka frontow :) i dzieki temu byli zwyciezcami.
Ale np taka Francje za wklad w zwyciestwo w II wojnie swiatowej niewielu szanuje no ale w koncu byla w gronie 4 mocarstw ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024