Skocz do zawartości


Zdjęcie

Daito-Ryu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_oskar szrajer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Daito-Ryu ?
Wiem ze moze nie miejsce na to ale nei wiem w jaki dzial to wklepac wiec powiem wprost szukam informacji o jakis ludziach w Polsce zajmujacych sie, cwiczacych, prowadzacych jakies sekcje z Daito-Ryo. Jak cos wiecie to prosze o jakis namiar najlepiej tel albo jakis adres czy cokolwiek
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
O ile sie nie myle to Pawel Kliglich z Tarnowa sie tym zajmowal. Jest tu paru gosci ktorzy wie cos wiecej niz ja. Jesli chcesz zagladnij na strone [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
Może ktoś z tradycyjnego jj pomoże Ci. Na pewno mogą Ci pomóc także aikidocy.

Jeśli chodzi o Warszawę, to informacji mogą udzielić Ci ludzie z Tenshinkan Dojo, wdepnij na ich sajta, tam znajdziesz namiary:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdr.,
M.
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
Może ktoś z tradycyjnego jj pomoże Ci. Na pewno mogą Ci pomóc także aikidocy.

Jeśli chodzi o Warszawę, to informacji mogą udzielić Ci ludzie z Tenshinkan Dojo, wdepnij na ich sajta, tam znajdziesz namiary:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdr.,
M.
  • 0

budo_oskar szrajer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
wiem wiem, sam trenuje aikido, rozne formy ju jitsu i combat chodzi mi o znalezienie osoby ktora naucza Daito-Ryu w Polsce i jakis sposob by sie z nim skontaktowac
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
jak juz wczesniej mowilem Pawel Kliglich. Tylko ze jest z Gdyni do Tarnowa dosc daleko.
  • 0

budo_insultdog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
z tego co mi wiadomo Paweł Kliglich naucza aikibudo stworzonego przez Floqueta, które zawiera elementy Daito Ryu.

Daito jako takim zajmuje się chyba Radek Januszkiewicz z Warszawy, ale nie znam żadnych namiarów.
  • 0

budo_oskar szrajer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
dzieki wszystkim
  • 0

budo_cien1418048852
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?

Daito jako takim zajmuje się chyba Radek Januszkiewicz z Warszawy, ale nie znam żadnych namiarów.

Mursi podał linka do strony Radka, a tam są również podane namiary na niego. Swoją drogą bardzo dobry nauczciel, ja go szczerze polecam pomimo, że ćwiczyłem u niego przez niezbyt długi okres czasu, bardzo dawno temu. Jeśli ktoś lubi tradycję to na pewno się nie zawiedzie i dużo nauczy, bo na pewno jest od kogo.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
Nie ma zadnego Daito ryu w Polsce. Floquet byl u Kondo sensei tydzien i tyle jego nauki daito ryu.
mozesz co najwyzej znalesc Hakko ryu,ale to zupelnie nie to samo.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
jezeli mamy byc drobiazgowi to w Polsce nie ma zadnych specjalistow od daito ryu. Sa goscie ktozy znaja niektore techniki ale autorytetow w tej dziedzinie brak
  • 0

budo_cien1418048852
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
Jeśli chodzi o Radka to za dawnych czasów uczył on Tenshin-Shinyo ryu ,które raczej charakteryzowało się krótszymi technikami, ponieważ nie widziałem go jakieś 7-8 lat więc trudno mi powiedzieć jak uczy Daito ryu. Biorąc pod uwagę informacje na jego stronie, to chyba raczej aktualnie skupia się na Iaido. Myślę jednak, ze czego by nie robił to raczej robi to dobrze tym bardziej, że chyba w dalszym ciągu składki zbierane są tylko na opłacenie sali, więc w dalszym ciągu jak sądzę robi to bo lubi.
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
Czołem, Piotrek :-)

Wiem, że Radek oprócz Iaido prowadzi treningi Daito Ryu, a przynajmniej miało to miejsce jeszcze rok temu. Spotkałem się także z pochlebnymi opiniami na jego temat :-)

W Wawce lub okolicach (chyba) Radek miał w Daito-Ryu "konkurencję", z którą próbował nawiązać współpracę (wiadomo, większemu środowisku łatwiej działać, organizować seminaria, szkolenia, etc.), ale zdaje się zabrakło podobnego zainteresowania z tamtej strony.

W każdym razie, podsumowując powyższe, byłyby to przynajmniej dwa ośrodki zajmujące się DR.


Szczepan,
uzasadnij proszę, czemu Twoim zdaniem "nie ma żadnego Daito ryu w Polsce". Nie czepiam się, tylko jestem ciekaw, skąd taka opinia. Chodzi Ci o linię przekazu, nadane mistrzowskie tytuły? Nawet jeśli teraz brak takowych (a tego nie wiem), to nie znaczy, że nic się nie dzieje w temacie. Jak się weźmie pod uwagę pionierskie wysiłki prekursorów poszczególnych SW w tym kraju, to można się było swojego czasu do wielu rzeczy przyczepić, a mimo to po latach mamy sporo. Polskie BJJ też nie dorobiło się jeszcze chyba żadnego czarnego paska, a mimo to jest trochę ludzi, którzy znają się na rzeczy, a za 10 lat będzie jeszcze mocniej - to taki przykład. Tak więc Szczepan, gdybyś byl uprzejmy...


Z wieczornymi pozdrowieniami,
M.
  • 0

budo_oskar szrajer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
no hakko denshin ryu to wiem juz to cwiczymy z osobami ze szczecina, bardzo fajna sprawa, chcielibysmy tez do tego dorzucic wlasnie daito-ryu,
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?

Szczepan,
uzasadnij proszę, czemu Twoim zdaniem "nie ma żadnego Daito ryu w Polsce". Nie czepiam się, tylko jestem ciekaw, skąd taka opinia. Chodzi Ci o linię przekazu, nadane mistrzowskie tytuły? Nawet jeśli teraz brak takowych (a tego nie wiem), to nie znaczy, że nic się nie dzieje w temacie. Jak się weźmie pod uwagę pionierskie wysiłki prekursorów poszczególnych SW w tym kraju, to można się było swojego czasu do wielu rzeczy przyczepić, a mimo to po latach mamy sporo. Polskie BJJ też nie dorobiło się jeszcze chyba żadnego czarnego paska, a mimo to jest trochę ludzi, którzy znają się na rzeczy, a za 10 lat będzie jeszcze mocniej - to taki przykład. Tak więc Szczepan, gdybyś byl uprzejmy...


Z wieczornymi pozdrowieniami,
M.

Daito ryu to specyficzna SW, zblizona swoimi strukturami i zachowaniami do Koryu. A to oznacza, ze nie mozna ot tak sobie, nauczyc sie paru technik z ksiazek czy video, czy tez podpatrzec gdzies na stazu i zaczynac nauczac.
Potrzebne jest zezwolenie ze strony szefa danego odlamu Daito ryu, nawet na otwarcie tzw "grupy studiujacej" --> co oznacza ze cwiczy sie za zezwoleniem glownego instruktora szkoly, mimo ze lokalnie nie ma jeszcze instruktora co ma odpowiednie kwalifikacje. To dziala tak jak ze znakiem handlowym, nie kazdy moze sobie go dowolnie uzywac.

Jesli taka grupa istnieje gdzies w Polsce, to maja obowiazek oczywiscie podac info co do ich rodowodu, inaczej to bedzie prawie pewne ze ktos cos zakombinowal. Na swiecie istnieja absolutnie nieliczne wyjatki, ze poza Japonia Daito ryu jest nauczane, i niezwykle latwo to sprawdzic w dobie internetu.
Poniewaz mam sporo kontaktow z ludzmi z Daito ryu, choc posrednich, nie bede mial zadnego klopotu zeby zidentyfikowac fakty w tydzien maxymalnie, jesli ktos by sie bardzo upieral :wink: :lol:
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
Cóż, racja racja... Ale też myślę sobie, że Radek akurat miałby coś do powiedzenia na temat przekazu, zezwolenia (czy też podjęcia starań o uzyskanie takiego), itd. Dobrze by było, jeśli ktoś mógłby ewentualnie wyklarować to...

Dla mnie Daito Ryu i tak pozostaje poza tym, co ćwiczę, więc w tym momencie nie zostaje mi nic innego, jak się wyłączyć z tej dyskusji i przyjąć pozycję obserwatora jej ewentualnego dalszego biegu.

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_kashira
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
Radka BARDZO polecam
pzdr
  • 0

budo_remi-thor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
Szczepanie myślę, że warto by się wstrzelić w Daito-Ryu. :D

Założylibyśmy federację. Z racji tego że jesteś dłuższy stażem w SW to ja mógłbym być zastępcą i skarbnikiem zarazem.

A tak siedzisz w aikido i ...

za mała kasa za duża konkurencja. :twisted: :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
no Radek wie co robi, aktualnie skupia sie na iaido, prowadzi konkurencyjną dla Mushinkanu sekcje Tenshinkan :-)
  • 0

budo_cool42
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?

no hakko denshin ryu to wiem juz to cwiczymy z osobami ze szczecina, bardzo fajna sprawa, chcielibysmy tez do tego dorzucic wlasnie daito-ryu,

A tak z ciekawości, to z kim ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024