Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oyama czy Kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama czy Kyokushin

a prawda jest taka ze nie ważne co trenujesz, tylko ważne gdzie, z kim i z jakim trenerem Wink


Zgodzę się ale nie w pełni bo przecież shotokan pozostanie shotokanem a kung fu nie zmieni sie w vale tudo :roll:
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama czy Kyokushin

ja myśle ze jej chodziło o poziom sekcji w jakiej była, a nie o poziom kyokushin w ogóle ;)

a prawda jest taka ze nie ważne co trenujesz, tylko ważne gdzie, z kim i z jakim trenerem ;)


to tez, ale mysle ze najwazniejsze to zeby samemu sie dobrze czuc z tym co sie trenuje, bo nie kazdemy odpowiada fizolka w kk, finezja w shoto, czy rzuty w aikido, kazdy ma inna budowae ciala, preferencje czy oglny rozwoj fizyczny i nie kazdy lubi stawac na rekach jak to Drewniak robi ;-)
  • 0

budo_marylka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama czy Kyokushin
No właśnie ja byłam zobaczyć na jednej sekcji jak wygląda Kyokushin, Wiem że wywodzi sie Oyama z Kyokushin, nie musisz mi tłumaczyć, a poza tym Masatutso Oyama był Koreańczykiem. I tak myśle że Oyama jest stosunkowo lepsza niż Kyokushin! Nie okrojone mi sie wydaje że Oyama dopracował techniki!
  • 0

budo_kasia s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama czy Kyokushin
tak..... nie ma to jak jakiś kontrowersyjny temacik zarzucić :twisted:
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama czy Kyokushin

No właśnie ja byłam zobaczyć na jednej sekcji jak wygląda Kyokushin, Wiem że wywodzi sie Oyama z Kyokushin, nie musisz mi tłumaczyć, a poza tym Masatutso Oyama był Koreańczykiem. I tak myśle że Oyama jest stosunkowo lepsza niż Kyokushin! Nie okrojone mi sie wydaje że Oyama dopracował techniki!


pozwol dziecko ze ci cos zacytuje, bo pewnie tego pana widujesz kilka razy w tygodniu
"Do Oyama Karate nic niemam, pomimo, ze znam jednego hohstaplera z Katowic z 2danem. W latach 80 po przeprowadzce do Katowic z 7kyu zalozyl 2kyu, byl i jest mocny w gebie wiec na poczatku nikt nie zajazyl.
Sam uczylem go wtedy wyzszych kata (dla niego pinian2) i myslalem, ze my (Katowice) jestesmy wiodaca sila techniczna kyokushin skoro reszta swiata (on z innej czesci polski) nic nie jazy Laughing Jednak po glebszej analizie jego poprzedniego srodowiska wyszla najaw ta luka w egzaminach (dosc istotna jak na owe czasy Very Happy ) facet niechcial juz wlozyc nawet zoltego paska tylko pozbieral grabki i sie przeniusl (organizacyjnie). Mam nadzieje, ze sie technichnie rozwinal i ta 2-ke nie dostal tylko za duza buzie Very Happy Troche by mi bylo przykro gdyby ich tez przekrecal z powodu Shihan Dyducha, czy sensei Pietrasa.
Ale to jest chyba juz temat "
  • 0

budo_marylka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama czy Kyokushin
lassensei :)
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama czy Kyokushin

lassensei :)


zatkalo co ? :lol:
  • 0

budo_sempai kotlet
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama czy Kyokushin
Po pierwsze ankieta jest idiotyczna i bezsensowna.
Po drugie: Dla mnie Oyama karate jest lepsze, gdyż jest nowowcześniejsze. Mniej stawia się na czystą siłę, dochodzi do tego zwinność, skoczność itp. Stawiam na Oyame.
  • 0

budo_popeye
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama czy Kyokushin
z mo9ich doswiadczen wole kyoka. Zaczynalem kiedys w oyama i nawet mi sie zdawalo ze niezly jestem:) (wypadlem niezle na kilku turniejach) a potem przeszedlem na kyoka i taki wp... dostalem ze zrozumialem ze poziom w oyama naprawde mizerny jest. Oczywiscie w kyokushin tez sie slabsze sekcje zdarzaja, ale to jak wszedzie. Mimo to uwazam ze poziom zawodow rango MP w oyama i kyokushin ostatecznie weryfikuje ta ankiete (z korzyscia dla kyoka) Ps. Laseensei: jesli sie tyczy oszustow wsrod trenerow, polecam tematy zwiazane z Enshin karate w Polsce:)
  • 0

budo_ziomex9
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zg

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama czy Kyokushin
witam wszystkich ja stawiam na oyama sam trenowalm dłuzy czas jest stlem skutecznym .a mam kolegow z Kyokushinu i w sumie oyama jest przeksztalconym Kyokushinem.wydaje mi sie ze moze ze jest kilka zmian. Pozatym kazdy trenuje to co mu pasuje .pozdrowa
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama czy Kyokushin
Wszyscy jestescie zajebisci zamiast wziasc sie za trening probujecie udowadniac sobie przez net czyj styl jest lepszy. Po co to komu? Wiadomo ze kazdy uznaje swoj styl za lepszy a dyskusje na forum karate swiadcza tylko o tym ze cala ta dyscyplina jest o dupe potłoc bo na forum np muay thai nie ma powodów do takich rozważań. Muay thai to jeden skuteczny styl ktorego adepci zajmuja sie trenigiem a nie pierdołami. Pozdro i bawcie sie dalej.
  • 0

budo_paweło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama czy Kyokushin
Muai Thai jest jedno, a styli w Karate jest wiele, stąd te dyskusje. Myślę że jakby tajski boks miał kilka styli, to też by dyskutowali który jest lepszy/skuteczniejszy. Pozdro
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama czy Kyokushin
Hehe ale na szczeście nie ma kilku styli (pomijajać europrejską wersje czyli thai boxing z ktora utożsamia sie PZKB) wiec nie ma sie nad czym zastanawiać Co do stylów karate to nie wazne jest jaki styl reprezentuje dana sekcja tylko jak wyglada w niej trening, kto tam trenuje i co ma do zaoferowania trener. Dobre są tylko te sekcje w których sposób szkolenia w jak najwiekszym stopniu przypominają ten z MT i nastawiony jest na trening przekrojowy. Nie wazne czy to bedzie sekcja Oyama czy Kyokushin, Shotokan czy co tam chcecie.
  • 0

budo_pietras65
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama czy Kyokushin
Moim zdanie lepsze jest OYAMA karate. Ćwiczyłem ten styl pare lat i poznawałem różnice między tymi stylami. Wogóle to Oyama wywodzi sie z Kyokushinu i zostało zmodydikowane tzn wprowadzone zostały bardziej techniki wykorzystujące sięł przeciwnika jest to styl bardziej dynamiczny niż Kyokushin my nie przyjmujemy uderzeń na ciało ale staramy sie zejść z lini uderzenia. Wogóle polecam bardzo OYAMA. To naprawde dobry a co najważniejsze bardzo skuteczny styl dobry i na zawody i przedewszystkim na ulice. OSU
  • 0

budo_paweło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama czy Kyokushin

Moim zdanie lepsze jest OYAMA karate. Ćwiczyłem ten styl pare lat i poznawałem różnice między tymi stylami. Wogóle to Oyama wywodzi sie z Kyokushinu i zostało zmodydikowane tzn wprowadzone zostały bardziej techniki wykorzystujące sięł przeciwnika jest to styl bardziej dynamiczny niż Kyokushin my nie przyjmujemy uderzeń na ciało ale staramy sie zejść z lini uderzenia. Wogóle polecam bardzo OYAMA. To naprawde dobry a co najważniejsze bardzo skuteczny styl dobry i na zawody i przedewszystkim na ulice. OSU

Ale facet chrzanisz głupoty :lol: Wy z Oyama schodzicie z lini ciosu, a my z Kyokushinu to wogóle przyjmujemy wszystko...nawet mawashi blokujemy twarzą :lol: Tak dla Twojej świadomości - w każdym systemie (w Kyoku również),jeżeli chodzi o idee obrony, to na pierwszym miejscu jest wycofanie (cofnięcie się) lub zejście z lini ciosu - popierając to odpowiednim blokiem. A że w czasie walki różnie bywa, to czasami wystarczy że zmienisz blokiem trajektorie ciosu (osłabiając go tym) i nawet kiedy go przyjmiesz, to nie będzie on taki mocny ( jest to dosyć popularne w kyokushinie, kiedy mamy do czynienia w bliskim dystansie i z mocno napierającym przeciwnikiem).
  • 0

budo_slam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama czy Kyokushin
Ludzie, wogóle słowo styl to jakaś totalna bzdura już nie na te czasu. Popatrzcie na zawodach jak ludzi walczą, co człowiek to styl. każdy jest inny, z innymi warunkami fizycznymi i innymi pozostałymi mozliwościami co determinuje sty walki. Więc jakieś z góry narzucane założenia stylowe to jakaś bzdura dla dzieci. To było dobre za czasów filmów z Hong Kongu.
Liczy się:
PO PIERWSZE: CZŁOWIEK
PO DRUGIE: TRENER
Stylem to moża sobie za psem rzucić...
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama czy Kyokushin
Powiedzial co wiedzial ...
Poprawnie ma być :
PO PIERWSZE STYL,
PO DRUGIE TRENER
PO TRZECIE za psem nie rzuca się stylem tylko ŚTYLEM :lol:
a w ogóle na ankieta jest potrzebna jak psu buty :!:
  • 0

budo_slam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama czy Kyokushin
Ja nie pracuje przy łopacie żeby śtylem rzucać. Ale tobie rzycze celności, tylko uważaj do kogo rzucasz bo będziesz musiał uciekać szybciutko i nawet twój "POPIERWSZE STYL" ci nie pomoże.
  • 0

KamilKamil1231
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oyama czy Kyokushin

Jeśli szukacie trenera w Krakowie, to koniecznie zobaczcie tego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Bardziej doświadczonej i profesjonalnej osoby nie znam :)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024