Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konigun nin-jutsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

budo_samael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy wiecznych łowów

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
F**K! Zrobiłem mały błąd - chodzimy.
Co do ciekawej debaty na temat Ninjitsu to ABSOLUTNIE nie jest podobne do Jiujitsu bo i to trenuję już ho,ho :twisted:
Spór o to do czego jest podobne i jaką przeszłość kryminalną lub też inną mają założyciele szkół walki są, delikatnie mówiąc, bezsensu :roll:
Lepiej podebatujmy nad konkretnymi technikami, wymieńmy się spostrzeżeniami, etc., bo niedługo zaczniecie się kłócić który założyciel ma dłuższego :X :oops:
Ninjitsu jest z lekka nietypowe i to właśnie wyraźnie kontrastuje na tle innych styli, np. Karate. Faktycznie, są uciski na miejsca wrażliwe, pady znacznie różnią się od tych z Judo czy Jiujitsu, a o blokach już nie wspomnę.
A tak na marginesie-niech nawet ktoś ma dyslekcję-czy to powód aby go prawie zmieszać z błotem i uzywać jako argumentu w sporze? Nie sądzę :(
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
Interesujace - wiec wciaz treningi sie odbywaja ----> i nic nie chcecie nam napisac o seminarium z panem Dallasem? Jak bylo?
  • 0

budo_samael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy wiecznych łowów

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
Treningi w moim mieście odbywają się dopiero od początku października.
A tak naprawdę to o co ci chodzi :evil: :?: :?: :?:
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
O co mi chodzi??? O nic mi nie chodzi - czlowieku wyluzuj sie - czysta ciekawosc... Pytam o Seminarium ktore mialo sie odbyc tego lata z zalozycielem tego stylu - Glownym Mistrzem Konigun - wydawalo mi sie ze to byloby cos WAZNEGO wiec pytam... A ty zachowujesz sie jak by cie ktos atakowal 8O
Pare glebokich wdechow 1 2 3 i luz - spoko - nie jestes pod obstrzalem...

Jesli byles na seminarium to napisz jak bylo - tylko tyle - jak nie byles no to trudno - Adam moze cos napisze...
  • 0

budo_shaqall
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
Hej ludzie ttreningi konigun odbywaja sie regularnie i zapraszam na stronke [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_toshio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
Witam! Widze że tu forum o innym stylu ninjutsu. Jeśli chodzi o Konigun to przyznam, że nie licząc Zgorzelca choć z teog co wiem to są obecnei problemy z wynajęciem sali po polskiej stronie, więc chetni muszą do niemieckeij części miasta sobie spacerek zrobić; wracając do Konigun to są oficjalną szkołą jedyną w polsce jeśli chodzi o Ninjutsu, choć niemają rodowodu japońskiego. A skomentuje rozmowe o książkach. Jeśli chodzi o Kim Ashida to neistety conajmniej jedna książka pojawila się w Polsce w polskim wydaniu. Nazywa się Żelazne Ciało Ninja. Nie wiem czy po angielsku tak samo się nazywa bo nieraz tłumaczenai są inne a nei jest napisane jak po angielsku została nazwana. Powiem jeszcze bo ją poczytałem z ciekawości, że tam pisze o medytacji która jest sciągnięta troche z Buddyzmu Mikkyo. Jest to tyko część pratyki w jednej z ich świątyń, czyli kilka pozycji i kilka rodzaji oddechu i troszke filozofii. A tak przy okazji jeśli ktoś słyszał o Franku Duxie z Dux-Ryu to powiem, że ma taką samą opinie co Ashida. Dodam jeszcze, że skromności mu brak bo jak wydał pare książek to wszędzie pisał jaki dobry jest. Mnie odrazu coś takeigo by zniechęcało. Pozatym wiele rzecyz u niego się nei zgadzało co zauważyłem. Jeszcze dopisze, że niema co wdawać się w kłótnie o style czy tym podobne bzdety. Jakto Soke Dr Masaki Hatsumi powiedział "zamknij się i trenuj"!
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
racja, racja... :twisted:
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu

Jakto Soke Dr Masaki Hatsumi powiedział "zamknij się i trenuj"!



piekne slowa kazdy trenujacy i spierajacy sie o wyzszosc stylu itd powinien sie do tego zastosowac
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
Ninjutsu - sztuka znikania z ... dymem :roll:

Pozdrawiam wszystkich pasjonatow.

gogatsu
  • 0

budo_zatoichi
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
Zastanawiam sie skad ci wszyscy ludzie wiedza, ze Konigun nie wywodzi sie z Japonii ? Chetnie o tym przeczytam w jakis zrodlach. Z moich informacji wnioskuje, ze jednak stamtad sie wzielo. Soke Hatsumi wybral droge reklamy, marketingu i promocji Ninjutsu na caly swiat. Konigun taki nie jest. Wystarczy ze zapytam ile osob wie jak wyglada Enshi Saija ?

Nie ma co wdawac sie w dyskusje i polemiki na temat stylow. Bo z przykroscia stwierdzam, ze kazdy jest najlepszy zawsze... w internecie. Tak samo jak wyczytalem na jednym z forum drwiny ze szkolki w Polsce, Senpaia jakiegos tam czy watpliwosci co do technik Koniguna. Na pewno Soke by sie za te osoby wstydzil! Trzeba z honorem podchodzic do wlasnego stylu i innych takze. Jak mozna komentowac cos czego sie nigdy nie sprobowalo ani nie ma sie zielonego pojecia o tym?
  • 0

budo_kuro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
Cudownie. W zależności od religii ninja (ale w ogóle o kogo chodzi, pojedynczego typa, czy klan, czy co?) ma określony kolor. Najlepsze, że żadna z religii/filozofii nie jest taoizmem - w którym to taoizmie chińskich uciekinierów Ninja mają swe głebokie korzenie .... Ech, fantaści :) .

Sory za odświeżenie, ale czytam sobie forum kiedy mogę, i z tego miałem niezły ubaw.

Tęczowy Ninja :)
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu

O co mi chodzi???
Pare glebokich wdechow 1 2 3 i luz - spoko - nie jestes pod obstrzalem...


Witaj Remi.. coś dawno się nie odzywałeś? a tu od razu "oddechy"//\\ relaks... :-) )

co do technik ninja... zapraszam na seminaria z Terrym Wingrove (21 lat mieszkał w Japonii)
często wspomina o ninja... i ciekawych technikach... jak ich unieszkodliwiać...
i zawsze można spokojnie pytać, sensei chętnie opowiada i demonstruje... :)

pozdrawiam

Eryk M.
  • 0

budo_shinobipol
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
To samo można powiedzieć o ninjutsu, karate, aikido i innych. Każdy mistrz potrafi pokazać jak unieszkodliwić rywala z innej dyscypliny. Nie znaczy to, że jest to łatwe zadanie. Poza tym nie ma co porównywać ze sobą czegoś, czego nie da się porównać :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024