Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konigun nin-jutsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

budo_orochimaru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
remi -przepraszam. widze ze jednak zle cie ocenilem. 8)


p.s. a jesli chodzi o moja ortografie to sam nie masz lepszej :wink:
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
Nie przejmuj sie kazdy z nas popelnil pare bledow w tej dyskusji i nie tylko ortograficznych :oops:
Zycze wam powodzenia w treningu i organizacji tego obozu - daj znac jak to sie wszystko odbylo - przyslij pare zdjec...

:lol: Co do mojej ortografii to prawda, ale ja po polsku nie rozmawiam od 15 lat!!! :lol:
  • 0

budo_orochimaru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
na stronie zamiescimy sprawozdanie oczywiscie 8)

czemu nie moglismy tak zaczac naszej rozmowy :?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu

radze sobie :wink:

czy moze szanowny moderator ma jakis pomysl, co by tu zrobic zeby uniknac takich glupich komentarzy jak powyzsze o jakichs falszerstwach pieniedzy :) przeciez to oczywista bzdura :D



Moderator jest: Piękny-Wspaniały i Wyrozumialy (no nareszcie sie dowartosciowalem :) ) i daje duzo wolnej reki w tym dziale. Nie jestem zwolennikiem szybkiego kasowania postow ani ostrego nadzoru. Poprzeczka podniesiona jest wysoko ale nie zznaczy to zze jej nie ma ;) 8)
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
CHWAŁA naszemu moderatorowi!!!
niech mu gwiadka pomyslności nigdy nie zagasnie niedgy nie zagaśnie..a kto z nami nie wypije....
OK..starczy tych pochwał bo się zepsuje i co wtedy :?: :!: 8O
mam takowe pytako jesli chodezi o ninja i ninjitsu.mianowicie:w apsekcie samej walki wrecz nijitsu różni się czymkolwiek od ju-jitsu?!ma jakieś typowe dla siebie techniki?!nie chodzi mi o jakieś zachodzenie przeciwnika od tyłu czy tesh rzucanie gwiazdek(shurikanów , tak?!) tylko walka 1vs 1,czy ninjitsu ma jakieś typowe tylko dla siebie techniki?!słyszałem o jakimś nacisku punktów witalnych,ale nie były to żródła powiedzmy fachowe..więc?!
pozdrawiam
oczywiście jaśnie panujacego nam moderatora po dwakroś pozdrawiam :)
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
orochimaru - czemu nie moglismy? Ktoz to wie? Kazdy z nas (mam nadzieje) uczy sie na bledach swoich i cudzych - Mam nadzieje ze ty takze cos wyniosles z tej dyskusji...
Co do twojego pytania Wodniku to zostawiam odpowiedz dla Orochimaru (jak ci na imie?) A jesli on nic nie zamiesci wowczas ja cos ci napisze...
  • 0

budo_orochimaru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
a wiec odpowiadam :D

tak. ninjutsu ma wlasne techniki walki 1 vs 1 a nawet walki 1 vs xx :twisted:

owy styl nazywa sie tai-jutsu ale to dosc uogulnione... tai-jutsu czesto jest tlumaczone jako walka wrecz lub walka bez broni i odnosi sie do wielu systemow. walka wrecz w konigun jest bardzo charakterystyczna a jednoczesnie widze tam wiele elementow z inynch systemow... zarowno chinskich jak i japonskich. chwyty, dzwignie, 12 kopniecia, 10 rodzaji uderzen reka (w standarcie +dla zaawansowanych :-) ). ciekawe jest ze stryle walki dziela sie na nozne (z naciskiem na oderzenia nogami), walki wrecz, oraz dzwigni. 2-gi podzial to podzial na style miekkie i twarde (miekkie- chinskie z kolistymi ruchami i malym nakladem sily, twarde- japonskie kanciaste i czesto zakonczone przylozeniem znacznej sily). Konigun to wszystko naraz 8) i do tego dosc dobrze polaczone ze soba. sprawia to ze latwo laczyc techniki z innymi stylami (ja widze niezle podobienstwa do okinawskich styli kempo z ktorymi ninjutsu nie ma nic wspolnego). ilosc broni i technik wrecz zapewnia nam zabawe na dluuuugie lata 8)

a tak streszczajac to: tak. ninjutsu ma wlasna technike walki wrecz niepodobna do ju-jitsu. :P

p.s. ucze sie na wlasnych bledach. bo dla przykladu nigdy nikomu nie ublizam a tutaj raz dalem sie sprowokowac i bardzo mi za to wstyd :oops:

p.s.2 mam juz ksiazke o konigun -550 stron a juz ja koncze w 2 dni... w calym zyciu nie przeczytalem tyle :lol: niezla pomoc i umieszcze fragmenty na stronie.

tak poza tematem to nazywam sie Adam Grodzki. pochodze z warszawy. mam 18 lat. moja anonimowosc byla koniecznoscia, poniewaz wiedzialem ze ninjutsu nie przyjmie sie od tak sobie i beda niezle protesty :cry:
  • 0

budo_orochimaru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
i jeszcze mam niesmiala propozycje dla wielce oswieconego moderatora :wink:

moze kiedys ninjutsu doczeka sie wlasnego dzialu na tym vortalu?? nie mowie ze powinien byc poswiecony konigun, ale widze ze wielu ludzi ma tutaj rozlegla wiedze o bujinkan'ie lub jest poprostu fanami tego stylu. od taki dzial do wymiany zdan na temat ninjutsu 8)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
Raczej dlugo nie bedzie osobnego dzzialu zreszta o tym decyduje administrator nie moderatorzy ;)
A dlaczego nie bedzie ? - bo zbyt malo osob jest z tym zwiazanych.
FMA dostalo teraz dzial i musza sie wykazac ze jest im naprawde potrzebny a jest ich znacznie wiecej i jest znacznie popularniejszy.
  • 0

budo_orochimaru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
no to moze kiedys :wink:
jak nas bedzie wiecej...
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
Nie sadze aby potrzebny byl osobny dzial - w gronie innych jest razniej - wszystkie JUTSU powinny byc w jednym forum - dlaczego? Bo korzenie wspolne mamy i bardzo duzo dyskusji na tym forum jest uniwersalna dla wszystkich form jutsu... tak przy okazji - wiecej osob sie uczy w ten sposob o innych stylach :wink:

Co do twojego pytania Wodniku to mysle ze juz to powiedzialem wczesniej - ninjutsu nie jest INNE - ma inna interpretacje technik - jest stosowana po to aby jak najszybciej wyjsc calo z opresji, albo w ogole uniknac kontaktu z przeciwnikiem. Ninjutsu nie jest stylem walki samym w sobie - unikalne techniki i bron ninjutsu wynikaly z historycznego musu przystosowania sie shinobi do walki z ukrycia (partyzantki).
Ninjutsu sklada sie z wielu form walki tak samo jak jujutsu:
Taihenjutsu - przewroty, pady, skoki itp.
Taijutsu - umiejetnosc walki wrecz, dystans, timing i przestrzen pomiedzy technikami...
Dakentaijutsu - kopniecia i uderzenia
Jujutsu (jutaijutsu) - rzuty, dzwignie, trzymania itp.
Koshijutsu - umiejetnosc manipulowania czy tez uderzania w czule miejsca
Kopojutsu - umiejetnosc wylamywania stawow i lamania kosci
No i jak juz wczesniej wspomnial Adam cala masa Bujutsu - waznym faktem jest to ze uczymy sie wladac bronia po to aby poprawic nasze taijutsu :twisted:
I tu musze wrocic do twego pytania - czy ninjutsu jest inne od jujitsu? Jest - w sensie interpretacji i zastosowania technik
Nie jest - bo wywodzi sie dokladnie z tych samych zrodel -- i jesli patrzymy tylko na techniczna strone ninjutsu bez calej gamy wiedzy ezoterycznej i ich specjalizacji w poszczegolnej broni to wowczas mozna powiedziec ze wszystkie KoRyu sa bardzo zblizone do siebie...
  • 0

budo_orochimaru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
wiesz... moze i prawda... ale chyba mowisz o bujinkanie 8)

w konigun... to jest troszke bardziej skomplikowane. konigun ninjutsu jest takzwanym czerwonym stylem, co oznacza ze konigun ninja nigdy nie byli zabojcami i maja zakaz w angazowanie sie w walke oprucz okreslonych warunkow... z zalozenia ci ninja byli "dobryzy" a nie zli, zazwyczas byli szpiegami i czasem stanowili tajna policje.

szczerze mowiac to chyba weim jak wyglada ju jitsu i moge powiedziec ze oprucz interpretacji to sie bardzo rozni :?

a pozatym nazwy umiejetnosci i ten podzial odnosi sie tylko do bujinkanu.

w konigun jest duzy nacisk na wytrzymalosc i wlasnie walke. regularbne sparingi, cwiczenia wytrzymalosciowe itd.
i cwiczenie bronia faktycznie cwiczy tai jutsu, ale jeszcze umiejetnosc uzycia wielu przedmiotow nie bedacych bronia jako broni :D

wiem ze to dziwne i skomplikowane a ja nie umiem tego dobrze opisac ale tak jest :-) ten styl rozni sie od bujinkanu oraz jujitsu.

p.s. remi twoja wiedza i tak mnie zaskakuje :) dlugo cwiczysz sztuki walk?
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
nie tak dlugo - bedzie moze tego razem 13 lat (ostatnich 10 bez przerwy) - nie wiem czym rozni sie konigun od Bujinkan - nie chcialem nawet tego sugerowac - chcialem tylko dodac swoje trzy grosze :wink:
Nigdy tez nie mowilem ze ninja kiedykolwiek byli zabojcami - czy tez czyms podobnym - w czasie wojny zawsze ktos kogos zabija - i budo niestety nie jest pacyfistyczna sztuka...
Ninjutsu zostalo zmienione w policyjno-szpiegoski styl dopiero w czasach Tokugawa gdzies w XVI wieku wczesniej to byla typowa partyzantka - a jeszcze wczesniej nie roznilo sie niczym od walki innych bushi - usystematyzowanie styli i systemow jest dosc poznym fenomenem w historii Japoni...
Ale chyba powinienem zostawic twoj dzial tobie Adam - skad wzioles ten podzial ninja na kolory? :twisted:
  • 0

budo_orochimaru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
acha haha!! a no wziolem podzial na kolory :)

a wyglada on tak

czarne style to ninja ateisci, wierzacy w nature i tym podobne bzdety... uznawani racej za zlych ludzi... czesto roninowie oraz buntownicy. platni zabojcy.

czerwone style to chreszcijanstwo. scisle ograniczona tutaj jest wiara :) to wszelkie wyznania starego testamentu (chociaz ze kiedys tylko scisle katolicy,protestanci, oraz prawoslawni). wyraznie jest powidziane ze jesli styl ninja jest czerwonym stylem, oznacza to, ze jego adepci sa "dobzi a nie zli". nigdy nie mogli byc zabojcami itd. jak pisalem.

biale style to scisle tradycyjne wierzace w shintoizm (pierwsze powiedzmy "pirwotne" style nin) albo buddyzm (troche nowoczesniejsze). niestety nie pottrafie ich dokladnie zcharakteryzowac :) ale o czerwonym stylu to moge jeszcze sie niezle rozpisac :-)

podejscie do zycia oraz lista dzialan zakazanych oraz nakazanych zalezala od religii. konigun jest stylem zreformowanym na czerwony w niepamietak ktorym wieku :) przez pielgrzymow chrescijanskich.

13 lat to ladnie :) nie musisz mi zostawiac tego dzialu... chetnie cie poslucham 8)

wiem ze jak sie czyta o tym podziale po raz pierwszy to wydaje sie troche dziwne i niedowiary... ale tak jest i nie wiem czemu i nie pytajcie sie mnie czemu. nie ja to ustalilem :oops:
  • 0

budo_yawara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
Hmm...

Czasem mnie ktoś lub coś zaskakuje...
właśnie to się stało... 8O

Remi..czy Ty jesteś czerwony ?

8) ....pozdrówka...
  • 0

budo_orochimaru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
mnie tez ten podzial dziwi i niepotrzebnie o nim wspomnialem :?

p.s. to nie znaczy ze niektorzy ninja sa komunistami :D
  • 0

budo_yawara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu

mnie tez ten podzial dziwi ......
p.s. to nie znaczy ze niektorzy ninja sa komunistami :D


Adamie...

Nawet mi przez myśl nie przeszło takie porównanie... czerwony czy też czerwone ma na szczęście wiele innych znaczeń.... zarówno w życiu codziennym jak i.. np. w MA.

Trapi mnie jednak co innego... chociaż dobrze zacząłeś... mnie też to dziwi... i od tego powinieneś zacząć...!!!

Prowadzisz sekcję z tego co się domyślam ?? Powiedz mi, z jakich materiałów korzystasz oraz jakie masz doświadczenie w MA ? Nie chodzi mi tu o "czyste" techniczne sprawy, lecz radzej o wiedzę ogólną z tego zakresu.
Muszę przyznać, że miałeś ostre wejście na forum... tylko nie chciałbym, abyś był ofiarą własnego ostrza !!
To czasem boli...

z serdecznym pozdrowieniem :wink:
  • 0

budo_orochimaru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
jeszcze nie rpwadze sekcji (jeszcze).

wiem ze cos takiego mi sie czasami zdarza... poprostu oprucz techniki liczy sie jeszcze jedno... doswiadczenie. ktore przychodzi tylko i wylacznie z wiekiem i mimo ze staram sie zyc godnie, oraz stosowac do okreslonych zasad, to niezawsze mi to wychodzi. czlowiek uczy sie na wlasnych bledach, dzieki czemu robi ich coraz mniej. ucze sie nawet teraz jak widzisz.

wiem ze nie wszystkie zrodla pisane sa wiarygodne i faktycznie skoro sam niedowierzam w ten podzial nie powinienem o nim pisac. dlatego tez nie staram sie narazie dzielic swoja wiedza ktora jest moze nie uboga... ale ma pewne braki w przypadkowych miejscach. Dlatego jak bede prowadzil sekcje skupie sie na treningu technicznym.

pozatym. otczam sie wielowa madrymi ludzmi ktorych doswiadczenie mnie ciagle zaskakuje, wiec kiedys oducze sie glupich komentarzy itp.

p.s. wiem ze moj poczatek nie bym najlepszy, ale przeprosilem :cry:

p.s.2 o i bym zapomnial :-) chyba juz mamy miejsce na oboz. nic pewnego ale to olbrzymia prywatna posiadlosc nad mozem, wynajeta po znajomosci. jak bede wiedzial cos pewnego to napisze...

goraco pozdrawiam...
-adam grodzki
  • 0

budo_orochimaru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
zauwazylem ze faktycznie robie pelno oczywistych i glupich bledow ortograficznych :? ale jestem dyslektykiem wiec moge :)
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Konigun nin-jutsu
Yawara - nigdy nie spotkalem sie z tym podzialem na kolory w mojej pracy historycznej nad sztukami walki w Japonii - w zadnych zrodlach japonskich nigdy nikt nie probowal podzielic ninja na tego typu odlamy - zwlaszcza ze wiara w Japonii jest wielofunkcyjna. Na przyklad wiekszosc japonczykow uznaje Buddyzm gdy ktos umiera a Shintoizm jak ktos mychodzi za maz - przy narodzinach znowu Buddyzm a Shintoizm przy celebracjach por roku i tak w kolko - nie jest to nic nadzwyczajnego - Mikkyo Buddyzm (Tendai i Shingon obecnie) byl popularny w czasach X-XIV w. gdzie esoteryczny buddyzm i mistyczny shintoizm przybral jedna forme i byl uzywany przez bushi do tego aby przetrwac czasy wojen domowych... ninjutsu filozofia wywodzi sie z tego systemu. Chrzescijanstwo dotarlo do Japonii strasznie pozno! Wiec ten podzial musi byc z jeszcze pozniejszego okresu - tak jak ja o tym mysle gdzies z lat 80'tych zeszlego stulecia :)
Adam, czy to podzial z ksiazki pana Dallasa? Nie atakuje cie - pytam z ciekawosci bo wiem ze dostales ksiazke od niego...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024