Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sklep z tanimi iaito.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklep z tanimi iaito.
"harmon line" - to świadczy o sprzedającym :)
  • 0

budo_benek1313
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklep z tanimi iaito.
Co do iaito z Budostuff to widziałem kilka, są niezłe, zwłaszcza w porównaniu z tymi najtańszymi produkowanymi w Chinach. Te co widziałem kosztowały w granicach 2000 zł. Moim zdaniem miały nieco za bardzo przesunięty środek ciężkości, ale może to moja subiektywna opinia.

Co do nazw, to z tego co wiem "iaito" to miecze treninigowe odlewane ze stopów, nie przeznaczone do ostrzenia, natomiast "Shinken" to tradycyjnie wykonany przez japońskiego miecznika miecz wykonany w technologii laminowanej stali. W Japonii nie produkuje się stalowych iaito, produkcja i posiadanie ich jest zabroniona przepisami prawa. każdy taki miecz jest rekwirowany przez policję i natychmiast niszczony. Dotyczy to również obcokrajowców wwożących do Japonii tego rodzaju przedmioty. Natomiast produkcja Shinkenów jest licencjonowana, każdy z mieczników może wykonać tylko dwa długie miecze, lub trzy krótkie rocznie.

Moim zdaniem rozpoczynanie przygody z Iaido przy pomocy ostrego miecza to nieporozumienie. Wszyscy na początku popełniają błędy przy dobywaniu miecza. co kończy się rozłamaniem lub przecięciem saji. Ćwicząc ostrym mieczem przecina się nie tylko sayę.
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklep z tanimi iaito.

...każdy z mieczników może wykonać tylko dwa długie miecze, lub trzy krótkie rocznie.


A nie miesięcznie?
  • 0

budo_benek1313
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklep z tanimi iaito.

...każdy z mieczników może wykonać tylko dwa długie miecze, lub trzy krótkie rocznie.


A nie miesięcznie?


Tak, masz rację, mój błąd.
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklep z tanimi iaito.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tutaj zainteresowani stopowymi iaito mogą znaleźć przedmioty rangi tozando za mniejszą cenę z wliczoną przesyłką. Wiem że ze sklepem można utrzymać dość dobry kontakt więc możliwe że da się porposić o "gift" w celu uniknięcia cła.

Przykładowe iaito (podobne do tych z budostuff) za mniejszą cenę..

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklep z tanimi iaito.

W Japonii nie produkuje się stalowych iaito, produkcja i posiadanie ich jest zabroniona przepisami prawa. każdy taki miecz jest rekwirowany przez policję i natychmiast niszczony. Dotyczy to również obcokrajowców wwożących do Japonii tego rodzaju przedmioty. Natomiast produkcja Shinkenów jest licencjonowana, każdy z mieczników może wykonać tylko dwa długie miecze, lub trzy krótkie rocznie.


Pierwszy raz słyszę, możesz powiedzieć coś więcej na ten tamet?
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklep z tanimi iaito.
O ile się nie mylę w japonii niszczone są maszynowo robione miecze gunto, a nie stalowe iaito, więc chyba coś pomyliłeś.
  • 0

GośćGuest_budo_Gość_*

Guest_budo_Gość_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklep z tanimi iaito.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

GośćGuest_budo_Gość_*

Guest_budo_Gość_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklep z tanimi iaito.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Katanamart
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sklep z tanimi iaito.

Witam

 

Zapraszamy do naszego Polskiego sklepu internetowego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Znajdziecie tam wysokiej jakości katany, iaito i inny sprzęt do budo w atrakcyjnych cenach.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

5 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024