Skocz do zawartości


Zdjęcie

Combat Kalaki a Style Filipinskie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
Nie ma dobrych palek w Warszawie, najlepsze są ratanowe w Krakowie :-)
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
Mam pytanie do braingame "kogo nazwał świeżym i co znaczy CK dezerterzy od Smoka?"
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
tak na marginesie, BRAINGAME - to z twojej strony

Kali-Escrima-Arnis; Filipińskie Sztuki Walki

Filipińskie Sztuki Walki stały się popularne dzięki legendarnemu Bruce Lee, który w swoich filmach zachwycał szybkością, mocą i finezją z jaką operował lekkimi, rattanowymi pałkami.



??? a jakie to filmy ???
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
a KIEŁBASA ..................jebne naprawde z krzesła ze śmiechu jak jeszcze raz ktos napisze że robi - dobrze ...........
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
a kto napisał, że Kiełbasa robi dobrze???

nie czepiaj się cytatów :oops: . Przemawiają do szerokiej publiczności.
zresztą już niedługo poprawię wszystkie niedoróbki wynikające z szybkiego wstawiania czegokolwiek.
Tak na marginesie autorowi tego textu chodziło pewnie o Wejście Smoka.
poszukaj na fo..um, tam wszystko jest na bieżąco :wink: .
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
a ja myśle ze cytaty wyjete z tresci założen systemu lub programu treningowego na stronie sa ważne - BO ŚCIEMA TO ŚCIEMA - i sam potwierdzasz ze chodzi o reklame - wiec czym sie rózni twoje KALI w takim razie reszty w polsce................ ?
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
bo jak na razie kazdy pluje na CK ( i owszem nie jest tam za dobrze chyba ) ale też pozostala reszta sceny FMA zaczyna wygladac nie ciekawie - ten robi źle , tamten co innego uczy a co innego trenuje .............a gdzie indziej pisza ze w kali walczy sie nunchako ? sorry ......ale jakies takie smieszne to zaczyna być
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
bo tak ogólnie - nie oszukujmy sie - wiekszość z was - prowadzacych sekcje - z tego żyje - wiec na jakiej zasadzie my - cwiczacy mamy zaufac wam ze cwiczymy kali/escrime/arnis a nie MYSELF FGHTING SYSTEM based on some KALI ........... przecież kazdy z was podeprze sie papierkami znajomościami mistrzów z FILIPIN (których można wymieniać na kopy ........) szkoleniami itd
a plucie na inych nie jest raczej wystarczajacym argumentem - pomijajac juz takie watki jak to GDZIE wiekszosc z was zaczela przygode z FMA - bo o ile sie nie myle - chyba ze sie myle - to w tej organizacji z tytułu postu ........
a moze chodzi tylko o kase ? - to nie prowokacja - mam nadzieje ze pare osób wypowie sie sczerze i bedzie potrafilo podeprzec sie sensownym argumentem
pozdro - w nocy w pracy mi sie nudzi -
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
W nawiązaniu do wypowiedzi Uwaka. Prowadzę zajęcia fma i nie stanowi to mojego źródła utrzymania. Mam pracę zawodową a zajęcia i sztuki walki to dodatek -moje zainteresowania i "mój konik". Nie liczy się dla mnie ilość osób na sali, staram się tylko by umieli jak najwięcej a sami wiedzą, że sporo pracy przed nami. Program szkolenia oparty jest o szkolenia prowadzone w międzynarodowej organizacji filipińskich sztuk walki. Mam możliwość wraz z moimi ludkami brać udział w szkoleniach i obozach międzynarodowych też nie za wielkie pieniądze. Dwa razy w roku umożliwiam im wzięcie udziału w kilkudniowych seminarich prowadzonych przez mistrzów filipińskich (w przyszłą środę tj. 9 czerwca też jedziemy na cztery dni potrenować właśnie z jednym z nich). Ponadto co roku organizuję letnie szkolenia fma w Polsce z udziałem instruktorów z zagranicy. Na jesień na moje zaproszenie przyjedzie pewien Guro z USA i nie zedrze z nas pieniędzy - poprostu chce podzielić się z nami swoją wiedzą. A świetnie się składa, bo od bardzo wielu lat uprawia ten sam system co my i będziemy mieli się od kogo uczyć. Myślę, że osoby, które ze mną współpracują przyznają, że mało kto (jesli ktoś w ogóle) w Polsce po tak niskich kosztach umożliwi im kształcenie w zakresie filipińskich sztuk walki i pobierania nauk od mistrzów z zagranicy. Nie ma nadawania uznaniowo stopni i podnoszenia stopni uzyskanych gdzieś wcześniej. W tym systemie jeśli chcesz się go nauczyć zaczynasz przygodę od podstaw, które są najważniejsze. Mogę dodać, że wielu "polskim filipińczykom" to nie odpowiada, bo chcieli ćwiczyć w naszym gronie ale nie mogli ścierpieć tego, ze nie dostaną stopnia wyżej. Poprostu nie ma takiej możliwości. "Polscy filipińczycy" mysleli głównie o stopniach mistrzowskich. Na stopnie te zdaję się przed komisja egzaminacyjną, w której zasiadają filipińscy mistrzowie. Przyznaję, że większośc osób zaczynała przygodę z fma w Polsce od CK lub przewinełą się przez CK. Tylko moim zdaniem CK właśnie nastawione jest tylko na kasę od swoich członków. Pytam instruktorów, którzy są tam kilka lat co w tej chwili ćwiczą - odpowiadają, że to samo i właściwie nie wiedzą co. Ich duma nie pozwala przyznać się przed samym sobą, że mało umiem a mam wysoki stopień mistrzowski. Ale tak jest w tej organizacji. Płacisz w $ - dostajesz stopień. Nie chcę wymieniać nazwisk, bo dobrze je znacie. Tak więc nie oceniaj wszystkim jedną miarką ... Ja cwiczę głównie dla siebie a jeśli ktoś skorzysta z tego obok to dobrze.
Pozdrawiam
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
Racja zax, a co do szUWAKA to mysle że ma stroche spaczona wiedze na temat FMA w Polsce, przez Fma nie rozumiem CK. Duzo osób uważa ze ck to polskie tsunami.

UWAK jak wnioskuje z twojego zdjecia za dużo czasu poswiecasz trzepania dywanów. Ja nigdy bym nie umieścil czegoś takiego. :-)
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
ZAX Mam pracę zawodową a zajęcia i sztuki walki to dodatek -moje zainteresowania i "mój konik".

ok- ale jestes raczej wyjatkiem tak jak mój trener, bo reszta sie z tego utzrymujue - co nie znaczy ze musi podchodzic nie rzetelniedo tematu jednak .........

co do CK pasków egzaminów i stopni mistrzowskich - bez komentarza bo nie ma oczym dyskutowac oczywiscie ;)

abanico - awatar jest stary - z poczatku - czyli ponad 2 lat .....nie zmienilem bo sie nie wstdze ze zaczynalem w CK - nie zmienie bo mi sie niechce ....
dywanów nie trzepie - bo mi to nie odpowiada i nie widze specjalnie zadnego podobienstwa w tym do walki jakiejkolwiek ;) (a mam do niego sentyment - awatar - bo ja sie na nim trzepie - jak bed mial fote z full contact - to zmienie )


pytanie jest w sumie tez poto aby pomóc mi w wyborze alternatywy dla CK

bo nie powiem NYCEK nie uczy zlych rzeczy ,,, tylko ja chce cwiczy FMA a nie polish based on some KALI no program combat .......
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
ale tez nie chce trafic z deszczu pod rynne z sledzac tu pewne sprawy , wypowiedzi ( czy chciazby opis strony BRAINGAIME'a ) coż ........ need more info for choice ....a i nastawienie trenera jest wazne .....bo mozna placic 3 razy wiecej niz gdzie indziej - ale za coś kokretnego .........nie dla wiary w magicznego GURU....
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
albo z powodu netowych przechwalek nad wyzszoscia jednej odmiany kali nad druga .........kiedy w tematach obok dowiadujemy sie ze ktos komus kazal zmienic nazwe ......a ktos sam co innego trenuje a czego innego uczy - mimo iz sie przekonal o nieskutecznosci ............

po prostu
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
co do stopni - stopnie mnie nie interesuja ........... nie bede nawtet pisal o tych sprawach - bo sam raz szasmialem sie JN w twarz prawie w zwiazku z tym tematem - i jedyne egzaminy ktore uwazam ze "zdalem" to jeszcze przed rozpadem - kiedy czulem to przez 2 dni potem ......wszystko po w tej kwesti to kabaret ;)
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
Pytam instruktorów, którzy są tam kilka lat co w tej chwili ćwiczą - odpowiadają, że to samo i właściwie nie wiedzą co. Ich duma nie pozwala przyznać się przed samym sobą, że mało umiem a mam wysoki stopień mistrzowski. Ale tak jest w tej organizacji.


ano niestety
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
zax - gdzie prowadzisz treningi ?
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
Uwak nie mam pojecia o co ci chodzi??
Jak widze jedyne twoje doświadczenia biorą sie z CK... każdy tak zaczynał :) jednak nie każdy uważa ze wie wszystko o FMA a w szczególności nastawieniu trenerów do robienia kasy.
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
... interesuje sie ze zwyklej zyczliwosci i ciekawy jestem co oprocz modern arnis, ilustrisimo (jak sie okazuje w wersji Floro :) i doce pares dojechalo do polski. mam nadzieje, ze w przyszlym roku uda mi sie odwiedzic jakies interesujace sekcje w polsce i z forum np. sie dowiedzialem ze CK sie do tej kategorii raczej nie zalicza. to co znalazlem na sieci na temat CK rowniez nie wzbudza zaufania, ale kazdy robi co lubi.
pozdrowienia
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
Uwak,
prowadzenie sekcji nie jest moim podstawowym zajeciem. Kieruje dzialem sprzedazy i marketingu w firmie telekomunikacyjnej i stad moje glowne wynagrodzenie. To raz.
Nie cwiczylem nigdy CK. To dwa.
Nawiazales do mojego posta o zmianie nazwy tego co robi Floro. Wiec ustosunkuje sie do tegoz. Podalem ten fakt jako ciekawostke li tylko. Wali mnie to jak to sie nazywa. Wali mnie to czy jest to filipinskie, chinskie, japonskie czy irackie ;) U mnie trenuje sie wg koncepcji JKD i to czego uczy Floro jest na razie najskuteczniejsze i zarazem najprostrze do nauki ze wszystkiego co do tej pory JA WIDZIALEM. I tylko o to chodzi, o nic wiecej. Polityke zwiazana z FMA, chinskimi stylami, czy nawet "polityczne klotnie" w swiatku JKD mam w dupie 8) . To trzy...
Takie moje trzy grosze...
:)
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki a Style Filipinskie...
KENJIRO - zalóż jeszce sekcje w wawie i bede szczesliwy :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

7 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024