Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jedna czy dwie??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_baniak66
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jedna czy dwie??
Czy w iaido cwiczy sie techniki na dwie rece?wydaje mi sie ze na jedna,ale pewien nie jestem :roll:
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jedna czy dwie??
Miecz trzymasz oburac nie zabardzo wiem o co chodzi.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jedna czy dwie??

Czy w iaido cwiczy sie techniki na dwie rece?wydaje mi sie ze na jedna,ale pewien nie jestem :roll:


też nie kumam o co chodzi, jak na jedną rękę, to nie aikido, gdzie techniki robisz raz na jedną stronę raz na drugą. Wszystkie kata ćwiczysz tak jakbyś walczył, używasz wszystkich posiadanych rąk, i nóg też oczywiście :D :) :-)
  • 0

budo_baniak66
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jedna czy dwie??
Wlasnie chodzilo mi o to czy robimy techniki na dwie strony...z tego co piszesz Marcin rozumiem wiec ze nie.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jedna czy dwie??
nie wiem co Ty tam rozumiesz, ja robię techniki obydwoma rekoma...
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jedna czy dwie??
Z tego co wiem , to w Japoni średniowiecznej walczono raczej tylko praworęcznie ( i obórącz oczywiście ....) . Walka lewą reka nie była zbyt popularna ...

A może to tylko bajki ?? :?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Jedna czy dwie??

Z tego co wiem , to w Japoni średniowiecznej walczono raczej tylko praworęcznie ( i oburącz oczywiście ....) . Walka lewą reka nie była zbyt popularna ...

A może to tylko bajki ?? :?

Japonia jest krajem o najniższym procencie leworęcznych w populacji. Pismo japońskie wymusza praworęczność, w zasadzie niemożliwe jest poprawne pisanie lewą ręką. Kultura japońska wymusza dostosowanie się do społeczeństwa i ludzie nie spełniający tych wymogów (czasami czysto fizycznych, np. odbiegający od reszty wzrostem, tuszą, rozmiarem buta, kolorem włosów itp.) są poza marginesem i są skazani na porażkę. Kultura japońska wymusza praworęczność.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Jedna czy dwie??
Jun Akiyama o leworęcznych szermierzach w Japonii: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_baniak66
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jedna czy dwie??
Chyba nie mam co sie pokazywac w kreju kwitnacej wisni...jestem leworeczny :P
  • 0

budo_baniak66
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jedna czy dwie??
Oczywiscie jako szermierz.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jedna czy dwie??
nie wiem teraz o co już Wam chodzi, o wykonanie technik, czy o trzymanie miecza, bo ja miecz trzymam w dwóch rączkach, jak tnę to lewa jest waznejsza od prawej i takie tam dyrdymały.
  • 0

budo_baniak66
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jedna czy dwie??
Na poczatku zle zadalem pytanie,chodzilo mi o to czy w iaido robimy techniki na dwie strony,a nie jak napisalem na dwie rece.Teraz juz wiem ze saya zawsze jest z lewej strony i tylko tak sie robi.Tak jak mowisz Marcin przy cieciu wazniejsza jest lewa i takie tam dyrdymaly :wink:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jedna czy dwie??
jak Ty chcessz robić w iaido techniki na dwie strony, bo ja czegos nie kapuje, robisz je i tyle, tniesz w przeciwnika a nie w jakieś strony, jak jest z lewej to w lewo, jak z prawej to w prawo. Co do saya to tak jest, bo nie moze byc inaczej :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jedna czy dwie??
My robimy na rozgrzewce niektore cwiczenia z lewa reka przy tsubie zamiast prawa. Oraz sama lewa reka tez niektore cwiczenia robimy. To tak, dla poprawy koordynacji i dla wyrownania sily, zeby lewa reka tez sie rozwijala...
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jedna czy dwie??
Badzcie troche bardziej wyrozumiali chlopak pyta grzecznie a wy mu od niechcenia odpowiadacie.

Niekture techniki cwiczy sie na obie strony jak naprzyklad kesagiri czy kiriage zwane takze giaku kesa inne na jedna jak naprzyklad hiburi czy pchniecie kture notabene wykonuje sie przed siebie wiec wogule trudno muwic i stronach. Generalnie glupota bylo by cwiczenie tylko i wylacznie na jedna strone bo wtedy wystarczy isz przeciwnik nauczyl by sie jednego ataku nie standartowego i jusz nas ma. Japonia to kraj praworeczny mankutuw po prostu dawniej nie bylo bo przyznanie sie do leworecnosci ruwnalo sie obcieciem reki wiec na jedno wychodzi. (choc maja ruch lewostronny :wink: ) Ale by byc wszechstronnym trzeba umiec obronic sie i zaatakowac z obu stron.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jedna czy dwie??

My robimy na rozgrzewce niektore cwiczenia z lewa reka przy tsubie zamiast prawa. Oraz sama lewa reka tez niektore cwiczenia robimy. To tak, dla poprawy koordynacji i dla wyrownania sily, zeby lewa reka tez sie rozwijala...


robimy coś podobnego, nieźle zakręca ale pozwala na lepsze wyczucie tego czegoś co się w łapkakch trzyma.

Badzcie troche bardziej wyrozumiali chlopak pyta grzecznie a wy mu od niechcenia odpowiadacie.


jestem tolerancyjny, i odpowiadam tak jak widze, miałem poważne problemy ze zrozumieniem o co gosciowi chodzi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024