Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bejsbol vs. Boken


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Bejsbol vs. Boken
Jak myslicie gdyby koles z bejsbolem (nie dresiarz) ,sportowiec (jest taka dyscyplina gdzie sie tego uzywa ;) ...chyba) sparowal z kolesiem cwiczacym juz troche bokenem ...jak by to wygladalo?
czy bejsbolista lamal by kazda jego garde? , czy moze byl by na tyle wolny , ze koles z bokenem skakal by wokol niego i robil go jak chcial?

;)
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Boken
Nie ukrywam ze jestem zajadlym fanatykiem walki bokkenem ale patrzac na sprawe obiektywnie....jesli ktos naprawde "czuje" bokkena to zaden bejsbol mu nie straszny . Bokken jest poreczniejszy i szybszy w manewrowaniu....i ma szpic :) . Za bejsbolem przemawia ...masa...ale ona jest tez zarazem utrudnieniem .
Wogule chetnie bym zobaczyl taka walke...:)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Boken

Za bejsbolem przemawia ...masa...ale ona jest tez zarazem utrudnieniem.

Według strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] kij do baseballa waży od 16 do 32 uncji (0,45 do 0,9 kg).
Mój boken waży 0,52 kg,
fukuro shinai 0,79
bokuto Kashima 0,92 kg,
iaito 0,93 kg.

Jak widać waga mieczy treningowych nie odbiega wiele od wagi kijów do baseballa.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Boken
ciekawe bo wydaje sie ze nie ma czegos takiego jak np. bejsbol jutsu :) Podejrzewam ze gosc walczacy bejsbolem robil by pewnie obszerne zamachy i walil takie obrotowe mlynki. Jesli ktos potrafi walczyc bokkenem to z pewnoscia wygralby i to po bardzo krotkim czasie. Wydaje mi sie ze tylko jakis przypadek moglby sprawic ze bylo by inaczej. Oczywiscie mowie tutaj o ludziach ktorzy jakis czas trenuja z bokkenem.
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Boken
Z tym że osoby zawodowo zajmujące się bejzbolem (a o takich tu mowa) "machają" kijem całe życie i bez wątpienia można tu mówić o technice która nastawiona jest na siłe uderzenia oraz jego celność, co do szybkości to nie mówmy że bejzbol nie jest szybki, wystarczy pooglądać jakiś mecz i przypatrzeć się profesjonalnym pałkarzom w czasie wykonywania odbicia... to jest naprawdę bardzo szybkie... w każdym razie jakby taki strzał z bejzbola (od sportowca) doszedł celu (nawet nie głowa, lecz np. ręka lub kolano) to pewnie oznaczało by to szybki koniec walki....
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Boken
z pewnoscia u sportowca profesjonalisty tak. Niestety nie wydaje mi sie ze mamy u nas wielu takich profesjonalistow. Wiekszosc to bezmozgowi siepacze ktorym wystarczy ze silno przyloza i to glownie w nieuzbrojonego a najlepiej jeszcze jak jest kilku na jednego.
  • 0

budo_marecki-san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau inaczej Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Boken
No walasnie caly bajer polega w tym ze to ma byc walka pomiedzy Sportowcem ktory juz truche macha kijem a osoba ktora tak samo dlugo cwiczy bokenem . :twisted:
Ciosy bejsbolisty raczej byly by masywniejsze i moze celne ale co mu po nich jak i tak nieumial by sie poruszac (chodyi mi o kroki , uniki , pryejscia) . Moim zdaniem raczej padl by taki scenariusz : bejsbolista by nacieral silnymi atakami a szermiez robil by uniki az w koncu zadal by celny cios.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Boken
bejsbolista ma nielichy refleks, szybkość, precyzje i kontrolę (świadomość) dystansu.... on trafia w małą piłeczke która zapierdala naprawdę szybko.

nie mówie że wygra, tylko mówie jakie ma umiejętności :)
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Boken
Ja stawiam jednak na bejzbol... pamiętajcie że nie każdy kto uczy się walczyć bokkenem ma budowę atlety, a tacy bejzboliści bez wątpienia są zajebiście zbudowani, co do pracy nóg to jednak uważam że też mają niezłą, na pewno nie będą się ani gubić ani potykać podczas ewentualnego starcia... poza tym można wziąć pod uwagę samą budowę kija do bejzbola która jest na pewno bez wątpienia nastawiona na siłę uderzenia oraz jego szybkość...a poza tym nie jestem pewien czy taki bokken w zderzeniu z kijem nie złamał by się pierwszy (jeśli by już do takiego zderzenia doszło).....
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Boken

Za bejsbolem przemawia ...masa...ale ona jest tez zarazem utrudnieniem.

Według strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] kij do baseballa waży od 16 do 32 uncji (0,45 do 0,9 kg).
...
Jak widać waga mieczy treningowych nie odbiega wiele od wagi kijów do baseballa.


jeszcze jedna sprawa. w czasach kiedy postulowano o wpisanie "imitacji kija baseballowego" do ustawy o broni czytałem wypowiedź jakiegoś trenera baseballu, że tym czym się posługują bandyci na ulicach - noga od stołu obrobiona na tokarce - grać w baseball się nie da, między inn. ze względu na masę i wyważenie
  • 0

budo_elfilipo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Boken

a poza tym nie jestem pewien czy taki bokken w zderzeniu z kijem nie złamał by się pierwszy (jeśli by już do takiego zderzenia doszło).....


Kiedy tak trzymam swoj bokken i na niego patrze to obawiam sie, ze po uderzeniu w niego kijem albo by sie zlamal, albo po prostu zostalby mi wytracony z rak. Dlatego jedyna szansa przeciw takiej sile jest szybkosc...
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Boken

jeszcze jedna sprawa. w czasach kiedy postulowano o wpisanie "imitacji kija baseballowego" do ustawy o broni czytałem wypowiedź jakiegoś trenera baseballu, że tym czym się posługują bandyci na ulicach - noga od stołu obrobiona na tokarce - grać w baseball się nie da, między inn. ze względu na masę i wyważenie

Większość bokkenów, które można kupić w Polsce też się do niczego nie nadaje ze względu na masę, wyważenie i wytrzymałość.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Boken
bo są nogami od stołu obrobionymi na tokarce? :)
założyłem że rozpatrujemy przypadek obrony za pomocą bokkena przed "bejzbolem", czyli coś co imituje miecz przeciw czemuś co imituje sprzęt sportowy
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Boken

a poza tym nie jestem pewien czy taki bokken w zderzeniu z kijem nie złamał by się pierwszy (jeśli by już do takiego zderzenia doszło).....


Kiedy tak trzymam swoj bokken i na niego patrze to obawiam sie, ze po uderzeniu w niego kijem albo by sie zlamal, albo po prostu zostalby mi wytracony z rak. Dlatego jedyna szansa przeciw takiej sile jest szybkosc...

Najlepszym sposobem na wzmocnienie bokkena jest...obwiniecie go warstwami tasmy....najlepiej urzyc do tego celu znanej "srebrnej" tasmy made in usa .
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Boken
Kurcze wiecie a chcialem na Iaido pochodzic ale widze , ze trza na Baseball sie zapisac ;)
kibol-sensei :)
  • 0

budo_elfilipo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Boken

a poza tym nie jestem pewien czy taki bokken w zderzeniu z kijem nie złamał by się pierwszy (jeśli by już do takiego zderzenia doszło).....


Kiedy tak trzymam swoj bokken i na niego patrze to obawiam sie, ze po uderzeniu w niego kijem albo by sie zlamal, albo po prostu zostalby mi wytracony z rak. Dlatego jedyna szansa przeciw takiej sile jest szybkosc...

Najlepszym sposobem na wzmocnienie bokkena jest...obwiniecie go warstwami tasmy....najlepiej urzyc do tego celu znanej "srebrnej" tasmy made in usa .


Rada nieglupia. :) Niemniej osobiscie nie skorzystam, bo nie ciagnie mnie do zmierzenia mojego bokkena z jakims kibolskim kijem. :P
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Boken
wszystko zależy do tego na co są zawodnicy zdecydowani, jak chcą sbie łby porozwalać to wygra ten bardziej na to zdecydowany, szybszy i mający dzisiaj większego farta. Bokkenowiec jeszcze może mieć przewagę praktyki nad brutalną siłą Bejsbolisty.
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Boken

Kurcze wiecie a chcialem na Iaido pochodzic ale widze , ze trza na Baseball sie zapisac ;)
kibol-sensei :)


Na Iaido ucza kata. Chciałeś się nauczyć na Iaido bić bokkenem ludzi?
  • 0

budo_marecki-san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau inaczej Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Boken
Ej End nie bądzi taki czepialski :twisted: . Nie skumałeś że ten cały topic to tak dla picu.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bejsbol vs. Boken

Na Iaido ucza kata. Chciałeś się nauczyć na Iaido bić bokkenem ludzi?


uczą bić bokenem, dzisaij dostałem :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024