Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy użytkownik - pzdr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr

Osobiście zrobiłem sobie worek taki na jaki nazwa makivara wskazuje, czyli słoma odpowiednio zwinięta, związana sznurkami, owinięta w skórę ze starego plecaka. ta konstrukcja jest przywiązana linką holowniczą do drzewa (10 letnia śliwka).

Wszystko super, pięknie dziękuję, tyle, że ja nie mam ogrodu :) (mieszkam w bloku a na działce jestem raz na rok :-) )

ale co za problem zrobić makiwarę wiszącą (heh i tak lepsze to niz wywalić grubo ponad 100 zł na jako taki worek)

Zwykła makiwara (ze słomy itp.) jest po prostu za lekka. Jeśli chodzi o worek, to rzeczywiście - prawdziwe worki (nie z materiału :D ) to koszt na pewno ponad 100 zł. Ja osobiście zamierzam wydać ok. 250. Może nie za dużo, ale nie jestem amniakiem, nie potrzebna mi 5 razy wzmacniana skóra.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr
:) mozna wsadzić parę cięzarów np. kamienie, cegły czy jakiś inne żelastwo, nie jest to takie proste ale dla chcącego nic trudnego (pozatym odpowiednio duża makiwara wisząca ma podobną masę do worka (mam rysunek takiej w książce) (średnica 1-1,5 m długość 2-2,5 m)
ale jeżeli masz już kase na worek to lepiej go kup :) bo rozwiązanie jest dla masohistów (rolnik przychodzi na pole i 8O ***** gdzie moja słoma :!: )
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr
Mozesz spróbować metode moich braci na robienie worka: podstawowy składnik: Stara ZHP-owska torba-mocne to to... wypełnić to do pełna kasztanami (lekko przysuszonymi, co by nie zgniły), zawieszasz sobie na drążku w korytarzu mieszkania (nie wiem, czy w każdym mieszkaniu jest takie coś, wiem że wszyscy moi koledzy sobie takie coś wpakowali)... po treningu na takim worku (do kąd kasztany nie zamienią się w piach) jest bardzo utwardzający, a waga takiego worka - cięższy od normalnego....

taki worek wisiał u mnie w mieszkaniu dłuuugo, jak jeszcze byłem małym chłopcem (do wieku lat 12), jak w to przywaliłem piąstkom to bolała przez tydzień, ale teraz, chyba by się szybko piach robił
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr
Dzięki za rady, chyba zdecyduję sie powiesic na drążku albo na suficie (oby wytrzymał :) )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024