Skocz do zawartości


Zdjęcie

...i po seminarium we wrocławiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

...i po seminarium we wrocławiu
I jak wrażenia po seminarium?? Shihan Funakoshi pokazał pare fajnych patentow, pani Szkudlarek jak dla mnie to jakies nieporozumienie. Szczerze mowiac dziwie sie dlaczego Zarzycki nie zaprosił zamiast niej Kiełbasy...Gomes ok.
Jednak największą porażką i nieporozumieniem był egzamin. Totalna masówa i żenada. Pare osob ktore zdawalo na Shodan po prostu nie odbiegały poziomem od 5 kyu. Najgorsze jest to ze te osoby zdały... Maksymalny niesmak po tym co sie odbylo wczoraj.

pozdr!
Mariusz
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ...i po seminarium we wrocławiu
A kto egzaminował?
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ...i po seminarium we wrocławiu
no jak to kto?? Keneth Funakoshi 9 DAN
Kiedyś to upieprzał na maksa, teraz pomachasz rękoma i masz Dan. Oczywiscie ja mówie tu cały czas o egzaminie SHODAN. Np. na Yodan i Godan to po prostu klasa sama w sobie i niesamowite wrażenia.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ...i po seminarium we wrocławiu

no jak to kto?? Keneth Funakoshi 9 DAN
Kiedyś to upieprzał na maksa, teraz pomachasz rękoma i masz Dan.

A można pomachać z trybun dla publiczności? :wink:
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ...i po seminarium we wrocławiu
hehe...oczywiście, ale to na następnym egzaminie, ale pod warunkiem że zaplacisz za egzamin. :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: ...i po seminarium we wrocławiu
:) Taaa Sławek, z trybuny.

Ten cały shotoka i kt, poza nielicznymi wyjątkami osób którzy naprawdę czują to co robią to jest totalne nieporozumienie.
Miałem trochę kontaktów z shotokanem, niektóre nawet bolesne - no ale to było dawno.

Ale skoro sam Ken "Porażka" Funakoshi egzaminował no to przecież musiało być cool :)
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ...i po seminarium we wrocławiu

...Ken "Porażka" Funakoshi egzaminował no to przecież musiało być cool :)


z tym 'porazka' bo bym raczej byl ostrozny, bo trzeba miec tupet by tak mowic o osobie z IX DAN'em

pozdr!!
Michal
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ...i po seminarium we wrocławiu
Aczkolwiek sa karatecy z 10 danem, na ktorych gorsze rzeczy sie mowi ;)
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: ...i po seminarium we wrocławiu
Gokken:

Jak wygladal egzamin na shodan ? Co bylo kiepsko ? Napisz troszke wiecej.
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ...i po seminarium we wrocławiu

Aczkolwiek sa karatecy z 10 danem, na ktorych gorsze rzeczy sie mowi ;)


z zyjacych wiem tylko o jednym: H. Kanazawa;

reszta to ludzie z kompleksami, ktorzy nadajac sobie stopnie czuja sie lepiej... patrz Murat :)

pozdr!!
Michal
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ...i po seminarium we wrocławiu
Kiepskie było przymknięcie oka np. na pomyłki w kata np. robisz kanku dai i przez pomyłke dodajesz elementy jion i enpi :D Poza tym brak okrzyku w wyznaczonych miejscach. Do dupy kihon u niektorych ludzi przypominający machanie witkami a nie techniki karate...Sporo osób robiło naprawde dobrze i było widać że się przygotowali, dlatego uważam ze osoby które robiły popylawe nie powinny były zdać. Jak dla mnie jest to zaniżanie poziomu karate, potem się dziwić że ludzie polewają z shotokanistów. Widziałem kilka egzaminów u Shihana i nie pamiętam żeby była taka taryfa ulgowa jak wczoraj. Dziwne :cry:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: ...i po seminarium we wrocławiu

z tym 'porazka' bo bym raczej byl ostrozny, bo trzeba miec tupet by tak mowic o osobie z IX DAN'em


Staram się skutecznie unikać autorytetów, a jakoś, że Junior Funakoshi fighterem nie jest - zresztą jak i jego ojciec no to i nie przychodzi mi to z trudnością. A poza tym i bez urazy, czy ktoś ma 10 czy 15 dana to z reguły ring ma w dupie i faktycznie takiej zasady bym się trzymał.

I jeszcze jedno, skoro ów 9 dan z takim nazwiskiem odwala chałę to to niestety uderza w niego i nikt mnie nie przekona, że można sobie przypiąć order za to.
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ...i po seminarium we wrocławiu
No to przykre co pisze gokken,Przykre dla tych co zdawali i dla co mysla o shodanie, moze warto sie zastanowic o egzaminie u kogos innego?Przykro by mi bylo gdybym byl dobrze przygotowany i ktos napisal taka opinie a na 100% nie jest to "krzewienie kultury"
Pozdrawiam Sławek
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ...i po seminarium we wrocławiu

Staram się skutecznie unikać autorytetów, a jakoś, że Junior Funakoshi fighterem nie jest - zresztą jak i jego ojciec no to i nie przychodzi mi to z trudnością.
I jeszcze jedno, skoro ów 9 dan z takim nazwiskiem odwala chałę to to niestety uderza w niego i nikt mnie nie przekona, że można sobie przypiąć order za to.


Z tego co wiem to 'ten' Funakoshi nie jest spokrewniony z ojcem Shotokanu a ze fighterem nie jest to pewnie przez jego lata ale wiem od ludzi ktorzy go wczesniej znali ze w kumite to byl niezly i nadal pokazuje ciekawe rzeczy.

Co do egzaminow na shodana do u Bhegetto 7. Dan egzaminy wygladaja podobnie choc o pomylkach nie bylo nigdy mowy. Byc moze to jakas polityka masterow zeby ludzi nie zniechecac. Ale fakt z takim podejsciem do egzamonow to nieomal bede sie wsydzil swojego paska, Choc w shotokanie nie jeste jeszcze tak zle bo moze 1. dana zdobyc latwo ale potem jest wystarczajaco ciezko wystarczy wziac liczbe 10. danow i porownac akimkolwiek innym stylem karate, w shotokanie dany nie sa rozdawane na lewo i prawo. zreszta to jak Twoj stopien jest mocy zalezy do Ciebie, jesli olewasz to Twoj stopien zasluguje rownieze zeby go olewac. Rozdawanie danow na lewo i prawo w innych stylach i to jeszcze Polakom ktorzy raczej nie swieca w WKF niestety to jest dopiero nieporozumienie. Ktos wygram MS dwa razy na kzyrz i to pewnie daletego ze przeciwnicy nie dojechali to jest pomylka.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: ...i po seminarium we wrocławiu

shotokanie dany nie sa rozdawane na lewo i prawo


Zdaje sie, że jednak żartujesz.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ...i po seminarium we wrocławiu

Rozdawanie danow na lewo i prawo w innych stylach i to jeszcze Polakom ktorzy raczej nie swieca w WKF niestety to jest dopiero nieporozumienie. Ktos wygram MS dwa razy na kzyrz i to pewnie daletego ze przeciwnicy nie dojechali to jest pomylka.


To nie tak:)
My mamy dwoch sedziow miedzynarodowych, z tego zazwyczaj jest kasa by jeden jechal na zawody rangi MS czy ME, a jesli sedziuje tam w tym czasie np. 5 hiszpanow, 5 francuzow, 5 wlochow, to czego mozna sie spodziewac????
Oczywiscie nie chodzi mi o jakies machlojki, ale np. w eliminacjach jesli jest dwoch zawodnikow na rownym poziomie to naturalne jest ze sedzia wskazuje zawodnika ze swojego kraju, a przy takim rozlozeniu sil sedziowskich...
Choc faktem jest, ze np. francuzi w kumite walcza a polacy sie bija ;)

I jeszcze jedno nie wiem czy dobrze Cie zrozumialem, ale przecierz stopien Mistrzowski w sporcie nie musi isc w parze ze stopniem w sztuce walki i vice versa :)

--
Washi
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ...i po seminarium we wrocławiu

To nie tak:)
My mamy dwoch sedziow miedzynarodowych, z tego zazwyczaj jest kasa by jeden jechal na zawody rangi MS czy ME, a jesli sedziuje tam w tym
I jeszcze jedno nie wiem czy dobrze Cie zrozumialem, ale przecierz stopien Mistrzowski w sporcie nie musi isc w parze ze stopniem w sztuce walki i vice versa :)

stymi stopniami sportowymi to chyba masz racje co do sedziowania to sredni, przynajmniej moim zdaniem. Tak sie sklada ze moim trenerem jest jesden z 'tych sedziow swiatowych' M.P. Ciesielski i wielokrotnie rozmawialem z nim o zawodach na ktorych sedziowal i nigdy nie mowil ze jego zdaniem powinien wygrac Polak. Poza tym sedziowie poziomu swiatowego sedziuja a nie sprawdzaja narodowsc czy przynaleznosc klubowa, wydaje mi sie ze to odroznia ich poziom od innych.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ...i po seminarium we wrocławiu

tymi stopniami sportowymi to chyba masz racje co do sedziowania to sredni, przynajmniej moim zdaniem.


No ja nie mowie, ze od razu mieliby przywozic zlote medale, ale to ze ktos np. w shotokanie bryluje, a na WKF nic nie znaczy to o czyms swiadczy, a zwazywszy na to, ze wlasnie w shotokanie wygrywa z zawodnikami z ktorymi przegrywa na WKF.

Kolejna sprawa to np. mistrzostwa swiata w W Shotokanie w Niemieckim Sarbrucken - wszystkie kategorie wygrali Niemcy!!

To daje sporo do myslenia:)


--
washi
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ...i po seminarium we wrocławiu

Kolejna sprawa to np. mistrzostwa swiata w W Shotokanie w Niemieckim Sarbrucken - wszystkie kategorie wygrali Niemcy!!

To daje sporo do myslenia:)

No fakt daje i to sporo :)
a kiedy to bylo, moze zasiegne jezyka albo obejrze jakies nagrania wtedy sam osadze
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ...i po seminarium we wrocławiu

No fakt daje i to sporo :)
a kiedy to bylo, moze zasiegne jezyka albo obejrze jakies nagrania wtedy sam osadze


O ile mnie pamiec nie myli to 94/95 rok, v-ce mistrzem swiata w kata zostal Marek Kielbasa.


--
Washi
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024