Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy użytkownik - pzdr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Nowy użytkownik - pzdr
Witam wszystkich!!
Jako nowy użytkownik chciałem wszystkich powitać (wymagało to ode mnie mnóstwo odwagi - mój pierwszy post :) ) Mam nadzieję,że zostanę przyjęty do grona :wink: .

Korzystając z okazji napiszę conieco o sobie:
od pół roku trenuję kyokushin, niedługo egzamin na 7 kyu :D . Mieszkam na pradze i to było jednym z powodów wstąpienia do sekcji :wink: , drugi to zainteresowanie wschodem.

Pozdrawiam!!!
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr
Jako że założyłem ten temat, wypadało by zadać pytanie :)

Macie może jakiuś pomysł jak zawiesić worek na drewninej belce, bo słyszałem, że trzeba na jekiejś sprężynie, czy coś, a nie mam ochoty, żeby mi się dach zwalił na głowę :) . I jeszcze jedno - czy worki BUSHI są wytrzymałe, czy nie rozwalą się po miesiącu nawalania?
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr
:) to mogłeś trochę inaczej nazwać temat, bynajmiej witam, co do worka to nie wiem ale łańcuch chyba też sie nada i chodzi tu raczej o to żeby zbyt szybko nie zniszczyć worka. To jak długo worek wytrzyma zależy też od tego z czego jest zrobiony jeżeli się nie mylę.

PS: 7 kyu w pół roku :) Kyokushin jest niezły, ja cziwcze 7 miesiecy (pół roku) i mam 9 niedługo będę miał egzamin na 8 za jakieś 1-2 miechy.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr

7 kyu w pół roku Kyokushin jest niezły, ja cziwcze 7 miesiecy (pół roku) i mam 9 niedługo będę miał egzamin na 8 za jakieś 1-2 miechy.


Ja na razie tez mam 9. Tyle, że wymyślili, że można na niższe (do 7) stopnie zdawać dwa na raz. A ze tak szybko - no cóż, mówią, żem zdolny :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr

Macie może jakiuś pomysł jak zawiesić worek na drewninej belce, bo słyszałem, że trzeba na jekiejś sprężynie, czy coś, a nie mam ochoty, żeby mi się dach zwalił na głowę :) . I jeszcze jedno - czy worki BUSHI są wytrzymałe, czy nie rozwalą się po miesiącu nawalania?

http://www.forum-kul...showtopic=61654
Na forum SPORT, TRENING, ZDROWIE I ODŻYWIANIE był chyba temat o zawieszaniu worków, poszukaj tam.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr
wielkie dzięki

pzdr&resp. - Slaszysz
  • 0

budo_tomekb
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr
W Kyokushin to można na 10 i 9kyu zdawać za jednym razem. Wyżej już tylko pojedyńczo /chyba, że coś się pozmieniało/... .
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr

W Kyokushin to można na 10 i 9kyu zdawać za jednym razem. Wyżej już tylko pojedyńczo /chyba, że coś się pozmieniało/... .


Nic się w tej kwestji nie zmieniło! Sensej Borowiec u mnie na egzaminie mówił, że można przeskoczyć do 9 kyu i tylko wyłącznie takie przeskoki są możliwe. wszelkie dalsze przeskoki to albo wprowadzanie w błąd senseja, które się nei powinno zdażyć (bo są przecież kolejne certyfikaty), albo błąd senseja (to sięnie powinno zdażyć).

znam jeden wypadekkiedy gości próbował oszukać i zdać na 7 kyu z 9kyu. zdał, a gdy się sensej dowiedział, cofnął mu certyfikatna stopień i dła kare bana na 2 najbliższe egzaminy, a sensej w sekcji ostro go za ten numer mordował (bycie przez cały trening partnerem senseja, który jest zdenerwowany, a każde techniki pokazuje dokładnie na gościu jest wyjątkowo nieprzyjemne)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr
Dla mnie ten sensei to jakiś oszołom, skoro nie skontrolował chłopaka a ten zdał egzamin to nie widzę żadnej przesłanki do cofania czegokolwiek. Umiejętnosci się liczą a nie papier.
Dekiel jakiś, ale to widać takich sporo jest... jak ten pies ogrodnika.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr
I to jeszcze Borowiec 8O
Sorry, miałem o nim zdecydowanie, ale to zdecydowanie lepsze zdanie...
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr
Gościu podobnież twierdził że z warszawy, nawet podał z jakim sensejem, borowiec zaraz po egzaminie zadzwonił do tego senseja i wyszło na jaw...
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr
Wg. naocznych światków gościu kombinował z kata (patrzył się na innych) i starał siędobrze prezentować...

ps. to się stało chyba 8 lat temu i to był jedyny przypadek, teraz już ludzie są ostro sprawdzani, a sensej bardzo rygorystyczny i pilnuje dokładnie wszystkich, jedna pomyłka z jodan uke i juz mnie nie puścił na 9 kyu (miałem pecha, stałem bezpośrednio przed nim, a jak p[o tem stwierdził wyglądałem nqa kogoś kto więcej umie, zawiódł się i dał mi 10 kyu, do tego jeszcze złamałem kilka zasad z etykiety dojo i chyba też o to się wkurzył, bo wymieniał też punkty etykiety dojo.)

pps. sam się dziwie.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr
A nie to już jest oszustwo w pełnej krasie. Swoją droga widać tutaj pęd do stopni.
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr
o tym krążą legendy przy okazji egzaminów... u nas goście czasami lansuja text że przeszedł do tsunami... jajca sobie z niego robią od 8 lat.. to chyba jest jeszcze większa kara za takie oszustwa, co?
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr
Nie wiem co sądzic o tym skakaniu, dodam, że chodze do Gruby (to znaczy ogólnie do jego sekcji) i tak mi powiedziano, że od niedawna mozna tez wskoczyć wyżej, ale jak juz napisałem tylko do 7. Może rzeczywiście wydawać się to dziwne, ale z drugiej strony jak ktoś umie na ta 7, to dlaczego nie?
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr
dla mnie kara za oszustwo jest oczywiska, skłamałeś więc kara, ale cofanie gościowi stopnia, to drwina z egzaminu, bo albo przepuszcza się gości za to że umieją, albo za to że regularnie płacą za treningi. moim zdaniem nie powinno być zakazu zdawania na jakikolwiek stopień. jeśli gość po roku umie na 7 kyu, to pozwolić mu zdawać na 7 kyu. przecież jeśli ktoś uczy się szybciej, to w każdej szkole pozwalają mu szybciej uzyskać upragniony tytuł
potępiam pęd za stopniami, tak jak potępiam przepychanie przez egzaminy, bo koleś może się zniechęcić i przestać płacić, albo sekscję zmienić
pozdrawiam wszystkie uczciwe stopnie
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr
Caly ten ped za stopniami jest po prostu bez sensu....
Ja pamietam, ze jak bylem w podstawowce to wtedy sie wszyscy podniecali, ze ten i ten ma tam jakis stopien w tej czy innej sztuce walki.
Ale wtedy to mielismy po 12,13 lat.

Dla mnie osobiscie to nie ma znaczenia kto jaki ma stopien. Moze sobie ktos nawet sam nadawac i co mnie to obchodzi.I tak liczy sie tylko to, co zaprezentuje w walce, co prezentuje soba i w ogole co potrafi, a nie jaki ma kolor pasa.

Ktos oszukal. Jego glupota, jego strata i jego pech. Kogo taki ktos oszukuje? Sensei? Nie, siebie.

To tak samo jak na treningu sensei mowi, robimy 100 pompek. I co? To ze nie zrobie sto tylko 50, to znaczy ze sensei oszukalem? Nie sadze, po prostu na swoja szkode dzialam. Ja tak przynajmniej uwazam...
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr
popieram. Mam w sekcji chłopaka, który jest strasznie ambitny i obraz się jak ktos go pokona, szczególnie niższy stopniem. Nie potrafi przyjąć do wiadomości, że ktoś kto ma nizszy stopień może coś umieć. A ja chciałbym iść wyżej, żeby móc się rozwijać, ci wyżsi stopniem maja po prostu ciekawsze zajęcia.
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr
oj... temat leci w złą stronę. ogólna konkuzja jest taka, że pogoń za stopniami jest zła, a co umiemy, to my wiemy i nie ma tutaj znaczenia pasek, a oszutstwo takie to oszustwo samego siebie.

A teraz odpowiem na temat zamocowania worka:

Osobiście zrobiłem sobie worek taki na jaki nazwa makivara wskazuje, czyli słoma odpowiednio zwinięta, związana sznurkami, owinięta w skórę ze starego plecaka. ta konstrukcja jest przywiązana linką holowniczą do drzewa (10 letnia śliwka). takie rozwiązanie jest fajne, zwłaszcza śe koszt mały, a można tak makivare wyprofilować, aby symulowała kształt zawodnika (mi to się nie udało, bo musiał bym robić modele, a nie chce mi się), jak się obłoży tak całe drzewo do wysokości 2m, to można ćwiczyć prawie wszystkie ciosy
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy użytkownik - pzdr

oj... temat leci w złą stronę. ogólna konkuzja jest taka, że pogoń za stopniami jest zła, a co umiemy, to my wiemy i nie ma tutaj znaczenia pasek, a oszutstwo takie to oszustwo samego siebie.


:) zgodzę się z tym że w moim wypadku (i pewnie nie tylko) w miarę normalne kumite zaczyna się od 6 kyu, więdz pogoń za tym stopniem jest mym celem, a reszta jak się da.

Co do makiwary :) ciekawy pomysł, pod warunkiem że nie było by mnie widać z każdej strony ulicy (płot z desek to nie parkan), heh bo ludzie różnie reagują 8O lub :twisted: , ale co za problem zrobić makiwarę wiszącą :wink: (heh i tak lepsze to niz wywalić grubo ponad 100 zł na jako taki worek)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024