Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nogalski/ full contact karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Nogalski/ full contact karate
Czy wiecie coś wiecej na temat federacji full contact karate zakładanej przez Waldemara Nogalskiego??

pozdr.
Mariusz
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Nogalski/ full contact karate
8O Odchodzi z Shotokan ? Ale jaja... 8O
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Nogalski/ full contact karate
Nogalski nie był zły, ale z tym full contact to chyba jednak lekko przegiął.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Nogalski/ full contact karate
Caly czas jest to w fazie zalatwiania pozwolen, statutow, rejestracji itp walki z biurokracja. Powolutku jednak idzie do przodu i moze w koncu sie uda to zalozyc. Z zalozenia mialby to byc Polski Zwiazek Karate Full Contakt, nie federacja czy stowarzyszenie tylko wlasnie zwiazek... i to sie okazuje strasznym problemem organizacyjnym.
Co do zasad walki to jeszczenie wiadomo do konca, mialaby to byc formula zblizona do K1, walki na macie, szczeki, rekawice, low kick, moze lokcie i kolana (choc to pewnie nie przejdzie). Udzial moglby wziasc kazdy kto cwiczy karate, niezaleznie od stylu. Organizacja zawodow, mistrzostw Polski itp.
Ponoc sa ludzie chetni do wziecia udzialu w takich walkach, kilka klubow tez wyrazilo chec, plany sa... a co wyjdzie to sie okaze.
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Nogalski/ full contact karate

Nogalski nie był zły, ale z tym full contact to chyba jednak lekko przegiął.


Dlaczego?
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Nogalski/ full contact karate
Czytalem w Budokanie wywiad z Nogalskim. Mowil, ze jakis czas temu na nowo odnalazl sie w thai boksie. Podobno tez prowadzi sekcje thai boksu.
Co do pomyslu, wydaje mi sie fajny. Zwlaszcza, ze zabral sie za to ogolnie szanowany karateka.

Pozdrawiam
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Nogalski/ full contact karate
Tak prowadzi sekcje Thaiboxu. Swoja droga powinien nazwac ja poprostu full conatct jarate czyz jakos tak bo sam thaia nie trenowal chyba. Ale mniejsza z tym. Fajnie by bylo gdyby mu sie udalo choc moi znajomi jego wychowankowie twierdza z etrenerem jest swietnym ale organizatorem kipskiem. Jak to jest - czas pokaze
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nogalski/ full contact karate

Co do zasad walki to jeszczenie wiadomo do konca, mialaby to byc formula zblizona do K1, walki na macie, szczeki, rekawice, low kick, moze lokcie i kolana (choc to pewnie nie przejdzie). Udzial moglby wziasc kazdy kto cwiczy karate...


A jaki profil w tej chwili maja treningi u Nogalskiego, mam na mysli oczywiscie te z shotokanu, jego zawodnicyu nadal startuja na zawodach w shotokanie (moze to nie powazne pytanie, ale ostatnio nie jestem w temacie) i na co zwraca wieksza uwage, jesli chodzi o przygotowanie do zawodow, kata czy kumite??

--
Washi
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Nogalski/ full contact karate
Profil zdecydowanie w strone realnosci technik, skutecznosci, full kontaktu.
Co do zawodow sportowych w shotokanie to nie wiem. Kilka osob z mlodszej grupy faktycznie bierze udzial w takich zawodach, zarowno w kumite jak i kata. Jednak na co Nogalski zwraca przy tym uwage to nie mam pojecia... pewnie na to zeby wygrac :D
Jednak nawet osoby biorace udzial w zawodach sportowych shotokanu, na codzien robia na treningach to co wszyscy: tarcze, worki, rekawice, sparingi, duzo elementow Muay Thai i boksu.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nogalski/ full contact karate

Profil zdecydowanie w strone realnosci technik, skutecznosci, full kontaktu.
Co do zawodow sportowych w shotokanie to nie wiem. Kilka osob z mlodszej grupy faktycznie bierze udzial w takich zawodach...


Czyli co do zaawansowanej grupy to mozna powiedziec, ze w zawody sie nie bawi??


--
Washi
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Nogalski/ full contact karate
Starsza grupa jest starsza glownie wiekowo :D
W mlodszych grupach sa osoby zaawansowane bawiace sie w zawody sportowe shotokanu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024