Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kyokushin a Shotokan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan
do mnie natomiast przyszedl kiedys na trening taki gosc z Kyokushin ze niby to maly kontakt jest i chce zobaczyc, jak Sensei zrobil Randori to juz gosc wiecej nie przyszedl (moze przez zlamany nos ;) ) co klub to obyczaj ;)
  • 0

budo_daric
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan
Mae geri to mae geri,bez względu na szkołę karate,róznice widac w innej technice np. mawashi-w point karate,shotokanisci ukrywają kopnięcie ,noga wychodzi jak do mae geri a zakonczenie jest jak w mawashi,ruch jest ukryty w ten sposóbi przeciwnik nie spodziewa sie takiej techniki,jest tez szybszą techniką niz silne zamachowe mawashi stosowane przez innych karateków.
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan
u nas w klubie mae geri jest mozna powiedziec nieoficjalnie podzielone na dwie wersje. Pierwsza to mae geri wykonane pozadnie z biodra ktore ma na celu wcisnac sie w przepone badz zoladek przeciwnika tak jakby sie go odpychalo natomiast druga wersja to bardziej szybki strzal z kolana wedlug mnie najlepiej sprawdza sie na jodan. Osobiscie jesli chodzi o chudan to jestem zwolenikiem tej pierwszej wersji mae geri poniewaz pieknie sie sprawdza w odepchnieciu od siebie jakiegos natreta :)

OSU!
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan

u nas w klubie mae geri jest mozna powiedziec nieoficjalnie podzielone na dwie wersje


mae-geri ke-komi --> penetracja przeciwika, z reguly wykonywane jako technika konczaca kombinacje; odpowiednik gyaku-zuki

mae-geri ke-age --> szybki snap, na poczatku kombinacji; odpowiednik kizami-zuki

pozdrawiam!!
Michal
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan
no o to chodzi ale z opisem Twoim lepiej wyglada :)
  • 0

budo_mirekl
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan
az nie moglem sie powstrzymac ....
Yarek bodajze napisal, ze yoko-geri jest bardzo nieskuteczna technika ....
co to za bzdury i herezje !?

widziales Mistrzostwa z Tokyo z 94 i to piekne yoko (akurat mi nazwisko na smierc wylecialo - gosc byl znany bo pieknie kopal cos a'la oroshi) ??
skasowal jednym strzalem na jodan ...

wiele bylo takich sytuacji ... ale do tego trzeba ladnie wychodzic z biodrem, a nie jakies tam pitu-pitu ...

uwazam, ze yoko jest swietna technika, i dobrze wykonane zaskakuje ...

najlepszego, Mirek
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan
A czytać umiesz ?
Napisałem, że yoko geri keage z shotokanu to totalnie nieskuteczna technika i stoje przy swoim.
Tak w ogóle ta technika nie ma niczego wspólnego z yoko geri z kyokushin, zwanego w shotokan yoko geri kekomi.
  • 0

budo_mirekl
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan
aaaaa,
no skoro uzywamy (po czesci zapomnianych juz zreszta) keage i kekomi .. no to laskawie po czesci sie zgadzam ...

podsumowujac - uwazam ze w kyokushin yoko geri jest ok...
no, to tyle ..

aaa, i nie zacietrzewiajcie sie Panie ....
toc to tylko dysputy ....
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan
Tak myślę, że w zasadzie nie ma o czym dyskutować.
A istotnie yoko geri i yoko geri po obrocie naruszyło nie jednego zawodnika w kyokushin :)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan
:) taki mały aneks joko-geri-kage używa się w fudokanie (więc i pewnie w szotokanie) w zasadzie tylko w kichonie i kata w walce stosuje sie wersję kekomi. Więc niebardzo widzę tutaj różnice.
  • 0

budo_saikono
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dągrowa górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan
Po jakiś 5 latach treningu przestaje się zwracać uwagę na takie szczegóły. Według mnie różnice w wykonywaniu technik nie mają najmniejszego znaczenia i spory na tej płaszczyźnie są absurdalne (nie mówię że tu ktoś się spiera i chce udowodnić wyższość jakiegoś stylu nad innym). Uważam że w walce to czy się kopnie kogoś chusoku czy kakato w ogóle się nie liczy... mowię o realnej walce. Według mnie jedynym obiektywnym punktem odniesienia jest kumite... jeżeli trenujesz kyokushin a będziesz walczył z kickbokserem, to będziesz walczył identycznie jak on, jeżeli będziesz walczył z zapaśnikiem to też to będzie miało dużo wspólnego z kickboksem... prawdziwa wolne kumite udowadnia że tak naprawdę istnieje tylko jeden rodzaj walki w stójce... nawet ci z wushu walczą jak kickbokserzy :wink: ... p.s. tylko gruboskórni tradycjonaliści ograniczają się do jednego stylu (jeśli kogoś obraziłem to przepraszam)
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan

ysle ze w mae-geri roznice moga wystapic nawet w tym samym stylu, sposob w jaki 'my' wykonujemy mae-geri na treninach wyglada nastepujaco:
stajac w pozycji przedniej z lewa noga z podnosimy tylna noge podkurczajac jednoczesnie stope do uda palce zadzieramy do gory tak zeby kopnac podbiciem, kolano powinno byc uniesione jak najwyzej i powinno selowac w brode napastnika. To co nastepuje po tym zalezy od tego czy kopiemy keage czy kegomi, osobiscie wole pchniecie biodra.
Warto zaznaczyc ze w identyczny sposob zaczynamy kopniecie mawashi-gehi i ura-mawashi-geri

a i jeszcze moj styl to shotokan ale z duzymi wstawkami shito-ryu

TY RACZEJ OPISUJESZ YOKO-GERI,a NIE MAE-GERI...
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan

TY RACZEJ OPISUJESZ YOKO-GERI,a NIE MAE-GERI...


nie to jest mae-geri ktore tez moze byc z wmachu lub z pchnieciem biodra
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan
zawsze myślałem, że tylko yoko geri ma kopnięcia kage i kekomi... :?:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan
no to sie dowiedziales czegos nowego ;)

kiedys przyjechal do nas na oboz kyoka koles z shotokanu - i robil oczy, ze nikt nie wie, co to kekomi i keage (ja wiedzialem, bo sobie przeczytalem jakas ksiazke, Milkowskiego chyba)...

u nas maegeri to bylo kekomi od poczatku do konca i wiekszosc nawet nie wiedziala, ze jest cos takiego, jak "kekomi" - tylko kopala takie "wbijajace" maegeri ;)
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan
o ile w wypadku yoko-geri skutecznsc wersji keage jest dyskusyjna o tyle w mae-geri jest wg. mnie oczywista. Czesto uzywa sie tego kopniecie do wykopywania broni z reki albo do kopa w jaja w b;iskim dystansie, moze znacie je pod inna nazwa jak np. kin-geri albo podobnie
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan
powiem Wam wiecej istnieja rowniez dwie odmiany ushiro-geri keage i kegomi to drugie spewnascia znacie, te pierwsze znam tylko jako kopniecie w jaja lub w rzebra kleczasego z tylu przeciwnika
  • 0

budo_hebi
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan

Po jakiś 5 latach treningu przestaje się zwracać uwagę na takie szczegóły. Według mnie różnice w wykonywaniu technik nie mają najmniejszego znaczenia


I tak, i nie. Są jednak ewidentne różnice między stylami, takie jak wysokość pozycji, ustawienie pięści przy tsuki czy wprzewaga wysokich lub niskich kopnięć. Mnie też to interesuje, więc postawiłabym jeszcze raz pytanie z początku wątka, dodając do Shotokanu i Kyokushinu jeszcze Shorin-Ryu.

Np. jako wyróżniające Shorin-Ryu podaje się ustawienie pięści podczas tsuki - pięść jest skręcona pod kątem 45 stopni (taka pięść jest na emblemacie Shorin-Ryu).

A poza tym witam 8)
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan
w shorin w kopnięciach wyprowadza się nogę na wprost
garda teoretycznie jest naprzemienna, chociaż to nie ma znaczenia, bo garda w karate jaka jest każdy widzi...
można złapać gościa za szmaty i przewrócić, byle to nie przeobraziło się w szarpaninę, limit jest chyba 5 sekund
również witam
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin a Shotokan
Generalnie rzecz biorac techniki wykonywane na ulicy przez przecietnego karateke beda wygladaly podobnie. No ale skoro mowa o roznicach czysto stylowych, ktore na treningu widac to ja bym wymienil
w shorin-ryu - nie ma rozroznienia na keage i kekomi przy żadnym kopnieciu, nie ma ura mawashi, generalnie kopniecia wykonywane sa palcami, natomiast jak powiedzialem na poczatku ulica to weryfikuje :-) , chociaz jak ma sie buty na nogach :twisted: :)
z roznic pomiedzy shotokan a shorin to z mojego osobistego doswiadczenia moge powiedziec, ze nie przywiazuje sie takiej skrupulatnej uwagi czy stoje tak czy tak czy moze powinienem stope miec 2 cm dalej a kolano bardziej zgiete itp, mam nadzieje, ze w maire jasno sie wypowiedzialem
a ushiro geri kopie sie jeszcz einaczej niz w shotokan, bardziej pod katem i raczej krawedzia a nie pieta (uogulniajac takie yoko do tylu lekko pod katem)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024