Skocz do zawartości


Zdjęcie

powiedzcie mi prosze was karatekow...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_jankes
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

powiedzcie mi prosze was karatekow...
chlopaki powiedzcie mi cos na temat karate okinawskiego dostalem propozycje na wyjazd 5 dniowy za 350 zl treningi karate okinawskie i samoobrona na bazie tej sztuki walki powiedzcie mi na czym polega ten styl jak wygladaja treningi i czy sie to oplaca
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzcie mi prosze was karatekow...
Karate ? W 5 dni ? mam nadzieję, że traktujesz to wyłącznie poglądowo, a nie żeby się czegoś nauczyć szybko i za niewielkie pieniądze.. ?
  • 0

budo_jankes
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzcie mi prosze was karatekow...
nie :D poprostu chcialem sie dowiedziec z czym to sie je (czego moge sie po tym spodziewac) to co trenuje mozna najtrafniej nazwac MMA (najwiecej BJJ)
dzieki za odpowiedz
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzcie mi prosze was karatekow...
:roll: czy ja wiem kopać w krocze, walić z łokcia i kolanka mogą, wsadzać palce w oczy, dusić przy użyciu kilku palców. nauczyć w 5 dni ale do tego nie potrzeba kursu :) tylko najwyżej pare dobrych zdjęć żeby sprawy techniczne załatwić (oczywiście poza duszeniem), chyba że będą tam elementy np. judo. Chociaż kto wie mogę sie mylić, w zasadzie jeżeli byście odstro przez te 5 dni czwiczyli to można by jeszcze jakieś kopnięcie opanować w stopniu "podstawowym zadawalającym". Chociaż dodatkowo mogą tam uczyć podejścia do walki co i w jaki sposób robić, no i praktyka z ochraniaczami rzecz jasna może być. Ale 350 zł? Lepiej poszukaj jakiegoś Combatu u siebie i za tą kasę opłać treningi, raczej lepiej się opłaci, bo będziesz miał więcej godzin jeżeli się nie mylę treningu, pozatym nie wiadomo jacy goście mogę to prowadzić moze chcą tylko kasę zedrzeć, a moze nie moze sie mylę.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzcie mi prosze was karatekow...
karate z okinawy...
to tak jak byś powiedział mogę kupić samochód z niemiec. przyznasz że między trabantem, a mercedesem różnica jest.
czy mozesz napisać kto (nazwisko i styl) i dokąd ten wyjazd organizuje?
pozdrawiam
jeśli chcesz dowiedzieć się z czym jeść okinawę to przeglądnij forum dotyczące shorin-ryu, goju-ryu, uechi-ryu
artur
ps. wnuk nie ma racji pisząc o wsadzaniu palców w oczy, kopaniu w krocze itd, a co znaczy "elementy judo" to już kompletnie pojęcia nie mam. mam wrażenie, że dla ludzi z KK każde złapanie za karategę jest "elementem judo".
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzcie mi prosze was karatekow...
Jeśli trenujesz MMA to stawiam dolary przeciwko guzikom, że tradycyjne style (np. okinawskie) nie spodobają Ci się :)
  • 0

budo_jankes
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzcie mi prosze was karatekow...
lubie polskie zlotowki a najbardziej uwielbiam funty( najwyzszy kurs) :)

dzieki za odpowiedzi jesli chodzi o mnie to za 350zl kupilbyms obie rekawice(kwona) i mialbym jeszcze z czego zaplacic za 5 miesiecy treningow (40x5) chcialem sie tylko dowiedziedziec co to i co sie z tym je tak z ciekawosci, szkola organizuje taki wyjazd za 350 + wlasny transport wiec bylem ciekaw. instruktor z tego obozy(czy jak kto woli kursu) nazywa sie bodaj Matys , Matysek Matysiak jakos tak :) i ma podobno 2 dan w czym nie pamietam :)
trenuje w woli sprostowania trenuje MMA zrzeszone w miedzynarodowej organizacji karate wszechstyli a treningi to samo BJJ Vale Tudo i 2 razy w tygodni tajski lub zwykly boks i sparingi (to co tygryski lubia najbardziej) :)
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzcie mi prosze was karatekow...
Wszystko co pytasz znajdziesz w necie ,a przez 5 dni kazdy trener moze Cie tylko zniechecic do kazdego stylu.Co to za pomysl karate w 5 dni ,napisz kto gdzie kiedy?
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzcie mi prosze was karatekow...

Wszystko co pytasz znajdziesz w necie ,a przez 5 dni kazdy trener moze Cie tylko zniechecic do kazdego stylu.Co to za pomysl karate w 5 dni ,napisz kto gdzie kiedy?


8O Ludzie!!! Nie organizujcie seminariow!!!!
Zniechecicie ludzi!!!!
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzcie mi prosze was karatekow...

8O Ludzie!!! Nie organizujcie seminariow!!!!
Zniechecicie ludzi!!!!




Seminarium z dobrym prowadzacym jest b.pouczajace mozna sie wiele nauczyc i ciekawych ludkow spotkac. np.z Funakoshim (Wroclaw 19-20-21, 03 -2004)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzcie mi prosze was karatekow...

ps. wnuk nie ma racji pisząc o wsadzaniu palców w oczy, kopaniu w krocze itd, a co znaczy "elementy judo" to już kompletnie pojęcia nie mam. mam wrażenie, że dla ludzi z KK każde złapanie za karategę jest "elementem judo".


Kiedy ja już któryś raz z rzędu :) mówię że nie trenuję karate Kyokushin, a co do techniki podcięcia którą miałem na myśli to nazywa się ona De ashi barai i pochodzi z judo.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zaś co do kopania w krocze itp. :) to tylko tak sobie gadałem bo nie wiem czego można w 5 dni nauczyć, spójrz na moją minkę.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzcie mi prosze was karatekow...
wnuk - zgadzam się, że w 5 dni to nic nauczyć nie można, ale nie o to chyba w seminariach chodzi, by ktoś po 5 dniach mistrzem wychodził. zareagowałem, bo miałem wrażenie, że utożsamiaż okinawskie karate z waleniem po oczach, jajkach i bóg wie czym jescze :)
pozdrawiam
ps. link do stronki o judo zaaajebisty!
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: powiedzcie mi prosze was karatekow...
Heh :) to po oczach to raczej mi się z tsunami no i należy pamiętać o tym żeby być humanitarnym i umyć najpierw ręce (chociaż niektóre combaty również kożystają z tej techniki), a w krocze to chyba każdy potrafi. Bynajmiej czasmi pisze niektóre teksty trochę niejasno.

PS: dzięki :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024