Skocz do zawartości


Zdjęcie

HONOR - ważna rzecz??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_nseal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, czasami Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
Można podejść do tematu inaczej i przeczytać kodeks Boziewicza :)
  • 0

budo_air fighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SOSNOWIEC

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
Dobrze powiedziane że każdy może na swój sposób definiować honor! Ale według mnie siła czy obicie nie ma tu nic wspólnego z honorem! Myśląc tak człowiek słabszy od nas nie ma honoru czyli pozbawiony jest wartosci która powinna byc dla każdego najważniejsza! Co do żołnierzy to w sumie płacą im za to i nie powinni mieć nikomu za złe że mogą umrzeć bo wiedzieli co robią zostając w woju ponad normę! A umierania za ojczyznę też tu za bardzo nie ma nic wspólnego bo jak narazie uczestniczą oni tylko w misjach pokojowych za granicami. jak dla mnie najwspanialszym kodeksem honorowym jest kodeks samurajski- BUSHIDO! Ludzie ci są dla mnie wzorem i nazawsze nim pozostaną!
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
Honor dla mnie to zasady którymi się kieruję-dlatego nikt nie moze mnie pozbawić Honoru za to mogę sam się go pozbawić!!!

kiedyś usłyszałem takie zdanie od starego żula

"kooniu ludzie muszą ciebie śię albo bać albo sznować bo się inaczej wódki za darmo nigdy nie napijesz"
i tak też staram się w życiu postępować :!:
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??

dla mnie najwspanialszym kodeksem honorowym jest kodeks samurajski- BUSHIDO!


ciezko w dzisiejszych czasach sie do niego stosowac...
  • 0

budo_air fighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SOSNOWIEC

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
Napisałem że jest najwspanialszym kodeksem horowym! Nie że łatwo czy trudno się do niego stosować..poza tym "jak Cię widzą tak Cię piszą" więc każdy może postrzegać nas w inny sposób i to co dla nas jest honorowe ktoś może odbierać jako słabość a ktoś inny jako głupotę! A i tak wszystko co najważniejsze pozostanie w sercu!!!!
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
no nie wiem czy zasada bezwzględnego posłuszeństwa względem pana to takie wspaniałe jest, moim zdaniem obdziera z godności, zabija sumienie i człowieczeństwo
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
Dyskusja o kodeksie Bushido w dziale ulica 8O :D :)
Caly ten kodeks to fikcja niestety, taka proba wybielenia samurajow. To taki kodeks zyczeniowy "jak powinno byc" a nie "jak bylo". 8) :D
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??

Napisałem że jest najwspanialszym kodeksem horowym! Nie że łatwo czy trudno się do niego stosować..poza tym "jak Cię widzą tak Cię piszą" więc każdy może postrzegać nas w inny sposób i to co dla nas jest honorowe ktoś może odbierać jako słabość a ktoś inny jako głupotę! A i tak wszystko co najważniejsze pozostanie w sercu!!!!


alez ja nie mialem na celu jakies obrazenie ciebie czy zaprzeczenie twojej wypowiedzi... po prostu stwierdzam fakt ze swiat bylby piekny gdyby ludzie tak postepowali... co prawda nudny jak flaki z olejem ale zawsze piekny :P....
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
"TERAZ ZA BYCIE HONOROWYM DOSTAJE SIĘ W PYSK! można być honorowym wobec babci ale jak przepuścisz kogoś w szkole to odrazu jesteś ciotą! nie ma dziękuje, przeprazam, a takie słowa nie gryzą ani nie są ujmą! a jeśli już się coś takiego zrobi albo powie to nawet sie nie usłyszy dziękuje bo każdemu się wydaje że to mówi jakiś kosmita! teraz najbardziej powżane są osoby chamskie, kozacy i goście którzy mają plecy na całe miasto a sami są ciotami i przed takimi każdy chyli głowę! HONOR i OJCZYZNA to podstawa ale nie każdy potrafi to docenić albo uważa to za słabość POZDRAWIAM"

Dokładnie, te słowa najbardziej oddają to, co chce powiedziec.
U dziszejszej młodzierzy za byciem honorowym dostaje się w pysk, jesteś uwżany za "ciote", aja komus powiesz "proszę" lub "przepraszam" to patrzą na Ciebie jak na jakiegos odmieńca... . Walka jeden na jednego?
Buhahahah, moze juz nic na ten ntemat nie napisze... . Pru z Panów pisze, ze jakby ktos im brzydko powiedział to by nie odpuscili, to bardzo fajnie z tym , że:HISTORI Z ŻYCIA WZIETA!!!
-jest typ małe gówno, do zabicia jednym strzałem(w moim wieku)
-chodzi i wyzywa, kozakuje nie miłosiernie.... .
I według tego co Panowie mówia takiego powinno sie znokałtować, tylko, jesli przykładowo ja bym cos typowi zrobił to koledzy typa by mnie rozjechali, lekko mówiac. Nie małbym żucia i w szkole i na osiedlu... .
I w takiej sytuacji, nic zrobic sie nie da. A np. zapierniczanie za 600zł misiecznie to jest honor?

Pozdr.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??

A np. zapierniczanie za 600zł misiecznie to jest honor?


Jeżeli to uczciwa robota to tak, żadna uczciwa praca nie hańbi, honoru nie mają ci przez których dostaje sie taką a nie inną pensję.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??

nie wiem czemu tak czesto utozsamia sie honor z tym ze jak ktos bedzie do pyskowal skasuje mu ryj . moja interpretacja jest nastepujaca:
a) czlowiek honorowy w takiej sytuacji moze spokojnie to zignorowac. osoba, ktora bez powodu mnie prowokuje i probuje obrazic nie jest w stanie mnie obrazic, po prostu smiec nie jest osoba na tym samym poziomie, urazic moze mnie osoba ze zdaniem ktorej sie licze


Tyle,że tak potraktowany (z góry) dres na 90% rozpocznie konfrontację. Oni tak mają, że nienawidzą jak się ich uważa za coś gorszego (słusznie zresztą :) )
  • 0

budo_pinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: HONOR - ważna rzecz??
"Człowiek o nazwisku Takagi wdał się w dyskusję z trzema wieśniakami z sąsiedztwa. Dyskusja przerodziła się w bójkę, w której został on pobity. Gdy powrócił on do domu, jego żona zapytała go: „ Czy nie zapomniałeś czasem o sprawie honorowej śmierci?”.

„Z pewnością nie”, odparł. Jego żona powiedziała wówczas: „ Tak, czy inaczej, człowiek umiera tylko raz. Z różnych rodzajów umierania, zgon z powodu choroby, śmierć w bitwie, sepppuku lub bycie ściętym, są honorowe. Haniebna śmierć byłaby wstydem i z pewnością wieść o niej wyszłaby na jaw.” Po tych słowach żona wyszła na zewnątrz, jednak po chwili wróciła, ostrożnie położyła dzieci spać, przygotowała parę spodni i ubrała się, jak do walki.

Gdy zapadła ciemność, powiedziała do męża: „ Wyszłam na zewnątrz, by rozejrzeć się po okolicy. Wydaje mi się, że ci trzej wieśniacy zebrali się w jednym miejscu, aby wspólnie przedyskutować całe zdarzenie. Teraz jest właściwy czas do działania. Chodźmy szybko!”.

Po tych słowach wyszła wraz z mężem, idąc przed nim z palącą się pochodnię w dłoni. Każdy z małżonków dzierżył jeden miecz. Włamali się oni niespodziewanie do chłopskiej chaty, runęli na wieśniaków i rozproszyli ich. Kobieta i mężczyzna, ramię w ramię, ruszyli do walki tnąc i zabijając dwóch mężczyzn, a jednego z nich raniąc. Mężowi polecono później popełnić seppuku."
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024