Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak cwiczyc?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?
no poczatkujacy to ja nie jestem choc zaawansowany tez bym nie powiedzial. Zaczolem treningi karate we wrzesniu 2001, miesiac pozniej dorzucilem do tego Jiu-jitsu system Combat 56 i tak juz zostalo. Obecnie mam treningi karete pn. 2 godz a w sr,czw i sob 1,5 h, combat we wtorek i czwartek po 1,5 h. w soboty dodatkowo cwicze 2 gdzo przed treningiem na silowni na worku lub cos z partnerem, codzien robie przynajmniej 50 seiken ale zazwyczaj wiecej,niedziele czasem mam treninegi w berlinie z tamtejsza kadra, staram sie zbierac znajomych z rozych sztuk i uczyc sie od nich kiedy tylko jest czas (glownie w weekendy) jezdze na wszystkie zrupowania na jakie mam mozliwosc, cwicze tak jakby kazdy trenineg mial byc ostatni, plywam, jezdze na rowerze, biegam, codzien przn 0,5 staram sie sam w domu cwiczyc n awiecej mi czas nie pozwala bo student jestem a jeszcze trzeba na to wszystko zarobic, kosztuje to nie malo. Moim najwieszym bolem jest to ze przynajmninej 50% moich sil idzie na to zeby zorganizowac jakis treningi. Czesto musze sam ciwczyc, staram sie jak moge ale czasem przeginam, po ostatnich wakacjach do tej pory biore zastrzyki w kolana bo przegiolem z trenowaniem. czesem za mocno sie wczuje jak uderzam i w efekcie 4 razy mialem zwichniety prawy bark nic przyjmnego. Ale jest mi malo musze wiecej tylko bije sie ze znowu cos przegne, nie mam jednego trenera do innych klubow raczej sie nie wybiore choc o ty myslalem. Tylko kurcze ile bym dal zeby miec jakiego kogos kto by czowal nademan i pokazywal bledy bo lustro wszystkoego nie powie.
ech....
;)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?
Skończ studia, jeżeli masz szansę to naucz się płynnie anglika (kurs- wycieczka 14 dniowy) i spróbuj na początek trochę japońskiego, a potem do Japoni na okinawę i poszukaj sobie jakiegoś senseja albo zapisz sie do paru szkół karate naraz (tns sam styl czy jak kto woli skzoła).

PS: Heh na japonistykę jest 20 osób na jedno miejsce ja cie.... bez komentarza :?
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?

PS: Heh na japonistykę jest 20 osób na jedno miejsce ja cie.... bez komentarza :?


Nie przesadzajmy. Na UJ w tamtym roku było tylko 12 osób mniej wiecej tak samo jest w Wawce i w Poznaniu :) Trzeba próbować! :)
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?
myslalem o japoni ale to raczej marzenia ale nad jezykami tak czy siak trzeba popracowac, 2006-2008 bedzie wymiana stypendialna z Japonia moze sie zalapie ;) Znacie osobiscie kogos kto wyjechal do Japonii zeby cwiczyc Karate? Nie wiem czy z moim stazem w karate warto juz teraz szukac innch szkol w moim miescie poza tym choc mojego stylu jest sporo to znam troche te kluby i niechcialbym cwiczyc tam raczej, jedyny klub jaki mi sie spodobal jest z innego stylu ale nie wiem czy ewentulanie gdybym sie zdecydowal tam uczeszczac czy to przynioslo bu mi korzyscie z uwagi na odmiennosc styli, co myslicie??
  • 0

budo_exkyokushin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?
Karate to styl zycia moj drogi. Tego sie nie umie, to sie czuje... Karate nosisz w sercu i w głowie. To nie tylko kihon czy kata. Jak bedziesz mial zapał i checi to sie dowiesz, słowami trudno to opisac. Pozdrawiam. Ale pamietaj to długa droga...
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?
wiem ze druga, wiem ze ciezka, mysle ze mam to w sercu ale boje sie ze zocze, zbyt wilu widziale jak zbaczalo ja nie chcem chcem kazdy dzien temu poswiecic ale jak to robic z glowa?
  • 0

budo_exkyokushin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?
Trenuj, trenuj,trenuj i jeszcze raz trenuj. Niepytaj sie nikogo ile masz trenowac. Trenuj ile morzesz, odzywiaj sie prawidlowo a nic sie nie stanie. Piszesz ze wielu zboczylo z tej drogi, ale musisz wiedziec ze prawdziwy karateka nigdy nie zboczy z drogi ktora jest dla niego jedyną... Jesli jedyną nie jest to on nie jest karateką!
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?
w ten sposob to nigdy nie mozna powiedziec ze jest sie karateka bo ciagle mozna zoboczyc, problem w tym ze w karate przynajmniej w polskim wydaje mi sie ze zle sie dzieje co mi coraz mniej podoba
  • 0

budo_exkyokushin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?
Karate moze sie podobac i mozna je kochac, ale niekoniecznie mozna kochac system organizacyjny. Czego sie obawiasz dokladnie? Jakiego zboczenia sie boisz?
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?
coraz bardziej treningi prowadzone sa pod zawody, coraz bardziej sa latwe mniej zwraca sie uwage na szczegolu ktore z karate czynia to czym jest. Zawody ok ale nie tylko zwody, przykladowo kumite jest dal mnie tylko foma treningow a nie celem, przedkladanie kumite nad inne czesci karate zubaza technike. Gdzie podzialy sie te 'stare' formy treninegowe o ktorych tyle slyszalem, wielokrotne powtarzanie pojedynczej tech iki przez wiele godzien powadzace do perfekcji, gdzie s aCi ludzie co chcieli tak cwiczyc, co sie z karate dzieje?
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?
Ludzie sami sobie problemy stwarzacie.

Wiecznie tylko narzekania albo na "komercje" albo na kumite, ze jest albo go nie ma ... Czy juz nikt na tym forum nie czerplie autentycznej przyjemnosci z treningow, nie czepiajac sie na sile kazdego szczegoliku, ktory mu nie lezy ?

Wybaczcie, ale to powoli staje sie meczace, jak kazdy post na tym forum o karate zaczyna sie od slow "wspolczesne karate jest do dupy" "kiedys bylo super". Ale co ja tam wiem :/
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?
nie mowe ze wspolczesne karate jest do dupy, ale karate w Plsce sie zmienia, jest coraz wievej podzialow i wybacz ze nie widze w tym nic dobrego ale poprostu w tym nie ma nic dobrego
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?

myslalem o japoni ale to raczej marzenia ale nad jezykami tak czy siak trzeba popracowac, 2006-2008 bedzie wymiana stypendialna z Japonia moze sie zalapie


:) tak z ciekawości jakie są wymagania?
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?
Szczerze mowiac nie pamietam, znalazlem to gdzies na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Rozmawialem z jakims gosciem co tam pracuje i wyszlo na to ze nie ma szans pracowac tam bez znajomosci i to bardzo dobrej japonskiego, a nie wiem jak tam cwiczyc nie pracujac przeciez trzeba miec srodki na utrzymanie, przy czym mowie tu o pracy w branzy informatycznej bo moze ktos by mnie zatrudnil do sprzatania sklepu bez japonskiego ;)
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?
Pytasz(stealthNinja)
gdzie sie podziały stare techniki?
One są w nielicznych sekcjach, ale poruszyłes temat ktory nie jest rozumiany przez wielu na tym forum ,racja jest ze karate w obecnej postaci uczone jest w celu osiagniecia wynikow na zawodach lub po prostu na ulicy.W momencie kiedy zaczynamy pisac o misterium Karate ,czytamy "jakies tam czary mary"",co to za karate nasz styl z karateki zrobi miazgę",ale zapewniam cie ze sa wsrod nas karatecy ktorzy wiele lat cwicza sztuke po to aby nigdy nie potrzebowac jej uzyc.
I cwiczymy tysiace razy jeden ruch i im wiecej to robimy tym wiecej widzimy bledow ,ale stajemy sie mocniejsi i twardsi .
  • 0

budo_jagas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?
przypomniała mi się taka historyjka zen:
uczeń: mistrzu ile czasu potrzebuje żeby nauczyć się twojego kata?
mistrz: 10 lat
uczeń: ale ja muszę szybciej. będe się bardzo starał, cwiczył po dziesięć godzin dziennie. moge zrezygnować z pracy, nawet ze spania...
mistrz: 20 lat


jeśli zależy ci na czasie to karate nie jest najlepszym wyborem... imho
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?

no poczatkujacy to ja nie jestem choc zaawansowany tez bym nie powiedzial. Zaczolem treningi karate we wrzesniu 2001....


Mysle, ze narzuciles sobie zbyt duze tempo, poprzez co zbyt duze obciazenia musisz znosic. Nie wiem czy powinienes sie zastanawiac nad zmiana klubu skoro tak czesto uczestniczysz w zgrupowaniach poza klubowych. Musisz sie zastanowic nad tym, czy przechodzac do innego klubu nie bedzie, tak ze po kilku miesiacach bedziesz mial jakis niedosyt.
Bo moim zdaniem tez tak bedzie (a znam to z autopsji). Bo wlasnie to ze stawiasz sobie wysoko poprzeczke sprawia ze ciagle czegos Ci brak a pewno pomimo to idziesz do przodu.

Moze powinienes rozejrzec sie za stazem z jakims trenerem, z ktorym jeszcze nie trenowales. Mi np. wystarczy ze raz na dw miesiace mam uda mi sie jechac na jakies zgrupowanie np. z Z. Wojtkowiakiem (w ostatnichj latach niestety nie mialem okazji), M. Kielbasa, P. Babiczem czy W. Nogalskim i dostaje taki zastrzyk energii i motywacji, ze nie da sie tego opisac :)

--
Washi
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?

coraz bardziej treningi prowadzone sa pod zawody, coraz bardziej sa latwe mniej zwraca sie uwage na szczegolu ktore z karate czynia to czym jest. Zawody ok ale nie tylko zwody, przykladowo kumite jest dal mnie tylko foma treningow a nie celem, przedkladanie kumite nad inne czesci karate zubaza technike. Gdzie podzialy sie te 'stare' formy treninegowe o ktorych tyle slyszalem, wielokrotne powtarzanie pojedynczej tech iki przez wiele godzien powadzace do perfekcji, gdzie s aCi ludzie co chcieli tak cwiczyc, co sie z karate dzieje?


Pod czescia Twojej wypowiedzi moglbym sie podpisac, ale uwierz mi ze sa takie kluby, w ktorych sport jest tylko dodatkiem do treningu 'sztuki' walki, w ktorych nie cwiczy sie tylko 3 kata pod zawody ale np. 50 kata (choc garstka cwiczacych tyle zapamieta, a niektorzy ucza sie wkolko i zapoominaja), gdzie jest miejsce w kihonie na haito, shuto, washide itp.
Nie ma co narzekac i biadolic, trzeba samemu w miare mozliwosci sprawic by wyglad tego karate byl inny i jego tradycyjne elementy nie zanikaly :)

--
Washi
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?

Pytasz(stealthNinja)
gdzie sie podziały stare techniki?
One są w nielicznych sekcjach, ale poruszyłes temat ktory nie jest rozumiany przez wielu na tym forum ,racja jest ze karate w obecnej postaci uczone jest w celu osiagniecia wynikow na zawodach lub po prostu na ulicy.

Wlasnie daletego probuje pojac kata ze stylu Shito-ryu bo uwazam ze sa w bogatsze techniki jaki mniej pozmieniane pod katem zawodow. W shotokanie ktory jest moim macierzystym stylem owszem kata rowniez sa piekne sa troche jak serki homogenizowane, wszystkie na jedna nute i czasem troche szuczne, co nie zmienia faktu ze lubie je cwiczyc i podziwiam takcih ludzi jak C. Fugazza ktorzy potrafili doprowdzic swoje kata do perfekcji. Jasne ze wolalbym nie uzywac swojej sily ale wazny tez dla mnie jest powod. Moim celem jest osiagniecie lwasnie takiego poziomu gdzie wiem ze wygram stad nie musze wlaczyc, ale na rezie jestem na poziomie: wole nie walczyc bo moze przegram.

uczeń: mistrzu ile czasu potrzebuje żeby nauczyć się twojego kata?
mistrz: 10 lat
uczeń: ale ja muszę szybciej. będe się bardzo starał, cwiczył po dziesięć godzin dziennie. moge zrezygnować z pracy, nawet ze spania...
mistrz: 20 lat
jeśli zależy ci na czasie to karate nie jest najlepszym wyborem... imho

Na czasie to mi zbyt nie zalezy, bo zamierzam poswiecic karate cale zycie i trenowac dopuki bede mial sile ruszyc reke i noge a nawet kiedy nie bede mial to karate bedzie moim do. To na czym mi zalezy to pewnosc ze to co robie jest wlasciwe poprawne ze nie zbaczam ze na koncu jest cos po za zludzeniami. Brakuje mi troche relacji uczen-mistrz kiedy tylko ich dwoje uczestniczylo w treningu. Wedy ktos kto juz przeszedl to co ja zamierzm, pokierowalby mna i miabym pewnsc ze ta dorga jest dobra.

Mysle, ze narzuciles sobie zbyt duze tempo, poprzez co zbyt duze obciazenia musisz znosic. Nie wiem czy powinienes sie zastanawiac nad zmiana klubu skoro tak czesto uczestniczysz w zgrupowaniach poza klubowych.
Moze powinienes rozejrzec sie za stazem z jakims trenerem, z ktorym jeszcze nie trenowales. Mi np. wystarczy ze raz na dw miesiace mam uda mi sie jechac na jakies zgrupowanie (...) i dostaje taki zastrzyk energii i motywacji, ze nie da sie tego opisac :)

Moze fakaycznie powinienem postawic na jakosc a nie ilosc, ostatnio zaczynam to dostrzebac ze jak wiecej potrenuje to jestem w satnie mniej z siebie wykrzesac podczas treningu.

Co do klubu to raczej nie zamierzam zmieniac poniewac moj trener posiada olbrzymia wiedze na temat karate jaki innch sztuk walki i szanuje go i chcem sie jak najwiecej od niego nauczyc. Treningi w mojej sekcji uwazam za ciekawe ciagle uczymy sie czegos nowego tyle ze jest nas coraz mniej. Oczywiscie inna jest sprawa przekazywania tej wiedzy.

Pod czescia Twojej wypowiedzi moglbym sie podpisac, ale uwierz mi ze sa takie kluby, w ktorych sport jest tylko dodatkiem do treningu 'sztuki' walki, w ktorych nie cwiczy sie tylko 3 kata pod zawody ale np. 50 kata (choc garstka cwiczacych tyle zapamieta, a niektorzy ucza sie wkolko i zapoominaja), gdzie jest miejsce w kihonie na haito, shuto, washide itp.
Nie ma co narzekac i biadolic, trzeba samemu w miare mozliwosci sprawic by wyglad tego karate byl inny i jego tradycyjne elementy nie zanikaly :)

No wlasnie to czego mi spewnosci brakuje a sam tego nie wymyslie to interpretacja kata ale tak pozadnie i doglebnie i az do znudzenia zeby wyrobic te oruchy co trzeba i zeby kata rzeczywiscie bylo walka.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak cwiczyc?

No wlasnie to czego mi spewnosci brakuje a sam tego nie wymyslie to interpretacja kata ale tak pozadnie i doglebnie i az do znudzenia zeby wyrobic te oruchy co trzeba i zeby kata rzeczywiscie bylo walka.


Z biegiem czasu na pewnop bedziesz sam potrafil zinterpretowac poznane kata i to na wiele sposobow, kluczem do sukcesu jest tutaj cierpliwosc :)


--
Washi
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024