Skocz do zawartości


Zdjęcie

kt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_superman
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kt
co sadzicie o karate tradycyjnym?? jak waszym zdaniem wypada w porównaniu z kk i pozostałymi stylami jak np tkd?
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
specyzuj co dla ciebie znaczy karate tradycyjne?
mas zna mysli style z okinawy jak shorin0ryu, uechi-ryu czy goju-ryu czy tez karate pana kwiecinskiego z lodzi ?
  • 0

budo_superman
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
hehe, no tak
mi chodzi o PZKT (Polski Zwiazek Karate Tradycyjnego)
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
dzieli je przepasc...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
Bardzo wielka przepaść :)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
To ja może z innej beczki, to zależy od treningów i twego nastawienia. Karate tradycyjne może być skuteczne tak samo jak i inne systemy mogą, jeżeli ktoś ma wątpliwości to jego problem, ja już się przekonałem na treningach. (a poszczegulne szkoły i tak zbytnio się poza kata niczymm nie różnią :) wiem zaraz mnie zjadziecie ale chodzi mi o techniki typu kopnięcia keri itd. w końcu karate jest jedno, rózne są jedynie sposoby nauczania i ew. taktyki w walce). Bynajmiej skuteczność zawsze zależy od człowieka i jego psychiki możesz ćwiczyć latami a przegrasz z pierwszym lepszym bo nie potrafisz nad sobą panować, solidne treningi wyrabiają odp. psychikę ale treningi zależą od senseja, więc jak trafisz na wcielenie ala Murat to uciekaj chociażby na biegun pólnocny. No i oczywiście na efekty trzeba poczekać tak 2-3 lata żeby coś potrafić. ( co nieznaczy że prędzej jest się bezbronnym :) ). Ja osobiście ćwiczę karate tradycyjne fudokan (shotokan).
  • 0

budo_saddam
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
Roznia sie sporo. Generalnie kk jest uznawane za twardsze. Ale nie powiem zebym mial cos przeciwko tradycyjnemu. Dla kazdego to co lubi. Ale ja zrezygnowalem z tradycyjnego po tym jak mi trener oswiadczyl ze sparingi zaczna sie dopiero jak bedziemy miec niebieskie pasy. Nie wiem jak w kk bo nie cwiczylem, ale w tradycyjnym jest zdecydowanie z duzo "katowania" jak na moj gust
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
Sparingi w kk w kontakcie sa juz od 8 kyu,kaski ochraniacze piątrkówki jak kto chce lub bez niczego 8)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
:) bo dopiero od ok. 6 kyu jest sens sparingować no chyba że ktoś lubi ruchome makiwary, czy też mięso armatnie ( wiem conieco o tym, jak narazie najciekawsze co mnie spotkało to wielokrotnie już zresztą ipon kumite na zajęciach starszych gróp, na których zostawałem i nadal to robię na ochotnika, efekt jest taki że mają na kim sobie poczwiczyć ale do czasu :twisted: ) bynajmiej timing mi się poprawił i wyczucie.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: kt

w końcu karate jest jedno, rózne są jedynie sposoby nauczania i ew. taktyki w walce.

Tu przychodzi mi na mysl tylko jedno... TSUNAMI!
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
Miałem na myśli tradycyjne style.

PS: Chciałbym zobaczyć miny japończyków jak przyjechali do Polski i powiedziano im o tej szkole, nie wiedzieli co jest grane, totalna dezorientacja, no i nasz wielki miszczu soke M.U.R.A.T ( Masiv Unreal Role Activ Tłumok :) bez obrazy rzecz jasna ).
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
KT w porównaniu z TKD ma inną technikę, zwłaszcza jeżeli chodzi o kopnięcia ( ale nie tylko) i inna jest metodyka treningu. Na tyle co zapoznałem się z materiałem dot. tradycyjnego i zawodów, to zawody są takie sobie, ale rozwiązania dot. samoobrony podobają mi się.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
Oj widzę ,że schodzimy z tematu.Pan Murat juz był przerabiany w innym linku :)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kt

KT w porównaniu z TKD ma inną technikę, zwłaszcza jeżeli chodzi o kopnięcia ( ale nie tylko) i inna jest metodyka treningu. Na tyle co zapoznałem się z materiałem dot. tradycyjnego i zawodów, to zawody są takie sobie, ale rozwiązania dot. samoobrony podobają mi się.


:) przypadkiem się nie pomyliłeś, TKD zapewne ma wspólne kożenie z karate w jakimś sensie ale to oczywiste że to nie to samo, chyba coś nie tak przeczytałeś.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
WNUK, możesz podać konkrety?
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
Tylko tak napisałem, bo zaciekawił mnie pomysł porównania tych dwóch styli walki, dokładniej co posuneło cię do napisania tego porównania. :) Poprostu bardzo się zdziwiłem jak to przeczytałem.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
To pytanie to chyba do supermana, bo to on sie pytał jak wypada KT w porównaniu z innymi w tym i TKD. I dalej nie odpowiedziałeś czego nie doczytałem.
  • 0

budo_superman
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
tak, przyznaję się bez bicia - mój post otwierający zawierał taką sugestię

tak w ogóle to dzięki za wasze wypowiedzi
  • 0

budo_superman
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
dodam tylko, że tkd podałem jedynie jako przykład, żeby wyjaśnić, że nie chodzi mi opis samego kt, tylko zestawienie z konkretnymi stylami
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
Acha to w takim razie ja niedoczytałem, a nie ty IRA, trudno sie mówi cieno było, bynajmier porównanie rzecz jasna trafne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024