Skocz do zawartości


Zdjęcie

TY-GA KARATE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

TY-GA KARATE
Nie wiem czy juz byl tu post o tym wynalazku.Jesl itak to dajcie linka jesli nie czy ktos cos o tym slyszal? Wlasnie szukajac filmiku z itosu pasai znalazlem taka oto strone
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: TY-GA KARATE
8O :rofl:
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: TY-GA KARATE
:roll:
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: TY-GA KARATE
:roll:
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: TY-GA KARATE
8O
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: TY-GA KARATE
Nie jestem na 100% pewien ale to co tam jest to standardowe kata shotokanu, z tym że chyba ktoś pozmieniał tylko nazwy co niektórych (tak mi się bynajmiej wydaje), a sądząc po treści tej strony to Ty-Ga-Karate ogranicza się praktycznie tylko do kata, a to raczej niedobrze gdyż kata shotokanu raczej nie nadają sie aż tak dobrze do walki sparingowej (chociaż i tu jest interpretacja jak narazie rozumnę i potrafię zinterpretować jedynie heian shodan, jest to nam tłumaczone w momencie kiedy uczymy sie danego kata). Pozatem samym kata to za wile chyba nie zwojują, więc może lepiej by było jakby zmienili nazwę na szkołę "kata", chociaż zdaje mi się że i tak mają większą skuteczność od uczniów Murata, no chyba żeby wyżej wymieninych w szpadle uzbroić :lol:

PS: Wiem że kata to esencja karate i się z tym zgodzę ale kata to nie wszystko, czego potrzeba do opanowania sztuki walki pustą ręką.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: TY-GA KARATE
Tak jeszcze tylko dodam sprawdziłem na ich stronie zasady kumite (i jeżeli dobrze zrozumiałem bo są po angielsku), to kumite tam bardziej przypomina interpretację kata niż sparing bo za to głównie przyznaje się tam punkty. Więc jest to chyba w zasadzie zwykły szotokan, z tym że postawiono w nim głównie nacisk na kata jako jego istotę. Najwyraźniej jego "plagiator" chciał zarobić :) zielone, ciekawostką jest że organizowane zawody są chyba zamknięte. (chociaż mogę sie mylić)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: TY-GA KARATE
czyżby shotokan w okinawskiej oprawie?
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: TY-GA KARATE
nieeee no co ty giro :-)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TY-GA KARATE
Ale sie czepiacie... przeciez ten pan co zakladal szkole ma 10 dan, i czarne pasy w wielu innych sztukach walki. Przeciec jakby byl kiepski to by nie zalozyl wlasnej szkoly prawda ? :wink: :rofl:
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TY-GA KARATE
kolejne TSUNAMI w stylu Murata??
:) :) :)

Michal
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TY-GA KARATE

Tak jeszcze tylko dodam sprawdziłem na ich stronie zasady kumite (i jeżeli dobrze zrozumiałem bo są po angielsku), to kumite tam bardziej przypomina interpretację kata niż sparing bo za to głównie przyznaje się tam punkty. Więc jest to chyba w zasadzie zwykły szotokan, z tym że postawiono w nim głównie nacisk na kata jako jego istotę. Najwyraźniej jego "plagiator" chciał zarobić :) zielone, ciekawostką jest że organizowane zawody są chyba zamknięte. (chociaż mogę sie mylić)


przepisy sedziowskie to czysty Shotokan w formule WKF...

pozdr!!
Michal
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: TY-GA KARATE
:) Dzięki za sprostowanie.
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: TY-GA KARATE
Kiedyś na festiwalu w Rudzie Śląskiej z okazji którejś tam rocznicy istnienia klubu Wu Dang pojawił sie sam Garry Wisniewski 10 dan ze swoim astystentem i zaczoł pokazywać okrutne techniki TyGa karate polegało to głównie że adept przyjmował uderzenia i kopnięcia na swoje ciało po czym jak master robił jakąś widowiskową technikę np ushiro tobi geri upadał nakrywajac sie nogami :) Styl ten jest ćwiczony obok kung fu w klubie Wu Dang oglądajac to bawiłem sie świetnie zwłaszcza jak wymieniano jak to Grześ Wiśniewski emigrant z Polski do Anglii wyjechał i tam założył TYGA i został 10 danem :) wieć danomania panuje a sam Grześ to facet po 50 ze sporym brzuszkiem :P . Klub Pana M wiec poszerzył sie o Grzesia W
Pozdrowienia
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: TY-GA KARATE
Jakoś mnie kata nie ruszają więc ten styl mnie raczej nie ,,rajcuje'' chociarz jak ktoś lubie taką zabawe. Kiedyś byłem nawet na mistrzostwach polski w karate tradycyjnym i oni w to wkładają cały swój wolny czas i wiele energii, więc niech się bawią. Ale bezemnie.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: TY-GA KARATE
druid
to by był żart

z tego co się orięntuję TYGA jest dość znane na zachodzie
  • 0

budo_maciekbiernat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: TY-GA KARATE
Jasne :) :) :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: TY-GA KARATE

Kiedyś na festiwalu w Rudzie Śląskiej z okazji którejś tam rocznicy istnienia klubu Wu Dang pojawił sie sam Garry Wisniewski 10 dan ze swoim astystentem i zaczoł pokazywać okrutne techniki TyGa karate polegało to głównie że adept przyjmował uderzenia i kopnięcia na swoje ciało po czym jak master robił jakąś widowiskową technikę np ushiro tobi geri upadał nakrywajac sie nogami :) Styl ten jest ćwiczony obok kung fu w klubie Wu Dang oglądajac to bawiłem sie świetnie zwłaszcza jak wymieniano jak to Grześ Wiśniewski emigrant z Polski do Anglii wyjechał i tam założył TYGA i został 10 danem :) wieć danomania panuje a sam Grześ to facet po 50 ze sporym brzuszkiem :P . Klub Pana M wiec poszerzył sie o Grzesia W
Pozdrowienia


Watpie ze to byl on osobiscie.
Kiedys ten temat juz byl na forum. Ja bylem na seminarium z Garrym Wisniewskim chyba jakos kolo 94 roku - watpie aby jego technika i postura przez kilka lat sie az tak zmienila. Zreszta warto zapytac sie Ryska Jozwiaka byl tez wtedy na seminarium a i bedac w Angli na poczatku lat 90 spotkal sie tam z jego bratem.
Ten potezny z brzuszkiem to mi bardizej pasuje do jego przedstawiciela w Polsce - jednego z wiekszych oszolomow.
Garry Wisniewski to trzeba przyznac czlowiek guma -choc tak naprawde to na seminarium niczym mnie nie zaskoczyl no ale swoja wiedze widac ma. Acha co do emiganta z polski to on po polsku ani slowa nie znal a to jego rodzina bardziej byl z polski a nie on.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: TY-GA KARATE

Styl ten jest ćwiczony obok kung fu w klubie Wu Dang


Czyzby to byli owi slynni tybetanscy ninja? :)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: TY-GA KARATE
Tak się skłąda że wróciłem właśnie z ogólnopolskiego turnieju w karate tradycyjnym młodików (rozkładanie maty, bawienei się w ochrone "ostatnie prosze nie komentować :lol: samemu chciało mi się śmiać z siebie", i głownie robota plegająca na przypilnowaniu i zrobieniu czegoś), był tam pokaz karate, mój sensej kontra jakiś brązowy pas, oczywiście walka umówiona, ale wyglądała jak normalna, dobrze rozegrana, brązek niexle latał, albo rzut, wychwytywanie kończyn albo podcięcia i dobicie, albo takie kopy że leciał w powietrzu i lądował kawałek dalej jakby od konia dostał, bynajmiej bręzek atakował w róznymi technikami, a sensej kotratakował, pokazówka ale wygladałą fajnie, a brązek zszedł poobijany. (ostatnia akcja z mawaschi na jodan była najlepsza i chyba najbardziej bolesna w sktkach jeżeli chodzi o kontre)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024