Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym zastapic CS SRK?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_fire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zamosc

Napisano Ponad rok temu

Czym zastapic CS SRK?
Od dluzszego czasu szukam nastepcy mojego CS SRK,a ze jestem stalym bywalcem budo :) to chcial bym podyskutowac nad ta sprawa :roll:
-Busse Natural Outlaw.Powiem szczerze to by bylo to! Musialbym zacisnac pasa i brac w ciemno do tego kolega Piter powiedzial- "busse...poszukam,ciezko zdobyc"
-RAT HAWLING. 4,5'' troche maly ale calkiem przyjemny no i cena do przyjecia :) niestety tez skape informacje
-RAT CAMP TRAMP...dochodzi dotego w kolejce
-ONTARIO TAK,RTAK.... Czarna dziura ,moze ktos rozjasni :)
-MAD DOG- :) :) :) Ale to moze jak wejdziemy do UNI :) :) :)
Nastepca SRK bedzie mial duzo roboty w lesie i gospodarstwie Bedzie noszony na codzien a wiec przydala by sie pochwa kydex
A wiec moze coz z wloasnego doswiadczenia na ten temat...
  • 0

budo_yossarian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastapic CS SRK?
Witam, pomysl jeszcze o fallkniven f1 albo s1. uzywam teg pierwszego podczas wypadow trekkingowych. daja do niego pochwe z kydexu. jedyny problem to ostrze convex - trzeba sie nauczyc to ostrzyc, ale stal vg-10 dobrze trzyma, nawet przy ciezszych pracach biwakowych. ogolnie plecam, tym bardziej ze cena jest umiarkowana jak za tak twardy noz.
  • 0

budo_fire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zamosc

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastapic CS SRK?

Witam, pomysl jeszcze o fallkniven f1 albo s1. uzywam teg pierwszego podczas wypadow trekkingowych. daja do niego pochwe z kydexu. jedyny problem to ostrze convex - trzeba sie nauczyc to ostrzyc, ale stal vg-10 dobrze trzyma, nawet przy ciezszych pracach biwakowych. ogolnie plecam, tym bardziej ze cena jest umiarkowana jak za tak twardy noz.

Zeczywiscie fallkniven S1 no ...no!! A co do pochwy i ostrza convex 8O mogl bys cos powiedziec?Co jest w nim? Wyczytalem ze to Szwecki noz Made in JAPAN 8O
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastapic CS SRK?
O TAKach, RTAKach były nie tak dawno tematy, poszukaj. Raczej pozytywne opinie, z tego co pamiętam, ale nie jest to chyba taki łom, takie odniosłem wrażenie, raczej maczeta (szczególnie RTAK).
O rat-ach, camp trampie słyszałem same dobre rzeczy, podobno jakością i mocą niewiele się z nimi może równać (poza Busse :) )
Polecam MD z całego serca; troche szukania + odrobina szczęścia i daje rade... No i to jest własnie to.....

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastapic CS SRK?
A jak Rat'y sa w porównaniu do Stidera czy MadDoga
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastapic CS SRK?
Bo raty maja cene bardzo przystepną , nie wiem czy warto je kupić czy pozbierać kase na Mad Doga czy Stridera
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastapic CS SRK?
Moim zdaniem nijak sie nie maja. Inne noze. Nie są nie do zajechania. Zwykła stal, standardowe hartowanie, Piter kiedys pisał że mu sie krawędź zrolowała przy rąbaniu. Maczeta, nie łom.
Nie ma co porównywać. Zależy co Ci potrzeba.
Pozdr
Mithr
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastapic CS SRK?
fire, a ktoregos z rodziny BK&T nie bierzesz pod uwage??

Uwazam ze to sprzet godny polecenia i ciesze sie ze nie zdecydowalem sie na SRK tylko wybralem BK7

KKamiLL
  • 0

budo_fire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zamosc

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastapic CS SRK?
[quote name="KKamiLL"]fire, a ktoregos z rodziny BK&T nie bierzesz pod uwage??

SORKI! KKamil ale nie jarze z tym BK&T
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastapic CS SRK?
Becker, camillus.com.pl ... Dobre, niedrogie noże robocze. Mam Brute, polecam. Dobra węglówka, niestety śliska rączka, do poprawienia we własnym zakresie...

Pozdr
Mitrh
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastapic CS SRK?
Kurwa, przepraszm, alem linka podał...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Mithr
  • 0

budo_fire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zamosc

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastapic CS SRK?
BK&T-fajne,tak samo jak strider ale...jakos CO do stridera to pewnie jak bym dostal w lapy :) Ontario odpada!!! -taki jakis "maczetowaty"
RAT Piter gada ze kawal z niego "gada" i juz pare osub czeka w kolejce
Czy ktos mial ta przyjemnosc...z RAT?
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastapic CS SRK?
Fire, sprecyzuj.
Gdy piszesz Rat to chodzi ci o Swamp Rata czy o Rat-a 7 (Randall Adventure Team) od Jeffa Randalla?

Jeśli szukasz następcy SRK - to i RAT-7 i SR Camp Tramp będą ok.

Fallkniven A1 to pękne bydlę, ale szkoda by go było do wbijania gwoździ i rąbania chabaniny.

Bo SRK to po prostu tani, dobry i silny wół roboczy - nie boję się nim przypieprzyć. A Rata (dowolnego) trochę mi by było szkoda.
  • 0

budo_fire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zamosc

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastapic CS SRK?
CS SRK masz racje WYSZ jest kawal noza kupilem go przez przypadek w mysliwskim dawalem mu gura dwa latka a tu prosze prawie cztery
Tulko raz mnie zawiodl :( jak go zapomnialem zabrac :) :) :) co do uscislenia (przepraszm pisalem po nocy)to SWAMP RAT CAMP TRAMP cosik wygladaja jak MAD DOG -az mi slinka poleciala taki jak ty masz bratku :) oj...oj mogl bys cos blizej Plizzzzzzzz o tym cacku
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastapic CS SRK?
jesli to ma być nóż typowo do lasu to polecam Busse, ale nie Natural Outlaw tylko minimum Steel Heart albo Battle Mistress.
Ewentualnie ich wcześniejszy odpowiednik Busse Basic 7 lub 9 cali.


a to że ciężko dostać , no cóż zależy jak bardzo Ci zależy...mi zależało bardzo :)
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastapic CS SRK?
a to mój ulubieniec :)

Fotki nie sa moje , ale przedstawiają własnie Battle Mistress

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastapic CS SRK?
Ach te Busse... a fotki rewelacja :oops:
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastapic CS SRK?
kruszynka z tego busse :)
  • 0

budo_fire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zamosc

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastapic CS SRK?
Doktor Pawlow robil takie doswiadczenia , wlanczal dzwonek a psu leciala slina bo wiedzial co bedzie...
Specjalnie Roberto dales te zdjecia zebym sie zaslinil!! :) :) :)
Tak moze masz racje co do tego busse troche krutkawy do lasu ale poreczniejszy STEEL HEART...MISTESS :? CACKA Moze lepiej jeden ale solidny A SWAMP RAT to ta sama pulka Jakiego uzywasz Roberto
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym zastapic CS SRK?
Witam

Nie miałem żadnego noża z firmy Swamp Rat i niewiele moge powiedzieć na ten temat , ale z tego co czytąłem sa to cąłkiem przyzwoite noże no i przystepne cenowo. Z tego co mi wiadomo to jest to firma zony Jerryego Busse - Jennifer.
Zasadnicza róznica jest w stali : Swamp Rat to stal SR-101 Steel a w Busse INFI (niestety nie orientuję się w szczególach dotyczących obu stali) . Druga różnica to rekojeść w Swamp Rat tworzywo bodajże Respirene C (tak jak w starszych Busse Basic) natomiast w Busse E są to okładziny z Micarty przymocowane nitami przemysłowymi.

Moge tylko powiedziec że wygoda rękojesci w Basicach a więc i pewnie w Swamp Ratach jest dużo większa niż w Busse serii E

MIałem i używałem Busse Basic 7 i 9 a obecnie mam i uzywam Steel Heart i Battle Mistress . Stal w Basic to tak zwana modified infi - faktycznie widać podczas intensywnego rabania różnice w trzymaniu ostrości pomiędzy modified infi a infi i to na korzyśc tej drugiej.

Praktycznie po godzinie intensywnego rabania Busse Battle czy Steel Heart nie widac najmniejszych zmian na ostrzu

co do długości jak dla mnie Natural Outlaw całkowicie odpada , 7 cali to takie minimum no a 9 calowy Basic czy Battle MIstress sprawdza się rewelacyjnie. Zaznaczam że nie jest to nóż który noszę na codzień tylko noż do ciężkich prac rąbanie , ciosanie itd. Zawsze w kieszeni jest folderek do lżejszych prac.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024