Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brzytwa - gdzie i za ile


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Brzytwa - gdzie i za ile
Witam

Ostatnio zainteresowal mnie temat brzytew. Jakie firmy robia dobre brzytwy (jesli w ogole mozna jeszcze dostac normalna - nie antyk - brzytwe) i za ile?
Gdzie to mozna kupic?

Ma ktos jakies doswiadczenia w goleniu sie brzytwa i ich ostrzeniu??

KKamiLL
  • 0

budo_pogo24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
Pójdz do sklepu z artykułami fryzjerskimi tam na pewno będzie.
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile

Pójdz do sklepu z artykułami fryzjerskimi tam na pewno będzie.

bardzo watpliwa sprawa gdyz fryzjerzy
musza uzywac brzytew z wymienianymi ostrzami
(polowka zyletki) ze wzgledow higienicznych
niedopuszczalne jest uzywanie niewymiennych ostrzy
nawet po dokladnej sterylizacji, taka smutna prawda :(
brzytwy sa produkowane glownie w niemczech i francji.
Przegladnij zawartosc kilku sklepow majacych w ofercie
Pume lub Solingena cos powinno byc.
Niektore firmy amerykanskie tez produkuja brzytwy a cena
ich oscyluje w granicach 50$
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
Brzytwy są cały czs używane w najlepszych zakładach fryzjerskich. Podobno żadną elektryczną maszynką czy z wymiennymi ostrzami Gillette nie da się ogolić tak dokładnie jak brzytwą Mała uwaga: te "brzytwy" z wymiennymi wkładami żyletkowymi to TRESKI, nie brzytwy. Nie mylmy tego. Foetus napisał prawdę- używanie brzytwy zostało ograniczone. Ale najlepsze zakłady fryzjerskie posługują się nimi. Tylko jest to cała celebra. I kosztuje też odpowiednio. Ale dobra brzytwa kosztuje tyle co Mad Dog, na przykład. To nie jest żart. Samo ostrzenie i posługiwanie się nią to wyższa szkoła jazdy. Dla przeciętnego użytkownika jest zupełnie bezużyteczna- ogolić się taką brzytwą samemu.. Powodzenia życzę. Tym bardziej ,że służba zdrowia jest w Polsce jaka jest- wszyscy wiemy.
Jeżeli chcesz kupić brzytwę(Pumy i Solingena sobie daruj) , to proponuję dobrą hurtownię atrykułów fryzjerskich. Zapewne ściągną ją na zamówienie, bo ciężko mi uwierzyć że będą mieć ją "od ręki". To wydatek ok. 1000zł. Może nieco mniej, ale musisz założyć ten próg cenowy.
Ja polecam Gillette z wymiennymi nożykami. Prościej i bezpieczniej. I taniej.
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
Ja mam Solingena, klasyka, zabytek :) z ukraińskiego pchlego targu... Rozklekotana, ale piękna. Cieszyłem się, jak ją kupiłem, że aż strach.
O używaniu brzytwy i ostrzeniu, całym ceremoniale picał kiedyś Seiken, dawno temu... Poszukaj w archwum tak ze 30 stron temu...:) Ciekawe to było...

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
Hmmm to ja mam jeszcze pytanie: przyjmuję, że za dobrą brzytwę trzeba dać kupę forsy, ale w takim razie... Za co się płaci? W czym objawia się jej wyższość? Konstrukcja jest zawsze przecież klasycznie prosta i niezawodna... Dajmy na to - że się nie rozklekocze po 30 latach. Ale czy to wszystko? Chodzi o stal?
Powiedzcie!

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_swiat nozy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile

Hmmm to ja mam jeszcze pytanie: przyjmuję, że za dobrą brzytwę trzeba dać kupę forsy, ale w takim razie... Za co się płaci? W czym objawia się jej wyższość? Konstrukcja jest zawsze przecież klasycznie prosta i niezawodna... Dajmy na to - że się nie rozklekocze po 30 latach. Ale czy to wszystko? Chodzi o stal?
Powiedzcie!

Pozdr
Mithr


Chryste Panie, po kim jak po kim, ale po Tobie nigdy nie spodziewałbym
się takiego pytania. Czy naprawdę sądzisz, że brzytwa za 15zł będzie
się tak samo sprawdzała jak taka za 1000?.
Z tym jak ze wszystkim, płaci się za jakość, użyte materiały, precyzję
wykonania i .... firmę. Z tej samej przyczyny do robienia zdjęć nie
używasz aparatu z promocji w Media Markt za 29zł, a za nóż służy
Ci coś lepszego niż Herbertz, FES czy Xiang Cing Stainless za 19zł :) .
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
nie zle brzytwy produkuje takze amerykanska firma Case, ceny 20-150$ ... a ja dolaczam sie do pytania, za co placimy, bo o ile wybierajac MT czy Spyderco placimy za idealna obrobke, zero luzow, mocna blokade, wkladki z kratonu (tudziez g10 drewniane, itp.) o tyle brzytwa wydaje sie nieco mniej skomplikowana :) A moze jakies fotki ?
  • 0

budo_swiat nozy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile

... a ja dolaczam sie do pytania, za co placimy, bo o ile wybierajac MT czy Spyderco placimy za idealna obrobke, zero luzow, mocna blokade, wkladki z kratonu (tudziez g10 drewniane, itp.) o tyle brzytwa wydaje sie nieco mniej skomplikowana :) A moze jakies fotki ?


8O Następny :) . Uwierzcie mi, w brzytwie też można bardzo dużo zchrzanić.
Brzytwa też może być idealnie obrobiona, mieć zero luzów - blokady
w sumie nie ma, ale ważne żeby sama się nie otwierała :) . Wkładek
z kratonu czy G10 nie widziałem, ale można wybierać z pośród poroża,
kości słoniowej, duralu, fibrox-ie, drewnie(chyba?), na specjalnym tworzywie kończąc.
Nie zapominajmy też o odpowieniem profilu ostrza,
wklęsłym szlifie itd. Tak więc jest to produkt
nieco bardziej skomplikowany niż się to na pierwszy rzut oka wydaje.
Fotki zaraz będą :D
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile

za co placimy, bo o ile wybierajac MT czy Spyderco placimy za idealna obrobke, zero luzow, mocna blokade


hmmmmm......
wylaczajac (jak zapamietalem kilku ostatnich dyskusji) MT mini socom M/A.

KKamiLL
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
...szczerze musze przyznac..ze..zdziwily mnie doniesienia o niskiej jakosci mini socoma....
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_swiat nozy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
Puma prosto z Solingen:



Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
Jeszcze o brzytwach
Świat Noży napisał szczerą prawdę. Czy koniecznie trzeba coś udziwniać, żeby zrobić rzecz dobrą, estetyczną i funkcjonalną? Nie. Trzeba tylko dobrać materiały zgodnie z przeznaczeniem, wykonać sensowny projekt i zadbać o jego precyzyjne wykonanie. To cała sztuka.
Mithrandir- jak na kogoś, kto wydaje kupę kasy za Mad Doga(wybitnie prosty nóż) to się tobie dziwię. To detale decydują o jakości wyrobu. Czyli nie inaczej niż w Mad Dogu. Nawiasem mówiąc: Mad Dog jest wspaniały. Mithr: jeżeli ty nie potrafisz tego zrozumieć, to całe tłumaczenie można potłuc o kant dupy. Mad Dog jest ostry i brzytwa też. O co chodzi w Mad Dogach? Niewyszukane kształty, wykonanie , owszem, klasa, materiały od dawien dawna znane. Więc co jest? Dlaczego takie drogie?
Bo się sprawdzaja jak mało który, do diabła! Są miecze japońskie i japońskie miecze. Jednae sa znakomite i kosztuja fortunę, inne są gówno warte. Cała tajemnica. Materiały, projekt, wykonanie. I nic ponadto. Za to płacimy.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
co do brzytew
to co maja w zakladach to gowno a prawdziwej brzytwy ciezko znalezc nawet w tych dobrych zakladach ze wzgledu na przepisy.
Mialem kilka brzytew, jedna za gowniarza dostalem od brata ciotecznego na wsi (po dziaku mu zostala) w niezbyt dobrym stanie ale cholernie twarda stal, nie lamala sie i nie wyszczerbiala - mlody i glupi bylem i uwielbialem rzucac wszystkim co mialo ostrze - zero szacunku - zlamal sie po kilkunastu rzutach w drzewo (wiem iwem ze durny bylem) sie zlamala - ale ludzie jak zajebiscie sie rzuca brzytwa :)
kolejna brzytwe kupilem za psie pieniadze od dziadka na bazarze w kazimierzu, stary zul i na wino mu trzeba bylo, kiepska i nie wyszukana ale juz podszedlem z wiekszym szacunkiem i obchodzilem sie z nia jak z jajkiem - nosilem w kieszeni :D
przyznam ze czasem nosilem nawet w klubie (przemyt pod paskiem - znaczy klamra w kieszonce wszytej w gume boxerek)
ani to madre ani praktyczne ale robi wrazenie na dresiarzu wyciagniecie brzytwy :twisted:
niestety zwyczajnie jak ostatni kretyn ja zgubilem
kolejna brzytwa - znajomy ktory hadlowal recznie robiona bizuteria na targu w Kazimierzu Dln. powiedzial mi po paru piwach ze ma na strychu brzytwe, powiedzialem zeby na next wekend mi przywiozl. Ludziska jak zobaczylem to mnie serce scisnello - nowiutka niemiecka brzytwa z 44 roku - zapakowana w fabryczny papier nasaczony oliwa - oczywiscie papier wysechl na wior i rozsypal sie przy odpakowywaniu - idealnie sie blyszczala, nawet sladu korozji - cudo i piekno w mojej rece, okladziny z drewna - a firma o ile pamietam to solingen (ale nie do konca pamietam - pare lat temu) - polecialem do roboty po kase - koles chcial za to 50 zeta - zapieprzalem po kase az mi sie z butow dymilo - jak wrocilem okazalo sie ze jakis koles ja zobaczyl i bez slowa wyciagnol 100 i mu sprzedal - prawie sie poplakalem
a co do placenia - sa rozne rodzaje ostrzy, okladzin, roznia sie precyzja wykonania, tworzywami - nawet placisz za firme
co do ostrzenia - jak mialem brzytwe - lazilem nawet po starych zakladach fryzjerskich do dziadkow i nawet oni nie umieli naostrzyc i golic brzytwa - zapomniana szkola a szkoda bo piekna
jak ogolisz ostra brzytwa balon i nie peknie to jestes mistrzu.
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
Hmmm Świat, nie naigrawaj się :) , drengir, wyluzuj!
Pytam, bo się nie znam, a chcę się dowiedzieć, wszystko.
Przykład z MD trafiony tak średnio, naprawdę tego nie widzisz? Po krótce: nóż robiony przez człowieka, ręcznie, wiadoma, trudna i świetna obróbka cieplna, kształt wielkość wyważenie idealne, wieczna i bezwarunkowa gwarancja.
Chciałem się własnie dowiedzieć, jak to jest z brzytwami. Nie słyszałem o robionych ręcznie. W mojej ubogiej wiedzy sądziłem, że brzytwę trzeba zrobić ze stali o dość określonych parametrach, bo z założenia służy do jednego; tak więc ciężko w ogóle porównywać z nożami, których mnogość form materiałów zastosowań i rozwiązań powala...
Rozumiem argument o precyzji wykonania, i, mimo wszystko, jakości stali. Rozumime też, że dobra brzytwa się np nie rozklekocze (choć generalnie prostota konstrukcji i łagodne warunki pracy:) gwarantują chyba spora niezawodność..)
I tak dalej. Po prostu pytam. Po co od razu się rzucać? Jak mi wytłumaczyć to generalnie sporo rzeczy jestem w stanie zrozumieć. :)
Przyjmuję zatem, że nie ma w brzytwie parametrów ważnych o których nie wiedziałem i spokojny a radosny udaję się na spoczynek.

Pozdrawiam
Mithr
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
Mithr :D
Nikt się nie rzuca i nie katuje za niewiedzę :) Jeżeli tak wyszło, to przypadek. Ale od faceta który uganiał się za ATAKiem wymaga się nieco więcej. Poza tym: przykład z MD jest jednak trafiony. Najlepsze brzytwy są robione ręcznie. Kosztują kilka tysięcy PLN. I nie są bynajmniej ze złota. Płacisz za stal, ale nade wszystko za kunszt człowieka, który ją wykonał. Naprawdę dobrą brzytwę niełatwo zrobić.
Blacha-kiedyś byłem w podobnej sytuacji co ty. Też brzytwa Solingen, tylko cena inna. Myślałem że czymś potnę tego jełopa. Inna sprawa: miałem możliwość nabycia szabli bojowej z któregoś-tam-roku. Orginał, w dobrym stanie. Niestety, jej właściciel przed finalną decyzją urżnął się i zaczął ganiać żonę po podwórku, wywijając wyżej wymienioną szablą. Dobrzy ludzie zabrali mu ją, a potem żona tego gościa odniosła ją do kowala by przekuł ją na trzy rzeźnickie noże. Po czy zadowolona przyniosła je do domu. Kiedy przyjechałem z kasą- nic nie powiedziałem. Zwyczajnie się rozpłakałem. Potem kupiłem za śmieszne pieniądze jeden z tych noży. Okazał się jednym z najlepszych jakie w życiu miałem. Stal ostrza była twarda, sprężysta i nadzwyczaj zjadliwa. Był ze mną przez wiele lat, zanim zatonął w jeziorze. Żałuję go do dziś. A jak przypominam sobie tę szablę.. :nie: Ech...
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
Widze ze temat rozpetal bardzo goraca dyskusje. A spodziewalem sie ze poweicie ze mam cos nie pokolei ze w 21 wieku brzytwy mi sie zachcialo.

Uff, nie jestem jedynym ktory ma nirowno pod sufitem (dla postronnych obserwatorow oczywiscie)

KKamiLL
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
KKamilLL
Tu nikt nie ma równo pod sufitem. I to jest piękne :)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
Ok, ciekawa sprawa, a czy jest ktoś, o kim wiadomo, że robi najlepsze, albo świetne brzytwy? Jak Kevin McClung... Znacie takiego? Tacy rzemieślnicy są zapewne z Europy..?
Jak macie jakieś fotki to wrzucajcie... Ja postaram się wrzucić kilka mojej za pareset ukraińskich groszy... :)

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
Tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] sa brzytwy CASE'a. nie wiem ile to warte (jakosciowo oczywiscie) ale wygladaja ladnie.

KKamiLL
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024