Skocz do zawartości


Zdjęcie

nowe zabawki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_xavras
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

nowe zabawki
parę dni temu udało mi się zajrzeć do mojego ulubionego sklepu z ostrymi przedmiotami. Oto wynik wizyty:

Dołączona grafika

Po kolei:

1. mały custom autorstwa Xavier Conil'a, ostrze A2 3’, płaski szlif, "japoński" oplot na rękojeści. Bardzo dobry "niepozorny" nóż użytkowy, perfekcyjnie wykonany

2. Protech Runt 101 – mały automat o 2 calowym ostrzu. Wykonanie i materiały jak u Microtech, sprężyna zdecydowanie mocniejsza…

3. „jednorazówka” w wykonaniu Fred’a Perrin – naostrzony kawałek piły z kydex’em na szyję, bardzo popularny w Paryżu według sprzedawców właśnie jako jednorazówka – nóż, którego można „pozbyć się” w przypadku kontroli… we Francji wolno nosić tylko foldery… wbrew pozorom nóż wygodny w każdym chwycie, kawałki taśmy służą jako „index” przy zmianach chwytu.

Bawiłem się także kerambitem Spyderco – mam mieszane uczucia: jak zwykle u Spyderco jakość wykonania jest bardzo dobra, ale ostrze wydaje się zbyt krótkie jak na bardzo duży (dla mnie może zbyt duży…) chwyt, zastanawia mnie także sposób otwierania – myślę, że ten model wymaga Wave’a.

Tomek
  • 0

budo_baca88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Myslowice/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: nowe zabawki

myślę, że ten model wymaga Wave'a.

Przypominając sobie foty Twoich zwave'owanych spyderkow , wydaje sie że nie powinno Ci sprawić to kłopotu :)

A co do tego Perrina, to bardzo chetnie bym się przeszedł jakas francuską ulicą i znalazł kilka takich :twisted:

pozdrawiam
baca

PS. A możesz zdradzic lokalizację tego swojego ulubionego sklepiku???Trzeba planować przecież gdzies wakacyjne podróże.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: nowe zabawki

1. mały custom autorstwa Xavier Conil'a, ostrze A2 3’, płaski szlif, "japoński" oplot na rękojeści. Bardzo dobry "niepozorny" nóż użytkowy, perfekcyjnie wykonany

Pięknie... gratuluję :)
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: nowe zabawki
Xawras gdzie w Polsce mozna kupic Protecha i te inne cacaka ???
  • 0

budo_xavras
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: nowe zabawki
Foetus,
niestety nie w Polsce, przynajmniej nie z żadnym ze znanych mi miejsc.
Sklep o którym mowa to Armes Bastille w Paryżu, gdzie udaje mi się zaglądać średnio co trzy miesiące, służbowo oczywiście :wink: .

Tomek
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: nowe zabawki
tak tez kurna myslalem :(
jeszcze mam prosbe ( w miare mozliwosci)
o dokladne namiary z gory dziekuje poklon
  • 0

budo_xavras
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: nowe zabawki
Armes Bastille
61, rue de Lyon
Paryż, 12 dzielnica, ok. 500m od placu Bastylii
tel. +33143434690
email: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

mają zawsze dużo ciekawostek, radziłbym skupić się na francuskich customach (zdażają się perełki...) i produkcji Fred'a Perrin (wszelkiego rodzaju pazurki, neck'i...). Noże amerykańskie są, jak we wszystkich znanych mi sklepach w UE, ~2-krotnie droższe niż w Stanach.

Tomek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024