Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brzytwa - gdzie i za ile


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
I wszystkie Solingen, Germany... 8)

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
KKamiLL wrote:

A spodziewalem sie ze poweicie ze mam cos nie pokolei ze w 21 wieku brzytwy mi sie zachcialo.

Jak byłem w Twoim wieku (albo coś koło tego) znalazłem w domu brzytwę po moim dziadku. Rodziców mam przedwojennych a dziadków nigdy nie znałem, ponieważ zmarli przed moim urodzeniem. Brzytwa była oprawiona w drewno a na ostrzu był jakiś "nadruk" robiony właściwą techniką. Brzytwa była trochę zardzewiała ale wymoczyłem ją w nafcie i wyczyściłem z rdzy. Mama opowiedziała mi jak dziadek ją ostrzył na marmurku a później na pasku. Postanowiłem spróbować. Na marmurku jakoś poszło ale pasek nie przeżył (coś mi się pomyliło i pociągnąłem "pod prąd"). Brzytwa przeszła przez niego jak przez masło.
Następnie spróbowałem się ogolić. Tu już bardzo uważałem i udało mi się ale nie było to najwygodniejsze. Brak mi było wprawy. W końcu wróciłem do standardowej maszynki Junior i żyletek Iridium. Brzytwę gdzieś schowałem i ... zapomniałem gdzie. Może kiedyś moi synowie spróbują się nią ogolić...
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile

Jak byłem w Twoim wieku (albo coś koło tego)


Jacu$ te "21" to niestety juz nie moj wiek. Chodzilo mi o wiek jako stulecie - powinienem byl napisac XXI - wtedy pewnie nie byloby niejasnosci :-)

Tez jakies pol roku temu, robiac z ojcem porzadek na strychu u babci, znalazlem brzytwe po dziadku. Lezy w bezpiecznym miejscu teraz z domu - oczywiscie odrestaurowana (troszke rdza ja zlapala wiec musialem ja oczyscic WD-40). Jak bede w domu to moze sprobuje ja tez podostrzyc na marmurku, bo niestety zaraz po tym jak ja znalazlem, troche ja stepilem - ale to z ciekawosci - bo pocialem troche papierow. Mimo ze nie lezala gdzies ponad 20 lat (jesli nie dluzej) to byla ostra....jak brzytwa:-).
Golic sie nie probowalem niestety bo balem sie zeby sie nie pociac.

KKamiLL
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
Chłopaki, na razie ogoliłem se noge, ciekaw jestem co bedzie jak sie wezme po tej zaprawie za ryja :)

Pozdr
jeszcze caly
Mithr
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
Blacha napisał:

jak ogolisz ostra brzytwa balon i nie peknie to jestes mistrzu

Jeżeli chodzi o balony, to nie jeden ale kilkadziesiąt pokrytych pianą balonów trzeba było ogolić, i oznaczało to, że nauczyłeś się brzytwę właściwie trzymać i używać. Mistrzowstwo osiąga się po latach golenia (ale ludzi).
Kiedyż miałem w domu starego Solingena po dziadku, próbowałem się nim golić. Brzytwa musi być bezwzględnie ostra, tak by nie trzeba było jej za mocno dociskać do skóry i delikatne, płynne ruchy a golenie może się udać. Najtrudniejsze są wystające kości policzkowe i szyja.
Ale najwyżej rodzina Cię nie pozna. :)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Brzytwa - gdzie i za ile
oraz:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024