Skocz do zawartości


Zdjęcie

M 21, CRKT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

M 21, CRKT
Z tego co zauważyłem, większośc z użytkowników wypowiadała się pozytywnie o nożu M16. A czy miał ktoś może do czynienia z tym?:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
stal AUS 8, okładziny aluminiowe i dosyć przystepna cena 8)
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: M 21, CRKT
morgul daj linka bo u mnie nic nie widac :!:
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: M 21, CRKT
Proszę:

Dołączona grafika
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: M 21, CRKT
nie no, ladny odrobinke zmieniony
ksztalt ostrza i zaiste cena nieglupia
mi sie podoba.
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: M 21, CRKT
Z M21 nie mialem do czynienia ale z tego co widze to skrzyzowany M16 i M18 (klinga). Mialem obydwa te noze i M18 byl dobrym, dosc masywnym nozem EDC. Widze ze M21 ma to czego brakowalo mi w M18-czyli rekojesci od M16. Teraz M21 wyglada naprawde fajnie.
Przy okazji polecam inna nowosc CRKT na 2004 rok-Hammond Desert Cruiser. Testuje go od paru dni i jestem bardzo z niego zadowolony.
Jak dla mnie jeden z ladniejszych nozy w ofercie CRKT.
Dołączona grafika
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: M 21, CRKT
Fred... napisz jak mozesz jaka to stal i jaka cena.... bo wyglada rzeczywiscie calkiem fajnie.... a moze pokusisz sie jakies blizsze informacje z "testow"...
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: M 21, CRKT
Stal to AUS8, czyli w przypadku lepszych nozy CRKT - standard. Okladziny rekojesci to Zytel o fajnej antyposlizgowej teksturze. Rekojesc bardzo wygodna, dosyc gruba - noz sie swietnie trzyma w dloni. Gleboki, dobrze wyprofilowany finger groove zapewnia calkowite bezpieczenstwo palcom podczas wbijania noza. Noz posiada blokade LAWKS znana z innych modeli CRKT. Najfajniejsze jest jednak pokrycie klingi w kolorze ciemno-piaskowym na bazie titanium nitride. Rokuje to wieksza trwalosc powloki niz w przypadku np. teflonu.
Minimalnym minusem noza jest jego troszke niewygodny, troche zbyt krotki kolek do otwierania. Jednak nie jest to problem gdyz klinga posiada znakomity flipper (IMHO duzo lepszy niz np. w M16), tak wiec kolek pelni tylko funkcje pomocnicza.
Co do wrazen z uzytkowania-na razie tnie glownie tekture, sznurki, bulki i inna drobnice. Znakomicie tnie tez skore o czym mialem okazje sie przekonac juz pierwszego dnia-rozharatalem sobie kciuk :twisted:
Reasumujac-bardzo fajny, dobrze wykonany kawal noza za niewygorowane pieniadze. W Swiecie Nozy dalem za niego 350 PLN.

Fred
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: M 21, CRKT
Ten ktory jest na zdjeciu to Desert Crusier Special edition. I ten faktycznie jest z AUS-8. Ale zwykly Hammond Crusier (z czarna rekojescia) wykonany jest z AUS 6.

BTW. Jak dziala blokada LAWKS??


KKamiLL
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: M 21, CRKT
Kurde czym dluzej na M21 patrze tym bardziej mi sie on podoba. Ma ktos jakies dokladniejsze fotki tego noza??

Tylko nie wiem czy ten duzy nie jest za duzy na EDC.
Zmiesci sie to w kieszeni??

KKamiLL
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: M 21, CRKT

Zmiesci sie to w kieszeni??

W dużej, tak. :) Tak poważnie, to naprawdę wieeelki folder.
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: M 21, CRKT

BTW. Jak dziala blokada LAWKS??
KKamiLL


To jest mechaniczne zabezpieczenie liner-locka przed niechcianym przesunięciem blokującego linersa i otwarciem blokady. Stosowane powszechnie w nożach CRKT. Zwykle włącza się to przesuwając mały kołeczek u góry noża. W folderze Lake-Signature, zaprojektowanym przez jednego z pomysłodawców tego zabezpieczenia [Lake and Walker Knife Safety] do włączania/wyłączania służy klip noża.

Fajna rzecz, jeśli ktoś lubi swoje palce :wink:
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: M 21, CRKT
Mam wlasnie ten noz o ktorym mowisz i ktory jest na zdjeciu czyli Hammond Desert Cruiser z serii "For those who serve". Blokada LAWKS bardzo mi przypadla do gustu juz wczesniej. Jest genialna w swej prostocie-to zwykla blaszka, ktora poprzez obrot na osi powoduje ze blokuje miejce w kierunku w ktorym odgina sie liners blokujacy otwarte ostrze. Blokuje sie nia odruchowo, bo dzwigienka blokady znajduje sie w miejscu gdzie przewaznie opiera sie kciuk na grzbiecie klingi. Zwolnic blokade jest dosc ciezko, ale to raczej zaleta.
Co do M21-na EDC na pewno nadaje sie mniejsza wersja, wieksza jest tych samych rozmiarow co M16 04 "Big Dog" ktorego posiadam. To juz naprawde kawal bydlaka-10 cm ostrza, 13.5 cm w stanie zlozonym.
Na dluzsza mete noszenie takiego noza jest meczace, chyba ze lubisz miec "zapas mocy" w kieszeni.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: M 21, CRKT
a co powiecie na cene tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]????

wydaje sie dziwnie niska w porownaniu do ceny na stronie CRKT.

hmm, ten mniejszy m21 jest wielkosci CUDY EDC, a ta jest troche za mala jak dla mnie, ale boje sie ze duzy m21 bezdie za duzy :-) .
Jednak nie wiem czy za ta cene nie skusic sie na niego.

Fred, mam rozumiec ze zrezygnowales z M16 jako EDC?

KKamiLL
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: M 21, CRKT
Tak, zrezygnowalem z M16, chociaz nie tylko ze wzgledu na wielkosc ale raczej na tanto, ktore srednio nadaje sie na EDC. Sam noz wyglada tez niezbyt "poprawnie politycznie" i robi spore wrazenie na osobach postronnych... Tak wiec w tym przypadku zawazyly wzgledy czysto uzytkowe dlatego zamienilem M16 na cos duzo trwalszego (D2) i poreczniejszego. Niemniej jednak bardzo lubie duzego M16 i nosze go czasem jako "backup knife" :wink:
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: M 21, CRKT
Więc tak po krótce i na szybko- M21-04...
Mimo pewnych obaw zamówiłem w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i po niepełnym tygodniu nóż pojawił się w mojej skrzynce ( co prawda ‘firmowe” pudełeczko CRKT zostało zastąpione przez plastikową torebkę z minikatalogiem produktów opakowaną dodatkowo w jakiś rodzaj folii ochronnej).
Chwila obawy podczas rozsupływania pokładów taśmy i opakowania i w końcu jest...

Pierwszym wrażeniem jest ciężar- 153 g., cóż za dosyć potężnych rozmiarów 23.5 cm po rozłożeniu nóż musimy „pocierpieć” .
Rękojeść z 6061T6 Hard Anodized Aluminum swoją formą bezpośrednio odwołuje się do serii M16 zaprojektowanej przez Kit’a Carsona i podobnie jak swój poprzednik średnio się trzyma. Spocona dłoń ma tendencję do lekkiego ślizgania się. Co prawda szanse na zsunięcie się dłoni na ostrze podczas pracy są bliskie zeru, gdyż ostrze jest oddzielone od rękojeści poprzez fliper i wgłębienie, jednak byłoby warto zastanowić się nad zmianą okładzin. Szary metalowy klips został przymocowany trzema śrubami torx jakieś 2 cm ( nie przewidziano możliwości zmiany strony i kierunku klipsa) od krawędzi rękojeści co powoduje, że nóż dosyć mocno wystaje z kieszeni.
Folder otwiera się przy pomocy dwustronnego kołka, jednakowo dostępny dla prawo i lewo ręcznych, lub „flipera” ( zdecydowanie szybciej i wygodniej ;) ), obracając się na teflonowych podkładkach. Zabezpieczony jest linerlockiem dodatkowo usztywnianym blokadą LAWKS.
I rzecz najważniejsza ostrze J. Stal AUS 8- musimy wierzyć na słowo gdyż nigdzie na nożu nie ma takiej informacji, czyli klasyka CRKT w wersji ulepszonej. Długości 10 cm (9.9 cm krawędź tnąca) klasyczny spear point, w końcu ktoś pomyślał i wyprodukowano hybrydę: rękojeść M16 i ostrze M18. Firmowo naostrzony do stanu golenia , w moim egzemplarzu widać pewną asymetryczność ostrzenia w końcówce ostrza ( znaczy patrząc pod światło strona lewa wydaje się lekko mocniej zaakcentowana). Niestety nie wiem czy jest to uroda tego dokładnie egzemplarza czy też całej serii.
Ostrze wykończone według producenta- frost finish, wygląda zupełnie jak satin finish.

Poprzez szlif jak i grubość ostrza otrzymujemy naprawdę kawał bydlaka i również taki jest odbiór noża przez otoczenie.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: M 21, CRKT

Więc tak po krótce i na szybko- M21-04...
Mimo pewnych obaw zamówiłem w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i po niepełnym tygodniu nóż pojawił się w mojej skrzynce ( co prawda ‘firmowe” pudełeczko CRKT zostało zastąpione przez plastikową torebkę z minikatalogiem produktów opakowaną dodatkowo w jakiś rodzaj folii ochronnej).
Chwila obawy podczas rozsupływania pokładów taśmy i opakowania i w końcu jest...

Pierwszym wrażeniem jest ciężar- 153 g., cóż za dosyć potężnych rozmiarów 23.5 cm po rozłożeniu nóż musimy „pocierpieć” .
Rękojeść z 6061T6 Hard Anodized Aluminum swoją formą bezpośrednio odwołuje się do serii M16 zaprojektowanej przez Kit’a Carsona i podobnie jak swój poprzednik średnio się trzyma. Spocona dłoń ma tendencję do lekkiego ślizgania się. Co prawda szanse na zsunięcie się dłoni na ostrze podczas pracy są bliskie zeru, gdyż ostrze jest oddzielone od rękojeści poprzez fliper i wgłębienie, jednak byłoby warto zastanowić się nad zmianą okładzin. Szary metalowy klips został przymocowany trzema śrubami torx jakieś 2 cm ( nie przewidziano możliwości zmiany strony i kierunku klipsa) od krawędzi rękojeści co powoduje, że nóż dosyć mocno wystaje z kieszeni.
Folder otwiera się przy pomocy dwustronnego kołka, jednakowo dostępny dla prawo i lewo ręcznych, lub „flipera” ( zdecydowanie szybciej i wygodniej ;) ), obracając się na teflonowych podkładkach. Zabezpieczony jest linerlockiem dodatkowo usztywnianym blokadą LAWKS.
I rzecz najważniejsza ostrze J. Stal AUS 8- musimy wierzyć na słowo gdyż nigdzie na nożu nie ma takiej informacji, czyli klasyka CRKT w wersji ulepszonej. Długości 10 cm (9.9 cm krawędź tnąca) klasyczny spear point, w końcu ktoś pomyślał i wyprodukowano hybrydę: rękojeść M16 i ostrze M18. Firmowo naostrzony do stanu golenia , w moim egzemplarzu widać pewną asymetryczność ostrzenia w końcówce ostrza ( znaczy patrząc pod światło strona lewa wydaje się lekko mocniej zaakcentowana). Niestety nie wiem czy jest to uroda tego dokładnie egzemplarza czy też całej serii.
Ostrze wykończone według producenta- frost finish, wygląda zupełnie jak satin finish.

Poprzez szlif jak i grubość ostrza otrzymujemy naprawdę kawał bydlaka i również taki jest odbiór noża przez otoczenie.



hehe ale jaja.
Gratulacje Morgul, bo do mnie wlasnie tez dzisiaj przeszedl ten noz z tego saemgo sklepu.

Jest dokladnie tak jak mowisz - obawy przy otwieraniu koperty i przedzieraniu sie przez gaszcz folii (z torebek foliowych jednorazowych),
a co do asymetrycznosci ostrzenia to u mnie tez widac minimalna roznice.
Ale ogolnie noz mi sie podoba.

Flipper moglby miec troche wiecej pokarbowana powierzchnie bo sliska reka ciezko sie otwiera (zalezy to tez od stopnie dokrecenia sruby glownej).
Blokada mocno blokuje ostrze.

Reszte wrazen opisze jak troche go potestuje

KKamiLL
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: M 21, CRKT
Ile zapłaciliście za przesyłkę? I czy były jakieś problemy z zamówieniem czy poprostu wysłaliście maila z polskim adresem. Wiem że się głupio pytam ale mam zerowe doświadczenie z kupowaniem zza granicy.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: M 21, CRKT

Ile zapłaciliście za przesyłkę? I czy były jakieś problemy z zamówieniem czy poprostu wysłaliście maila z polskim adresem. Wiem że się głupio pytam ale mam zerowe doświadczenie z kupowaniem zza granicy.


nie wiem ile mi za to policzyli bo jeszcze nie mam rozliczenia z karty kredytowej, a rachunek nie przyszedl bo kazalem przyslac w oddzielnym liscie (mam nadzieje ze przyjdzie)
Ale na stronie jest wszystko napisane - mozesz wybrac rozne opcje wysylki - ja wybralem najtansza ($10).

Zamowienie skladasz na stronie w specjalnym formularzu.


Pozdrawiam

KKamiLL
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: M 21, CRKT
A to wlasnie moj nowy M21 (i cuda edc)
Sorki za kiepskie fotki ale byly robione przy slabym oswietleniu i na szybko.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

KKamiLL
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: M 21, CRKT
mam M-18 - ale tą mniejsza -
Morgul - co do AKCENTU na czubku ostrza - chyba standart
chciiałem kupic jakiegos z seri m-16 ale te ostrza jakies takei za cienkie byly
qpilem "mala m-18 " nie załuje - świetny edc jak za 315 pln
uzywam nie oszczedzam - czasem ostrze jedyna wada lekko rdzewieje frame lock ??? czasami jak rozbiore to jakies takie dziwne rdzawe osady w okolicy mocowania a tak pozatym - z checia bym qpil m-21 w mniejszej wersji bo male rece mam a mi sie podoba .....
jeżeli chodzi o porównanie do aus-6 (mam bear clawa ) to tamten jest miekki jak gówno - jest znaczna różnica miedzy aus-6 a aus-8 i ogólnie nie polecam nic z tej slabszej - wqrwia mnie ze musze pazur misia czesto ostrzyć (mimo iż to nie edc to jablka pomarancze i marchewke oprawia zajebiście )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024