Skocz do zawartości


Zdjęcie

ostrzałki diamentowe - oferta z allegro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

ostrzałki diamentowe - oferta z allegro
co myślicie o tych ostrzałkach - ktoś zna firmę? Mnie najbardziej interesuje ta za 70zł. Pytanie jest następujące czy warto dać 70 za diamentowa ostrzałkę (ja za gatco trispeps ceramiczną tyle dałem), czy są może jakieś ciekawe alternatywy - ile kosztuje coś podobnego np. Lansky.
Tak w ogóle to koleżka ma też fajne noże i siekierki 8) .

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrzałki diamentowe - oferta z allegro
cholerka, poszedł link do siekierki.
Tutaj prawidłowy:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
  • 0

budo_starolas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Starogard Gd

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrzałki diamentowe - oferta z allegro
Nie znam tej firmy ale jak chcesz mieć coś sprawdzonej marki (DMT) to warto tu zaglądnąć [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [/url]
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrzałki diamentowe - oferta z allegro
no te DMT też w znośnych cenach...
a jak to jest z trwałością warstwy diamentowej, tzn. czy się ściera (i tu pewnie jest różnica w jakości poszczególnych firm) od używania?
No i jaką gradacje wybrać co by SRK i Muele na razor-sharp naostrzyć :) ?

Bo tym moim trisepsem to już nie mam cierpliwości ostrzyć - nie mogę dojśc do pożądanej ostrości. Czas zainwestować w coś lepszego, ale na razie nie triangla (low cash).

Pozdrawiam,

P.S. Czy ktoś ma doświadczenia w ostrzeniu trisepsem i może coś napisać na ten temat, tzn. czy udaje się naostrzyć do razor-sharp?
  • 0

budo_starolas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Starogard Gd

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrzałki diamentowe - oferta z allegro
Ja mam model AK z dwoma kamieniami(25 i 45 mikronów)i powloka trzyma się dobrze tylko to imadelko jest do du....., noże o grubości powyzej 0,120cala ciężko wcisnąć .Jak chcesz mieć coś dobrego - numer jeden to Spyderco
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrzałki diamentowe - oferta z allegro
Kilka postów wstecz masz obrazek ostrzałki Lansky Crockstick. To taki Tri-Angle "dla ubogich". Myślę, że do wymienionych przez Ciebie noży będzie w sam raz. Cena nie powala z nóg. Ja kupiłem ostrzałkę diamentową za 6 złotych w dobrym sklepie narzędziowym. Fakt, że jest to tworzywo sztuczne pozypane proszkiem diamentowym ale w końcu nie przewiduję zbyt częstego jej używania. A jak się zużyje to sobie kupię następną za 1,50 euro :wink:
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrzałki diamentowe - oferta z allegro
[quote name="Jacu$"] Ja kupiłem ostrzałkę diamentową za 6 złotych w dobrym sklepie narzędziowym. quote]
Jacus nazywa sie jakos ta ostrzalka i jaka jest jej forma ????
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrzałki diamentowe - oferta z allegro

Ja kupiłem ostrzałkę diamentową za 6 złotych w dobrym sklepie narzędziowym. Fakt, że jest to tworzywo sztuczne pozypane proszkiem diamentowym ale w końcu nie przewiduję zbyt częstego jej używania. A jak się zużyje to sobie kupię następną za 1,50 euro :wink:

o tego typu rozwiązanie mi chodzi :) W sklepie narzędziowym powiadasz :idea: Jakiej jest wielkości?
Ja ostatnio kupiłem za 5.5pln kamień (3x10cm) o 2 gradacjach, w sumie też całkiem niezłe za ten cash.

Pozdrawiam
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrzałki diamentowe - oferta z allegro
Musicie się uzbroić w cierpliwość. Jutro będę w pracy to dokonam oględzin i opiszę ją dokładnie. Niestety, w domu jej nie mam.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrzałki diamentowe - oferta z allegro
podpowiedz po prostu o co pytać w sklepie.
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrzałki diamentowe - oferta z allegro
cholera... a ja za diamentowa gerbera dalem 60 PLN :D mialbym za to 10....
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrzałki diamentowe - oferta z allegro
witka ludziska
ostatnio tez mnie meczy jaka ostrzalke kupic - mam Muele Storm no i po testowaniu na "wyprawie zimowej" i dziabaniu kabli troszke sie stepila.
Jeden koles w sklepie mi powiedzial ze diamentowe ostrzalki i stalka sa bleee bo za kazdym pociagnieciem robi sie to pod innym katem (reka nie jest doskonalym narzedziem) i ze naostrzyc noz da sie tylko na ostrzalce w ktorej noz jest wkrecony w imadelko i ostrzalka "jedzie" sie zawsze pod takim samym katem. Oczywiscie taka ostrzalka z 4 kamieniami to 180 pln a dla mnie to sporo (tymbardziej majac noz za 230 pln;-)).
Zastanawiam sie czy jezeli noz mam troche tylko stepiony (no wlosow juz nie goli ale jeszcze daje rade) to ostrzyc go taka z 4 kamieniami i imadelkiem czy wlasnie wystarczyloby "przeleciec" jakas diamentowa albo stalką ?????????

jesoooo ale wywod walnołłem - ale moze mnie ktos zroumie - bo troszku zamotalem.

ufff az sie spocilem piszac to 8O
  • 0

budo_cu8er
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:neverland

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrzałki diamentowe - oferta z allegro
to ja podziekuje :P
jestem blondynka i nie rozumiem hyhyhy
jakos jesli chodzi o oselki to jestem zielona, zawsze oddaje do ostrzenia noze siostrze :)
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrzałki diamentowe - oferta z allegro
a nie lepiej se kupic na targu u "ruskich" diamentowa oselke za 5-15PLN??
ja ostrze zawsze z wolnej reki (czy to na oselce czy na szlifierce- tez diamentowe kolko) i nie mam problemu choc katy pewnie nie sa idealne...
no i na takiej oselce wczoraj doslownie dwa razy pociagnalem swojego spyderco rookie i z poziomu hemolenia papieru wskoczyl na ciecie go w powietrzu i golenie wloskow :D
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrzałki diamentowe - oferta z allegro
Blacha: uwazam ze nie warto kupowac oselki o tej samej cenie co noz :) kup diamentowe, chocby te od ruskich - idealnego kata nie bedzie, ale mozna sie nauczyc ostrzyc z wolnej reki tak, zeby bylo ok, nawet jak ostrze jest zupelnie zapuszczone. powierzchnie ostrza nie musza byc idealnie plaskie, maly convex nie zaszkodzi. sztuka ostrzenia polega wlasnie na tym, zeby bylo jak najbardziej plasko. no a sprzedawca zawsze przedstawi sprawe tak, zeby wyszlo drozej. co nie znaczy ze jak bedziesz mial kase to nie masz kupic jakiejs bezdusznej amerykanskiej samoostrzacej. no i sa patenty zeby zrobic wersje garazowa samemu...
stalka jest tylko do wyrownywania takiej cienkiej 'listewki' stali na samej krawedzi ostrza, jak noz nie jest jeszcze stepiony - ta 'listewka' jest troche pogieta a nie juz powylamywana.
pozdrawiam
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrzałki diamentowe - oferta z allegro
dzieki wielkie za odpowiedz - kiedys sobie zafunduje oselke z 4 kamieniami i imadelkiem .......ech ........marzenia :)
ale tymczasem jakas diamentowke strzele w artemixie maja ciekawe (cenowo - pod innym katem nie patrze bo sie nie znam)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
moze ktos moglby mi polecic jakas ??? sorki ze was katuje ale lamer jestem :twisted:
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrzałki diamentowe - oferta z allegro
Przepraszam, że kazałem Wam czekać ale w pracy mam ostrzałkę i skaner a w domu dostęp do shell'a. Wrzuciłem na serwer dwa zdjęcia (skany) opakowania i ostrzałki. Jak ktoś jest ciekawy to proszę kliknąć na link. Obrazki mają ponad 100 kilobajtów każdy.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrzałki diamentowe - oferta z allegro

Wrzuciłem na serwer dwa zdjęcia (skany) opakowania i ostrzałki. Jak ktoś jest ciekawy to proszę kliknąć na link.

dziekowa jacus o to mi wlasnie chodzilo poklon
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrzałki diamentowe - oferta z allegro
Jacu$, toć to dokładna kopia DMT...! Chyba przepłaciłem.... :) Super. Jak się sprawuje?

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: ostrzałki diamentowe - oferta z allegro
kurde ja w sklepach narzedziowych u siebie na wsi pytalem to diamentowe maja jeno pilniki. cholera za 6 zeta to niezla cena tylko gdzie po tyle znalezc. Wtakim wypadku DMT za 60 to juz kurde drozyzna - jacus a moze kup z 10 sztuk i pchaj znajomycm - ja bym wziol 2 sztuki po 15 zyla za jedna ? he he he robimy biznesa :) ?
aha i gdybym chcial kupic ostrzalke to ile mikronow ? bo sa rozne i ma to bankowo jakies znaczenie :!: tylko jakie :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024