Skocz do zawartości


Zdjęcie

In WAN KEN skutecznym atakiem na ulicy??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: In WAN KEN skutecznym atakiem na ulicy??
Amen,Amen kolego Yak poklon
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: In WAN KEN skutecznym atakiem na ulicy??
w sumie chyba pierwszy raz zgodze sie z tym co powiedzial Yak . Swieta racja ciosy wing tsun maja moze bardziej na celu wyprowadzenie z rownowagi niz powalenie kogos jak w boksie. To cos tak na wzor atemi w Aikido moze troche bardziej nastawione na uderzenie w witalne punkty ciala. Caly dyskusja o uderzeniach lancuchowych to tylko szukanie na sile "sensacyjnych " technik
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: In WAN KEN skutecznym atakiem na ulicy??
wal w ciagu minuty a potem liczbe podziel przez 60 :) ;)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: In WAN KEN skutecznym atakiem na ulicy??
ta moja odp byla do tekstu kolegi skipper na 2 stronie, nie zauwazylem, ze jest jeszcze trzecia strona watku, wybaczcie :roll:
  • 0

budo_bulterier
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: In WAN KEN skutecznym atakiem na ulicy??

Swieta racja ciosy wing tsun maja moze bardziej na celu wyprowadzenie z rownowagi niz powalenie kogos jak w boksie. To cos tak na wzor atemi w Aikido moze troche bardziej nastawione na uderzenie w witalne punkty ciala.

Porównanie ciosu VT do atemi w Aikido jest jak porównanie konia wyścigowego do świni, może mają 4 nogi ale to nie to samo. W życiu nie czytałem większej głupoty..... nawet nie będę się na ten temat rozpisywał bo spajku ty po prostu nie wiesz o czym mówisz... wydaje mi się że to o czym piszesz widziałeś tylko t telewizji, albo na jakim kiepskim pokazie...

dla mnie vingtsun ze swoja kosmiczna garda (masa z tylu, prawie cala na tylnej nodze, biodra wypchniete, barki z tylu, leb odsloniety, obie piesci z przodu) sie nadaje do filmow. tak samo te serie ciosow.[/quote
i tu dogi YAKu się z Tobą zgodzę- nie wiesz tylko jednego - nie obraź się ale najprawdopodobniej nigdy nie widziałeś Ving Tsun, może widziałeś pseudo nauczycieli, itp jakich jest w Polsce wielu a na świecie jeszcze więcej. Z opisu między innymi postawy wiem że się nie mylę gdyż w Ving Tsun jest troszeczke inaczej. Pomyślisz sobie że jestem jakimś idiotą który uważa że jego szkoła w małym Elblągu (nie istniejąca już) jest najlepsza i tylko tam uczą prawdy- nie jestem kretynem - miałem to szczęście że moja była szkoła była związana niemalże w linii prostej z Wong Shun Leungiem mistrzem Ving Tsun, który nawet raz przyleciał do nas z Hong Kongu, tak więc to o czym mówię jest czymś podparte.....

napedzanie ciosu a'la ving tsun jest po prostu bez sensu

sorry ale nie wiem co masz na myśli pisząc te słowa, domyślam się że naogladałeś się jakiś kretynów mieszających powietrze młynkami, nie wiem....
A jeśli chodzi o związek Ving Tsun z boksem to ja widzę go bardzo dużym.
Śmiejesz się z gardy, może Cię to rozśmieszy ale przypomnij sobię jaką gardę mięli bokserzy kiedy nie używali rękawic, jak dzisiaj na nich patrzymy to sikamy ze śmiechu ,ale oni nie byli tacy głupi. Garda jest praktycznie identyczna z VT, dlaczego - bo walka odbywa się na gołe pięści- garda w obecnej formie na najlepsze zastosowanie tylko przy użyciu rękawic, bo właśnie nimi możesz chronić głowę, dłonią przed ciosem się nie zasłonisz- zwróć uwagę na zawodników UFC którzy walczą na gołe pięści- mało który trzyma gardę w klasyczny sposób" chroniąc głowę"
zgodzę się z tym że praca stóp to podstawa- ja nie piszę tutakj o jakiejś magicznej sile która idzie z ziemii i powala przeciwnika- mówię o solidnym podparciu, bez niego szybkość nic nie da bo odbijesz się jak piłeczka.... a Kulej nie miał na myśli sygnalizowania ataku tylko mówił o tym o czym pisałem- cios samą ręką zawsze będzie słabszy od ciosu zadanego z mocnym wejściem w przód.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: In WAN KEN skutecznym atakiem na ulicy??
no faktycznie, cos w tym jest, na pewno rekawice pomagaja. ale tez tylna (znaczy najczesciej prawa) reka z tylu daje wieksza mozliwosc zamachu i wieksza sile.
co do ving tsunu to nie wiem, moze sie jakos straszliwie zmienil przez te kilkanascie lat, moze teraz jest czyms innym niz wtedy kiedy ja go cwiczylem. jednak nie zapomne chinskich cizemek i przekrecania piet, tego ciaglego zwracania uwagi na wypinanie bioder do przodu (co za bzdura) podstawowego bloku ktory nie miel sensu i wielu wielu innych glupot. no ale to byly czasy powszechnej fascynacji brusem wiec bardzo mnie to jaralo. oczywiscie pamietam rowniez swoja zelazna kondyche z tamtych lat, duza sile i olbrzymia sprawnosc fizyczna. to tez zawdzieczalem treningom (tyle ze czesci ogolnorozwojowej a nie technicznej). acha, co do pseudo nauczycieli to uczyl mnie pan Janusz Szymankiewicz. jak nie kojarzysz to popytaj starszych kolegow.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: In WAN KEN skutecznym atakiem na ulicy??
Rzygac mi sie chce jak slysze te cale bzdety o superskutecznosci WT. Teraz gadacie bzdety o jakims lancuchowym uderzeniu, pierdoly o skutecznosci obrony przed sprowadzeniem do parteru itp. Kto ma watpliwosci niech popatrzy na walke Gracie z jednym byczkiem od VT. Co zdzialal ano nic rzadne uderzenia lancuchowe lub inne tego typu cuda na nic sie nie zdaly. Znam akurat sporo ludzi od WT jako iz w Niemczech ten styl jest bardzo popularny. Wszyscy pierd... takie same bzdury o nadzwyczajnej skutecznosci. Gowno prawda zalezy od osoby i wyszkolenia. nie ma technik bardziej skutecznych sa tylko lepiej lub gorzej wykonane.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: In WAN KEN skutecznym atakiem na ulicy??
no jak nie ma jak sa. co jest skuteczniejsze plomba w ryj czy obrotowe kopniecie z wyskoku w ryj?
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: In WAN KEN skutecznym atakiem na ulicy??
pytanie retoryczne
  • 0

budo_bulterier
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: In WAN KEN skutecznym atakiem na ulicy??

acha, co do pseudo nauczycieli to uczyl mnie pan Janusz Szymankiewicz.

Wiem dobrze kto to jest- jeśli był Twoim nauczycielem to pewnie znasz sytuację typu- jak wykonuje się kopnięcie?- bum w jaja - tak!!!!!
Nie wiem jakie umiejętności miał Szymankiewicz za Twoich czasów ale i czy wtedy jeździł do Wong Shun Leunga- napewno coś potrafi- ale nie umie albo może niechce przekazywać tej wiedzy.

jednak nie zapomne chinskich cizemek i przekrecania piet, tego ciaglego zwracania uwagi na wypinanie bioder do przodu (co za bzdura) podstawowego bloku ktory nie miel sensu

Ja nigdy nie nosiłem ciżemek, wolę normalne buty, a wypychanie bioder ma na celu wzmocnienie pozycji, w walce nikt bioder nie pcha.... co do bloków? który nie ma sensu? pak sao- świetny na ulicę- stosowany w boksie ( nie dokładnie pak sao tylko coś podobnego- na tej samej zasadzie- świetnie stosowany przez Michalczewskiego), inne- nie wiem czego łysy was uczył.... rozwiń myśl jak możesz.

Kto ma watpliwosci niech popatrzy na walke Gracie z jednym byczkiem od VT.

Widziełem tą walkę i w 100% się z Tobą zgodzę- ale to co wyrabiał ten facet z VT nie miało nic wspólnego.
  • 0

budo_bulterier
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: In WAN KEN skutecznym atakiem na ulicy??

co jest skuteczniejsze plomba w ryj czy obrotowe kopniecie z wyskoku w ryj?

Również drogi spajku uważam że takie rozkminki nie mają większego sensu, że większość zależy od sytuacji, człowieka , okoliczności itp.- ale gdyby wszyscy tak myśleli to owe forum nie mogłoby i nie powinno istnieć.... prawda?
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: In WAN KEN skutecznym atakiem na ulicy??
ehem, moje pytanie chyba dlatego bylo retoryczne ze 100% ludzi ktorzy tu sa, wiedza ze skuteczniejsza jest plomba w ryj. blagam, powiedzcie mi ze sie nie myle... :)
co do bloku to nie pamietam jak sie nazywa. cialo robi obrot o jakies 30 stopni w lewo, prawa reka zadaje cios, (biodra ciagle wypchniete hehe sorry ze sie tak czepiam) lewa reka w ksztalcie jakbys byl kelnerem i niosl talez do klienta idzie w bok do przodu. blok bez sensu i tyle.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: In WAN KEN skutecznym atakiem na ulicy??
skuteczniejsze jest to latwiej i szybciej wykonac jest
taka mam koncepcje
  • 0

budo_bulterier
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: In WAN KEN skutecznym atakiem na ulicy??

lewa reka w ksztalcie jakbys byl kelnerem i niosl talez do klienta idzie w bok do przodu. blok bez sensu i tyle

Skoro uważałeś że to bezsens to dlaczego nie poprosiłeś o zademonstrowanie- trzebabyło jebnąć łysego w zęby- napewno zobaczyłbyś jak działa.
Ja kiedy poszedłem do mojej szkoły to najpierw oberwałem bo też nie wierzyłem- ale szybo się przekonałem.......
  • 0

budo_kazma
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: In WAN KEN skutecznym atakiem na ulicy??
Ja tam uważam że jeśli ciosy będą silne i bardzo szybkie to bedzie to skuteczna technika.Chodź IN WAN KEN powinien być seria góra 5 uderzeniowom. A tak apropo są jakieś szkoły w okolicach Giżycka :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024