Skocz do zawartości


Zdjęcie

Damskie EDC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Damskie EDC
Było ostnio trochę o żonach, kochankach i ich nożach. Niech będzie nowy wątek - co wasze kobiety noszą w kieszeniach? Czy nożoholizm roznosi się droga płciową?

Nie mówię tu o tych wszystkich maściach, płynach, proszkach i wolnych rodnikach z damskiej torebki (BTW co to kurwa jest ten cellullitis?), ale o standardowym EDC w wersji kobiecej.

Dziś moja Anka, szacowna pani nauczyciel, wróciła z pracy i wywaliła mi na biurko zawartość swojej Parki (Night Desert) i pomyslałem, że w ramach przerwy w pracy zeskanuję to i owo (a zwłaszcza owo).

Wrzucajcie tu proszę zdjęcia/skany EDC waszych kobiet.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: Damskie EDC
moja momo wielu staran z mojejstrony
nosi tylko jakies przybory do kamuflazu :evil:
a porucz tego to ma wieczny burdel :evil:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Damskie EDC
Może postaram się jakoś namówić swoją na fotkę "osprzętu", ale z tego co ciekawsze to znajdzie się tam AFCK mini (teraz satin, plain - kiedyś BT2 combo). No i czekamy na Spyderco Centofante III.

Zdrówka,
AdamD
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Damskie EDC
Też zamawiam to spyderco :)
  • 0

budo_cactus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łorsoł

Napisano Ponad rok temu

Re: Damskie EDC
Mej niewieście spodobał się Spyderco Salsa, toteż zamówiliśmy go razem z moim BM 943. Używa go i chwali sobie.
Na mój gust mogliby dać stal nieco lepszą niż AUS 8 (Salsa Titanium ma z ATS-34, ale i kosztuje sporo więcej), ale generalnie mnie się też podoba.
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Damskie EDC
A moja pani parę dni temu pobawiła się Benchmite i stwierdziła - "jaki ładny, malutki, śliczny - daj mi go", na co ja - "no to Ci kupię taki" i usłyszałem:
"NIEEEEEEE - nie kupuj KOLEJNEGO noża - daj mi ten!"
No i... dałem
:lol:
-wój-
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Damskie EDC
wój ty to wiesz czego pragną kobiety ;)
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Damskie EDC
No - jakby Ci to powiedzieć, hmm.... mam parę lat doświadczeń w tej materii :)

Muszę jakoś klimat przyjazny nożom robić w domu, TYM BARDZIEJ, że byłem w sobotę na małym piwie z Martinatorem i wreszcie mogłem przymierzyć łapkę do Green Bereta (Piter!! - zrobiłeś to PERFIDNIE!! - sprzedałeś ten który miał być MÓJ do Wieliczki - specjalnie :? ) - ale dzięki temu już jestem pewien, że niedługo w moim mieście pojawi się drugi taki - faktycznie - leży w łapce jak przyklejony. Co ciekawe - na zdjęciach wydaje się jakby mniejszy - w realu to kawał zajebiście wielkiego i dosyć ciężkiego bydlaka. No i wykończenie, detale - perfect! Teraz czekam tylko na wypłatę zaległej premii :)
Z innej beki - mogłem porównać MT Ampha z moim Boa i... zdziwiłem się - myślałem, że MT powali mnie na kolana. A tu kupa - owszem - nie można się do niczego przyczepić, nożyk cacucho, zero luzów, blokada nie do zarypania itd., ale ergonomia otwierania - porażka. SpeedSafe gorą!!! Albo ja mam za krótkie kciuki...
Sorki za off topic, ale jakoś mi się tak sam wątek rozwinął.
-wój-
  • 0

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Damskie EDC
Moja nosila Spyderco Delica a teraz przestawilem ja na Kershaw Rainbow Leek. Taki milutki nozyk damski wg mnie.
Swingline
PS. Zdjecia gdzies juz wrzucalem tak wiec nie bede jeszcze raz.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Damskie EDC
Ja swojego La Griffa dałem siostrze ,tak bardzo sie jej spodobał.
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Damskie EDC
ja jak tylko podarowałem jakis nozyk bo był piekny to zaraz nasz zwiazek sie rozpadał :( teraz nie dałem noza tylko ... bacik - związek trwa i radość na twarzy widziałem :wink: :wink:
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Damskie EDC
Mojej narzeczonej też się udziela te nożowe zboczenie... Nie dość że nosi na codzień w torebce takie klamoty, to jeszcze, jako studentka w ramach seminarium naukowego na uczelni pisze referat na temat stali nożowych i materiałów na rękojeści :) . A w torebce nosi to (ach, te nasze kobiety - zaczyanją się robić bardziej zboczone od nas... :twisted: ):

Dołączona grafika

A Ona sama mówi, że bez tego zestawu nie wychodzi z domu... I jak tu jej nie kochać :?: :roll: :)
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Damskie EDC
Pieswidmo jak się sprawdza ten oplot na La Griffie :?: bo raczej puluchów tam teraz nie włożysz.
Ostatnio bawiłem sie La Griffem i ciełem nim drut (zardzewialy) oczywiscie poradzil sobie ale sie dość mocno się poszczerbił. Przebijalem nim takze denka po puszkach po piwach i czubek sie minimalnie ulamal, pozatym zostały srebne ślady na black oxide ,która raczej nie jest trwała bo w ciagu 3 dni powycierała mi sie w paru miejscach, przy wyciaganiu noża z pochwy okolo 20 razy dziennie.

Więc nie widze aby ten nóż mogł ciąc stalowy dach Cadillaca :P
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Damskie EDC

Pieswidmo jak się sprawdza ten oplot na La Griffie :?: bo raczej puluchów tam teraz nie włożysz.
Ostatnio bawiłem sie La Griffem i ciełem nim drut (zardzewialy) oczywiscie poradzil sobie ale sie dość mocno się poszczerbił. Przebijalem nim takze denka po puszkach po piwach i czubek sie minimalnie ulamal, pozatym zostały srebne ślady na black oxide ,która raczej nie jest trwała bo w ciagu 3 dni powycierała mi sie w paru miejscach, przy wyciaganiu noża z pochwy okolo 20 razy dziennie.

Więc nie widze aby ten nóż mogł ciąc stalowy dach Cadillaca :P


Niestety fakt jest taki, że 154CM z której jest zrobiony LaGriffe to żadna rewelacja. Złamanie czubka - standard. Powłoka też wiele do życzenia - rysuje się jak cholera aż do stali.
Jednak projekt, uroda bardzo mi leży i po przeszlifowaniu kąta pokochałem go po raz drugi :) ... na pewno sprawdził by się w sytuacjach, do których został stworzony :wink:
  • 0

budo_cu8er
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:neverland

Napisano Ponad rok temu

Re: Damskie EDC
kubus puchatek i noz .. nice :)
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Damskie EDC
RaF ,na jaki kąt przeszlifowałeś?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Damskie EDC
Kurde... Czego Wy jeszcze chcecie od tego malego nozyka? Jest naprawde dobry, do tego do czego zostal stworzony. Czym mam go dluzej, a mam go juz ze dwa lata, tym bardziej jestem nim zauroczony. Prawde powiedziawszy wole go miec bardziej przy sobie niz Emersona Commandera.
No, moze ten model, ale z tytanu wytrzymalby te wszystkie proby, chodz watpie. Do prucia blachy sa bowiem "pruciarki".
Pozdrawiam nie tylko milosnikow LaGriffe.
K_P
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Damskie EDC

RaF ,na jaki kąt przeszlifowałeś?


Zbyt precycyjnie nie mierzyłem, ale wyszło ok 23 stopni. Zejść niżej ciężka sprawa, przy przeszlifie zniszczy się powłokę powyżej krawędzi tnącej - taka anatomia LaGriffe.

http://www.forum-kul...showtopic=64891
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Damskie EDC
I jeszcze dogresja. Gdyby byl ze trzy, cztery cm dluzszy, o "prostym" ostrzu i prosty, solidniejszej budowy - to nie zamienilbym go na nic w swiecie. Sa oczywiscie takie, chetnie zamienie swoj na taki model z doplata.
K_p
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Damskie EDC

Kurde... Czego Wy jeszcze chcecie od tego malego nozyka? Jest naprawde dobry, do tego do czego zostal stworzony. Czym mam go dluzej, a mam go juz ze dwa lata, tym bardziej jestem nim zauroczony. Prawde powiedziawszy wole go miec bardziej przy sobie niz Emersona Commandera.
No, moze ten model, ale z tytanu wytrzymalby te wszystkie proby, chodz watpie. Do prucia blachy sa bowiem "pruciarki".
Pozdrawiam nie tylko milosnikow LaGriffe.
K_P


Nic nie chcę od LaGriffe - kocham i jest zaj..isty :) - ale nie idealny :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024