Skocz do zawartości


Zdjęcie

kt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
Dzieki Giro.
Zawsze mi sie wydawalo ze Fudokan jest takim sztucznym odlamem Shotokanu. Po prostu grupa ludzi zmeczona czy zniechecona aktualnym stanem organizacyjnym postanawia sie usamodzielnic "isc na swoje".
Kiedys czytalem nawet wywiad z sensei I. Jorga gdzie sam tak to przedstawial.
Ksiazki nie czytalem, ale mam nadzieje ze przeprosty lokcia itp nie sa podnoszone do rangi glownych roznic miedzystylowych. W gruncie rzeczy przeciez to zwykla znajomosc prawidel i obciazen treningowych oraz ich skutkow na zdrowie. To juz zostalo dawno odkryte i stosuje sie w zasadzie wszedzie. Jesli w jakichs sekcjach shotokanu ucza calkowicie prostowac reke to ucza po prostu zle. Zreszta wprowadzenie treningu uderzen na tarczach i workach niejako samoistnie rozwiazuje problem "nadwyrezania stawow" typowy dla treningu "w powietrze".
Fudokan rozumiem jako "bardziej tradycyjny Shotokan" :D
Moze sie myle, przyznaje ze nie sledze tego. Swoja droga ciekawe jak duze sa roznice miedzy tymi stylami w wykonaniu "ogolnie znanym" :D kihon, kata, niskie pozycje, makiwary itp... zero tarcz, skakanek, workow, sparingow itp
  • 0

budo_marcus iii
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
W styczniu tego roku rozpocząłem treningi w Kołobrzeskim klubie karate Samuraj u Pana Waldemara Dąbrowskiego.Znalazłem tego trenera z polecenia i coraz bardziej się przekonuję że to dobry wybór.Powiem szczerze że do dziś nie wiem co tak na prawdę trenuję-shotokan czy coś innego.Nauczyłem się jednak że podstawa to dobry nauczyciel.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
Z tego co wiem to róznic w technikach nie ma (zaś oprócz wyżej wspomnianych przeprostów zwraca się też uwagę aby w czasie wykonywania joko czy mawashi geri nie doprowadzać do skrętów kręgosłupa ale jak ktoś napisał obecnie jest to już chyba wszędzie praktykowane, zaś skuteczność bynajmiej gości z brązowymi paskami w mojej sekcji jest duża zwłaszcza takiego jednego :) )
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
telex
takich sztucznych organizacjiw shotokanie jest bardzo dużo
  • 0

budo_fan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kt

Telex
[...] Mówiąc krótko - gość ma zajebistą technikę, ale w jego technikach nie ma wielkiej siły.


to akurat nie jest prawda.
  • 0

budo_fan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kt

[...] Mówiąc krótko - gość ma zajebistą technikę, ale w jego technikach nie ma wielkiej siły.


to akurat nie jest prawda.


tu sie sam musze poprawic.
technika jorgi jest dobra - to falsz
w technikach nie ma sily - tego nie kwestionuje
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
mugłbyś trochę jaśniej? Nie że się nie zgodzę bo sam Jorgi nie widziałem, a nawet gdyby to pewnie i tak tylko niektóre techniki mugłbym jako tako ocenić, przy okazji wiesz zapewne że jest kilku "Jorga" wiec moze ci chodzić o któregoś innego :)
  • 0

budo_fan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kt

mugłbyś trochę jaśniej? Nie że się nie zgodzę bo sam Jorgi nie widziałem, a nawet gdyby to pewnie i tak tylko niektóre techniki mugłbym jako tako ocenić, przy okazji wiesz zapewne że jest kilku "Jorga" wiec moze ci chodzić o któregoś innego :)


chodzi o ilicza oczywiscie. widzialem, cwiczylem, jego technika nie jest doskonala. wiedza, doswiadczenie to co innego, ale techniki nie ma doskonalej.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kt
nie twierdzę,że wszyscy ale w kilku przypadkach, w których zetknąłem się z trenującymi wcześniej fudokan to się potwierdzało. Chodzi zw łaszcza o osby pochodzące z sekcji gdzie jak ognia unikano worka i makiwary.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024